Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.) | Montreal – Florida 5:4 (3:1 po s.n.) | Philadelphia – Boston 1:3 (kon.)
Colorado – Dallas 1:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 1:6 (kon.) | Los Angeles – Vegas 2:3 (po pr.)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 46:17 (13:5, 14:4, 16:7 – 3:1)
    Zblokované střely – 8:18
    Vyhraná vhazování – 37:31
    Trestné minuty – 6:4
    Hity – 34:42

V nájezdech uspěli všichni tři domácí střelci a fanoušci Montrealu tak mohou slavit vítězství! Nutno říci, že zasloužené. Domácí totiž byli většinu zápasu výrazně aktivnější a soupeře také jednoznačně přestříleli. Panteři však byli mimořádně produktivní a z 16 ran, které v normální hrací době vyprodukovali, dokázali čtyřikrát skórovat.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Autorem vítězné branky je JORDAN WEAL.
    Phil VARONE

3. série
    3:1
    Je rozhodnuto! Phil Varone do udělal výborně a zasunul puk mezi betony brankáře Montembeaulta.

2. série
    2:1
    Frank Vatrano branku netrefil a je prvním hráčem, který neproměnil.
    Jordan WEAL

2. série
    2:1
    Jordan Weal nevymýšlel a vymetl horní růžek nad lapačkou brankáře.

1. série
    1:1
    Vincent Trocheck si najel ze strany a pak prostřelil Price.
    Nick SUZUKI

1. série
    1:0
    Nick Suzuki proměňuje! Naznačil, že půjde do bekhendové kličky a pověsil puk do protipohybu brankáře nad lapačku.

Samostatné nájezdy začínají.

To byl obrovský tlak Montrealu v závěru prodloužení, ale unavení hosté se nakonec ubránili! Rozhodnou až nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:05
    Domácí stačili prostřídat znovu, zatímco Panthers mají na ledě už přes minutu stejné trio! Shea Weber zblízka neusměrnil nabídku spoluhráče mezi tyče!

63:27
    Domácí prostřídali a mají na ledě na rozdíl od soupeře čerstvé hráče! Max Domi zápěstím těsně minul!

62:57
    Brett Kulak v rychlosti obkroužil branku, ale Montembeault se jeho zakončením nenechal překvapit.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Weal (Suzuki, Weber), 26. Gallagher (Lehkonen, Domi), 33. Kulak (Suzuki, Weal), 36. Gallagher (Lehkonen, Weber), rozh. náj. Weal – 15. Tippett (Ang, Prow), 22. Greco, 23. Ang (Lowry, Massie), 51. Connolly (Trocheck, Yandle)