Sels – Pospíšil 2:0 (kon.) | Doumbia – Kolář 0:2 (kon.)
Arguello – Kopřiva 0:2 (kon.) | Šafránek – Molleker 2:0 (kon.)
Rudolf Molleker
Rudolf Molleker (8)
0
3 4
Úterý 17.09.2019, 12:32 • Kurt č. 5, Sibiu (ROU) • Challenger Sibiu - BCR Sibiu Open (antuka) • 2. kolo

Ode mě je to pro tento okamžik vše. Děkuji za pozornost. (13:53:48)

Václav Šafránek se na challengeru v Sibiu postaral o překvapení. Pětadvacetiletý Čech porazil o sedm let mladšího Rudolfa Mollekera 6:3, 6:4, zásluhou čehož bude hrát o čtvrtfinále rumunského turnaje. Šafránek, který po celý zápas dominoval na servisu a nedovolil soupeři jediný brejkbol, sice ve druhé hře nevyužil tři brejkboly v řadě, o dva gemy později ale zužitkoval celkově devátou šanci na brejk. Ve druhém setu se Čech dočkal úspěšného gemu na returnu již ve třetí hře. Zbytek zápasu již žádný brejkbol nenabídl, Šafránek tak postoupil do čtvrtého osmifinále challengeru v sezóně.

Konec zápasu

6:4
    Václav Šafránek osmým esem ukončil zápas, po kterém si zahraje osmifinále v Sibiu!

40-15
    Dva mečboly! Rudolf Molleker neustál výměnu od základní lajny, bekhend zahrál do sítě!

30-15
    Dlouhá výměna od základní lajny šla na konto osmého nasazeného. Jeho soupeř se vyhodil za základní čáru.

30-0
    Vzápětí Molleker nezvládl úspěšně returnovat.

15-0
    Šafránek do klíčové hry vstoupil druhým servisem, pomocí forhendů však svého protihráče přetlačil.

5:4
    Konec přestávky, podávat bude Václav Šafránek. Ten jde servírovat na výhru v setu.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:4
    Rychlý servis a vítězný forhend do protipohybu. Rudolf Molleker udržel podání a snížil na 4:5.

40-A
    Václav Šafránek ale následně nedokázal ukočírovat svůj return, který letěl za základní čáru.

40-40
    Shoda. Delší rozehra od základní lajny nesvědčila Mollekerovi, osmý nasazený chyboval z forhendu.

30-40
    Na ten si bude muset minimálně ještě chvíli počkat. Rudolf Molleker se do toho pořádně opřel, pro winner si došel k síti na smeč.

30-30
    Rudolf Molleker nepříjemnou hrozbu zažehnal. Stále však může přijít mečbol pro Čecha.

30-15
    Nevynucená chyba po returnu Šafránka. Uvidíme mečboly?

15-15
    Vypadalo to na další skvělé představení, Němci ale chyběly centimetry.

0-15
    Molleker se ale ještě nevzdal. Po svém podání hrál velmi aktivně, zásluhou čehož si zajistil vítězný úder.

5:3
    Servis a úspěšné zkrácení hry. Po bekhendovém úderu vede Václav Šafránek již 5:3. Rudolf Molleker vypadá odevzdaně.