Třinec – Litvínov 3:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 2:3 (po pr.)
Plzeň – Zlín 5:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:0 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Mountfield HK
Neděle 22.09.2019, 17:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 4. kolo

54:00
    Hosté se drželi s pukem v útočné třetině, tomu je ale nyní konec. Lukáš Cingel (HKM) je vyloučen za podrážení.

49:37
    Již několikrát dnes byli hostující hráči napomínáni na vhazování a nyní jsou za to trestáni. Za špatné vhazování dostává menší trest Radek Smoleňák (HKM).

49:37
    Jenže faul v obranné třetině situaci nevylepší. Sekání pro Patrika Poulíčka (PCE).

46:05
    Naděje Dynama na vyrovnání se zvyšuje, Tomáš Voráček (HKM) se provinil zdržováním hry, za což již sklesle míří na trestnou lavici.

32:58
    Trochu unést se nechal pardubický zadák Rhett Holland (PCE), jenž po odpsíkání zezadu sekl dotírajícího hráče soupeře a situaci domácímu týmu vůbec neulehčuje.

31:32
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ondřej Machala – 2 min., držení).

29:48
    Nyní Pardubicím vyšlo rychlá přečíslení, které končí hákování na Ondřeje Machalu. Petr Zámorský (HKM) již sedí na trestné lavici.

26:47
    Také při hře v pěti je Hradec Králové aktivnějším mužstvem, za což si nyní vysloužil další vyloučení z řad Dynama. Dvě minuty za sekání pro Rhetta Hollanda (PCE).

23:32
    Radoslav Tybor (PCE) si v rohu kluziště pomohl háčkem, další početní výhoda pro Mountfield.

20:26
    A ihned si zahraje přesilovou hru. Za krosček dostává menší trest Rhett Holland (PCE).

13:58
    Po třech přesilových hrách Dynama si tuto herní variantu vyzkouší i rival z Hradce Králové. Martin Látal (PCE) obdržel menší trest za hákování.

11:19
    Podrážením na útočící modré čáře se provinil Patrik Miškář (HKM), který již sedí na trestné lavici. Třetí početní výhoda pro pardubický tým v průběhu úvodní dvacetiminutovky prvního derby nového ročníku.

06:43
    Další oslabení pro hradecké hokejisty. Matěj Paulovič (HKM) dojel za brankou Kacetla a za nedovolené bránění míří za katr.

02:09
    Pardubickému brankáři Kacetlovi vypadl puk z lapačky, čímž dal prostor dorážkám. Jenže hosté to s důrazem poněkud přehnali a budou za to pykat. Za sekání míří na trestnou lavici Oskars Cibulskis (HKM).

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 31. Hovorka (Piché) – 17. Rosandić (M. Chalupa, Miškář), 33. F. Pavlík (Cibulskis, Kubík)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Štěpánek) – Eklund, Holland, J. Kolář (C), Piché, Mikuš, J. Zdráhal, Ivan – Harju, R. Kousal, Tybor – D. Kindl, Mandát (A), Hovorka – Machala, Poulíček (A), Látal – M. Kratochvil, Pochobradský, Matýs.
    Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel, Zámorský, Cibulskis, Gaspar, Rosandić, F. Pavlík, T. Voráček – Perret, Bičevskis, Dragoun (A) – Červený (A), Rákos (C), Smoleňák – Jergl, Cingel, Paulovič – Miškář, Kubík, M. Chalupa.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zika