HC´ 05 Banská Bystrica
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
sk Úterý 24.09.2019, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Miškovec víťazí v Banskej Bystrici 3:2 po predĺžení. V zápase sa ujal vedenia 2:0, no bystrickí barani stav dvoma gólmi v rýchlom slede vyrovnali. Keďže v tretej tretine gól nepadol, stretnutie išlo do predĺženia, kde bol šťastnejším tímom hosťujúci maďarský celok. O všetkom rozhodol v 62. minúte Harrison. (19:59:26)

61:39
    Miškovec dal gól!
    Beach nahodil od mantinelu puk na bránu, kde ho RYAN HARRISON šikovne tečoval do ľavého vinkla!

Asistencia: Kyle Beach

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Ani tri tretiny nerozhodli o víťazovi tohto stretnutia, takže o malú chvíľu uvidíme 5-minútové predĺženie s troma korčuliarmi na každej strane.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:12
    Ritó sa pustil sám medzi štyroch hráčov B. Bystrice, o puk prišiel.

58:35
    Prihrávka na Dudása, ten neváha a strieľa a Beskorowany mal po dlhšom čase prácu. Pripísal si úspešný zákrok lapačkou.

57:29
    B. Bystrica zmätkuje v rozohrávke, má šťastie, že Galanisz to nedokázal potrestať.

56:36
    Wahl prekorčuľoval po pravom krídle a vyslal tvrdú strelu na bránu, ktorú ešte jemne tečoval Ross, Rajna chytá s veľkým pokojom.

55:38
    Šikovná prudká strela Šoltésa z ľavej strany spoza D. Kissa, Rajna pozorný. Dnes obaja brankári predvádzajú výborné zákroky a držia svoje tímy v hre.

55:16
    Hickmott bojuje za súperovou bránou, na pomoc mu prišiel Jääskeläinen, hostia puk vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

53:41
    Fafrák sa spomedzi kruhov snažil prekvapiť Rajnu. Skoro sa mu to podarilo, strieľal spoza hráča, Rajnovi puk z lapačky najprv vypadol, no ihneď ho prikryl.

52:46
    Tamáši nabil Southornovi, jeho strieľaná prihrávka nenašla adresáta.

52:06
    Sekundy plynú, hra sa odvíja pri mantineli.

51:41
    Domáci sa stále nedokážu usadiť v útočnom pásme.

51:02
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Láda – 2 min., sekanie).

50:31
    Rýchly protiútok maďarských hráčov, Rodman prihrával Dudásovi, ktorý mieril do vzdialenejšieho horného rohu brány, výborne zakročil Beskorowany, ktorý vyrážačkou strelu vytesnil!

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 32. Fafrák (Tamáši, Nemčík), 33. Hickmott (Southorn, Jääskeläinen) – 27. Beauviller (Ross, Dudás), 30. Magosi (Kiss D.), 62. Harrison (Beach)

HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany, Gajan – Southorn, Brejčák, Mihálik, Biro, Nemčík, Ďatelinka, Petrinec – Šoltés, Wahl, Hickmott – Jääskeläinen, Šťastný, Lamper – Fafrák, Tamáši, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján, Rajna – Ross, Dudás, Göz, Vandane, Kiss D., Láda, Vojtkó – Reszegh, Vas, Rodman – Beach, Galanisz, Magosi – Ritó, Harrison, Beauviller – Kiss P.

Rozhodčí: Štefík, Stano – Konc Daniel ml., Konc Juraj ml.