Řisuty – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 4:5 (po pr.) | SHK Hodonín – Opava 3:0 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:4 (po pr.) | Příbram – Kolín 5:7 (kon.) | Žďár n/S – Kopřivnice 1:3 (kon.)
Klatovy – Písek 6:1 (kon.) | Vrchlabí – Nová Paka 5:1 (kon.) | Kobra – Tábor 4:3 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:4 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
HK Nový Jičín
Sobota 21.09.2019, 17:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ďáblové z Nového Jičína prozatím neprožívají ideální start do nové sezóny. Ze tří dosavadních utkání vytěžili tři body, přičemž jejich zisk doháněli až v závěrečné třetině. Zbylá dvě utkání dokázali vsítit pouhé 2 branky a inkasovali jich ne přílíš optimistických 12. Utkání na ledě tradičního rivala z Valašského Meziříčí přináší ideální příležitost na restart a odraz k bodovým ziskům v nové sezóně.

Valaši prožívají spíše úspěšný začátek nové sezóny. Ve druhém kole sice prohráli po prodloužení po vyrované bitvě s Havlíčkovým Brodem, zbylé dva duely ale dotáhli k zisku všech 3 bodů. Po bitvě s Novým Jičínem čeká Valachy volný los, nemají tak žádný důvod se šetřit a proti Ďáblům se dá očekávat plné nasazení.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Báchor, Žák, Ondračka – Seidler, Vaněk, Dvořák (C), Andris, Vávra, Vašenka, Kuchařík, Pořický (A), Paťava, Smrčka, Romančík, Martiník (A).

HK Nový Jičín: Loubal (Matoušek) – Hruška (C), Metelka, Adamík, Rufer, Kobylík, Tolokonnikov – Kafka, Poruba, Matiaško, Slovák, Králík, Palička, Štefka, Plitko, Macuh, Krupa, Irgl, Pecha, Kočica.

Rozhodčí: Novák – Vengřín, Kořistka.

00:01

00:36
    Úvodní půlminutu utkání nabídla šance na obou stranách, oba brankáři si i s pomocí spoluhráčů poradili.

01:20
    Plitko zkoušel najít v přebrankovém prostoru dojíždějícího spoluhráče, i na něj byl ale kotouč příliš rychlý. Ďáblové pokračují se svém náporu v útočném pásmu.

02:27
    Bobři se ne a ne vymanit ze sevření soupeře. Hostům ale prozatím schází střelba, kterou by zaútočili na první branku zápasu.

03:20
    Až nyní se podařilo vyvést kotouč Martiníkovi, který jej podržel v útočném pásmu a dopřál tak spoluhráčům možnost vystřídat.

04:23
    Úvod utkání hrají oba týmy v neuvěřitelné rychlém tempu, doposud se dokonce ještě ani nepřerušovala hra.

05:17
    První přerušení hry dnešního klání obstarala píšťálka čárového sudího, který spatřil Weintritta v ofsajdovém postavení.

05:58
    Valaši se usadili v útočném pásmu a hledají skulinku, kterou by se jim podařilo vsítit první branku utkání.

06:40
    Bobři nadále okupují území Ďáblů, ti se rozhodli veškeré trable vyřešit vyhozením puku na zakázané uvolnění.

06:58
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Irgl – 2 min., sekání).

07:42
    Valaši si vyměňují kotouč v útočném pásmu, prozatím je to ale stále bez střelby.

08:19
    Novojičínští vyvezli černou gumu až do útočného pásma, kde naspořili cenné vteřinky ze svého oslabení. Bobři jsou donucení zakládat útočnou akci až od brankáře Slováka.

08:58
    Nový Jičín hraje v plném počtu.

09:13
    Pořický se pokusil vypálit ihned po vhazování a donutil Loubala k opětovnému přerušení hry. Vhazování proběhne po levé ruce brankáře hostí.

09:43
    Ďáblové se dostali do rychlého kontru, který zkontroloval bezpečně brankář Slovák a schoval nahozený kotouč v lapačce.

10:13
    Brankář Loubal měl do dělat s tečovaným nahozením Ďurkáče a jen tak tak se mu podařilo černou gumu zkrotit do své moci. Vhazovat se bude opět v obranném pásmu hostů.

11:29
    V posledních minutách utkání drží jeho otěže spíše domácí, nedaří se jim však využívat nabídnutých šancí a skóre je tak stále nerozhodné.

12:38
    Hosté se dostali s kotoučem do středního pásma, odkud jej pouze nahodili do pásma soupeře a odjíždějí střídat.

13:20
    Holišovo nahození od modré trefilo pouze boční síť Loubalovy svatyně, domácí ale pokračují v nastoleném tlaku v útočném pásmu.

14:19
    Bobři mají nadále mnohem více ze hry a tlačí svého soupeře v jeho pásmu, skóre je však nadále nerozhodné.

15:20
    Romančík zavezl kotouč opět do útočného pásma, kde si domácí vytvořili tlak na soupeře, nedostali se ovšem k žádnému střeleckému pokusu.

15:56
    Novojičínští zavítali na území soupeře po několika minutách a ihned z toho byla dělovka směrem na Slováka. Brankář domácích bez potíží kryje.

16:38
    Vaněk prošel jako nůž máslem okolo dvou obránců až ze středního pásma a podařilo se mu i přesně zamířit, brankář Loubal ale reflexivním zákrokem střelu do horního růžku vykryl do rohu kluziště.

17:29
    Ďáblové sevřeli soupeře v jeho pásmu a nyní jsou to oni, kdo hledá cestu za prvním gólem utkání.

18:12
    Hosté zkusili využít střídání soupeře rychlým nahozením, je z toho ale pouze zakázané uvolnění a vhazování před Loubalem.

19:25
    V poslední půlminutě první části jsou na puku domácí, na výrazné ohrožení soupeřovy svatyně už to ale nevypadá.

20:00

V první třetině jsme na Bobří hrázi sledovali rychlý a atraktivní hokej, vstřelené branky se ale diváci ve Valašském Meziříčím nedočkali. Více ze hry měli v celkovém součtu za první část přece jenom domácí Bobři, ani oni svých nabídnutým šancí ale nevyužili. V první přestávce se tak odchází do šaten za bezbrankového stavu.

Další třetina začne přibližně v 17:42.

20:01

20:54
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    DANIEL PAŤAVA skvěle vystihl nedorozumění v obraně soupeře, zmocnil se puku v mezikruží a skvělou střelou těsně nad beton nedal Loubalovi šanci zasáhnout. Asistence: Tomáš Vávra.

21:38
    Vhazování ve středním pásmu vyznělo lépe pro hosty, kteří se s pukem ihned vydali do útoku.

22:26
    Poruba se dobře uvolnil ve středním pásmu a proháčkoval se až ke střele z prostoru pro vhazování. Brankář Slovák měl s jeho pokusem nemalé starosti, nakonec se mu kotouč ale přece jenom podařil zpacifikovat.

23:20
    Střela Ďurkáče jen těsně minula levou tyč Lobalovy svatyně! Novojičínští následně vyhazují na icing, aby se mohli srovnat ve svém pásmu.

24:05
    Bobři znovu diktují tempo hry a svírají hosty v jejich pásmu. Ti celý nápor řeší znovu pouze vyhozením na zakázané uvolnění.

24:33
    Další ránou od modré z hole Báchora schoval ve své lapačce brankář Loubal. Sudí vhodí kotouč do hry po jeho levé ruce.

24:45
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté ihned po vhazování ve svém pásmu vyrazili do útoku a je z toho vyrovnávací branka! JIŘÍ SLOVÁK dorážel kotouč do odkryté klece po střele Matiaška a dostal jej za brankovou čáru i s odrazem od horní tyče, tedy s velkou dávkou štěstí. Asistence: Michal Matiaško a Jan Poruba.

25:39
    Valaši si ani ne za minutu mohli vzít vedení zpět, přečíslení dva na jednoho bylo ale na poslední chvíli zastaveno jedním z obránců Nového Jičína.

26:51
    Bobři působí po obdrženém gólu jako opaření. Novojičínští se dostávají do útočného pásma příliš snadno a jsou ze svých šancí i nebezpeční.

28:13
    V obranném pásmu Valachů zůstal na ledě dlouho ležet jeden z hráčů soupeře a sudí celou situaci spatřil až po několika sekundách. Nakonec však k přerušení došlo a hráč hostí se pomalu zvedá na brusle svépomocí.

28:54
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pořický – 2 min., pozdní dohrání).

29:41
    Hosté se dostali k několik střeleckým pokusům, po následném vyhození puku do středního pásma se ale sami vystavili do ofsajdového postavení.

30:28
    Druhou minutu oslabení zvládají domácí ale více než dobře. Včas zavírají přechod přes střední pásmu a nepouštějí tak soupeře do svého pásma, odkud by s ´Ďáblům podařilo ohrozit brankáře Slováka.

30:54
    Valašské Meziříčí hraje v plném počtu.

31:13
    Z rychlé akce se hosté dostávají do vedení! LUKÁŠ IRGL vystihl ten nejlepší moment pro najetí těsně před Slováka, odkud dostal milimetrovou přihrávku od Kočici a střelou z první se nemýlil. Asistence: Jonáš Kočica.

32:19
    Akce jako z učebnice a na Bobří hrázi je znovu srovnáno! JAN VAŠENKA dosáhl na svižnou přihrávku Vaňka přes útočné pásmo a zakončoval do odkryté klece poté, co Loubal očekával střelbu právě od Vaňka. Asistence: Rostislav Vaněk.

33:20
    Domácí po vstřelené brance znovu ožili a mačkají svého soupeře v jeho pásmu. Od modré naposledy pálil Báchor.

34:12
    Nový Jičín se snažil zachytit rozehrávku Valachů ve středním pásmu a ihned zaútočit, proti ale bylo ofsajdové postavení Matiaška.

35:25
    Zbytečná ztráta Žáka na útočné modré vyslala na zteč hráče soupeře, ti se ale nedostali v útočném pásmu ani ke střele.

36:22
    Vaněk si počkal na rozehrávku na úrovni útočného pásma a nakonec se i ve stínu dvou protihráčů dostal ke střele z prostoru pro vhazování a donutil Loubala k zákroku znamenajícím přerušení hry.

37:15
    Novojičínští vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

38:14
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tolokonnikov – 2 min., faul kolenem).

39:03
    Bobři se sami vyhnali z útočné třetiny a začínají s útočnou akcí až od brankáře Slováka.

39:45
    Střelu Ďurkáč z první viděl Loubal do samého počátku a neměl tak nejmenší problém s jejím lapením.

40:00

Prostřední perioda byla na góly o poznání bohatší a diváci ve Valašském Meziříčí viděli hned čtyři kapitulace brankářů, z toho po dvou na každé straně kluziště. Valaši se nejprve dostali do vedení, načež se Ďáblům podařila otočka ve skóre. Ta ovšem nevydržela příliš dlouho a domácí znovu poslali utkání do nerozhodného stavu, za kterého odchází obě mužstva také do kabin.

Další třetina začne přibližně v 18:31.

40:01

40:14

41:04
    Drobný závar před Loubalem nakonec vyřešil sám brankář hostí, který našel kotouč ve svém brankovišti a přerušil hru.

41:43
    Poruba pouze nahodil černou gumu do útočného pásma a dopřává svému týmu čas na dostřídání.

42:28
    Puk se ocitl mimo ledovou plochu, což donutilo sudího k přerušení hry. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:26
    Novojičínští se na pár chvil usadili v útočném pásmu, o kotouč byli ale připravení dřív, než stihl vystřelit.

44:12
    Slovák pro jistotu schoval poskakující puk vedle brankoviště pod lapačku a přerušil hru.

44:58
    Valaši se dostali rychlým přechodem až před Loubala, sami se ale nedorozuměním ve svých řadách připravili o slibně se rozvíjející akci.

45:19
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Žák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

46:11
    NIKOLAJ TOLOKONNIKOV dostal přihrávku od modré a rychlou střelou jej dopravil za bezmocného Slováka, který neměl šanci se včas přesunout k zásahu. Asistence: Rok Macuh a Jakub Hruška.

47:12
    Zmatky v předbrankovém prostoru nakonec utnul svým pokusem od modré Báchor, jeho mířidla ale poslala puk pouze doprostřed branky, kde stál připravený Loubal.

48:09
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., napadení).

48:37
    Na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí zvonila tyč po střele Smrčky z prostoru pro vhazování! Bobry dělily od srovnání stavu utkání centimetry.

49:34
    Druhá polovina přesilové hry v podání domácích už není tak dobrá, hosté bez větších potíží zastavují jejich útoky už ve středním pásmu.

50:09

51:27
    Nový Jičín už přechází do fáze utkání, ve které se snaží spíše bránit svůj náskok a pouze nahazuje kotouče do útočného pásma. Valachům se naopak nedaří dostat ke střelbě, která by mohla znamenat opětovné srovnání stavu zápasu.

52:25
    Už to vypadalo, že hosté zastavili průchod Dvořáka ve středním pásmu, tomu se ale přece jen podařilo kotouč procedit do třetiny soupeře, kde o něj bojuje Seidler.

53:18
    Rozehrávka Valachů stagnuje v nejméně vhodnou chvíli. Čas konce první třetiny se rychle blíží a na vyrovnání to dle obrazu hry příliš nevypadá.

54:16
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Romančík – 2 min., vysoká hůl).

55:17
    Ďáblové drží Bobry v jejich pásmu a se střelbou nikam nespěchají, ale spíše spoří cenné vteřiny ukrajující zbývající čas do konce zápasu.

56:16

56:33
    Seidlerova rána skončila zblokována v horní síti, následovat tak bude vhazování před Loubalem.

57:12
    Hosté vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

57:50
    Bobři začínají přidávat a zasypávají Loubala střelou za střelou, pořád to ale na vyrovnání nestačí.

58:49
    Hosté několik chvil podrželi kotouč za Slovákovou brankou a uspořili další cenné vteřinky.

59:08
    Valaši to zkouší s šesti hráči v poli bez brankáře!

59:11
    Trenér domácích Weintritt si vybírá oddechový čas.

59:11
    Bobři jdou do vhazování ve středním pásmu se Slovákem v brance.

59:51
    Vyrovnání devět vteřin před koncem je na světě! Bobři využili hru s šesti hráči v poli bez Slováka v brance a z hole TOMÁŠE VÁVRY dotlačili kotouč za bezmocného Loubala. Utkání tak pravděpodobně nabídne prodloužení. Asistence: Tomáš Ondračka.

60:00

Napínavá třetí perioda nabídla na obou stranách po jednom gólu, přičemž ten druhý, srovnávací, vstřelili Valaši neuvěřitelných devět vteřin před koncem. Duel tak bude muset rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:01

60:24
    Úvod prodloužení patří Valachům, kteří si vyměňují kotouč v útočném pásmu.

61:16
    Nový Jičín je v prodloužení nadále bez držení puku na svých holích. Loubal nyní přerušuje hru svým zákrokem.

61:43
    Poruba se vydal sám do útočného pásma, kde za brankou Slováka o puk přišel. do útoku míří znovu domácí.

62:29
    Slovák raději schoval nahozený kotouč v lapačce a přerušil tak hru.

63:08
    Zaváhání na útočné modré čáře poslalo do samostatného úniku Kafku, který na Slováka svou kličkou nevyzrál, dojíždějící LUKÁŠ KRÁLÍK ale už byl o poznání úspěšnější a poslal kotouč za bezmocného brankáře domácích. Asistence: Dominik Kafka.

Duel ve Valašském Meziříčí nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém zaznamenal vítěznou branku Lukáš Králík. Nový Jičín si tak připisuje bonusový bod z měření sil dlouhodobých rivalů.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (19:15:06)

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 21. Paťava (Vávra), 33. Vašenka (Vaněk), 60. Vávra (Ondračka) – 25. Slovák (Matiaško, Poruba), 32. Irgl (Kočica), 47. Tolokonnikov (Macuh, Hruška), 64. Králík (Kafka)