Toronto – Ottawa 1:3 (kon.) | Columbus – Buffalo 4:1 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 3:2 (po pr.)
Tampa – Carolina 0:3 (kon.) | Detroit – Chicago 5:3 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:2 (po pr.)
Colorado – Vegas 0:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 1:4 (kon.) | Vancouver – Edmonton 4:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 3:4 (kon.) | Los Angeles – Arizona 0:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Carolina Hurricanes
Středa 18.09.2019, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Příprava NHL

Skončilo nám utkání mezi Tampou a Carolinou, které skončilo zaslouženým výsledkem 0-3 pro hosty. Od počátku byli Hurricanes lepším mužstvem a již ve druhé minutě se ujali vedení zásluhou McCormicka. Na další gól si museli diváci počkat až do třetí třetiny, nejprve se ve 46. minutě prosadil Lucas Wallmark a o 4 minuty později také Colin Markison. Závěr si už hosté zkušeně pohlídali a tento výsledek pro ně jistě bude psychickou vzpruhou před náročným začátkem ligy.

Já se pro dnešek loučím. Přeji vám příjemný zbytek dne. (03:34:51)

Česká stopa:

Jan Rutta (TBL) 0+0, 4 střely, 0 hitů, čas ve hře: 20:26, +/-: -1.

59:40
    Hurikáni ještě v posledních vteřinách skoro rozebrali obranu Lightning. Wedgewood se ale včas přesunul ke své levé tyči a betonem zakročil.

58:48
    Carolina se snaží přidat ještě čtvrtou branku. Momentálně se bojuje za bránou o kotouč.

58:11
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cameron Gaunce – 2 min., držení).

58:00
    Čisté konto gólmana Caroliny mohlo být ohroženo! Ve velké šanci tváří v tvář brankáři se zjevil Conacher, ale už byl asi příliš blízko. Ani silou puk nedotlačil za brankovou čáru.

57:14
    Série asi tří střeleckých pokusů domácích skončila neúspěchem. Při poslední ráně zasáhl Reimer levým betonem.

56:16
    Tampa se v dnešním utkání prostě trápí a téměř se za celý zápas neudržela v útočné třetině. I domácím fanouškům už je jasné, že tento přípravný duel vyhraje Carolina.

54:53
    Foote zastavil puk za svou bránou a podnikl rychlou protiakci, která však záhy skončila.

54:23
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Roland McKeown – 2 min., krosček).

54:11

53:59
    Wallmark vyhozením přes všechny čáry usnadnil svým spoluhráčům práci. Oba celky střídají.

53:22
    Gourde napálil puk pouze do ramena brankáře Reimera. Hra je přerušena.

52:48
    Tampa se sice dostala ke kombinaci, ale střelou ji nezakončila. Pár vteřin poté se sama vyhostila z pásma.

52:11
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brett Pesce – 2 min., nedovolené bránění).

51:52
    Rychlá souhra hostujících hráčů úspěchem neskončila. Markison tentokrát netrefil puk dokonale.

51:03
    Vhazování v pásmu Caroliny vyhrál hostující tým. Tampa se tak na útočné polovině opět nestihla usadit na delší dobu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 2. McCormick (Gibbons), 46. Wallmark (McGinn, Martinook), 50. Markison (Geekie)

Tampa Bay Lightning: Wedgewood (McElhinney) – Coburn, C. Foote, Gaunce, McDonagh, Rutta, Thomas – Barré-Boulet, Cirelli, Colton, Conacher, Gourde, Fortier, Joseph, Killorn, Martel, Raddysh, Stamkos, Stephens.
    Carolina Hurricanes: Reimer (Forsberg) – McKeown, Fleury, Pesce, Bean, Wood, Sellgren – Martinook, Wallmark, McGinn – Pritchard, Geekie, Markison – Kuokkanen, Luostarinen, Gauthier – Gibbons, Suzuki, McCormick.

Rozhodčí: Markovic, Luxmore – Galloway, Racicot

Diváci: 12 010