Vsetín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Zlín – Přerov 3:2 (kon.) | Technika Brno – Mountfield HK 1:7 (kon.)
Havlíčkův Brod – Pardubice 3:4 (po pr.) | Mladá Boleslav – Jihlava 7:1 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 4:3 (kon.)
PZ Kladno – Třemošná 1:2 (po pr.) | Třinec – Olomouc 5:1 (kon.) | Havířov – Vítkovice 6:3 (kon.)
Poruba – HK MD Šumperk 3:4 (kon.) | Kladno – Chomutov 8:1 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 3:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:4 (0:1, 0:1, 3:2)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 28.09.2019, 15:15 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Ode mne to je pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a těším se na Vás u dalších textových přenosů. (17:38:18)

Poslední třetina nám přinesla hned pět branek. Nejprve snížil David Lambert, aby o tři minuty později navýšil náskok hostů Matěj Trögner. O dvě minuty později snížil Krzysztof Macias. Přibližně minutu před koncem navýšil Jiří Fibiger. Už se zdálo, že Poruba prohraje 2:4, ale tři sekundy před koncem kosmeticky upravil Krzysztof Macias. Hosté si tedy odváží všechny tři body a Poruba si bude muset ještě chvilku počkat.

59:57
    Domácí gólman zůstává na střídačce. Poruba hraje v šesti.

59:57
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí už jen kosmeticky upravují podobu utkání. KRZYSZTOF MACIAS stál sám před pravou tyčí a z první snížil stav utkání na 3:4. Asistence: David Lambert a Matěj Halata.

59:14
    Domácí hrají bez brankáře.

58:43
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Zdá se, že je rozhodnuto! JIŘÍ FIBIGR dostal přesný pass od Jana Kučery a trefil se pod horní víko Drabčíkovy brány. Asistence: Jan Kučera.

58:37
    Šumperští vyhráli vhazování a ženou se do útoku.

58:32
    Domácí v šesti hráčích v poli.

58:20
    Vhazování v šumperském obranném pásmu.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Poruba se nevzdává. Přidává na pohybu a soupeře odstřeluje ze všech možných stran.

57:27
    Šumperk v plném počtu.

56:32
    Při špatné porubské rozehrávce se dostali hosté do úniku dva na jednoho. Drabčík však vytáhl parádní semafor a tuhle šanci zastavil.

56:07
    RT TORAX nezačal přesilovku dobře, a tak musí pro puk až za vlastní branku.

55:27
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Kareš – 2 min., podrážení).

54:31
    Poruba v plném počtu.

53:15
    Do úniku se dostal Jakub Slusarczyk. Jeho střela přeskočila beton Ryšavého a puk se pohyboval blízko pravé tyčky. Obránci však byli včas na svém místě.

Patrik Rošič

Branky a nahrávky: 44. Lambert (Stibor, Koudelný), 49. Macias Krz., 60. Macias Krz. (Lambert, Halata) – 14. Fibigr (Kučera), 29. Burda (Mann, Trögner), 47. Trögner (Panáček), 59. Fibigr (Kučera)

HC RT TORAX Poruba: Drabčík (Chylík) – Černý, Kríž, Macias Kac., Kosina, Borkovec, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Macias Krz., Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík, Hlavatý
    HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Šedivý) – Seidenglanz, Minařík, Slabý, Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Mann, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas

Rozhodčí: Kašík – Vengřín, Janoško