Motor ČB – Slavia 4:2 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 1:0 (kon.)
Poruba 2011 – Kadaň 4:2 (kon.) | Havířov – Sokolov 4:2 (kon.) | Jihlava – Litoměřice 2:1 (2:1 po s.n.)
Vsetín – Třebíč 4:2 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:1 (3:1 po s.n.)
HC Oceláři Třinec
8:3 (4:0, 3:2, 1:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 21.09.2019, 12:00 • mini WERK ARENA, Třinec • turnaj O Pohár DHL • 6. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, budu se na vás těšit u další online reportáže. Na shledanou! (14:12:47)

Máme tu konec velice hektického utkání mezi třineckými Oceláři a Motorem České Budějovice. Po šedesáti minutách hry se vítězem stali domácí Oceláři, kteří přetlačili hosty výsledkem 8:3.

59:50
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Pastor – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Ryba – 2+2 min, hrubost). Trest odpyká Pouzar.

59:40
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté se přeci jen radují z branky, z mezikruží se prosazuje ALEŠ ŘEZÁČ. Asistence: Matouš Masopust.

59:25
    Radzienciakovi se povedlo najít Plandora v útočném pásmu, třinecký útočník však o kotouč záhy přišel a puk tak mají opět hosté.

58:50
    Třinečtí jsou v pěti, Motor však stále drží Oceláře v šachu před Švehlákem.

57:38
    Oceláři jsou ve čtyřech, Plandorovi zbývá necelá minuta trestu.

56:44
    Oddechový čas je za námi, hra bude pokračovat po vhazování před Švehlákem.

56:43
    Oddechový čas pro hosty z Budějovic.

56:43
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Plandor – 2 min., podrážení).

56:12
    Ocelářům se zatím daří bránit oslabení velice dobře, Plandor nyní vyhazuje puk až k Dvořákovi.

55:33
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Cienciala – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:20
    Havránek se nyní po tvrdém hitu jednoho z hostů těžko zvedá z ledu a míří na střídačku.

53:47
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Vacula – 2 min., napadení).

53:10
    Indrst nyní prověřil Dvořáka střelou z úhlu, první z jeho střel skončila v boční síti, druhý pokus už Dvořák vyrazil betonem mimo nebezpečí.

52:48
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Svach – 2 min., podrážení).

52:00
    Hrakholski nyní ve středním pásmu ustál střet s Ciencialou, jeho průnik do pásma Ocelářů však zastavil další z třineckých beků.

51:01
    Najman nahazuje kotouč do pásma Ocelářů, hosté z Českých Budějovic jsou teď aktivnější.

49:58
    Grygarovi se nepovedlo vyhodit kotouč z obranného pásma a Motor tak stále okupuje prostor před Švehlákem.

48:50
    Mastič se nyní šikovně otočil v levém kruhu před klecí Dvořáka, jeho následná střela však za záda gólmana Budějovic nedoputovala.

47:38
    Oceláři tak mají k dispozici další přesilovku, podaří se hráčům s drakem na prsou znovu překonat Dvořáka?

46:52
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Krcho – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Dvouminutový trest odpyká Masopust.

46:30
    Hrakholski byl nyní doslova sám před odkrytou klecí, poskakující puk se mu ale nepovedlo usměrnit za záda Švehláka.

45:33
    Geidlovi se nepovedlo udržet kotouč v útočném pásmu a Oceláři se tak musí stáhnout.

44:46
    Po kontaktu s mantinelem se puk ocitá mimo kluziště, vhazování proběhne ve středovém kruhu.

43:06
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinečtí se opět prosazují, dělovka Jakuba Vaculy z levého kruhu končí za zády Dvořáka. Bez asistence.

42:10
    Oceláři stále bojují v úročném pásmu, o další nahození na klec Motoru se pokusil Cienciala.

41:30
    Po Mastičově návratu se Ocelářům povedlo zatlačit hosty až za branku Dvořáka.

40:10
    Motor má na začátku třetiny početní výhodu, hráči z jihu Čech se tak bez větších problémů dostali do útočného pásma.

40:01

Hráči obou celků jsou již připraveni na ledové ploše, poslední dvacetiminutovka tohoto duelu může začít za malou chvíli.

Máme za sebou druhou tercii tohoto utkání, hostům z Budějovic se v ní podařilo vsítit dvě branky za záda Švehláka, sami však tři branky inkasovali a po čtyřiceti minutách hry tak musí dohánět pětibrankové manko.

Další třetina začne přibližně v 13:37.

40:00

38:58
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Mastič – 2 min., vysoká hůl).

38:17
    Střídání v týmu HC Motor České Budějovice: ze hřiště odchází Ludvík, přichází Dvořák.

38:17
    Třinci se daří zvýšit svůj náskok v početní nevýhodě, autorem branky je po střele z pravého kruhu NICO GEIDL. Bez asistence.

37:53
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Indrst – 2 min., sekání).

35:42
    A Oceláři inkasují znovu, v početní výhodě se po střele ze střední vzdálenosti prosazuje VOJTĚCH KRCHO. Asistence: Michal Silný a Jakub Novák.

35:18
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ramik – 2 min., podrážení).

34:23
    Nyní už ale Oceláři inkasují, po Novákově pasu překonal ležícího Švehláka JAN JANOCH svou střelou z mezikruží. Asistence: Jakub Novák.

32:58
    Motor se stále drží v pásmu Ocelářů, ty však od inkasované branky stále chrání bezchybný výkon Švehláka.

32:20
    Řezáč nyní nebezpečně dorážel před Švehlákem, ten je však stále stoprocentní.

31:59
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Grygar – 2 min., napadení).

30:33
    Chvíli po návratu Vaculy na led se Oceláři prosazují znovu. Po Geidlově nabídce se z mezikruží prosazuje MICHAL RAMIK. Asistence: Nico Geidl.

30:13
    Oceláři úspěšně ubránili i toto oslabení, Vacula je zpět ve hře.

28:04
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Vacula – 2 min., podrážení).

27:54
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Indrst – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Beránek – 2+2 min, hrubost).

27:34
    Yahor Hrakholski se na trestné lavici příliš neohřál, brankou zpoza pravého kruhu ho z ní vyhání MAREK HAVRÁNEK. Asistence: Šimon Jenáček.

27:21
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hrakholski – 2 min., krosček).

26:30
    I přes tlak Ocelářů se Motor osvobozuje a jsou to právě hráči s drakem na hrudi, kdo se musí vracet.

26:25
    Čížek se nyní řítil sám na Švehláka, lapačka domácího gólmana však opět zafungovala bezchybně a Oceláři tak stále vedou o čtyři branky.

25:46
    Třinecké nahození končí až na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Švehlákem.

25:40
    Během poslední minuty se puk ocitá mimo led již potřetí, hra se tak sále kouskuje.

25:39
    Švéhlák nyní ramenem vyrazil kotouč mimo hrací plochu, hra se tak opět pozastavuje.

24:14
    Ani Havránkův pokus zpoza levého kruhu gólem nekončí, Ludvík si připisuje další zákrok a přerušuje hru.

23:53
    Zakázané uvolnění Třince přerušuje hru.

23:17
    Hrakholski to nyní zkusil z pravého kruhu, Švehlák si ale stále drží čisté konto.

22:15
    Hra se opět přesunula před Švehláka, ten nyní musel krýt Doktorovu střelu od modré.

21:02
    Geidlův pokus z pravého kruhu končí vedle branky Motoru, Oceláři však přes tuto minelu zůstávají v pásmu hostů.

20:20
    Oba celky již hrají v plném počtu, o něco aktivněji se nyní jeví hráči Motoru, kteří okupují pásmo Třince.

20:01

Hráči s drakem na prsou jsou již na ledové ploše, druhá perioda tohoto utkání začne během několika minut.

Úvodní dvacetiminutovka tohoto utkání vyšla mnohem lépe domacím Ocelářům. Svěřenci Jiřího Juříka dokázali rozvlnit síť Budějovic hned čtyřikrát a mají tak dobře nakročeno k prvnímu vítězství sezóny.

Další třetina začne přibližně v 12:45.

20:00

19:56
    Domácí ještě v závěru třetiny zvyšují svůj náskok, z mezikruží rozvlnil síť za zády Ludvíka ŠIMON JENÁČEK. Asistence: Jakub Vacula a Pavel Matěj.

19:27
    V útoku jsou nyní hráči Budějovic, Švehlák ale až na jeden zákrok mnoho práce neměl.

18:41
    Jenáček to zkoušel z úhlu jeho střelu ale zastavil beton maskovaného hráče Motoru.

18:17
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šulák – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Čížek – 2 min., sekání).

17:41
    I po Havránkově střele se puk ocitá mimo led, vhazovat se bude po levici Ludvíka.

16:34
    Řezáčův pokus od modré končí pouze přerušením hry, jeho střelu totiž Švehlák vyrazil do ochranné sítě za svou klecí.

15:49
    I Ludvík má v posledních minutách mnoho práce, gólman Budějovic s číslem 3 však zatím kotouč za svá záda nepustil.

14:14
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Pouzar – 2 min., podrážení).

11:26
    Střídání v týmu ČEZ Motor České Budějovice: ze hřiště odchází Dvořák, přichází Ludvík.

11:26
    Oceláři se mohou znovu radovat, Geidl se od středního pásma řítil sám na Dvořáka a byl hákován Doktorem. Z nařízeného trestného střílení se už ale NICO GEIDL nemýlil a posílá Oceláře do tříbrankového trháku. Bez asistence.

11:26
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Doktor – trestné střílení, hákování).

11:09
    Pavlátův pokus od modré skončil v lapačce Švéhláka, hra se přerušuje.

09:59
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Masopust – 2 min., podrážení).

09:20
    Domácí se dlouho drželi v pásmu Motoru, tohoto tlaku nyní využívá ŠIMON JENÁČEK, který překvapil Dvořáka z předbrankového prostoru. Asistence: Pavel Matěj.

08:08
    Oceláři stále tlačí, Ramik i nyní dobře tečoval před hostujícím gólmanem. Dvořák pro tentokrát úspěšný.

06:11
    MICHAL RAMIK to v akci 2 na 1 vzal na sebe, jeho střela z levého kruhu přesně našla mezeru pod břevnem Dvořákovy branky a rozjásala domácí příznivce. Bez asistence.

05:18
    Pouzarovo nahození do pásma končí nebezpečnou kombinací Motoru, hosté nyní zaměstnávají Švehláka velikým množstvím střel.

04:38
    Matěj je zpátky ve hře, puk se nyní nachází za brankou Dvořáka.

03:26
    Grygar si u mantinelu počkal na jednoho ze soupeřů, Motor se i přesto stále drží v útočném pásmu.

03:00
    Krchova teč před Švehlákem končí přerušením hry.

02:35
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Matěj – 2 min., pozdní dohrání).

02:15
    Hajman to zkoušel od modré, jeho pokus však skončil na Matějovi.

01:40
    Plandorův pas na Králíka dokázali hosté vystihnout, Motor se žene do útoku.

01:09
    Pastorova střela příklepem z pravého kruhu končí mimo ledovou plochu, hra se přerušuje.

00:30
    Strkanice za brankou Dvořáka, Oceláři se drží v pásmu.

00:10
    Jako první se kotouče ujali hosté, kteří ihned nahodili puk na Švehláka.

00:01

Hráči jsou připraveni na ledové ploše, zápas začne za malou chvíli.

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Švančara) – Mituchovič, Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Grygar, Šulák (C) – Havránek, Indrst, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Plandor, Matěj (A), Stebel, Ramik, Králík.

HC Motor České Budějovice: Dvořák (Ludvík) – Najman, Hubata, Remta, Svach, Pavlát, Novák, Doktor – Matoušek, Řezáč, Hrakholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Beránek, Silný (C), Krcho (A).

Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Rožánek.

To hráči s drakem na hrudi zažívají doslova černou sérii, v uplnulých pěti zápasech svěřenci trenérského tandemu Juřík-Malík dokázali bodovat pouze jednou. V dvojzápase na severu Čech nejprve nestačili na Liberec 0:1 a ze zápasu s Bruslaři si odvezli alespoň bod za prohru v prodloužení. Další prohra Slezanů na sebe nenechala dlouho čekat, když v Salzburku prohráli 0:5. Zatím nejvyšším gólovým rozdílem ale prohráli mladí Oceláři ve včerejším duelu s Rytíři z Kladna, kteří dokázali během šedesáti minut překonat třinecké gólamany hned devětkrát.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jihočeši si ve včerejším duelu na ledě Vítkovic připsali výhru až v samostatných nájezdech, i přes tento bodový zisk se však aktuálně nacházejí na 14. příčce turnaje O Pohár DHL. V úvodním dvojzápase sezóny se Motor utkal s Karlovými Vary a Plzní, kdy s prvním jmenovaným celkem prohrál 5:2. Do zápasu druhého kola proti Indiánům sice hráči Budějovic vstoupili aktivně, ale ani toto utkání v LOGSPEED CZ Aréně do vítězného konce nedotáhli. Třetí utkání sezóny odehráli hráči Motoru s Bruslaři z Mladé Boleslavi, kde jihočeši získali alespoň bod za prohru v prodloužení. Prozatím poslední utkání sezóny odehrály České Budějovice na ledě již zmíněných Vítkovic, kde zásluhou Jakuba Čížka zvítězili po samostatných nájezdech.

Příjemné poledne z třinecké mini WERK ARENY! Na programu dne jsou utkání šestého kola juniorského turnaje O Pohár DHL. V této on-line reportáži budeme společně sledovat duel mezi Oceláři Třinec a Českými Budějovicemi. Utkání začíná ve 12:00.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 7. Ramik, 10. Jenáček (Matěj), 12. Geidl (TS), 20. Jenáček (Vacula, Matěj), 28. Havránek (Jenáček), 31. Ramik (Geidl), 39. Geidl, 44. Vacula – 35. Janoch (Novák), 36. Krcho (Silný, Novák), 60. Řezáč (Masopust)

Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Rožánek