Jihlava – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Motor ČB – Ústí n/L 9:1 (kon.) | Chomutov – Třebíč 3:0 (kon.)
Vsetín – Sokolov 3:2 (kon.) | Slavia – Litoměřice 3:2 (1:0 po s.n.) | Přerov – Kadaň 7:0 (kon.)
Poruba 2011 – Prostějov 9:3 (kon.) | Frýdek-M. – Havířov 2:1 (1:0 po s.n.)

David KVĚTOŇ - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Frýdek-Místek.
    Autorem vítězné branky je DAVID KVĚTOŇ.

5. série
    1:0
    Jakub Kotala gól nedává, jeho střela skončila na Malíkově vyrážečce. Frýdek-Místek vítězí.

4. série
    1:0
    David Květoň předvedl krátkou kličku s naznačením a pak zavěsil za Lukášova záda.

4. série
    0:0
    Filip Seman chtěl propálit Malíka mezi betony, ale tam místo nebylo.

3. série
    0:0
    David Klimša sice dokázal Lukáše položit na led, ale pak nedokázal puk přes něj zvednout.

3. série
    0:0
    Radek Veselý také neproměnil, netrefil branku.

2. série
    0:0
    Lukáš Kaukič už byl blízko, ale puk zůstal pod Lukášem.

2. série
    0:0
    Lukáš Bednář se snažil Malíka vymíchat, ale ten zasáhl betonem.

1. série
    0:0
    Lukáš Motloch zkusil kličku do forhendu, ale narazil na beton Lukáše.

1. série
    0:0
    Petr Fridrich nic velkého nevymyslel. Jen vystřelil a netrefil branku.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede nájezd někdo z Havířova.

Úprava ledu je již za námi, samostatné nájezdy brzy začnou.

Ani v prodloužení se o vítězi nerozhodlo, následovat tak budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Hosté v posledních sekundách získali kotouč a šli do brejku. Malík dokázal vychytat Radka Pořízka.

64:14
    Po střele Milana Mikulíka skončil kotouč v ochranné síti, takže Frýdek-Místek zůstane v útočném pásmu.

63:50

63:42
    Střelu Rašnera dokázal zablokovat obětavě Zahradníček.

63:10
    Domácím se povedlo vyhodit puk a mohou vystřídat.

62:57
    Velký tlak Havířova pokračuje, Frýdek-Místek se zuby nehty brání.

62:24
    Radek Veselý svou střelou z pravé strany zlomil hokejku a Malík opět ukryl kotouč ve své výstroji.

62:07
    Od modré čáry vystřelil Alex Rašner, jeho rána byla sražena mimo branku.

61:50
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kryštof Stuchlík – 2 min., vysoká hůl).

61:28
    Porušil to až nyní Jan Maruna, jeho střelu však Malík bez problému vyrazil.

61:07
    Zatím se prodloužení trochu netypicky odehrává bez výraznějších šancí.

60:32
    Domácí drží puk za svou brankou a chystají se na útočný výpad.

60:01

Tři třetiny nerozhodly o vítězi dnešního utkání, stav je stále nerozhodný 1:1 po brankách Veselého a Martynka. Ve třetí třetině byl o něco aktivnější Havířov, Malík musel předvést pár výborných zákroků. Prodloužení se bude hrát pět minut ve třech hráčích na obou stranách.

60:00

59:31
    Oddechový čas pro domácí.

59:31
    Další zakázané uvolnění domácího celku.

58:56
    Frýdek-Místek měl také možnost utkání rozhodnout. Do šance se dostal David Klimša, ale puk nedokázal dobře trefit.

58:17
    Píská se icing, takže se opět bude vhazovat před Malíkem.

57:59
    Havířov má v posledních minutách více ze hry a snaží se utkání rozhodnout ještě před prodloužením.

56:12
    Rozhodčí konečně vyslyšeli Malíkovo volání, a ten si může masku upravit.

55:26
    Malík byl opět trefen do masky a vypadá to, že by si ji potřeboval lépe upevnit. Rozhodčí ale nepřerušuje hru.

54:48
    Malík předvedl další zákrok. Kotouč mu sice na chvíli vypadl, ale hned ho zase přikryl pod lapačku.

53:53
    Frýdek-Místek se ale rychle dostal dopředu a z pravé strany od modré čáry střílel Motloch. Vyprášil jen Lukášovu lapačku.

53:35
    Frýdek-Místek se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

53:15
    Kotouč se v útočném pásmu dotkl ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:59
    Adam Flok se dostal do slibné příležitosti, ale z pravé strany minul branku Havířova.

51:06
    Domácí si teď málem vstřelili vlastní gól, vyřešil to ale Malík, který předvedl zákrok maskou.

50:43
    David Stránský vystřelil od modré čáry. Lukáš toho nemohl moc vidět, přesto kotouč dokázal chytit.

49:49
    Na druhé straně se zase s úspěšným zákrokem vytasil Nick Malík a drama tak pokračuje. Už jsme v polovině třetí třetiny.

49:20
    Jan Lukáš si pokryl prostor u své pravé tyče a přikryl kotouč pod svou lapačku.

48:05
    Nakonec se to povedlo Frýdku-Místku a z levé strany pak ostře vypálil Motloch. Lukáš jeho ránu vyrazil.

47:32
    Probíhá kotouč u mantinelu v útočném pásmu domácích. Ani jeden z týmů nemůže vydolovat puk.

45:39
    Jan Dvořák od pravého mantinelu vystřelil nepřesně, Malík mohl zůstat v klidu.

45:22

45:08
    Havířov uzamkl Frýdek-Místek před Malíkem. Domácí jsou pod velkým tlakem.

44:42
    Dnešní utkání sleduje 1 427 diváků.

44:17
    Frýdek-Místek získal kotouč a také nějaký ty sekundy. Oba týmy střídají.

43:22
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., hákování).

43:05
    Bude se vylučovat, Havířovu je ponechána výhoda.

42:13
    Z levé strany vystřelil Petr Fridrich, jeho pokus zneškodnil pozorný Malík.

41:42
    Jan Dvořák se dostal před brankou Frýdku-Místku k několika dorážkám, ale ani jedna neskončila za zády Nicka Malíka.

40:20
    První akci Havířova ve třetí třetině zastavil ofsajd.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

Druhá třetina je minulostí a Frýdek-Místek hraje na domácím ledě s Havířovem zatím 1:1. Ve druhé třetině byli domácí hokejisté aktivnější a po zásluze se jim podařilo vyrovnat. Stalo se tak v přesilové hře, kdy uplatnil důraz na brankovišti zkušený Rostislav Martynek. V závěru třetiny měli ještě jednu obrovskou šanci hosté, ale Malíka nepřekonali.

40:00

39:50
    Obrovskou šanci měl v závěrečných sekundách druhé třetiny Filip Seman, ale z blízka neprotlačil kotouč za brankovou čáru.

39:09
    Havířov úspěšně napadal frýdeckomísteckou rozehrávku a získal v útočném pásmu puk. Ke střele se ale nedostal.

37:27
    Kaukič dobře vystřelil z pravého kruhu, ještě lepší ale předvedl Lukáš zákrok. Kotouč ukryl do své lapačky.

37:10
    Kotouč skončil mezi diváky a vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:05
    Nick Malík nepředvedl zpoza branky zrovna jistou rozehrávku a mohl být rád, že se nikdo z Havířovských nedostal ke střele.

35:12
    Hra je přerušena pro ofsajd. To uvítal Ludvík Rutar, který byl zasažen nepříjemně do obličeje a mohl tak dojet na střídačku.

34:34
    Dan Przybyla předvedl krásnou individuální akci, když dlouho kroužil s pukem na holi v útočném pásmu a hledal si prostor na střelu. Nakonec se ovšem do zakončení nedostal.

33:00
    Kovářova střela z pravého kruhu nebyla dostatečně prudká na to, aby vylekala Lukáše.

32:29
    Havířov se zmohl pouze na vyhození puku na zakázané uvolnění.

31:55
    Motloch dostal dobrou přihrávku do jízdy na osu kluziště, jeho rána byla jen o malý kousek nepřesná.

31:01
    Frýdek-Místek je při chuti a tlačí na Havířov. Jakub Adámek vystřelil od modré a dorážet mohl Nico Geidl, jenomže při otočce upadl.
    29:40 Rostislav MARTYNEK - 1:1

29:40
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají a také oni se prosazují v přesilové hře! Frýdek-Místek si vytvořil před brankou Havířova velký tlak a byl to ROSTISLAV MARTYNEK, který díky svému důrazu na brankovišti dokázal kotouč dostat za brankovou čáru. Asistence: Jan Zahradníček, Adam Flok.

29:23
    Flok měl napřáhnuto na modré čáře, ale puk netrefil tak, jak by si představoval.

29:18
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lukáš Žiak.

27:54

27:13
    Frýdek-Místek si vytváří při přesilovce velký tlak, ale zatím mu chybí trocha štěstí v zakončení.

26:31
    Lukáš Kovář vypálil tvrdě od modré čáry, ale jeho dělovka na branku neprošla.

25:54
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lukáš Žiak – 2 min., sekání).

25:28
    Michal Kvasnica sice v útočném pásmu bojoval srdnatě, ale proti přesile neměl šanci se prosadit.

24:24
    Klimša dobře vybojoval kotouč ve středním pásmu pro Davida Květoně, ale ten poté nedokázal přesně předat puk dál.

22:22
    Kudlovi střela od modré čáry nesedla ideálně, Jan Lukáš předvedl poměrně snadný zákrok betonem.

22:06
    Nick Malík musel předvést zákrok a byl pozorný, takže kotouč po střele z pravého kruhu skončil v jeho moci.

21:40
    Z mezikruží vystřelil Ludvík Rutar, jeho pokus byl ale přizvednut do ochranné sítě.

21:12
    Havířov začal druhou třetinu aktivně a hned zaměstnává obranu Frýdku-Místku.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

První třetina je za námi, Frýdek-Místek zatím doma s Havířovem prohrává 0:1. Hrál se poměrně vyrovnaný hokej, šance měly oba týmy. Tu první opravdu velikou měl hostující Dvořák, který ale Malíka nepřekonal. Byl ovšem faulován a následnou přesilovku proměnil Radek Veselý. Frýdek-Místek byl blízko vyrovnání David Klimša, ale odkrytou branku netrefil.

20:00

19:52
    První třetina končí, Havířov drží puk ve svém obranném pásmu.

18:38
    Filip Seman dostal dobrou přihrávku na levý kruh a domácím měli štěstí, že puk v dobré pozici promáchl.

17:50
    Zahradníček si vyšlápl na Jaroslava Mrowiece a srazil ho ostrým hitem. To ocenili fanoušci potleskem.

16:31
    Skvělou práci odvedl Kudla, který zavezl kotouč do pásma a díky svému důrazu ho pak poslal jednou rukou před branku. Kotouč málem skončil v síti a pak ho tam mohl dopravit ještě David Květoň, ale skákavý puk netrefil dobře a minul odkrytou branku.

16:18
    Kotouč po nahození Havířova opustil hrací plochu a hra tak bude obnovena vhazováním ve středním pásmu.

15:30
    Havířov vytvořil velký tlak na Malíka, ale ten udržel nervy, všechny dorážky pochytal a nakonec ukryl puk ve své výstroji.

14:43
    Střela Zahradníčka od modré čáry byla před Lukášem tečovaná, ten následně zasáhl svým betonem.

14:40
    Píská se zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

14:32

14:04
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vykazuje hru do středního pásma.

13:40
    Domácím se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu. Havířov opět přes celé kluziště vyhodil.

13:07
    Havířov se osvobodil a už se chystá na další útočnou akci domácích.

12:32
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ondřej Kachyňa – 2 min., sekání).
    11:43 Radek VESELÝ - 0:1

11:43
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté využívají svou první přesilovku v zápase a jdou do vedení 1:0. Frýdek-Místek byl pod tlakem ve svém obranném pásmu, puk se dostal k volnému RADKOVI VESELÉMU, a ten z levého kruhu propálil Malíka směrem na jeho lapačku. Asistence: Lukáš Bednář a Alex Rašner.

11:33
    Lubomír Malina vystřelil z osy kluziště, ale branku netrefil.

11:01
    Domácí začali oslabení dobře, dokonce ohrozili brankáře Lukáše a vynutili si vhazování po jeho levé ruce.

10:43
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., sekání).

10:43
    Jan Dvořák najížděl ze strany sám na Malíka. Toho sice nedokázal překonat, ale byl při tom faulován. Je to pouze vyloučení, nikoliv samostatný nájezd.

10:09
    Dluhé sekundy se bojovalo o puk u mantinelu v obranném pásmu domácích. Ti ho nakonec vybojovali a dostali do středního pásma.

09:06
    Lukáš Motloch zlomil ve středním pásmu hokejku, takže musel hned zase zpátky na střídačku.

08:29

07:45
    Havířovu se povedlo vyhodit puk a oba týmy změní své sestavy na ledě.

07:31
    Tlak Frýdku-Místku v útočném pásmu pokračuje. Flok z levé strany nepropálil hráče před sebou.

07:15
    Nepřesně pálil následně také Zahradníček od modré čáry.

06:53
    Klimša se dostal po Kaukičově posunutí puku do dobré pozice, z mezikruží ale branku těsně přestřelil.

06:42
    Domácí se natlačili do brankoviště, což neuniklo rozhodčímu, který hru okamžitě vykázal do středního pásma.

06:29
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Kotala – 2 min., podrážení).

06:27
    Kaukič byl faulován a Frýdek-Místek má výhodu.

05:49
    Malík pohotově zasáhl levým betonem proti střele Lukáše Žiaka od modré.

05:38
    Po Kaukičově teči skončil kotouč na střídačce Havířova. Vhazování proběhne ve středovém kruhu.

05:15
    Po nepřesné rozehře Havířova se píská zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před brankou hostů.

04:25
    Jan Bambula objel branku a pak našel pěknou přihrávkou mezi kruhy Lukáše Bednáře. Ten však netrefil kotouč podle představ, takže Malík nemusel zasahovat.

03:23
    Dominik Pawliczek nepříjemně nahazoval kotouč od modré čáry. Malík si poradil a dokázal puk vyrážečkou odpravit.

03:07
    Hra přerušena pro přihrávku rukou a vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:58
    Lukáš Žiak pouze přejel modrou čáru a nahodil puk za branku Frýdku-Místku. Tam o něj nyní probíhá boj.

01:32
    Trochu se štěstím se dostal kotouč na levý kruh na Michala Kvasnicu, který hned pohotově vypálil. Lukáš kotouč vyrazil do rohu.

00:37
    Zahradníček z obranného pásma pouze posunul puk do středního a hrát tak může znovu Havířov.

00:01

Domácí Frýdek-Místek nastoupí ve svých tradičních červenobílých dresech, hosté z Havířova v modročerné variantě.

Hráči obou mužstev už nastoupili na ledovou plochu a vše se schyluje k začátku utkání.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský, Rufer – Kaukič (C), Mikulík, Motloch – D. Květoň (A), Klimša (A), Martynek – Kvasnica, Stuchlík, Flok – Havránek, Przybyla, Geidl.

AZ RESIDOMO Havířov: Lukáš (Stezka) – Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek (A), F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý (A), L. Bednář – Danielčál, Žiak, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna (C).

Rozhodčí: Barek, Obadal – Novák, Coubal.

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně byl ve vzájemných utkáních úspěšnější Havířov, který v nich třikrát zvítězil. Nejprve na ledě Frýdku-Místku 3:0, poté doma 6:3 a následně v Polárce 7:3. Frýdek-Místek si vítězství nechal až na poslední vzájemný zápas, v Havířově vyhrál 4:2.

Havířov se sice dostal do vedení, ale ještě v první třetině vývoj otočili Jan Hladoník a Filip Haman. Hladoník pak přidal ještě jednu branku ve druhé třetině. Ve třetí části sice snížil Veselý, ale poslední slovo měli červenobílí, do prázdné branky se pět sekund před koncem trefil Lukáč Kaukič.

Havířov pro Frýdek-Místek na domácím ledě není oblíbeným soupeřem, před vlastními diváky ho rysi nezdolali už ve čtyřech soutěžních utkáních v řadě.

Havířov

Havířov rozjel sezonu v podobném stylu jako Frýdek-Místek, také on má na kontě po dvou kolech tři body. V prvním utkání Havířovští zajížděli na led Poruby, které podlehli 2:4. V dalším kole si pak spravili chuť na Vsetínu, který doma zdolali 2:0.

Po bezbrankové první třetině rozhodl Havířov o svém vítězství nad Vsetínem během dvou minut ve druhé třetině dvěma góly v přesilové hře. Pokaždé se do černého trefil Lukáš Bednář. Čisté konto si udržel Aleš Stezka.

Havířov se v tabulce nachází hned za Frýdkem-Místkem na devátém místě. Jeho nejproduktivnějším hráčem je dvougólový Bednář, dva body mají na kontě ještě Alex Rašner a Radek Veselý. Obě dvě utkání odchytal Stezka.

Frýdek-Místek má za sebou úvodní dvě ligová kola, z nichž ani jednou nevyšel bodově naprázdno. Nejprve na ledě Vsetína zvítězil 4:3 v prodloužení a následně si odvezl alespoň bod z Litoměřic za porážku 2:3 na nájezdy.

V tabulce jsou rysi po dvou kolech se třemi body na osmém místě. Nejproduktivnějšími hráči jsou zatím se dvěma body za gól a asistenci obránce Ondřej Hrachovský a útočník Rostislav Martynek. Do obou dosavadních utkání nastoupil jako jednička v brance Nick Malík.

Zdravím všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu utkání základní části Chance ligy mezi týmy HC Frýdek-Místek a AZ RESIDOMO Havířov. Zápas se odehraje na zimním stadionu Polárka ve Frýdku-Místku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 30. Martynek (Zahradníček, Flok), rozh. náj. D. Květoň – 12. R. Veselý (L. Bednář, Rašner)