Lyon – Nantes 0:1 (kon.) | Bordeaux – PSG 0:1 (kon.) | Angers – Amiens 1:1 (kon.)
Méty – Toulouse 2:2 (kon.) | Monaco – Brest 4:1 (kon.) | Nice – Lille 1:1 (kon.)
Remeš – Dijon 1:2 (kon.)
AS Monaco
4:1 (1:0)
Stade Brestois 29
Sobota 28.09.2019, 20:00 • Stade Louis-II, Monaco • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 8. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:57:13)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 6:15.

Je konec. Monako v dnešním zápase naprosto jasně zvítězilo nad Brestem 4:1. Od úvodu zápasu za nitky tahají především domácí hráči. V 20. minutě přišla nebezpečná střela Ben Yeddera, která ale gólem neskončila. O šest minut později se už ale právě Ben Yedder dočkal a vstřelil úvodním branku zápasu. V 62. minutě získali domácí pokutový kop, který proměnil Slímání. V 73. minutě zvýšil vedení na tři branky Martins. V 77. minutě sice snížil parádní trefou Mendy, ale v 90. minutě pojistil jasnou výhru Monaka Baldé.

90+4

90+3
    Nyní se Slímání sice diví, ale nakonec byl jeho zákrok na brankáře odpískán jako faul.

90+1
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Ruben Aguilar.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
    90. Keita BALDÉ - 4:1

90
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Nyní už je definitivně rozhodnuto, protože Monako vede už 4:1! Fantastický centr Slímáního do vápna našel KEITU BALDÉHO, který z voleje překonal brankáře Larsonneura. Asistence: Islám Slímání.

89
    Dénys Bain uviděl za svůj faul žlutou kartu.

88
    Keita Baldé to zkusil z dálky, ale jeho střela končí pouze bezpečně v moci gólmana Larsonneura.

87
    Jean-Charles Castelletto sice vyhrál osobní souboj se Slímáním, ale Monako získalo autové vhazování.

86
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Keita Baldé.

85
    Už to vypadalo na šanci Brestu, ale nakonec se pouze odpískal ofsajd.

84
    Nyní sice přišla střela hostujícího hráče, ale ta byla nepřesná a skončila daleko vedle domácí svatyně.

83
    Monako se sice dostalo dopředu z levé strany, ale následná přihrávka byla zblokována.

82
    Hosté jsou v tlaku, ale Monako se ubránilo centru z pravé strany, po kterém míč skákal na hranici malého vápna a nakonec skončil v rukou gólmana Lecomteho.

81
    Ovšem Brest u míče nezůstal příliš dlouho, jelikož se hostující hráč dopustil nedovoleného zákroku.

Michal Raška

Branky: 26. Ben Yedder (Slímání), 62. Slímání (pen.), 73. G. Martins (Slímání), 90. K. Baldé (Slímání) – 77. A. Mendy (Autret)

Karty:   14. Ballo-Touré (ASM) – 51. A. Mendy (BST), 89. Bain (BST)

AS Monaco: Lecomte – Jemerson, Glik (C), Badiashile – G. Martins (90+1. Aguilar), Bakayoko, Fàbregas, Golovin (78. Adrien Silva), Ballo-Touré – Ben Yedder (86. K. Baldé), Slímání.
    Náhradníci: Benaglio – Aguilar, Augustin, K. Baldé, Maripán, Adrien Silva, Onyekuru.

Stade Brestois 29: Larsonneur (58. Léon) – Faussurier, Castelletto, Bain, Perraud – Diallo, Belkebla (66. Grandsir) – Court, Autret (C) (24. A. Mendy), Lasne – Charbonnier.
    Náhradníci: Léon – Battocchio, Belaud, Cardona, Duverne, Grandsir, A. Mendy.

Rozhodčí: Ruddy Buquet – Guillaume Debart, Julien Pacelli