Vladivostok – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Kazaň – Petrohrad 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jokerit 1:2 (kon.)
Riga – Omsk 0:7 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
SKA Petrohrad
Středa 02.10.2019, 18:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer! (20:25:38)

Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 8111 diváků.

Do dnešního duelu nezasáhl nikdo z českých ani slovenských hráčů.

Střely na branku: 29 – 22

Je konec! Domácí Kazaň si ve třetí třetině pohlídala své vedení a poráží Petrohrad 2:1. Domácí celek tak potvrzuje parádní vstup do nového ročníku KHL. Petrohrad prakticky celou třetí třetiny zkoušel proniknout do útočného pásma. Hosté sice hráli dvě přesilovky, ale nedostávali se do zakončení. Až tři minuty před koncem vykřesal naději pro Petrohrad Alexej Byvalcev! Kazaň však zvládla poslední minuty profesorsky a uhlídala si své vedení.

59:30
    Až nyní míří Alexej Melničuk na střídačku!

59:10
    Petrohrad se kvůli fantastickému napadání soupeře nemůže dostat ani k odvolání brankáře ven z branky.

58:35
    Domácí se stále drží v útočném pásmu a sbírají cenné vteřinky k dobru. Hráči Petrohradu se nemohou dostat do útoku.

58:10
    Kazaň to bude mít ještě hodně těžké! Domácí však na obdrženou branku zareagovali velmi dobře a vybojovali vhazování v útočném pásmu.
    57:41 Alexej BYVALCEV - 2:1

57:41
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Ještě je tady drama! Petrohrad totiž využívá přesilovku a snižuje na rozdíl jediné branky! Na prudký nástřel před branku si nabruslil ALEXEJ BYVALCEV a se štěstím dopravil puk do sítě! Asistence: Sergej Plotnikov, Vladimir Tkačov.

57:07
    Obrana Kazaně znovu přečetla přesilovkovou rozehrávku soupeře a bez problémů odvrátila nebezpečí vyhozením do středního pásma.

56:19
    Petrohrad si zahraje ještě jednu přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostává Kirill Petrov.

56:12
    Sergej Plotnikov číhal na přihrávku mezi kruhy, jenže dostal přihrávku mezi nohy a nedokázal se k puku otočit zrovna ideálně.

55:35
    Petrohrad se však nemůže usadit v útočném pásmu. Domácí obrana skvěle napadá už od červené čáry a pořádně ztěžuje útoku hostů hru.

55:10
    Azevedo projel s pukem do rohu útočného pásma, jenže přesila zadáků v bílém jej o puk bleskově připravila.

54:35
    Danila Galeňuk uspěl v souboji za vlastní brankou a nepustil Kuzmenka do střelecké pozice. Kazaň následně vyhodila puk za modrou čáru.

54:11
    David Rundblad místo zakončení vymyslel prudkou přihrávku mezi kruhy, jenže tam nebyl nikdo v dresu hostujícího mužstva.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 26. Galimov (Galijev), 29. E. Galimov (Tkačov, Zaripov) – 58. Byvalcev (S. Plotnikov, Tkačov)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin, Wikstrand, Pedan, Ožiganov, Judin, Chenkel, Fazylzjanov – K. Petrov, Cormier, Azevedo – Zaripov, Galimov, Galijev – Lukojanov, Fisenko, M. Gluchov – Frattin, Tkačov, E. Galimov.
    SKA Petrohrad: Melničuk (Nalimov) – Zub, Dyblenko, Rundblad, Tokranov, Galeňuk, Rukavišnikov, Zemčonok – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačov – Karpov, Byvalcev, Kagarlickij – Děrgačov, Kemppainen, Barabanov – Ketov, Kablukov, Kuzmenko – Marčenko.