Vsetín – Vítkovice 4:3 (1:0 po s.n.) | Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Technika Brno – Tábor 3:2 (po pr.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (1:3 po s.n.) | Hvězda Praha – Chomutov 0:9 (kon.) | HC Litvínov – PZ Kladno 4:1 (kon.)
Kladno – Plzeň 2:6 (kon.) | Kobra – Sparta 0:4 (kon.) | K. Vary – Třemošná 5:1 (kon.)
Poruba – Kometa Brno 1:7 (kon.) | Havířov – Třinec 4:3 (kon.) | Slavia – Pardubice 4:2 (kon.)
HK MD Šumperk – Přerov 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 10:3 (kon.) | Liberec – Jihlava 5:4 (3:2 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba
1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
HC Kometa Brno
Sobota 21.09.2019, 13:15 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z tohoto utkání je to ode mne vše. Z RT TORAX se Vám přihlásíme u zápasu Chance ligy za málo než hodinu.

Zatím mějte pohodové odpoledne a kdo nás již sledovat nebude, těm přeji krásnou sobotu. (15:27:31)

Ve třetí třetině se hosté trefili v další početní výhodě střelou Martina Piglaa následně přidal sedmý gól Ivo Sedláček. Za domácí překonal Schnattingera Chovanec, ale trefil horní tyč brány tak, že se puk odrazil do hřiště, ne za brankovou čáru.

Kometě se podařilo navázat na výhru v Přerově a z Ostravy si díky výborné hře dopředu odváží zaslouženě tři body.

59:38
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Hradil.

58:10

57:48
    Chovanec střílí z osy hřiště a trefuje horní tyč. Puk se svezl před brankovou čáru, takže sudí rozpažuje. Snížení bylo opravdu na dosah. Sice by nic neřešilo, ale pro dobrý pocit by bylo fajn.

55:46
    Kometa právě vstřelila branku!
    IVO SEDLÁČEK dlouho vymíchával puk před brankovištěm, až jej poslal přes klečícího brankáře do sítě. Asistence: Jakub Brabenec.

54:45
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Borkovec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Běhůnek – 2 min., hrubost).

Hraje se v pěti na obou stranách.

54:45
    MARTIN PIGL ukončuje kombinaci šestým gólem v porubské síti. Asistence: Eduard Šalé.

54:18
    Němcova střela končí na zadním mantinelu. Odrazem se kotouč dostává na hůl Šalého. Jeho střela se nedostává ani k bráně.

53:58
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Lambert – 2 min., držení).

53:46
    Úmysl Brabence zpoza brány zastavuje Sližova hokejka. Kotouč pak končí pod lapačkou a vhazovat se bude po levici porubského brankáře.

52:40
    Stiborovi puk přeskočil hokejku a na zteč míří Brabenec. Gelnar blokuje jeho hůl a tak střela přichází pozdě. Puk se otřel o boční síť.

52:11
    Kosina podpořil útok a z pozice obránce vyváží puk do útočné třetině. Hradil s Chovancem odstřelují brněnskou bránu. Hru zastavuje až gólman přikrytím puku.

51:45
    Stejně tak i střela Ulbrichta od modré.

51:26
    Pokus Otavy končí v gólmanské výstroji.

50:38
    Gelnar napravuje svou minelu a zabraňuje Šalému střílet. Vytěsnil jej za branku i s kotoučem.

49:39
    Chovanec se Ślusarzcykem řádně zavařili Schnattingerovi. Puk se odrazil k mantinelu, kde si jej sbírá Brabenec.

48:14
    Macias Krz. se Stiborem nevyvezli úspěšně puk z vlastní třetiny. Střela Ulbrichta letí těsně kolem tyče.

48:01
    Brno vyhazuje přes všechny čáry. RT TORAX dostává pásmo zadara.

46:59
    Buly vyhrává domácí centr. Hra se ale stejně přesouvá k porubské brance. Slíž si připisuje další zákrok.

46:32
    Hosté okupují útočnou třetinu. Hra je přerušena pro další posunutí brány. Rozhodčí si volá správce ledové plochy, aby bránu lépe zakotvili.

45:51

45:30
    Střela Němce končí odražena do levého rohu.

45:15
    Gelnar drží Pigla v rohu.

44:44
    Hra se přerušuje po střele Brabence.

44:26
    Krzysztof Macias vyhazuje přes všechny čáry a dává prostor k vystřídání celé čtveřice.

43:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Bechný – 2 min., nebezpečná výstroj).

43:51
    Brabenec nabral za svou brankou rychlost a před porubskou svatyní nahrál Severovi. Slíž se ramenem natlačil na prvou tyč a bránu vysunul z postavení.

42:27
    Boltvanova střela po znovu získání pásma je odražena betony. Do protiútoku jde Ślusarzcyk s Vehovským, ale na modré čáře jsou zpacifikováni obranou Komety. Ke střlbě tak ani nedochází.

41:19
    RT OTRAX se brání brněnskému tlaku. Nedokáže si vzít puk do držení a jít do útoku.

40:40

40:29
    Macias Kacper zabránil Severovi ve střelbě z bezprostřední blízkosti brány.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:47.

Nadvláda Komety se projevila hned v první minutě druhého dějství, když po porubském útoku následovala kontra akce, kterou ukončil pukem v síti Alex Sever. Následovaly minuty, v kterých se tretalo na obou stranách, ale až přesilovka Komety byla ukončena střelou do branky. Dvanáct vteřin scházelo do konce druhého trestu Bechného, když do prázdné poloviny branky uklidil puk Matěj Prčík. Kometa navýšila vedení na rozdíl čtyř gólů a jde si pro druhou výhru v ELIOD Extralize.

40:00

39:51
    Porubané se zdárně brání a gól do šatny jistě nedostanou.

38:40
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Lambert – 2 min., nedovolené bránění).

38:00
    Domácím není dovoleno v klidu rozehrát. Ale o tom je extraligový hokej. V rychlosti rozhodování v okamžiku momentu. To se ještě Porubským nedaří praktikovat.

37:38
    SLíž v sedě zastavuje několik dorážek a píchnutí do puku. Vyroubal ještě po odpískání doráží, vše je ale řešeno domluvou.

37:03
    Brno zahrálo dlouhou nahrávkou icing. Buyl po levé ruce Schnattingera.

37:00

36:14
    Krátká návštěva Stibora za Schnattingerovou brankou končí prohraným soubojem. Kometa je opět před porubskou brankou a Slíže odstřeluje ze všech pozic. Betony bude mít řádně vyprášeny.

35:43
    Boltvanovu střelu drží v lapačce Slíž.

35:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Chovanec – 2 min., faul kolenem).

34:30
    Hosté udávají tón hry. RT TORAX je zatlačen do defenzívy a neví si prozatím rady, jak z toho ven.

33:27
    Slíž senzačně vychytal Eduarda Šalého, který kličkovanou dotáhl do střely, ale porubský gólman se v brankovišti hýbal mrštně a efektivně.

32:38
    Do ukončení trestu Bechného zbývalo dvanáct vteřin, když do odkryté poloviny bránu uklízí kotouč MATĚJ PRČÍK. Asistence: Jakub Brabenec a Patrik Fajmon.

32:10
    Slížovo rameno zastavuje ránu Fajmona. Pak dostává ránu do noh Stibor. Kometa dál na kotouči kombinuje.

31:29
    Vehovský posílá puk za Schnattingerovu bránu a jede forčekovat. Kometa se ale dostává rychle zpět do útočné třetiny.

31:18
    Hosté si přihráli rukou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

31:01
    Slížova lapačka zazářila! Zachytila Fajmonovu střelu od modré.

30:50
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Bechný – 2 min., držení).

30:15
    Vyroubal střílí do boční sítě.

30:00
    Icing Poruby.

29:56
    Domácí udrželi tříbrankové manko a jsou v plném počtu.

29:02
    Poruba ustává tlak Komety. Slíž vyráží jednu střelu za druhou.

28:03

27:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Bechný – 2 min., podrážení).
    Počet hráčů se na čas vyrovnává.

27:38
    Vehovský u dorážky střely Lamberta neměl dostatek pohotovosti. Puk z brankoviště odpaluje Běhůnek.

27:10
    Přesilovka se domácímu týmu nedaří odehrávat v útočném pásmu. Kometa drží hru před Slížem.

26:03
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Schnattinger – 2 min., hákování). Trest odpyká Harmim.

25:38
    RT TORAX je v pásmu. Stodůlkova rána je Schnattingerem vyražena, ale před brankou není nikdo v bílém drese k dorážce. Kometa lehce odvrací porubský útok.

24:28
    Nepřesnosti v zahájení útočné akce vybízí Kometu ke střelbě. Šalé míří vysoko, Sever mimo tři tyče a Otavova rána je zablokovaná.

23:40
    Icing Brna.

23:19

22:15
    Schnattinger reaguje na střelu Vehovského. Domácí uzavírají zámek, ale střelba není přesná.

21:48
    Kometa se dostává ve čtyřech do útoku. Na konci akce střílí Boltvan. Hra pokračuje a puk po odrazu od Slíže vyváží do útočného pásma Ślusarzcyk.

21:19
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Šalé – 2 min., krosček).

20:39
    Rychlý protiútok a Brňané vedou rozdílem tří gólů. ALEX SEVER z prostoru pro vhazování střílí po ledě a puk všichni vidí propadnout za brankovou čáru u druhé tyče. Asistence: Matěj Prčík.

20:20
    Domácí jsou v útočné třetině, ale ke střelbě se nedostávají.

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:00.

Po prvních dvaceti minutách hry jsou klidnější hosté. SIce ztráceli gólem Kacpera Maciase, který v šesté minutě využil početní výhodu, ale pak přišly ke slovu góly Komety. V osmé minutě vyrovnal Adam Boltvan a pak měla Poruba dvouminutový výpadek v obraně. V jedenácté minutě se střelou přes hráče trefil pod honí tyč Alex Sever a o minutu později tlak v brankovišti ukončil Nesim Harmim. Porubané v závěru třetiny ustáli druhé oslabení a neměli daleko ke vstřelení kontaktní branky. Jen blokace soupeře nedovolili puku přímý let do sítě.

20:00

19:56
    Akce dva na jednoho v závěru třetiny nevyšla Severovi s Brabencem. Ke střílené nahrávce chyběly druhému jmenovanému dva kroky.

19:12
    Hradil se moc daleko s nahrávkou od Ślusarzcyka nedostal. Ve středním pásmu jej zastavuje Brabenec.

18:43
    Domácí v plném počtu a drží soupeře v jeho obranném pásmu.

17:34
    Střely na Slíže nejdou, spoluhráči vytěsňují soupeře až se puku zmocňuje Macias Krz. a vyhazuje přes všechny čáry.

17:01
    Sedláček pálí z první, puk zachytil Stibor a posílá jej do středního pásma. Do trajektorie ale zasahuje hůl Fajmona kotouč končí na střídačce Komety.

16:43
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Križ – 2 min., držení).

16:09
    Střela Maciase Kac. míří na bránu, takže i když střílel ještě před červenou, není to zakázané uvolnění.

15:05
    Kosina to zkusil od modré, puk mu zblokoval Sever. Pásmo udržel Halata a střela šla díky další blokaci mimo bránu.

14:35

14:16
    Hru přerušuje přidržením kotouče Slíž. Sever nemá možnost dorážky.

13:47
    Stejně si domácí brankář počíná při pokusu Běhůnka od modré.

13:07
    Střelu Sedláčka Slíž excelentně chytá do lapačky.

12:35
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Lambert – 2 min., vysoká hůl).

11:24
    Závar před brankou, a i když Slíž hledal kotouč kde mohl, NESIM HARMIM dokázal puk propasírovat za jeho postavení. Asistence: Tomáš Vyroubal.

11:18

10:33
    Tísněn a přece se mu podařilo špičkou hokejky vystřelit na bránu. ALEX SEVER trefil přesně horní roh porubské brány. Asistence: Ivo Sedláček.

09:48
    Schnattinger přerušuje hru po střele Chovance a nedovoluje dorážet Stiborovi.

09:05
    Slíž s pomocí Kosiny ukrývá puk pod tělem. Doráží Pigl, ale zastavuje jej píšťalka.

08:24
    Oba týmy hrají otevřený hokej, takže je na co koukat. Puky ale létají mimo brány.

07:03
    A překvapivá akce přišla záhy. Kolem brankoviště Slíže se to jen hemžilo a jemná teč ADAMA BOLTVANA usměrnila puk nad jeho rameno. Asistence: Nesim Harmim.

06:31
    Kometa měla pár možností vyrovnat, ale domácí obrana je soustředěná a pozičně dobře vykrývá volné prostory a napadá hráče s pukem. Hosté mohou jen překvapením dosáhnout branky.

05:22
    Poruba právě vstřelila branku!
    Rychle využitá přesilovka! Hradil vyhrává buly na obránce a KACPER MACIAS svou dělovkou prostřeluje vše před sebou. Puk se zastavuje v síti u druhé tyče Schnattingerovy brány. Asistence: Oliver Hradil.

05:05
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vyroubal – 2 min., vysoká hůl).

05:00
    Slíž zasahuje proti střele Sedláčka.

04:13
    Kacper Macias zablokoval střelu Němce, který dal tak prostor spoluhráčům vystřídat.

03:00
    Stibor se dostal ke kotouči první a po přejetí modré čáry od mantinelu pálil. Schnattinger puk vyrazil a Zavřel objetím bránu puk vyváží z pásma.

02:17
    Vyhraná bule a přesun před Schnattingera. Lambert s parťáky se dostali k několika střelám, které obránci zblokovali.

01:39
    Při dalším útoku Komety neměl domácí gólman moc práce, ale puk klouzající k bráně raději přikryl. Z následného buly zahrála Poruba zakázané uvolnění.

00:21
    Kometa získala díky Sedláčkovi pásmo. Zakončit mu zabránil Macias Kacper, ale v držení kotouče byl nadále hostující tým. První zákrok si Slíž připsal po střele Severa.

00:01

Krásné slunné odpoledne z Ostravy!

V RT TORAX ARENĚ je vše připraveno na utkání ELIOD Extraligy dorostu skup. Východ. Týmy mají rozbruslení a jakmile se ukáží sudí a písknout do píšťalky, bude zápas čtvrtého kola spuštěn.

Přeji příjemné hokejové čtení.

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Velička, Križ, Macias Kac., Kosina, Bechný, Borkovec, Gelnar – Lambert D., Ślusarzcyk, Vehovský – Macias Krz., Hradil, Halata – Chovanec, Stibor, Stodůlka – Kovalčík, Koudelný

HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Zavřel, Němec, Prčík – Nesvadba, Brabenec, Vyroubal – Otava, Šalé, Sever – Sedláček, Pigl, Harmim – Boltvan

Rozhodčí: Šutara – Návrat, Hlavatý.

Čtvrtý díl první části ELIOD Extraligy dorostu je zde a HC RT TORAX Poruba přivítá hodinu po poledni rivala HC Kometa Brno.

Kometa ve třech předešlých zápasech získala tři body za výhru v Přerově, jinak padla v Olomouci a doma s Vítkovicemi.

RT TORAX je zatím bez bodů, ke kterým měl blízko ve čtvrtek na ledě Havířova, ale nezvládl třetí třetinu, a k prohrám ze Zlína a doma s Přerovem, na první body stále čeká.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 6. Macias Kac. (Hradil) – 8. Boltvan (Harmim), 11. Sever (Sedláček), 12. Harmim (Vyroubal), 21. Sever (Prčík), 33. Prčík (Brabenec, Fajmon), 55. Pigl (Šalé), 56. Sedláček (Brabenec)

Rozhodčí: Šutara – Návrat, Hlavatý