Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.) | Montreal – Florida 5:4 (3:1 po s.n.) | Philadelphia – Boston 1:3 (kon.)
Colorado – Dallas 1:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 1:6 (kon.) | Los Angeles – Vegas 2:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 20.09.2019, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Příprava NHL

Skončilo nám utkání mezi Pittsburghem a Columbusem. Domácí tým vyhrál 4:1. Vítězství je spravedlivé, protože Pens byli po většinu střetnutí lepším celkem. Dva góly Nathana Legara v poslední třetině pečetily stav tohoto zápasu.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (03:38:08)

Hvězdy zápasu:

1. Nathan Legare (PIT), 2+0
    2. Jake Guentzel (PIT), 1+1
    3. Alex Galchenyuk (PIT), 1+0.

Československá stopa:

Dominik Simon (PIT), 0+0, 0 střel, 3 hity, +/-: 0, čas na ledě: 14:02, ČR
    Marko Daňo (CBJ), 0+0, 0 střel, 7 hitů, +/-: 0, čas na ledě: 15:27, SR.

59:13
    Murrayho výkon minutu po minutě roste. Nyní se parádně přesunul proti dělovce Bemströma, kterou udržel ve své lapačce.

58:52
    Hosté hrají bez brankáře. Zkouší powerplay.

58:33
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Kahun – 2 min., hrubost).

58:22
    Wennberg měl na hokejce obrovskou šanci. Murray se sice nestačil přesunout, ale i tak neinkasoval. Centr první lajny Blue Jackets trefil pouze boční síť.

57:56
    Zápas se už víceméně dohrává. Obránci Pittsburghu si přihrávají puk na své polovině kluziště.

56:55
    Touš skončil v ochranné síti a hra se tak musela přerušit. Zbývají nám zhruba tři minuty do konce utkání a nic nenasvědčuje tomu, že by se zápas měl protáhnout do prodloužení.

56:32
    Columbus se dostal do přečíslení 3 na 2. Robinson situaci nezvládl a ani nepřešel do útočného pásma.

55:50
    Marino se zapojil do útočení, ale při snaze přihrát se mu zlomila hokejka.

55:30

55:02
    Až nyní dostává Simon puk z vlastního pásma do bezpečí a oba celky střídají.

54:28
    Hosté dlouho kombinují s pukem. Ke střele se zatím neodhodlali.

53:56
    Domácí se zatím dobře brání početní výhodě soupeře.

53:30
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Samuel Poulin – 2 min., podrážení).

52:52
    Daňo udržel puk v útočném pásmu, ale to bylo v podání hostů vše. Pittsburgh se ubránil a hru zase trochu uklidnil.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Galchenyuk (Guentzel, Schultz), 33. Guentzel (Malkin, Schultz), 47. Legare (Lafferty, Bjorkqvist), 47. Legare (Bjorkqvist) – 28. Milano (Stenlund, Karlsson)

Pittsburgh Penguins: Murray (D´Orio) – Schultz, Marino, Pettersson, Gudbranson, Joseph, Warsofsky – Simon, Tanev, Galchenyuk, Bjorkqvist, Poulin, Kahun, Bjugstad, Lafferty, Legare, Guentzel, Malkin, Hornqvist
    Columbus Blue Jackets: Merzlikins (31. Vehvilainen) – Harrington, Savard, Karlsson, Carlsson, Collins, Gavrikov – Nyquist, Wennberg, Bemström – Stenlund, Dubinsky, Milano – Lilja, Dalpe, Daňo – Hannikainen, MacInnis, Robinson

Rozhodčí: O´Donnell, Charron – Amell, Toomey

Diváci: 15 649