Přerov – Vsetín 4:2 (kon.) | PZ Kladno – Hvězda Praha 2:3 (1:2 po s.n.) | Č. Budějovice – Slavia 2:4 (kon.)
Vítkovice – Zlín 6:4 (kon.) | Sparta – Kladno 4:6 (kon.) | Třinec – Poruba 7:0 (kon.)
Jihlava – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Technika Brno 9:3 (kon.) | Kometa Brno – HK MD Šumperk 11:1 (kon.)
Olomouc – Havířov 1:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 6:4 (kon.) | Tábor – Mountfield HK 2:8 (kon.)
K. Vary – Plzeň 1:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 26.09.2019, 18:00 • KV Arena • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Ve třetí třetině Plzeň potvrdila své vítězství, když se Soukup prosadil ve 43. minutě. Karlovarským se podařilo vstřelit jediný gól, a to na body nestačilo.
    Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová. (19:56:39)

58:45
    Rymon nabil na Kupčo, Kupčo měl šanci ke střele, ale zvolil nahrávku zpět na Dominika Rymona, který na poslední chvíli nestačil puk zastrčit za záda Bočana.

58:00
    Plzeň po špatné rozehrávce o pásmo přichází a Energie zaváží kotouč do útočné třetiny.

57:50
    Škodovka se vrací před Kubáta.

57:29
    Hosté se drží v útočné třetině, ale Karlovarští se v mžiku osvobozují.

57:10
    Hákováním se provinil Ondřej Dorot (KVA) a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

56:22
    Šlechta se marně snažil vystřelit, ránu zastavil obránce Plzně.

55:15
    Plzeň se přesouvá před Kubáta, o střelu se zasloužil Hauser.

53:57
    Kupčo se znovu snažil prosadit z otočky v mezikruží, ale Bočan si jeho úmysl přečetl.

53:22
    Josef Dáňa prověřil Kubáta rychlou střelou, kterou domácí brankář stačil zastavit.

52:40
    Domácí se stále snaží získat třetinu, ale Plzeň si na energetiky dává velký pozor.

51:50
    Karlovarští se pokouší dostat do třetiny hostů, ale marně.

51:35
    Botoš v souhře s Kupčem neuspěli proti Bočanovi.

50:25
    Energie se aktivně snaží zvrátit zápas na svou stranu.

49:59
    Karlovy Vary přitvrdily na hře do těla.

49:15
    Špačkovu střelu schoval Kubát pod svou hruď.

48:47
    Soukup nastřelil tyč domácí brány.

47:55
    Hosté jsou jasně aktivnější, snadno si vybojují útočné pásmo a neustále se pokouší navýšit skóre.

47:12
    Od modré pálil Vogel, před brankou puk tečoval Dominik Rymon, ale brankář Plzně předvedl perfektní zákrok.

46:30
    Karlovarští vyhazují k Bočanovi a Plzeň zakládá další útok.

45:52
    Dorot pálil od modré, branku Škodovky minul.

45:40
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

44:56
    Botoš ujel na brankáře hostů, Bočan střelu na poslední chvíli zakročil.

44:20
    Šmajda se pokoušel vypálit, rána mířila vysoko nad bránu Bočana.

43:39
    Ve třetině hostů si Energie žádnou šanci nevytvořila.

43:23
    Matas nahazuje do útočné třetiny.

42:50
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Po pravé straně kluziště ujel DOMINIK SOUKUP, který střelou mezi betony posílá Škodovku do tříbrankového vedení. Asistence: David Špaček, Jan Hodinář.

42:31
    Energie statečně bojuje, její rozehrávky jsou však nepřesné a ke vstřelení gólu jí vždy chybí milimetry.

42:08
    Nahození Sapouška vyráží Bočan betonem.

41:10
    Karlovarští se sotva dotkli kotouče. Více se na puku drží hosté.

40:10
    Plzeň míří ihned do útočné třetiny.

40:01

Ve druhé části navýšila Škodovka své skóre o dva góly. Ve 31. minutě se prosadil Korčák a šest minut poté se zaradoval Soukup. Energii se vůbec nedaří, těžko si nahrává a hledá způsob, jak se prosadit. Z pásma se Karlovarští dostávají horko těžko. Povede se jim otočit zápas na svou stranu? Třetí třetina začíná v 19:28.

40:00

39:54

39:18
    Dominik Rymon pospíchal z trestné lavice pro kotouč, sám tváří tvář gólmanovi nakonec neuspěl, když se pokoušel zasunout puk za volná záda Bočana.

39:03
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:46
    Karlovarští se osvobozují.

38:09
    Plzeň ve třetině hostů hledá pozici ke střele.

37:30
    Šiler pálil z kruhu, minul prázdnou bránou.

37:22
    A Energie jde do tří. Trest si vysloužil Patrik Hohl (KVA), taktéž za podrážení.

37:10
    Dvě minuty si zasloužil Dominik Rymon (KVA), který se provinil podrážením.

36:45
    Energie si zahraje další oslabení. Plzeň se drží puku a přesouvá se ke Kubátovi.

36:13
    Do úniku se dostal MAREK SOUKUP, brankář Karlových Varů špatně přečetl jeho úmysl a Soukup skóroval do prázdné brány. Asistence: Tomáš Václavík.

35:58
    Karlovarské nahození ukrývá Bočan do lapačky.

35:15
    Střelou od modré se snažil překvapit Dorot.

34:54
    Další rána Sapouška, se kterou si plzeňský brankář poradil.

34:31
    Botoš pálil z první, Bočan střelu vyrazil betonem.

34:23
    Hosté hrají v plném počtu.

33:40
    Zato karlovarským mladíkům se příliš nedaří. Těžce se dostávají do pásma.

33:15
    Ve vlastním oslabení ujel karlovarské obraně Matěj Korčák, rychlou střelou karlovarského gólmana nepřekonal.

32:39
    Sapoušek pálil od modré, trefil jen ochrannou síť nad Bočanem.

32:15
    Trest pro hráčskou lavici Škodovky za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Jakub Holý (PLZ).

32:10
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.

31:53
    Ta kotouč pouze zavezla před Kubáta. Dopředu míří Energie.

31:35
    V útočné třetině domácích však nedošlo ani ke střele a na puk se znovu dostává Plzeň.

31:20
    Energii trápí nepřesné rozehrávky a horko těžko se přesouvá k Bočanovi.

30:36
    V signalizovaném vyloučení zavezla Škodovka puk do útočné třetiny. Ke střele se v pravém kruhu dostal MATĚJ KORČÁK, který posílá Plzeň do jednobrankového vedení. Asistence: Jan Hodinář, Jakub Šiler.

30:27
    Škodovka je zpět v útočné třetině.

30:18
    Domácí hrají v plném počtu.

30:01
    Karlovarští si připisují další osvobození.

29:26
    Energie se osvobozuje, ale Plzeň se vrací zpět do útočné třetiny.

28:25
    Špaček pálil od modré, před brankou střelu ještě dorážel Marcel, ale za Kubáta se puk nedostal.

28:12
    Dvě minuty na trestné lavici si odsedí Ondřej Matas (KVA), který se provinil nedovoleným bráněním.

27:25
    Karlovarským se vůbec nedaří přejít do útočné třetiny a hra se odehrává stále v obranném pásmu domácích.

26:36
    Energie se na menší okamžik dostala před Bočana, ten se s jejich návštěvou vypořádal bez problémů.

26:05
    Kubát má plné betony práce s pobytem hostů ve vlastní třetině.

25:59
    Nahozený kotouč zastavuje Kubát.

25:10
    Energie se těžko dostává z vlastní třetiny.

24:15
    Karlovarští vyhazují na zakázané uvolnění.

23:45
    Hraje se převážně v obranném pásmu Karlových Varů, ale nebezpečí z pobytu Škodovky pro Energii neplyne.

22:13
    Plzeň se zabydluje ve třetině domácích a hledá vhodnou pozici ke střele. To se jí ale nepodařilo a do útoku se hrne Energie.

21:40
    Hosté jsou za Kubátem. Jánský vystřelil z levého kruhu, ale karlovarského brankáře nepřekonal.

20:54
    Kupčo se dostal do velké šance, ale střela mu nesedla.

20:42

20:10
    Plzeň se zmocňuje puku, zaváží jej do vlastní třetiny a snaží se přejít do útoku.

20:01

V úvodní třetině se prvně prosadili domácí, v 9. minutě otevřel skóre zápasu Robert Šlechta. Radost energetiků dlouho nevydržela. Ihned minutu poté se trefil Hauser.

Druhá třetině začíná v 18:44.

20:00

19:54
    Přesilovou hru Karlovarští dohrají ve druhé třetině.

19:35
    Plzeň vyhazuje až ke Kubátovi a Energie musí znovu získávat pásmo.

18:58
    Energii se v přesilové hře příliš nedaří a ke střele se téměř nedostala.

18:34
    Jakub Holý (PLZ) se dopustil napadení a čekají ho dvě minuty na trestné lavici.

17:57

16:40
    Domácí se drží ve třetině hostů a snaží se vybojovat kotouč.

16:06
    Rymon se marně snažil propasírovat puk za záda plzeňského brankáře.

15:24
    Na druhé straně se ke střele dostal Jakub Holý, Kubát střelu odrazil betonem.

14:00
    Energie se zabydlela ve třetině hostů, ale ke střele se nedostala.

12:49
    Lubomír Kupčo promrhal velkou šanci, když na dvakrát neprostřelil bezmocného Bočana.

11:45
    Škodovka se nadále drží v útočné třetině, její střely jsou ale sráženy bránícími hráči Energie.

10:06
    Fantastický zákrok karlovarského brankáře! Kubát nejprve vyrazil střelu z levého kruhu jen před sebe, k dorážce se ale dostal další útočící hráč, stačilo aby puk trochu zvedl, avšak Kubát vytasil svoji lapačku a zamezil téměř stoprocentní brance!

09:06
    A máme vyrovnáno. Škodovka se usadila v domácí třetině a ke střele se dostal PETR HAUSER a dělovkou od kruhu překonal Kubáta. Asistence: Dominik Soukup, Matěj Houdek.

08:29
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie otevírá skóre zápasu. Z mezikruží z otočky ukázal svůj střelecký um ROBERT ŠLECHTA. Asistence: Jan Botoš.

07:50
    Karlovarští jsou opět v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele.

06:57
    Holý prověřil pozornost Kubáta střelou z pravého kruhu.

06:35
    Jan Botoš pálil z mezikruží, Bočan ránu vyrazil betonem.

06:05
    Plzeň se konečně dostala ke střele, ale Kubát ránu od modré vychytal.

04:55
    Karlovarští se dostali do třetiny hostů, ke střele příležitost neměli.

04:07
    Nakonec Plzeň vyrazila dopředu, ale střelou orazítkovala jen mantinel za Kubátem.

03:25
    Škodovka se těžko dostává z vlastní třetiny a energetici se drží v hostujícím pásmu.

02:51
    Plzeň se ještě do větší šance nedostala.

02:23
    O kotouč před brankou Bočana Plzeň přišla a na puku se objevil Ondřej Matas, který těsně minul branku hostů.

01:24
    Kupčo pálil z mezikruží, ale minul plzeňské brankoviště.

01:02
    Na druhé straně zastavuje Karlovy Vary ofsajd.

00:42
    Karlovarští přenechávají puk Plzni, té se nepodařilo dostat ke Kubátovi.

00:15
    Domácí se v pásmu Bočana dlouho nezdrželi a hra se vrací do středního třetiny.

00:05
    Energie se po vhazování přesouvá do útočné třetiny.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Kubát (Maleček) – Bulka, Dorot, Vogel, Hohl (A), Prošek, Houdek P. (C) – Šlechta, Šmajda, Rymon, Remeš, Kupčo, Botoš, Černý, Matas, Sapoušek, März

HC Škoda Plzeň: Bočan (Lokajíček) – Hodinář, Špaček (A), Jánský, Houdek M., Kanta, Páník – Marcel (C), Soukup D. (A), Hauser, Holý, Šiler, Korčák, Václavík, Soukup M., Dáňa, Steinbrücker, Matoušek, Kreuzman

Rozhodčí: Petružálek – Goltsch, Sýkora.

Energie se po čtyřech zápase drží na třetím místě a má plný počet bodů. Právě s Plzní budou Karlovarští bojovat o první místo v tabulce. V poslední utkání se Karlovy Vary utkaly s Třemošnou, kterou porazily 5:1.

Škodovce náleží první místo tabulky, díky 33 vstřeleným brankám a šesti inkasovaným. V posledním zápase Plzeň zvítězila nad Rytíři z Kladna 6:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 9. Šlechta (Botoš) – 10. Hauser (Soukup, Houdek), 31. Korčák (Hodinář, Šiler), 37. Soukup (Václavík), 43. Soukup (Špaček, Hodinář)

Rozhodčí: Petružálek – Goltsch, Sýkora