Minnesota – Colorado 4:3 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:1 (kon.) | Washington – Carolina 3:2 (kon.)
Buffalo – Toronto 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:3 (kon.) | Ottawa – Montreal 0:4 (kon.)
Florida – Dallas 6:0 (kon.) | Nashville – Tampa 5:4 (po pr.) | San Jose – Vegas 1:3 (kon.)
Chicago – Boston 3:2 (po pr.) | Arizona – Anaheim 4:3 (2:0 po s.n.) | Vancouver – Los Angeles 5:7 (kon.)
St. Louis – Columbus 5:3 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Minnesota Wild
4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Colorado Avalanche
Neděle 22.09.2019, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! Krátce po půlnoci bude zahájeno utkání přípravy na NHL mezi Minnesotou Wild a Coloradem Avalanche. Jak je v přípravných zápasech zvykem, můžeme očekávat, že za oba týmy nastoupí mix hráčů základní sestavy a adeptů na volná místa na soupisce.

Colorado Avalanche:
    Celku z Denveru se úvod přípravy nepovedl. Zatím odehrál dva duely, v nichž vstřelil jediný gól. Avs přitom sehráli oba zápasy na vlastním ledě. Nejprve podlehli vysoko 0:5 celku Vegas Golden Knights a poté padli 1:2 s Dallasem. Jedinou trefu Colorada zaznamenal Pierre-Édouard Bellemare.

Minnesota Wild:
    Také Wild čeká třetí přípravné utkání a ani oni nemají o moc lepší bilanci než Colorado. Nejprve na svém ledě prohráli 1:2 v prodloužení s Dallasem. Poté si dojeli pro porážku 1:4 do Winnipegu.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Belpedio, Seeler, Soucy, Hunt – Donato, Sturm, Koivu (C), Parise (A), Staal, Zucker, Foligno, Greenway, Kunin, Stafford, Zuccarello, Hartman.

Colorado Avalanche: Francouz (Werner) – Renouf, Connauton (A), Alt, Timmins, Graves, Lindholm – Megna Ničuškin, Bowers, Dries, Greer, Tynan, Compher (A), Condra, Kaut, Lewis, Kameněv, Burakovsky (A).

Rozhodčí: Hebert, Schlenker – Miller, Fournier.

00:01

00:42
    Poprvé si sáhl na puk Pavel Francouz. Střela Greenwaye byla ztlumena bránícím hráčem a gólman Colorada klouzající se kotouč přikryl lapačkou.

00:56
    Teď už šli domácí málem do vedení! Rána Brada Hunta skončila na břevně Francouzovy branky!

01:46
    Lehké nahození od levého mantinelu odrazil Francouz do rohu kluziště.

02:23
    Wild začali aktivně. Z pravé strany najížděl na Francouze Drew Stafford. Ten chtěl ještě dělat kličku do forhendu, ale zahnal se s kotoučem za branku.

02:50
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí jsou za svou aktivitu odměněni vedoucím gólem! Nico Sturm předal puk na modrou čáru MATTOVI DUMBOVI, který vypálil a brankář Francouz nemohl přes clonícího Ryana Hartmana vůbec nic vidět. Asistence: Nico Sturm a Ryan Hartman.
    02:50 Matt DUMBA - 1:0

04:24
    Je znát, že Wild nastoupili v silnější sestavě než Avs. Dovolím si tvrdit, že dvě obrany a tři útoky z tohoto kádru vyjedou i do prvního ostrého utkání.

04:31
    Domácí budou hrát přesilovku. Za vysokou hůl je vyloučen Ty Lewis.

05:53
    Hosté zvládají oslabení dobře. Nyní se jim povedlo vyhodit.

06:20
    U tyčky se dostal ke kotouči Zach Parise. Poprvé mířil do Francouze, podruhé mimo.

06:32
    Hosté jsou v plném počtu.

07:02
    Zakázané uvolnění Colorada. Hra se stěhuje před brankáře Francouze.

07:22
    Nahozený kotouč přikryl Francouz. Následuje reklamní přestávka.

07:44
    Další práce pro Pavla Francouze. Z levé strany to na něj zkoušel Luke Kunin.

08:49
    Puk si několikrát vyměnili Ryanové Donato a Suter. Zakončení z levého kruhu vyšlo na druhého jmenovaného, ovšem kotouč zablokoval obránce a Francouz ho následně přikryl.

09:24
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

10:01
    Dumbovi se nepovedla rozehrávka. Puk nikdo nezasáhl a proti Minnesotě je tak pískán další icing.

10:21
    Jason Megna to zkusil z ostrého úhlu a zamířil do boční síťky domácí branky. Puk o pár sekund později vypadl ze hřiště a tak tu máme další reklamní přestávku.

10:21
    Kotouč opustil hrací plochu, protože ho do hlediště odpálil Ryan Suter! Ten je tedy na trestné lavici za zdržování hry.

11:11
    Domácí vyhazují až za branku Colorada.

11:55
    Hosté v přesilovce zatím nic nepředvedli. Je znát nesehranost.

12:18
    Až teď přišla dobrá střela Kevina Connautona. Dubnyk puk vyrazil před sebe a pak kotouč odpálil do rohu hokejkou.

12:24
    Po závaru před domácí brankou se do sebe hráči obou týmů pustili! Vypadá to, že se bude i vylučovat!

12:24
    Za hrubost jsou vyloučeni domácí Nick Seeler a hostující Dan Renouf. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

13:33
    Domácí ve hře 4 na 4 kontrolují puk, ale zatím se nedostali k zakončení.

13:49
    Z dálky to zkusil Louie Belpedio. Francouz byl pozorný.

14:25
    Teď už jsou oba celky v plném počtu.

14:55
    Z ostrého úhlu to zkoušel Carson Sousy. Francouz byl dobře postaven a zasáhl ramenem.

15:26
    Hosté se dostali pod tlak, což pro zatím řeší vyhozením na icing.

16:07
    Nico Sturm poslal puk před branku, kde číhal Jason Zucker. Americký útočník se dostal k bekhendovému zakončení, po němž Francouz odklidil puk za svou klec.

16:50
    Po dalším zákroku Francouze je hra přerušena, jelikož český gólman puk zalehl. Následuje reklamní přestávka.

17:05
    Střely na branku – 12:3

17:20
    Marcus Foligno se pustil do Dana Renoufa, kterého strhl k zemi a tam si to s ním rozdával ve stylu MMA! Folignovi se nelíbil Renoufům nájezd do Dumby.

17:20
    Bude z toho přesilovka Colorada! Dan Renouf dostal 2+10 minut za napadení, Marcus Foligno byl potrestán za úder hlavou a obdržel dvojku navíc!

18:57
    Hosté budou hrát dokonce přesilovku 5 na 3! Za podražení je vyloučen Nick Seeler.

19:21
    Domácí jsou ve čtyřech!

20:00

V první třetině byli lepším týmem hokejisté Minnesoty. Ti svou úvodní aktivitu přetavili v gól již ve 3. minutě, kdy se od modré čáry trefil Matt Dumba. Pasivní Laviny měly dlouho na kontě jen tři střely na branku. Tuto statistiku si vylepšily až v závěru úvodní části díky přesilové hře.

20:05
    Hosté ještě dohrávají přesilovou hru. K dispozici mají necelou minutu.

20:19
    Dumba puk vyhodil až za branku soupeře.

20:54
    Compher nabíjel na modrou Timminsovi, který ale trefil jen bránícího hráče Wild.

20:59
    A domácí jsou v plném počtu.

21:51
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Obrovskou chybu udělal Devan Dubnyk! Domácí brankář vyjel daleko ze své branky pro kotouč, který chtěl rozehrát. Shane Bowers mu ho ale sebral a následně ho nahrál mezi kruhy TY LEWISOVI, který překonal do branky se vracejícího gólmana Wild. Asistence: Shane Bowers.
    21:51 Ty LEWIS - 1:1

22:47
    O necelou minutu později si domácí berou vedení zpět! Překonat Francouze mohl už Eric Staal, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil gólman hostí lapačkou. Za nějakých 20 sekund se už ale domácí radovali. Mats Zuccarello přenesl hru na Matta Dumbu, jehož střela z první propadla Francouzovi do brankoviště a JASON ZUCKER zametl kotouč do prázdné klece – 2:1. Asistence: Matt Dumba a Mats Zuccarello.
    22:47 Jason ZUCKER - 2:1

23:46
    S pokusem Driese si poradil domácí gólman Dubnyk. Ten přerušil hru.

25:22
    Hra se teď trošku uklidnila. Na další gólové možnosti čekáme.

25:51
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvouminutový trest za nedovolené bránění si vysloužil Anton Lindholm.

26:10
    Hosté se osvobozují.

27:00
    Hosté zahrozili v oslabení! Kameněv našel hezkou přihrávkou Bowerse, který chtěl střílet z první do poloodkryté branky, ovšem špatně puk trefil a brankáře neohrozil.

27:27
    Po střele od modré čáry schoval puk v lapačce Francouz.

27:52

28:41
    Od modré čáry střílel Nick Seeler. Francouz měl ale odkrytý výhled a puk v pohodě lapil. Následuje reklamní přestávka.

29:51
    Pasáž plnou nepřesností zakončil ranou modré modré Ryan Graves. Ten na nic nečekal, opřel se do puku z první a orazítkoval levou tyčku z pohledu Dubnyka!

30:12
    Je tu další reklamní přestávka.

30:33
    Martin Kaut se v rohu hřiště postrkával s jedním z protihráčů. Rozhodčí to ale neřeší, hraje se dál.

31:20
    Lindholm nahazoval od modré puk na domácí branku. Dubnyk asi moc neviděl, ale kotouč prošel vedle jeho svatyně.

32:19
    Útočnou akci Avs podpořil obránce Kevin Connauton. Ten se dostal ke střele z pravého kruhu, kterou pokryl Dubnyk.

32:27
    Matt Dumba inkasoval sekeru přes ruce od napadajícího Ty Lewise. Přesilovou hru si vyzkouší Minnesota.

33:06
    Velmi dobře dnes hraje Matt Dumba. Ten se z první opřel do přihrávky Sutera a Francouz měl co dělat, aby puk vyrazil a následně přikryl před dotírajícími útočníky Wild.

33:15
    Nyní se hostům podařilo vyhodit.

33:45
    Tentokrát si oba borci role vyměnili. Z pravého kruhu střílel Ryan Suter, který ale minul vzdálenější tyčku.

34:28
    Hosté jsou už v plném počtu.

34:48
    Domácí zvyšují na rozdíl dvou branek! Přečíslení 2 na 1 vyřešil ERIC STAAL sám, když se rozhodl pro střelu z pravého kruhu a puk trochu nešťastně propadl Francouzovi pod betonem za brankovou čáru. Asistence: Mats Zuccarello.
    34:48 Eric STAAL - 3:1

36:16
    Tentokrát se domácí dostávali do přečíslení 3 na 2. V tomto případě ale situaci nedohráli do nebezpečnějšího zakončení.

36:53
    Ryan Donato se pokusil vyslat do šance Drewa Stafforda. Ten na puk před brankou nedosáhl.

37:26
    Martin Kaut se popral s Nickem Seelerem! Nejednalo se o dlouhou bitku, oba hráči totiž rychle skončili na zemi a rozhodčí je od sebe odtrhli.

37:26
    Oba hokejisté dostanou pětiminutové tresty. Teď tu ale máme reklamní přestávku.

37:26
    Seeler navíc vyfasoval dvě minuty za hrubost. Bude z toho tedy přesilovka pro Avalanche.

37:40
    Dumba vybojoval v rohu hřiště puk a vyhodil ho.

38:01
    Hosté musejí opět začínat přesilovku ze svého obranného pásma.

38:36
    Tohle hosté sehráli dobře. Střelu Valerije Ničuškina z mezikruží však zastavil pravým betonem Dubnyk.

38:48
    Z pravého kruhu to zkoušel Andre Burakovsky. Tečovaný puk končí v ochranné síti za brankou.

39:01
    Začala už poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Domácí jsou už v plném počtu, ale nyní museli čelit velké šanci soupeře! Sheldon Dries se hned dvakrát snažil u brankoviště protlačit puk za brankovou čáru, ale Devan Dubnyk byl proti!

39:41
    Další střela Driese. Tentokrát to měl Dubnyk o poznání snažší a svým zákrokem přerušil hru.

39:58
    Hosté dávají gól do šatny! 1,3 sekundy před sirénou se prosazuje JAYSON MEGNA, který využil toho, že Dubnyk neudržel v lapačce střelu Renoufa a bekhendem dorazil puk do sítě – 3:2. Asistence: A.J. Greer a Dan Renouf.
    39:58 Jayson MEGNA - 3:2

40:00

Ve druhé části padlo po dvou gólech na obou stranách a Minnesota tak vede nad Coloradem 3:2. Hostům se nejprve podařilo vyrovnat, k čemuž jim pomohl brankář Dubnyk. Ten se nechal při rozehrávce obrat o puk a toho využil střílející Ty Lewis. Hned o minutu později však Wild vrátil vedení Jason Zucker, který dorazil do odkryté klece puk po střele Dumby. Na 3:1 pak zvýšil Eric Staal, jenž vyřešil přečíslení 2 na 1 přesnou střelou. Hosté se ale nevzdali, v závěru třetiny soupeře zatlačili a pouhých 1,3 sekundy před sirénou vstřelil kontaktní branku Jayson Megna.

40:36
    Domácí kapitán Mikko Koivu dostává dvě minuty za hákování. Šance pro Colorado vyrovnat stav!

41:08
    Domácím se podařilo vyhodit.

41:27
    Kunin posílá puk až za branku Pavla Francouze.

42:04
    Domácí hrají oslabení dobře a soupeři zatím nic nedovolili. Laviny musejí zakládat další akci zase od začátku.

42:37
    A Koivu je už zpět na ledě.

43:50
    Po skončení hostující přesilovky se hraje poklidná partie. Brankáři jsou bez práce.

44:37
    Uvidíme další přesilovku Colorada. Ryan Hartman zahákoval za brankou soupeře Timminse a rozhodčím to neuniklo.

45:15
    Domácí vyhazují.

45:40
    Hosté se konečně dostali do náznaku příležitosti, ale Andre Burakovsky z pravého kruhu přestřelil branku.

46:18
    Z levé strany vystřelil Jayson Megna. Puk je ve výstroji brankáře Dubnyka.

46:38

47:13
    Erik Condra vyrazil dopředu po levém křídle. Jeho střelecký pokus domácí branku minul.

47:34
    Hosté si mohou ve třetí třetině natrénovat přesilovky. Další si zahrají po vyloučení Matse Zuccarella.

48:16
    Pěkná hostující kombinace. Puk rychle putoval mezi hokejkami a celou akci zakončoval střelou z první Martin Kaut. Dubnyk dokázal zasáhnout pravým betonem!

48:29
    Domácí se osvobozují.

49:05
    Od modré čáry střílel TJ Tynan. Dubnyk svým zákrokem přerušil hru.

49:23
    Connauton střílel rovněž od modré a Dubnyk si připsal další zákrok.

49:44
    Hosté si nepohlídali naskočení MATSE ZUCCARELLA na led z trestné lavice! Norského útočníka poslal do samostatného úniku, který Zuccarello zakončil mazácky. Naznačil Francouzovi kličku do bekhendu, poté si však puk stáhl na forhend a zasunul ho do odkryté klece – 4:2. Asistence: Jordan Greenway a Eric Staal.
    49:44 Mats ZUCCARELLO - 4:2

51:15
    Signalizováno další vyloučení na domácí straně. V probíhající výhodě orazítkoval Jayson Megna tyčku!

51:24
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Drew Stafford – 2 min., sekání).

52:08

52:24
    Opět. Polovina hostující přesilovky je minulostí.

52:45
    Někdo z hráčů Colorada se dotkl puku vysokou holí. Hosté jsou vykázáni do středního pásma.

53:20
    Dvě střely od modré vyslal směrem na branku Mark Alt. První ale nebyla přesná a druhá sestřelila bránícího Greenwaye.

53:25

53:59
    První přesilovku ve třetí třetině si zahrají domácí. Dvě minuty za držení obdržel Vladislav Kameněv.

54:30
    Hosté posílají puk z branku soupeře a mohou vystřídat.

54:50
    Po Suterově nahození musel zasahovat Francouz. Ten si poradil i s následnou dorážkou.

55:16
    Puk skončil až na střídačce Minnesoty. Hra je tedy přerušena.

55:23
    Louie Belpedio mohl navýšit domácí vedení! Z levého kruhu trefil bližší tyčku!

55:42
    Hosté zahrozili v oslabení! U brankoviště se dostal k puku Sheldon Dries, který ho neprotlačil za záda Dubnyka!

56:00
    Hosté jsou v plném počtu. Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty.

57:14
    Timminsova střela od modré byla sražena do rohu. Hosté ale stále drží útočné pásmo.

57:32
    Je tu kontaktní gól! Na modré se dostal k puku CONOR TIMMINS, který naznačil ránu golfákem, ale místo toho obešel napadajícího Foligna a střelou zápěstím pod lapačku snižuje. Foligno se ještě po Timminsovi vztekle ohnal, ale to se obejde bez trestu. Asistence: Jayson Megna.
    57:32 Conor TIMMINS - 4:3

58:05
    Branka Colorada je již prázdná!

58:53
    Greenway to udělal dobře. Vyhodil puk s citem tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

59:02
    Začala už poslední minuta třetí třetiny!

59:48
    Martin Kaut mířil z pravého kruhu ke vzdálenější tyčce, ale Dubnyk tam dokázal vložit vyrážečku!

Závěrečný nápor Colorada hráči Minnesoty přestáli a mohou se tak před svými fanoušky radovat z vítězství!

Ve druhé části padlo po dvou gólech na obou stranách. Hostům se nejprve podařilo vyrovnat, k čemuž jim pomohl brankář Dubnyk. Ten se nechal při rozehrávce obrat o puk a toho využil střílející Ty Lewis. Hned o minutu později však Wild vrátil vedení Jason Zucker, který dorazil do odkryté klece puk po střele Dumby. Na 3:1 pak zvýšil Eric Staal, jenž vyřešil přečíslení 2 na 1 přesnou střelou. Hosté se ale nevzdali, v závěru třetiny soupeře zatlačili a pouhých 1,3 sekundy před sirénou vstřelil kontaktní branku Jayson Megna.

Ve třetí části hrály Laviny sérii čtyř přesilových her. Po skončení třetí z nich si ale nepohlídaly naskočení Matse Zuccarella na led a norský útočník ze samostatného úniku zvýšil na 4:2. Dvě a půl minuty před koncem ještě korigoval Conor Timmins, ale vyrovnat už Avs ani při hře bez brankáře nedokázali.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:33 (12:7, 10:13, 4:13)

Martin Kaut (COL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:07
    Pavel Francouz (COL) 58 minut, 22 zákroků, 4 góly, 84,6 % (02:51:40)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Dumba (Sturm, Hartman), 23. Zucker (Dumba), 35. Staal (Zuccarello), 50. Zuccarello (Greenway, Staal) – 22. Lewis (Bowers), 40. Megna (Greer, Renour), 58. Timmins (Megna.)

Rozhodčí: Hebert, Schlenker – Miller, Fournier

Diváci: 16 833