K. Vary – Kladno 7:4 (kon.) | Litvínov – Pardubice 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 (po pr.)
Zlín – Olomouc 1:4 (kon.) | Vítkovice – Liberec 4:5 (2:3 po s.n.) | Mountfield HK – Plzeň 6:5 (kon.)
Berani Zlín
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
HC Olomouc
Pátek 20.09.2019, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky (Zlín) • Tipsport extraliga • 3. kolo

Skončilo utkání 3. kola Tipsport extraligy mezi týmy PSG Berani Zlín a HC Olomouc. V první třetině začali lépe domácí, když se v 17. minutě prosadil Pavel Sedláček a do kabin se šlo poprvé za stavu 1:0. Ve druhé třetině došlo po gólech Davida Ostřížka a Jiřího Ondruška k otočení skóre a ve třetí třetině pečetili výhru hostí opět Ostřížek a Lukáš Klimek. Hanáci si tak odvážejí ze zlínského ledu všechny 3 body. (20:00:40)

Nejlepší hráči zápasu
    PSG Berani Zlín: Libor Kašík
    HC Olomouc: Zbyněk Irgl

59:39 Lukáš KLIMEK - 1:4

59:39
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Výhru Olomouce pečetí gólem do prázdné brány LUKÁŠ KLIMEK. Bez asistence.

59:07
    Hostující bek Ondrušek dostává puk do středního pásma, s akciemi domácích to už nevypadá dobře.

58:53
    Zlínští to opět zkouší v šesti v útočném pásmu!
    58:26 David OSTŘÍŽEK - 1:3

58:26
    A je nejspíše rozhodnuto! DAVID OSTŘÍŽEK vyvezl puk z obranného pásma a backhandem poslal puk mezi tři tyče prázdné brány. Bez asistence.

58:10
    Olomoučtí vyhazují puk z pásma po střele Davida Noska!

57:35
    Domácí to zkouší v šesti v útočném pásmu!

57:35
    Oddechový čas pro domácí.

Dnešní utkání sleduje 4230 diváků.

57:35
    Domácí nahodili puk na Jana Lukáše, který hru přerušil.

57:02
    Strapáčova jedovka se otřela o roh lapačky Libora Kašíka.

56:20
    Domácím se absolutně nedaří si vytvořit nějaký tlak. Hosté v poklidu zatím sbírají puky a vyváží je do bezpečí.

55:51
    Střela Pavla Sedláčka byla zablokována holí Martina Vyrůbalíka.

55:19
    Lukáš Nahodil odvedl dobrou defenzivní práci a vyvezl puk až ke Kašíkovi.

54:58
    Libor Kašík ukryl v lapačce puk po střele Lukáše Nahodila.

54:49

54:15
    Domácí se v tomto oslabení brání znamenitě. Hostující hokejisté se vůbec nemohou dostat do tlaku.

53:10
    Domácí se vyhozením osvobozují.

52:49
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Bedřich Köhler – 2 min., podrážení).

52:19
    Zbyněk Irgl předal puk Kolouchovi, který jej zavezl do útočného pásma, kde hosté roztáčejí kolotoč.

51:31
    Olomoučtí opět vyhodili puk na zakázané uvolnění.

50:50
    Olesz vyvezl puk do útočného pásma domácích. Sice z této akce střela nevzešla, ale hostující útočník ušetřil pár vteřin s kotoučem v bezpečném prostoru pro hosty.

50:21
    Zakázané uvolnění v podání hostujících hráčů.

49:59
    Tvrdá střela Palmberga sice Jana Lukáše trochu štípla, ale důležité pro hosty je to, že z něj puk nevypadl.

49:12
    Michal Popelka vypálil, ale jeho střela neměla gólové parametry.

47:40
    Výborná práce prvního útoku hostí, který pořádně zavařil domácí obraně, ta však s vypětím všech sil současný stav ubránila.

47:24
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

47:00
    Zlínští obrali svého soupeře o puk a hokejisté ve žlutém vyráží vstříc Lukášově bráně.

46:16
    Libor Kašík si s tečovaným nahozením poradil a následovně přerušil hru.

46:08

45:33
    Hosté teď trochu kostrbatě rozehráli, a tak se Zlín jednoduše osvobodil.

44:45
    Zbyněk Irgl hledal nějakou skulinku na křižnou přihrávku, ta však nepřišla a hostující veterán tak vypálil sám. Libor Kašík zasáhl.

44:08
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

44:08
    Střela Lukáše Klimka byla domácími obránci sražena do ochranné sítě.

42:58
    Olomoučtí vyráželi do situace 2 na 1, ale Zlínští se nakonec stihli vrátit a zamezili tak pohromě.

42:19
    Ondráček našel Popelku, ale Jan Lukáš byl připraven. Další střelu na hostujícího gólmana vyslal Fryšara. olomoučtí obránci se není musejí rychle otáčet za hráči domácích.

41:45
    Zakázané uvolnění se tentokrát píská na domácí straně.

41:25
    Jan Švrček nahodil puk zpoza červené čáry, ale u puku byli dříve domácí. Zakázané uvolnění.

41:09
    Nahozený puk do útočného pásma dojel Petr Kolouch, ale domácí jej o puk rychle připravili.

40:27
    Ostrá střela Köhlera skončila pouze na masce hostujícího strážce svatyně, tedy Jana Lukáše.

40:01

Skončila druhá třetina, ve které byli pro změnu aktivnější domácí hráči, ale góly stříleli pouze hosté. Prosadili se David Ostřížek a Jiří Ondrušek, a tak Olomouc vede po dvou třetinách 1:2.

Třetí třetina začne přibližně v 19:15.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:40
    Poslední akci druhé třetiny zakládá Zbyněk Irgl.

39:03
    David Nosek vypálil, ale Jan Lukáš jeho střelu viděl a pohodlně ji vyrazil do rohu.

38:22
    Strapáčovu střelu zachytil Libor Kašík lapačkou a přerušil hru.

38:07
    Šlahařovu střelu zblokoval do ochranné sítě Ondrušek.

37:28
    Zakázané uvolnění domácích přesune hru před Libora Kašíka.

37:05
    Kašík teď musel lapit nebezpečnou střelu Viléma Buriana, ale zlínský brankář vytrčil své rameno včas.

36:32
    Jan Lukáš musel řešit ošemetnou situace před svou bránou, ale nakonec ustrážil vedení hostů.
    35:36 Jiří ONDRUŠEK - 1:2

35:36
    Hanáci otáčejí skóre zápasu! Puk do útočné třetiny zavezl JIŘÍ ONDRUŠEK, který ze záporného úhlu poslal puk před bránu, kde se smolně od brusle Tomáše Žižky odrazil za záda Libora Kašíka. Asistence: Jan Jaroměřský.

34:58
    Hra je teď rozkouskovaná. Domácí si nyní nerozuměli a je pískáno zakázané uvolnění.

34:22
    A další špatný přechod přes modrou čáru. Lukáš Nahodil byl až příliš rychlý.

33:51
    Je pískán ofsajd, tentokrát se provinili domácí hokejisté.

33:39
    Hostující první lajna se vystavila do ofsajdu.

33:18
    Ostrá střela Řezníčka k Lukášovi nedoputovala.

32:58
    Jan Lukáš se musel vytáhnout proti střele jednoho z domácích. Hostující brankář vytasil svou lapačku, do které puk bezpečně ukryl.

32:20
    David Škůrek spadl ve středním pásmu a podíval se na jednoho z hlavních rozhodčích, ten však pravici zdviženou neměl.

31:18
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, a tak musela být hra přerušena.
    30:26 David OSTŘÍŽEK - 1:1

30:26
    Hosté z ničeho nic vyrovnávají! Zbyňku Irglovi jeden z domácích obránců kotouč vypíchl, ale ten se odrazil k DAVIDU OSTŘÍŽKOVI, který vypálil golfákem, kterým překonal Libora Kašíka. Asistence: Zbyněk Irgl, Martin Vyrůbalík.

30:08
    Nyní to zkusil z ostrého úhlu Zbyněk Irgl, ale podobně jako Michal Popelka na druhé straně si na brankáře soupeře nepřišel.

29:34
    Střela Tomáše Dujsíka byla zastavena jedním z obránců domácích.

28:42
    Michal Popelka zkusil pozornost Jana Lukáše z ostrého úhlu. Hostující gólman se nachytat nenechal.

27:55
    Rostislav Olesz se pokusil o rychlou střelu, ale puk proletěl pouze těsně pravé tyče Libora Kašíka.

27:36

27:05
    Pavel Kubiš doslova sestřelil Tomáše Dujsíka, který dojel na střídačku s vypětím všech sil.

26:40
    Olomoučtí odpalují puk přes všechny čáry.

26:12
    Jakub Šlahař dorážel střelu Noska, ale bohužel pro domácí netrefil zařízení.

25:36
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vilém Burian – 2 min., držení).

25:10
    Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu a kombinují.

24:05
    Hosté se hnali do situace 3 na 1, ale v klíčové fázi akce sjel Zbyňku Irglovi kotouč z hole.

23:51

22:52
    Olomoučtí opět dostali puk ze svého pásma.

22:20
    Jan Švrček odpaluje puk a na chvíli tak hosty osvobozuje od tlaku domácích.

21:51
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Martin Vyrůbalík – 2 min., hákování).

21:34
    Ralfs Freibergs vypálil svižnou ránu od modré, ale hostující brankář byl připraven.

21:29
    Zakázané uvolnění hostů přesune veškeré dění před Jana Lukáše.

21:16

21:08
    Roman Szturc se zjevil sám před Lukášem, ale nakonec jej překonat nedokázal.

20:36
    Střelu Rickarda Palmberga dokázal Jan Lukáš vyrazit.

20:20
    Domácí pokračují ve své přesilové hře, kterou si přenesli z první periody.

20:01

Skončila první třetina, která mnoho brankových příležitostí nenabídla. Hosté byli možná o něco aktivnějším celkem, ale jedninou branku vstřelil domácí útočník Roman Szturc, a tak Zlín vede nad Olomoucí po první třetině poměrem 1:0.

19:16
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vilém Burian – 2 min., nedovolené bránění).

18:49

18:34
    Obrovská šance domácích v oslabení! Sám do úniku se dotal Rickard Palmberg, který ale Jana Lukáše nepřekonal!

18:10
    Domácí se opět dostávají ze svého obranného pásma. Druhé přesilovka se hostům také nedaří.

17:29
    Hosté si nyní v kombinaci nerozuměli a vyhnali se tak sami z útočného pásma.

16:49
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Kubiš – 2 min., podrážení).
    16:01 Roman SZTURC - 1:0

16:01
    Zlín právě vstřelil branku!
    Máme tady první branku zápasu! Hostující hokejisté se pozapomněli v útoku a domácí tak mohli vyrazit do přečíslení 3 na 1. Bedřich Köhler předal puk ROMANU SZTURCOVI, který s přispěním teče jednoho z obránců uklidil puk za záda Jana Lukáše. Asistence: Bedřich Köhler.

14:06
    Domácí si nyní vytvořili tlak, ze kterého vzešla střela Tomáše Žižky od modré čáry, tu však Jan Lukáš zpacifikoval.

13:18
    Domácí udělali chybu v rozehrávce, ale první lajna hostujících se vystavila do ofsajdu.

12:55
    Olomoučtí nahodili puk do útočného pásma, to však zachytil pouze Tomáš Žižka, který zakládá útok domácích.

12:18
    Nahození od modré čáry v pohodě pokryl Jan Lukáš.

11:50
    Daniel Gazda vystřelil neočekávaně z otočky, ale naštěstí pro hosty jeho projektil nemířil mezi tři tyče.

11:08
    Pavel Kubiš teď přechod do útočného pásma nezvládl ideálně. Domácím je odpískán ofsajd.

10:51
    Střela Petra Koloucha byla sražená, a tak skončila v ochranné síti za bránou Libora Kašíka.

10:30
    Domácím se přechod přes útočnou modrou čáru nepovedl. Puku se zmocnil Petr Kolouch, který založil útočnou akci Olomouce.

09:28
    Pěkná individuální akce Hecla, který se dostal až před Kašíka, ale nakonec jeho pokus zablokovala jedna z holí domácích.

08:55
    Jakub Šlahař zkusil své štěstí střelou švihem, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

08:07

07:55
    Kašík už byl mimo prostor své brány, ale hostům se ve velké šanci nepovedlo srovnat puk na holi tak, aby se skóre změnilo.

07:33
    Domácí opět vyhazují. Tato přesilovka prozatím nepatří mezi ty povedené.

07:03
    Další vyhození domácích přes všechny čáry.

06:50
    Střelu po ledě vyrazil Kašík a domácí se poté osvobozují.

06:15
    Hosté vyhráli buly a už roztočili svůj kolotoč.

06:07
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Michal Popelka – 2 min., držení).

05:40
    Jaroměřský zavezl puk do útočného pásma hostí, ale tam byl o něj boj u mantinelu, který vyhráli Zlínští.

04:55
    Hosté nahodili puk do útočného pásma, a tak Libor Kašík pro jistotu přerušil hru.

04:26
    Daniel Gazda nahodil puk na teč, ale nikdo z domácích se kotouče už nedotkl.

03:50
    Zbyněk Irgl zavezl puk do útočného pásma a Libor Kašík musel čelit první střele v tomto zápase, ale se střelou Jana Knotka si tento gólman poradil.

03:21
    Domácím se rozehra nepovedla, je pískáno zakázané uvolnění.

02:55
    Domácí zakládají útok zpoza vlastní brány.

01:50
    Velká šance domácích! Pavel Kubiš přebral puk po Jakubu Hermanovi, ale svým projektilem trefil pouze boční síť!

01:32
    Jakub Herman se teď ocitl v dobré pozici, ale puk minul.

01:10
    Tentokrát zaútočili domácí, ale přechod do útočného pásma jim nevyšel.

00:37
    Bedřich Köhler si vyjel před bránu a zakončil po ledě. Jan Lukáš si s jeho pokusem poradil.

00:09
    Zlínští ihned na začátku utkání nahodili puk do útočného pásma a Jan Lukáš pro jistotu puk přikryl pod lapačku.

00:01

Oba celky jsou již nastoupeny na modrých čarách. Domácí hráči oblékli tradiční žluté dresy, hosté budou hrát v dresech červené barvy.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Ferenc – Köhler, P. Sedláček, Szturc – Kubiš (A), Herman, Okál – Honejsek, Palmberg, Šlahař – Fryšara, Popelka, J. Ondráček.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Handl, Hecl.

HC Olomouc
    Hanáci vstoupili do nového ročníku o poznání lépe, než jejich dnešní soupeř. Hned po prvním zápase na ledě Vítkovic se totiž mohla družina pod Janem Tomajkem radovat z vítězství, které kohoutům vystřelil v prodloužení David Škůrek a Vítkovice tak podlehly svému soupeři poměrem 1:2. Druhé utkání sehráli hokejisté Olomouce na svém domácím ledě proti Mladé Boleslavi a bylo podobně chudé na branky, jako to první v Ostravě. Mladoboleslavské poslal do vedení dvacetiletý Pavel Kousal, pro kterého to byla čtvrtá branka v jeho zatím krátké extraligové kariéře. Olomoučtí poté svého soupeře zatlačili, byli lepším týmem, ale dlouho nic za záda Gaspera Krošelje neprošlo. Ve 49. minutě se přece jen prosadil veterán Zbyněk Irgl a poslal tak zápas do prodloužení, ve kterém ale domácí nesehráli dobře svou přesilovou hru. Domácí obraně pláchl Lukáš Žejdl, který vsítil rozhodující branku zápasu. Olomoučtí tak mají na kontě 3 body po dvou kolech, což prozatím stačí na 9. příčku v ligové tabulce.

Nejproduktivnější hráči
    1. David Škůrek 1+1
    2. Zbyněk Irgl 1+0
    3. Rostislav Olesz 1+0

PSG Berani Zlín
    Zlínští hokejisté nevstoupili do letošní sezóny zrovna šťastně. V prvním kole se žluto-modří představili na ledě Karlových Varů, kde sice začali slibně, ale nakonec západočeši skóre utkání otočili a družina pod koučem Antonínem Stavjaňou cestovala na Moravu s prázdnou po prohře 2:1. Ve druhém zápase se na Zimním stadionu Luďka Čajky představily Vítkovice, které svému soupeři odskočily ve druhé třetině na dvoubrankový rozdíl, ale Zlínští se zmátořili a dokázali utkání vyrovnat. Ve třetí třetině Zlín sahal dokonce po třech bodech, ale výborný výkon Miroslava Svobody v bráně Vítkovic se podepsal na tom, že ševci nedokázali svému soupeři odskočit, ba naopak se v čase 58:01 trefil Šimon Stránský, který tak zařídil výhru Ostravanů 2:3. Sečteno, podtrženo, Zlínu svítí v kolonce bodů nelichotivá nula, kterou by určitě chtěli přepsat již v tomto kole. Zlín patří společně s Pardubicemi a Kladnem mezi trojici týmů, které si v úvodních dvou kolech nepřipsaly ani bod.

1. Antonín Honejsek 1+1
    2. David Nosek 1+0
    3. Tomáš Žižka 1+0

Ve 3. kole české Tipsport extraligy proti sobě nastoupí dva týmy z Moravy. Jsou jimi PSG Berani Zlín a HC Olomouc. Oba celky jsou průkopníci spíše defenzivního stylu hokeje, důkazem toho jsou první dvě kola, která nenabídla v zápasech těchto dvou klubů gólové hody. Dnešní utkání v podstatě nemá favorita a je zcela otevřené. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30 a my budeme rádi, když si tento zápas nenecháte ujít společně s námi!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 17. Szturc (Köhler) – 31. Ostřížek (Irgl, Vyrůbalík), 36. Ondrušek (Jaroměřský), 59. Ostřížek, 60. Klimek

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Lučan, Kis