Karviná – Opava 1:1 (kon.) | Plzeň – Sparta 1:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
1:0 (0:0)
AC Sparta Praha
Neděle 29.09.2019, 18:00 • Doosan Arena, Plzeň • FORTUNA:LIGA • 11. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, z rozradostnělé Doosan Arény se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (20:01:32)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:8. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 18:12.

Je dobojováno. Plzeňská Viktorie poráží pražskou Spartu nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Jedinou branku vstřelil zkraje druhé půle po obrovské chybě Davida Lischky kanonýr Michel Krmenčík. Domácí útočník vstřelil následně i druhou branku, ale ta nemohla být kvůli útočnému faulu uznána. Sparťanské prokletí tak nadále trvá a již devět zápasů nedokázala v plzeňské Doosan Aréně vyhrát.

90+4

90+4
    Domácí drží balon na útočné polovině, kde by utkání nejraději i dohráli.

90+4
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Roman Procházka, přichází Luděk Pernica.

90+3
    Žlutou kartu dostává Martin Graiciar (AC Sparta Praha).

90+2
    Sparta nadále v tlaku, po rohovém kopu centroval Kanga, ale domácí obrana zatím celou situaci dokázala ubránit.

90+1
    U levé postranní čáry byl Frýdek ubráněný Řezníkem. Následný dlouhý aut sparťanského obránce lízl ve vápně Kozák, ale jeho hlavička neměla gólové parametry.

90
    Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Hořava, přichází Jean-David Beauguel.

90
    Srdjan Plavšić ze standardní situace našel ve vápně hlavu Lischky, ten ovšem dobře nezakončil.

89
    Žlutou kartu dostává Srdjan Plavšić (AC Sparta Praha).

89
    Frýdek z prvního dotyku poslal míč k Plavšičovi, nicméně jeho centrovaný balon nikoho z jeho spoluhráčů neoslovil.

88
    Domácí sportovně zakopli míč do autu, ale sparťanský hráč se ošetřit nenechal a tak se může hrát dál. Před námi je velké finále dnešního zápasu.

86
    Žlutou kartu dostává Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň).

85
    Kopic lobem oslovil v pokutovém území Tomáše Hořavu, jehož přihrávku patičkou poslal na bránu střídající Tomáš Chorý. Brankář Heča si zaslouží za reflexní zákrok velké absolutorium.

85
    Žlutou kartu dostává Michal Trávník (AC Sparta Praha).

84
    Za domácí obranu si nabíhal Srdjan Plavšić, ale míč se k malému záložníkovi Sparty vůbec nedostal.

83
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Tomáš Chorý.
    83. Kanga to zkusil ze standardky, ale nebyl přesný

83
    Guélor Kanga to zkusil z velké dálky rovnou na branku, kterou stráží Aleš Hruška, nadějná jeho střela se ovšem mezi tři tyče nevešla.

82
    Jakub Brabec ve středu pole podrazil Martina Graiciara, domácí stoper je za to odměněn žlutou kartou.

81
    Blíží se závěr utkání, Sparta prohrává a tak nastal ideální čas odpálit několik světlic v hostujícím kotli.

80
    Jan Kopic vybojoval zdánlivě ztracený balon poblíž rohového praporku, za svou aktivitu teď sklízí ovace od plzeňských fanoušků.

80
    Máme před sebou závěrečných deset minut, plus nějaké nastavení. Obě mužstva ze sebe musí dostat maximum.
    79. Kangova dalekonosná rána bránu netrefila

79
    Kanga to také zkusil z velké dálky, ale sparťanský hráč si počínal stejně jak před malou chvílí domácí Kovařík.

78
    První střelecký pokus ze střední vzdálenosti v podání Viktorie. Jan Kovařík se nebál napřáhnout za velkým vápnem, nicméně rána mu nevyšla dle jeho představ a míč skončil v horních řadách stadionu.

77
    Plzeň volný přímý kop rozehrála nakrátko, po následném centru Hořavy míč opustil hrací plochu a brankář Heča si může připravit míč k rozehrávce.

77
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Martin Hašek, přichází Lukáš Juliš.

76
    Semih Kaya zahrál rukou a domácí budou rozehrávat standardní situaci.

75
    Po kolikáté už dnes proběhl dlouhý pas na Libora Kozáka, ani tentokrát sparťanský útočník míč nedokázal včas doběhnout.

74
    Krmenčík hezky prsama sklepl míč na Tomáše Hořavu, ten hru následně roztáhl do strany.

72
    Velká škoda. Středem pole táhl míč Lukáš Kalvach, nicméně tomu se vůbec nepovedla přihrávka do pravého křídla.

69
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Martin Graiciar.

69
    Jan Kopic měl na pravé straně spoustu prostoru, přihrávkou oslovil Radima Řezníka k centru, jeho přihrávku získal na kopačky David Lischka, jehož fauloval ale Krmenčík. Plzeňský útočník následně dostal míč do branky, ale ta po přezkoumání u videa nemohla být uznána.

68
    Michael Krmenčík byl zády k bráně, ale přesto se pokoušel nohou přes hlavu oslovit Jana Kovaříka, přihrávce ovšem chyběla větší přesnost.

67
    Hostující Sparta se po obdržené brance vrhla do útoku, ale zatím všechny její útoky jsou takové bez nápadu, bez větší jiskry.

65
    Dnešní utkání sleduje 11 536. V plzeňské Doosan Aréně je pro dnešní zápas vyprodáno.

64
    A opět ta stejná situace a dopadla rovnako stejně. Jediným rozdílem, že si míč tentokrát vzal pod svá křídla stoper Brabec namísto Hrušky.

63
    Opět dlouhý balon Frýdka na Kozáka, ale tahle kombinace dnes asi nebude mít moc šancí na úspěch.

62
    Michael Krmenčík byl zcela evidentně držen v souboji, plzeňský hrotový útočník nakonec skončil až na trávníku, což donutilo rozhodčího přerušit hru.

61
    Po další chybě v rozehrávce to zkoušel z velké dálky opět Krmenčík, ale rána mu nevyšla dle jeho představ. Heča se stačil včas vrátit na své pracoviště.

60
    Po hodině hry se míč odrazil ke Kangovi, ale sparťanský středopolař neměl vůbec čas si míč připravit ke střele.

59
    Hlavní rozhodčí přerušil hru, jelikož na trávníku zůstal jeden ze sparťanských hráčů, ale lékařská pomoc nakonec nebude potřeba.

58
    Tomáš Hořava zkušeně podržel balon u postranní čáry, ale z následné přihrávce míč poslal do autu Lukáš Kalvach a míče se tak mohou opět zmocnit Letenští.

56
    Guélor Kanga napálil ostře balon z voleje, ale místo brány trefil jen Radima Řezníka do nohy. Ale palec nahoru, jak se s tím záložník Sparty popasoval.

56
    O další centr se pokusil z levé strany Martin Hašek, ale kulatý nesmysl přeletěl úplně všechny, hosté ale zůstavají u balonu.

55
    Kangův centrovaný balon odvrátila domácí obrana do bezpečných míst.

54
    Další centr Plavšiče srazil Lukáš Hejda na rohový kop.
    54. Trávník výstavně přenesl hru na Plavšiče, jeho obstřel skončil mimo bránu

54
    Z hranice pokutového území se rozhodl pro technickou střelou Srdjan Plavšić, ale branku placírkou o dobrý metr vůbec netrefil.

53
    Hosté drží balon, z pravé strany se pokoušel Frýdek oslovit Libora Kozáka, ale tento urostlý útočník zatím nemá dnes svůj den.

52
    Jan Kopic to následně zkoušel z velké dálky lobem, ale branku přestřelil.
    51. Standardka propadla ke Hruškovi, ten ale nepotvrdil pověst zabijáka

51
    Faul i na domácí straně. Kanga poslal míč dlouhým pasem do pokutového území, který propadl až k Hruškovi, ten ovšem dával pozor.

50
    Lukáš Kalvach si udělal ve středu pole z bránícího hráče Sparty dobrý den. Domácí středopolař ovšem nedoběhl s míčem daleko, jelikož byl sražený k zemi.

48
    Kanga už se pomalu připravoval ke střele, ale hlavní rozhodčí píská předchozí postavení mimo hru. Míč si bere zpět na své kopačky Plzeň.

47
    Na druhé straně mohla Sparta vyrovnat z rohového kopu, ale Plavšičův centrovaný balon vyboxoval Aleš Hruška.
    46. Michael KRMENČÍK - 1:0

46
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Trápení obrany Sparty v této sezóně pokračuje. David Lischka malou domů namazal MICHAELU KRMENČÍKOVI, který sám před brankářem Hečou nezaváhal. Vitkoria se po pár vteřinách druhého poločasu ujímá vedení.

46
    Ani jeden z trenérů o poločase nestřídal, pokračujeme ve stejných jedenáctkách jako v prvním poločase.

46

Obě mužstva se pozvolna vrací na hrací plochu, druhý poločas bude za pár okamžiků zahájen.

Máme za sebou první poločase ostře sledovaného zápasu. Viděli jsme vyrovnanou hru, v prvních minutách byli aktivnější domácí fotbalisté, ale hosté z hlavního města se pomalu osmělovali a nakonec to byli oni, kteří byli blíže vedoucí brance. Po poločasové přestávce nás jistě čeká zajímavý druhý poločas.

Střely na branku: 1:2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Dlouhý balon mířil na domácího Kovaříka, ten si ovšem ve výskoku pomohl faulem a zřejmě to bylo to poslední co jsme v prvním poločase mohli vidět.

45
    V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.

45
    Nakonec centroval Srdjan Plavšić, ale přetažený centr na zadní tyč nenašel nikoho z hráčů, jenž nosí dnes bílý dres.

45
    A další faul na domácí straně, na spojnici pokutového území faulovat Limberský a míč už si připravuje Kanga.

44
    Centrovaný balon mířil na hlavu Semiha Kayi, ten se snažil ještě najít lépe postaveného spoluhráče, což se mu nepovedlo.

43
    Lukáš Hejda v osobním souboji poslal na zem Libora Kozáka, hosté budou mít krátce před koncem poločasu opět možnost zahrozit ze standardní situace.

42
    Jan Kopic našel na pravé straně ve vápně rozběhnutého Řezníka, jehož přízemní centr našel jen připraveného gólmana Sparty.

41
    Na hřišti byly v jednu chvíli dva balony, po míči rozhodčího centroval Limberský, ale pouze do rukou Milana Heči.

41
    Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu. Dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek?

40
    Kanga hodně ran dostane, ale taky jich plno rozdá. O tom se nyní přesvědčil Lukáš Kalvach, který si po jeho zákroku prohlédl domácí pažit hodně zblízka.

39
    Plzeň zcela vypadla z tempa. Jan Kopic nyní nedokázal ani zpracovat balon u postranní čáry a tak po vhazování Sparty může hra pokračovat.

38
    Hra se nám začala mírně kouskovat drobnými fauly. Tentokrát si jím pomohl útočník Kozák.

37
    Jakub Brabec nedovoleným způsobem atakoval Guélora Kangu, který dnes schytá hodně ran. Sparta může pokračovat v mírném tlaku.

36
    David Limberský po faulu na útočné polovině je upozorněn, že příště už to bude za žlutou kartu.

35
    Kolmice Kangy měla najít Kozáka, k němu se míč ale nedostal.

34
    Na hranici vápna se do míče opřel Martin Hašek, ale jeho střela po zemi letěla jen do náruče brankáře Hrušky. Ale i po takovýto střelách může padnou branka, viz včerejší utkání Liverpoolu.
    33. Hašek našel na zadní tyči Hložka, ale ten už měl k míči daleko

33
    Velká příležitost Sparty. Ostrý cent z pravé strany našel hlavu Hložka, ten branku netrefuje.
    32. Kangova zblokovaná rána vystrašila Hrušku

32
    Sparta přeci jen pomalu vystrkuje své růžky, po Hložkově sklepnutí pálil z ostrého úhlu Kanga, Hruška chytá.

30
    Ne ne, penalta se nepíská. Hrajeme dále. David Limberský trefil balon a navíc se o zákrok jednalo před vápnem, tak by to ani penalta být nemohla.

29
    Michal Sáček na zemi v pokutovém území, hostující pravý obránce se diky hezké narážečce dostal až do vápna, kde byl ostrým skluzem sražený k zemi. Zřejmě se dočkáme konzultace s videorozhodčím, až se přeruší hra.

28
    A domácí fotbalisté po něm dostali míč do sítě zásluhou Lukáše Hejdy, branka ovšem nemůže být uznána kvůli útočnému faulu.

28
    Hra se dostala rychle na druhou stranu, kde bude Viktoria zahrávat rohový kop.

27
    Libor Kozák zatím velké problémy domácí defenzivě nedělá, tentokrát ho odzbrojil Lukáš Hejda, který si následně s rozehrávkou pomohl s domácím brankářem.

26
    Frýdkův nepovedený centrovaný balon bez větších problémů odhlavičkoval bývalý sparťanský obránce, teď hrající v barvách Viktorie Jakub Brabec.

25
    David Limberský nasadil na hranici pokutového území Sáčkovi jesle, ale jeho ostrý přizemní centr nikoho nenašel.

24
    Michael Krmenčík patičkou přiťukl míč ve vápně Kovaříkovi, tomu se ovšem tentokrát přihrávka nepovedla dle jeho představ.

23
    Ten rozehrála Viktoria klasicky nakrátko, z následného centru pomohl hostující obraně ve vápně Libor Kozák, který poslal míč hlavičkou do bezpečí.
    22. Kopic po Kovaříkově centru pálil do boční sítě

22
    Sotva jsem to dopsal, přišla první velká příležitost v zápase. Jan Kovařík poslal z levé strany ostrý centr na zadní tyč, kde číhal Jan Kopic, toho všem vychytal Heča. Uvidíme první rohový kop.

21
    Máme za sebou prvních dvacet minut hry, zatím sledujeme vyrovnané utkání, ani jeden z brankářů doposud nemusel zasahovat proti jakékoliv střele.

20
    Kangův dloubáček mířil na Kayu, ten míč jen lízl, ovšem žádné ohrožení branky z toho nebylo.

19
    Hosté budou mít opět dobrou příležitost ohrozit domácí svatyni ze standardní situace. Guélor Kanga byl zezadu sražený Kalvachem.

18
    Sparťanský kapitán Martin Frýdek si míč u pravé postranní čáry moc ukopl, a ten tak skončil až za základní čárou. Brankář Hruška bude vykopávat.

17
    Jakub Brabec krásně sebral míč Kozákovi, domácí stoper ho ihned předal Tomáši Hořavovi, tomu ovšem pas na rozběhnutého Krmenčíka nevyšel.

16
    Guélor Kanga poslal ostrý centr, míč se snášel na malé vápno, ale nakonec velké vzrušení bylo zbytečné, jelikož hostující David Lischka nabíhal z ofsajdu.

15
    Adam Hložek dostal od Davida Limberského hokejový bodyček zadkem. Nyní má možnost Sparta zajímavé standartky.

14
    Z té ovšem vůbec nezapršelo, Milan Heča si míč sklidil do svých rukavic a bez většího napadání ho rozehrává.

14
    Lukáš Kalvach byl ostře dohrán ve středu pole, Viktorii se otevírá první možnost ze standardní situace.

13
    Jan Kopic se pustil do velké kličkované na pravé straně, hostující Frýdek mu na poslední možnou chvíli míč ale ukopl do autu.

12
    Na stadionu zatím panuje skvělá atmosféra, zatím je potřeba oba fanouškovské tábory pochválit.

11
    Semih Kaya trochu nešetrně zahrál hlavou a nabídl domácím autové vhazování poblíž rohového praporku.

10
    Frýdek dlouhým pasem z vlastní poloviny našel Kozáka, ten byl ovšem v ofsajdu, a tak může hrát opět domácí tým.

8
    Srdjan Plavšić se hnal sprintem za balonem, u něj byl ovšem rychleji Hruška.

8
    Viktoria první minuty utkání více drží balon, Sparta se nemůže pořádně dostat do utkání.

7
    Dlouhý vysoký balon mířil na hrotového útočníka Krmenčíka, ten byl ovšem skvěle ubráněný Kayou.

6
    Lukáš Kalvach se snažil pasem z hlouby pole oslovit Jana Kovaříka, ten by ovšem musel být tak o dva metry vyšší, aby si ho dokázal zpracovat.

5
    Dlouhý pas na Kozáka končí až u brankáře Hrušky, který okamžitě rozehrává na své stopery.

4
    Prudký balon od Jana Kopice jen prolétl pokutovým územím. Přesto domácí fotbalisté zůstávají u balonu.

3
    Na druhé straně z pravé strany posílal míč do ohně Kanga, ale sedmnáctiletý Adam Hložek byl ubráněný.
    2. Procházkova rána proskákala těsně vedle pravé tyče

2
    David Limberský přenechal míč na levé straně Janu Kovaříkovi, jeho ostrý centr si našel v pokutovém území Roman Procházka, ale jeho slabá střela mířila vedle pravé tyče.

1
    Dlouhý nákop na Adama Hložka se nepotkal s větší přesností, David Limberský hodil balon zpět do hry a hrát může Viktoria.

1
    Hlavní rozhodčí nám poprvé pískl do píšťalky, což znamená jediné – šlágr kola mezi Plzní a Spartou může odstartovat. Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří v prvním poločase budou útočit zprava doleva.

1

Tomáš Hořava v minulém kole v Českých Budějovicích odehrál své třísté utkání v české lize, od pánů Šádka s Paclíkem domácí záložník dostává pamětní dres.

Obě dnešní jedenáctky nám za doprovodu pánů rozhodčích nastupují na hrací plochu, Viktoria hraje v klasických červenomodrých dresech, hosté hrají v bílých dresech.

Do zápasu nám zbývá zhruba dvacet minut a plzeňská Doosan Aréna se pomalu zaplňuje. Sektor hostů už se skoro zaplněn, čeká nás jistě dnes velmi pekelná atmosféra, doufáme že v duchu fair play.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Kalvach, Procházka – J. Kopic, Hořava, J. Kovařík – Krmenčík.
    Náhradníci: Kozáčik – Hloušek, Pernica, Janošek, Kayamba, Beauguel, Chorý.

AC Sparta Praha: Heča – M. Frýdek (C), Lischka, Semih Kaya, Sáček – Plavšić, Trávník, Kanga, M. Hašek, Hložek – Kozák.
    Náhradníci: Nita – Vindheim, Štetina, Matěj Hanousek, Hancko, Graiciar, Juliš.

Rozhodčí: Ondřej Pechanec – Petr Blažej, Milan Flimmel.
    Tato zmíněná prohra byla pro Spartu nejhorší v samostatné éře české ligy!

Poslední vzájemný zápas ve Štruncových sadech:

FC VIKTORIA PLZEŇ 4:0 AC SPARTA PRAHA

Branky: 23. Hořava, 43. Kovařík, 59. Kovařík, 61. Kopic, ŽK: Hejda, Rozhodčí: Marek – Blažej, Vlček

Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic (89. Havel), Kayamba, Kovařík (87. Pačinda) – Beauguel (78. Chorý)

Heča – Zahustel (46. Čivič), Plechatý, Costa, Hanousek – Karlsson (65. Tetteh), Sáček, Hašek (46. Kanga), Frýdek, Chipciu – Hložek

Diváci: 8842

Vzájemná bilance v lize od roku 1993:

Vzájemné zápasy: 45 (24 výher Sparty, 7 remíz, 14 výher Plzně)
    Sparta venku: 23 (9 výher Sparty, 6 remíz, 8 výher Plzně)
    Nejčastější výsledek: 1:0 (9x)
    Nejčastější výsledek venkovních zápasů: 1:0, 0:1 (4x)
    Nejvíc gólů v jednom zápase: 9 (Sparta vyhrála 7:2 v sezoně 1994/1995)
    Nejvyšší výhra Sparty: 7:2 v sezoně 1994/1995)
    Nejlepší střelec Sparty: Roman Vonášek (4x)
    Nejlepší střelec Plzně: Michael Krmenčík, Marek Bakoš, Tomáš Hořava (3x)
    Celkem branek: 109 (2,4/zápas)
    Vstřelené góly Sparty: 64 (39 doma, 25 venku)
    Vstřelené góly Plzně: 45 (26 doma, 19 venku)
    Celkem proměněných penalt: 10 (5 Sparty, 5 Plzně)
    Proměněné penalty Sparty: 5 (4 doma, 1 venku)
    Proměněné penalty Plzně: 5 (2 doma, 3 venku)
    Celkem žlutých karet: 253 (5,6/zápas)
    Žluté karty Sparty: 123 (38 doma, 85 venku)
    Žluté karty Plzně: 130 (60 doma, 70 venku)
    Celkem červených karet: 13 (0,3/zápas)
    Červené karty Sparty: 5 (2 doma, 3 venku)
    Červené karty Plzně: 8 (3 doma, 5 venku)

(zdroj sparta.cz)

Vzájemné zápasy v loňské sezóně:

Oba týmy se už v minulém ročníku premiérové utkali rovnou třikrát a vždy vítězil domácí celek. Na podzim v domácím prostředí vyhrála Viktoria 1:0 zásluhou vlastního gólu sparťanského obránce Radakoviče. Na jaře pak ve velmi sledovaném duelu vyhrála Sparta zcela jasně 4:0, navíc po tomto zápase se velmi diskutovalo o situaci, kdy musel být vyklizen sektor příznivců Plzně kvůli pyrotechnice, která přiletěla mezi domácí příznivce. V nadstavbové části nicméně Viktoria Spartě porážku vrátila i s úroky. Po jasné záležitosti vyhrála rovněž 4:0, čímž nadále živila šanci na titul.

V prvních dvou vzájemných duelech padla i červená karta.

Aktuálně Plzeň se Spartou neprohrála osm zápasů hraných v Doosan aréně, potvrdí tuhle bilanci západočeši i dnes? Nechme se překvapit, čeho se na plzeňském pažitu dočkáme.

Krásný nedělní podvečer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na nedělní den dopřát trochu ligového fotbalu. Od šesti hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně hraje šlágr kola 11.kola FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí FC Viktoria Plzeň přivítá na svém trávníku tým Sparty Praha.

Viktoria Plzeň se momentálně nachází na 2. místě Fortuna ligy, ve které má při bilanci 7-2-1 celkem 23 bodů. Na vedoucí Slavii ztrácí západočeský tým tři body, naopak na dnešního soupeře náskok hezkých devíti bodů. Tým ze čtvrtého největšího města v republice už je po menší krizi zpět na vítězné vlně. Aktuálně jejich vítězná šňůra trvá čtyři zápasy. Postupně porazili 4:0 Opavu, v Příbrami si připsali těsné vítězství 2:1, na domácím pažitu otočili těžké utkání s Jabloncem a vyhráli 3:2. V posledním ligovém utkání vyhrála Plzeň s přehledem u nováčka z Českých Budějovic 3:0. Nejlepším střelcem týmu je Krmenčík s Kopicem, kteří mají na svém kontě čtyři branky. Ve středu sehrála Viktoria ještě pohárové utkání MOL Cupu v Hlučíně a po brankách Chorého, Procházky a Janoška vyhrála 3:1 a postupuje dále.

To hostující Sparta Praha je na tom o poznání hůře. Po nástupu lodivoda Václava Jílka si vstup do soutěže rudí představovali určitě jinak. Po deseti kolech jsou až šestí, když si na své konto připsali pouhé čtyři výhry, dvě remízy a především již čtyři porážky. Po výhře 2:0 ve Zlíně se zdálo, že se mašina začíná pomalu ale jisté rozjíždět, nicméně poslední utkání, jenž bylo derby pražských S vlak poslalo opět na druhou kolej. Sparta doma ostudně prohrála 0:3, což fanoušci brali velmi nelibně. Ani pohárové utkání, jenž v rámci třetího kola MOL Cupu sehráli na půdě druholigové Jihlavy moc optimismu nedodává. Hosté se utkáním protrápili a díky brance Haška ze závěru utkání slavili těsný postup do dalšího kola.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.