K. Vary – Kladno 7:4 (kon.) | Litvínov – Pardubice 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 (po pr.)
Zlín – Olomouc 1:4 (kon.) | Vítkovice – Liberec 4:5 (2:3 po s.n.) | Mountfield HK – Plzeň 6:5 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Vítkovice Ridera
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 20.09.2019, 17:00 • MFH Ostrava • turnaj O Pohár DHL • 5. kolo

Vítkovice mají do tabulky jeden bod a hosté z Českých Budějovic si odváží body dva. První třetina vypadala vyrovnaně, ve druhé třetině se u puku více držely Budějovice, ve třetí třetině se herní výkony opět vyrovnaly a zápas po základní hrací době skončil 3:3. Rozhodlo se až v samostatných nájezdech, ve kterých se rozhodl Čížek. (19:23:09)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Motor České Budějovice.
    JAKUB ČÍŽEK si dokázal najít malou skulinku vedle betonu Dolíšky, a ten puk nedokázal zastavit.

4. série
    0:2
    Ani Lednickému se nepodařilo dostat kotouč za záda Dvořáka.

3. série
    0:2
    Beránek se z mezikruží trefuje mezi Dolíškovy betony.

0:1
    Bernovského střelu vyráží Dvořák betonem.

1. série
    0:1
    Čížek našel malou skulinku vedle betonu Dolíšky a puk je bráně.

1. série
    0:0
    Zapletalovi střela vůbec nevyšla.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první budou začínat Vítkovice.

Ani v prodloužení se nerozhodlo o vítězi tohoto utkání. Za malou chvíli uvidíme samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Kunc se vrací do obranného pásma pro puk.

63:54
    Oddechový čas pro domácí.

63:46
    Domácí si v útočném pásmu přihrávají, zatím ale žádná střela nepřichází.

63:23
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Doktor – 2 min., hákování).

62:32
    Lednický si za sebou zapomněl kotouč, naštěstí ho má na hokejce Mrva, jinak by domácí přišli o útočné pásmo.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 2. Lednický (Krška), 37. Kylnar, 55. Ryšavý (Kunc, Potočný) – 8. Beránek (Janoch, Čížek), 21. Čížek (Pouzar, Novák), 46. Čížek (Janoch, Beránek), rozh. náj. Čížek