Olomouc – Slovácko 2:2 (kon.) | Zlín – Jablonec 0:1 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 1:0 (kon.)
SK Slavia Praha
1:0 (1:0)
FK Mladá Boleslav
Sobota 28.09.2019, 19:00 • Sinobo Stádium, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 11. kolo

Mladá Boleslav sehrála v Sinobou Stadiu solidní partii, v závěru měla dvě obrovské šance k vyrovnání včetně penalty, od 14. minuty nedovolila Slavii ani jedinou přímou střelu na bránu, ale po infarktovém závěru a Mešanovićově neproměněné penaltě odjíždí smolně poražena.
    Slavia si udržela letošní stoprocentní domácí bilanci napříč soutěžemi a třetí soutěžní zápas v řadě odehrála s čistým kontem.
    Zápas rozhodla jediná gólová trefa Petera Olayinky ze 14. minuty, před zítřejším duelem Plzně se Spartou vedou sešívaní FORTUNA:LIGU o šest bodů.
    Děkuji za pozornost, hezký večer! (21:02:31)

90+7

90+7
    Muris Mešanović (FK Mladá Boleslav) neproměňuje pokutový kop. Boleslavský útočník za ohlušujícího pískotu selhal a vysoko překopl bránu! Slávisté teď skandují jeho jméno, tohle mu vyčítat určitě nebudou.

90+6
    Žlutou kartu dostává Jaroslav Zelený (SK Slavia Praha) za penaltový faul na Křapku.

90+5
    A Mladá Boleslav bude kopat penaltu!

90+4
    Opět se přezkoumává situace na videu. Ve slávistickém vápně leží Křapka a už se u něj sklánějí lékař s masérem. Hlavní sudí si běží prohlédnout obrazovku osobně.

90+3
    Obrovská šance Boleslavi vyrovnat! Po Fulnekově centru střílel z penaltové značky Budínský a Kolář s námahou vyškrábl před Mešanoviće. Ten nedokázal propálit obránce před sebou.

90+1
    Domácí hrají v závěru už do otevřenější obrany, jenže stále platí, že jsme ve druhém poločase neviděli přímou střelu na bránu. Vladimír Coufal přihrával do vápna jen na kopačky oranžových.

90
    Slavii dělí od vítězství ještě tři nastavené minuty.

89
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Jaroslav Zelený.
    89. Po rohovém kopu hlavičkoval ve výborné pozici Tecl nad bránu

89
    Rozhodčí ještě krátce posoudili situaci na videu, ale VAR potvrdil, že o penaltu nešlo. I po rohu si ale Slavia vytvořila konečně pořádnou šanci, na zadní tyči těsně minul odkrytou část brány z voleje Stanislav Tecl.

88
    Stanciu trefil Tatajeva zblízka a zdálo se, že do lokte, rozhodčí ukazuje pouze na rohový kop. Ruka byla podle jeho názoru u těla.

87
    Roh dopadl stejně jako všechny předchozí, tedy nijak.

86
    Míč šel za čáru evidentně po odrazu od Tecla, ten se však na naléhání boleslavských hráčů nepřiznal a Slavia kope roh.

85
    V metrovém ofsajdu byl o chvilku později na opačné straně Mešanović.

84
    Hušbauer přenášel hru na pravé křídlo do ofsajdu, v němž se zapomněl Vladimír Coufal.

84
    Jindřich Trpišovský u lavičky zlobně rozhazuje rukama po další nepřesné přihrávce jeho svěřenců do autu.

Karel Jedlička

Branky: 14. Olayinka

Karty:   45+1. Hovorka (SLA), 67. Milan Škoda (SLA), 90+6. Zelený (SLA) – 51. Matějovský (MBL), 59. Tatajev (MBL)

Neproměněná penalta: 90+7. Mešanović (MBL), mimo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 11:5. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:15.
    SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela (46. Frydrych), Bořil – Masopust, Hušbauer, T. Souček, Stanciu, Olayinka (89. Zelený) – Milan Škoda (C) (72. Tecl).
    Náhradníci: Kovář – Zelený, Frydrych, Provod, Ševčík, Hora, Tecl.

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Křapka, Tatajev, Pudil, Túlio (66. Jiří Klíma) – Bucha (54. Ladra), Hubínek, Matějovský (C), Budínský, Fulnek – Mešanović.
    Náhradníci: Šeda – Hašek, Jakub Klíma, Ladra, Jiří Klíma, Pech, Provazník.

Rozhodčí: Marek – Caletka, Leška

Diváci: 18 079