Mostečtí Lvi – Dvůr Králové n. L. 10:1 (kon.) | Jablonec n/N – Bílina 3:4 (1:2 po s.n.) | Trutnov – Vrchlabí 2:1 (kon.)
Řisuty – Děčín 6:8 (kon.) | SHK Hodonín – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 10:1 (kon.)
Šumperk – Kopřivnice 5:2 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 3:5 (kon.) | David Servis – Tábor 1:4 (kon.)
Kolín – Písek 3:2 (kon.) | Příbram – Kobra 7:2 (kon.)
HC Trutnov
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 02.10.2019, 18:002. liga skupina Sever (ČR) • 7. kolo

To je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost, přeji vám příjemný zbytek týdne a u dalších onlajnů na počtenou. (20:20:15)

Je dobojováno! Trutnov v poslední dvacetiminutovce zvládl ubránit nejtěsnější možné vedení a je prvním celkem v letošní sezóně, který dokázal porazit nadupané Vrchlabí. Všechny tři body tak zůstávají v Trutnově.

59:49
    Vhazování před trutnovskou brankou.

59:35
    Hosté už uzamkli Trutnovské před Ašenbrennerem, domácí ale vyhazují.

59:19
    Oddechový čas pro hosty.

59:19
    Střelu Havránka od modré má Ašenbrenner ve své výstroji a uklidňuje hru.

58:35
    Hosté už to zkouší v šesti, Jakub Soukup je na střídačce.

57:27
    Hosté jsou už usazeni v útočném pásmu a pálí ze všech pozic, Trutnovští ale nakonec vyhazují.

56:32
    Domácí úplně propadli ve středním pásmu a Vrchlabí tak bylo ve výhodě tří mužů ku jednomu. Dobrou příležitost ale nakonec prováhali a trutnovští obránci se včas vrátili na své místo.

55:27
    Fedulov mohl navyšovat z těsné blízkosti branky Vrchlabí, nakonec ale trefil pouze připraveného Soukupa.

54:38
    Chybu domácích v obranném pásmu mohl využít Jan Hlaváč, Ašenbrenner jeho střelu z mezikruží ale dobře vyrazil betony pryč.

53:49
    Po úniku jednoho z hostí byl kotouč už na brankové čáře, Ašenbrenner si ho ale dokázal pohlídat a k dorážce Vrchlabí nepustil.

52:30
    Svoboda už čekal na modré na přihrávku, kotouč však zasáhl jeden z hostí a změnil tak jeho trajektorii mimo hokejku trutnovského útočníka.

51:50
    Domácím se zatím daří držet kotouč v bezpečné vzdálenosti od svého gólmana. Vrchlabští ale stále dotírají.

50:37
    Petr Sýkora si najížděl do brankoviště pro přihrávku, tu ale nakonec nedostal do ideální pozice a kotouč srazil mimo tři tyče trutnovské branky.

49:08
    Trutnovští vyhazují ze svého pásma tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Vrchlabí se zatím pořádně nemůže dostat do útoku.

47:55
    Kubinčákův pokus z vrcholu kruhů má Soukup v pohodě ve své lapačce.

47:30
    Hráči Vrchlabí se snaží o vyrovnání, horko těžko ale zatím přecházejí prostřední třetinu. Tentokrát vyhazují až na zakázané uvolnění.

47:03
    Hosté si zatím přihrávají za svým gólmanem a hledají cestu co útočného pásma.

46:22
    Střelu Chytráčka z vhazování kryje svou lapačkou, buly se tak bude opakovat.

45:45
    Martin Vágner pálil nebezpečně z úhlu a Ašenbrenner jeho střelu jen tak tak vyrazil svými betony.

45:40
    Útok Vrchlabí zastavuje ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

45:03
    Domácí si obhodili obránce Vrchlabí a slibně se dostávali do útoku, tam však narazili na pevnou obranu hostí a ke střele se nedostali.

44:44
    Dnešní utkání sleduje 1225 diváků.

43:59
    Váchovu střelu od modré vyrazil Soukup svým betonem.

43:11

42:55
    Nebezpečnou skrumáž Vrchlabí před Ašenbrennerem Trutnov ustál, hosté však nadále pokračují v tlaku.

42:10
    Domácí znovu vyhazují přes všechny čáry.

41:48
    Hosté jsou však už rozestavěni před Ašenbrennerem a snaží se na Trutnovské něco vymyslet.

41:18
    Trutnovští vyhazují až za Soukupa a napadají rozehrávku svých soupeřů.

41:11
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Fedulov – 2 min., sekání).

40:58
    Střelu Hlaváče má Ašenbrenner ve své výstroji.

40:20
    Hosté už jsou v útočné třetině, Trutnovští je ale zatím nepouštějí ke střele.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:43.

Druhé dějství je za námi. Hra se více vyrovnala a ačkoliv jsme byli svědky několika gólových šancí, mnoho branek nepadlo. Trutnovští se dostali zpět do utkání, když v 28. minutě vyrovnával Bucek. Dlouho se hrálo za nerozhodného stavu, dvě sekundy před koncem třetiny však Trutnov překlopil skóre zápasu na svou stranu a Draci šli poprvé v utkání do vedení. V třetí třetině nás tak ještě čeká pořádné drama.

40:00

39:58
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Trutnovští jdou do vedení pouhé dvě sekundy před koncem druhé třetiny! Nahození Višňáka se od zadního mantinelu odrazilo přímo na hokejku VOJTĚCHA KUBINČÁKA, který z pomezí brankoviště trefil poloodkrytou branku Vrchlabí. Asistence: Vojtěch Faltys.

39:50
    Hosté nahodili až na zakázané uvolnění, deset sekund před koncem třetiny se tak bude vhazovat před brankou Vrchlabí.

39:18
    Domácí jsou v útoku a snaží se ještě něco vymyslet, zatím marně.

38:07
    Fedulov prudce pálil z mezikruží, kotouč se ale svezl podél betonů Soukupa mimo ohrožení klece Vrchlabí.

37:19

37:17
    Hlaváč se snažil přehodit kotouč přes Ašenbrennera až do branky, trutnovský brankář však skvěle zasáhl svou lapačkou.

36:47
    Trutnov vyhazuje až k Soukupovi.

35:58
    Hosté už kombinují v útoku, střela Petra Sýkory však byla sražena vysoko nad domácí branku.

35:28
    Ačkoliv se teď Ašenbrenner ohlíží do branky, puk po střele Jaroslava Bednáře má ve své výstroji.

35:19
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (J. Kynčl – 2 min., sekání).

34:37
    Hlaváč dobře přihrával a osu brankoviště, tam však Mrňa za jízdy nedokázal trefit kotouč a Ašenbrennera neohrozil.

34:17

33:30
    Domácím se nedaří rozestavět přesilovkovou formaci a Vrchlabí znovu vyhazuje.

32:34
    Hosté vyhodili a Jaroslav Bednář si udělal krátký výlet do útočné třetiny, ke střele se nedostal.

32:17
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Hlaváč – 2 min., hákování).

31:25
    Bendík pálil od modré vysoko nad brankovou konstrukci domácích, kotouč však ve své moci mají stále hosté.

31:03
    Bednář si zkušeně objel branku, žádného ze svých spoluhráčů však nenašel v ideální pozici a s bekhendovou střelou Tomáše Jirků tak neměl Ašenbrenner žádné problémy.

30:41
    Z téměř nulového úhlu se snažil Ašenbrennera překvapit také Jirásek, trutnovský gólman byl však pozorný a skulinky své branky dokázal ucpat.

29:47
    Vašíček to zkusil z úhlu, kotouč se však svezl pouze podél trutnovského brankoviště.

28:39
    Trutnovské vstřelený gól nabudil a už se ženou do útoku. Musí ale dávat pozor na obranu, protože Vrchlabští nepolevují.

27:32
    Domácí vyrovnávají. První střelu Krska sice Soukup vyrazil, za dorážkou JIŘÍHO BUCKA se ale už natáhnout nedokázal. Asistence: Matěj Poul.

27:02
    Překvapivou střelu Hozáka z mezikruží vyrazil Ašenbrenner betonem mimo.

26:43
    Hráči Vrchlabí jsou znovu před Ašenbrennerem, domácí jim ale nechtějí dovolit kombinovat a hraje se tak hodně u mantinelů.

25:38
    Trutnovští mířili na Soukupa dva na jednoho. Střelu Martince si ale brankář Vrchlabí vychutnal svou lapačkou.

25:07
    Jirků napřáhl na modré a směrem k Ašenbrennerovi se chystal vyslat prudkou střelu, přihrávka mu ale nesedla a puk se svezl mimo jeho hokejku.

23:45
    Jirásek to s přihrávkou na modrou myslel dobře, nakonec se ale hosté sami vyhnali až do střední třetiny.

23:20
    V útoku jsou znovu hosté, Trutnovští je ale k pořádné střele nepouští.

22:37
    Matěj Poul mířil na vrchlabského brankáře úplně sám, Jakub Soukup si s jeho blafákem však dokázal poradit a Vrchlabí nadále drží jednobrankový náskok.

22:14
    Oslabení domácí přečkali a vydávají se do útoku.

21:46

21:25
    Trutnovským se zatím dobře brání a znovu vyhazují až k Soukupovi.

20:56
    Mrňa to zkoušel v blízkosti trutnovské branky, jeho střela však letěla mimo.

20:05
    Hostům zbývá ještě minuta a tři čtvrtě klasické přesilovky, už jsou v útočné třetině.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:53.

První třetina je již minulostí. Vrchlabí bylo od začátku ofenzivnějším celkem, kvalitní obrana Trutnova ale Vrchlabské do výraznějších střeleckých příležitostí nepouštěla. Na obou stranách přišla dvě vyloučení. Zatímco domácí měli s přesilovkou problémy, hostům se naskytla početní výhoda rovnou dvojnásobná. Tu také dokázali využít a pouhých pět sekund před koncem třetiny si vystřelili vedení. Zatím je to pouze o gól, uvidíme, co nás čeká ve zbytku zápasu.

20:00

19:55
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Vrchlabí využívá dvojnásobnou přesilovku a pět sekund před koncem první třetiny jde do vedení! Jaroslav Bednář našel skvělou přihrávkou PAVLA MRŇU na pomezí brankoviště, který pak bez problémů zakončoval do odkryté klece Trutnova. Asistence: Jaroslav Bednář, Patrik Urban.

19:46
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Kozák – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Poul.

19:37
    Kotouč je u hráčů Vrchlabí, kteří v posledních v minutách první třetiny ještě svírají Trutnovské před Ašenbrennerem.

18:54

18:31
    Domácí se chvíli podívali do útočného pásma, Vrchlabští však znovu vyhazují.

17:15
    Domácí se snaží kombinovat v útočné třetině, Vrchlabí ale dobře brání a vyhazuje přes všechny čáry.

16:54
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Dvořák – 2 min., nedovolené bránění).

16:29
    Jirásek střílel z pravého kruhu, Ašenbrenner má však jeho střelu bezpečně v náručí.

15:49
    Domácí teď dvakrát dobře překazili Vrchlabí přechod útočné modré a hosté tak musí začínat znovu ze své třetiny.

15:23
    Rozehrávka se hostům nepodařila a máme tu icing Vrchlabí. Vhazování před Soukupem.

14:53
    Hosté jsou zpět za svým brankářem a snaží se něco vymyslet. To se jim zatím nedaří.

14:05
    Višňák pálil z pravého kruhu, jeho prudká střela však letěla mimo svatyni Vrchlabských.

13:09
    Hosté se snaží najít si cestu skrz obranu Trutnov, zatím se ale hraje pouze ve středním pásmu.

11:43
    Filip Krsek si po levém křídle najížděl na branku Vrchlabí, a ačkoliv mu na druhé straně najížděl spoluhráč, trutnovský útočník to vzal na sebe a vystřelil. Jeho pokus však Jakub Soukup vyrazil mimo tři tyče.

11:30
    Střelu Jiřího Vašíčka vyrazil Ašenbrenner do ochranné sítě, hra je tak znovu přerušena.

10:48
    O kotouč se bojuje za Ašenbrennerem, Vrchlabští jsou zatím úspěšnější.

10:20
    Nahození Trutnova končí u Soukupa, vhazování po jeho levici.

09:30
    Puk už už mířil na hokejku Martince, který si napřáhl před odkrytou brankou Vrchlabí. Nakonec však kotouč projel pouze kolem trutnovského útočníka zpět k hostům.

08:41
    Domácí se sice dostali do útočného pásma, avšak k puku je Vrchlabští nechtějí pustit.

07:34

07:34
    Na Ašenbrennera se téměř sám řítil jeden z hráčů Vrchlabí, domácí gólman si s jeho blafákem však poradil a puk za svá záda nepustil.

06:58
    Drakům se nedaří rozestavět přesilovkový čtverec a hosté vyhazují.

06:00
    Vrchlabí Trutnovské trápí při rozehrávce, teď už se hra ale konečně přesunula před brankáře Vrchlabí.

05:42
    Domácím hned po buly před Soukupem utekl kotouč za modrou čáru a je pískán ofsajd.

05:34
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Matějček – 2 min., faul loktem).

05:19
    Domácí nahodili přes všechny čáry a kotouč stihli dobruslit, nakonec je ale pískána přihrávka rukou a vhazuje se ve středním pásmu.

04:54
    Hraje se převážně v obranné třetině Trutnova. Domácí brankář si připisuje další úspěšný zákrok.

03:49
    Prudkou střelu Petra Sýkory má Ašenbrenner ve své náruči.

02:23
    Domácí mají problém se založením útoku, v držení kotouče jsou tak více hráči Vrchlabí. Ani oni se ale zatím do nebezpečnější šance nedostali.

01:14
    Hlaváč pálil z levého kruhu, brankovou konstrukci Trutnova ale minul.

01:02
    Hra je znovu na druhé straně, lehké nahození trutnovský gólman raději schoval ve své lapačce.

00:34
    Z prvního pobytu před Ašenbrennerem nic nebylo, na puku jsou Trutnovští a také se vydávají do útoku.

00:04
    Úvodní buly vyhráli hosté a už jsou v útočném pásmu.

00:01

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Pivrnec) – Suk, J. Kynčl, Junek, Vácha (A), Pražák, Faltys, Kozák, Višňák – Bucek, Janoušek (A), Fedulov, Krsek, Starý, Jedlička, Martinec, Kubinčák (C), Chytráček, Poul, Svoboda, Tatar.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Jirků (C), J. Moník, Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, T. Kynčl, Vágner – Hlaváč, Chalupa, Urban, Mrňa, Jirásek, Dvořák, Bednář, Sýkora, Matějček, Kastner, Hozák, F. Moník.

Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Maňák.

Vzájemné zápasy 2018/19

5. kolo: HC Stadion Vrchlabí vs. HC BAK Trutnov 5:1
    13. kolo: HC BAK Trutnov vs. HC Stadion Vrchlabí 7:0
    25. kolo: HC Stadion Vrchlabí vs. HC BAK Trutnov 0:3
    40. kolo: HC BAK Trutnov vs. HC Stadion Vrchlabí 4:2

Vrchlabští jsou na tom značně lépe. Z pěti zápasů získali čtrnáct bodů a ještě neprohráli; v tabulce Střed jsou navíc první. Jediným celkem, který dokázal Vrchlabí potrápit a obrat o bod, byla Bílina. Ta v prvním kole padla v Podkrkonoší 5:6 až v prodloužení. Jinak jsou Vrchlabští zatím bezkonkurenční. V následujících zápasech si totiž poradili postupně se Dvorem Králové, Novou Pakou, Mostem a Jabloncem, kterému nadělili rovnou deset branek. Trutnov tak v prvním podkrkonošském derby sezóny rozhodně nečeká nic jednoduchého.

HC BAK Trutnov

S Trutnovskými je to jako na houpačce. Zatímco před vlastními fanoušky jsou Draci neporazitelní, venkovní zápasy se jim vůbec nedaří. V Jablonci nad Nisou nedokázali vstřelit ani branku a velká přestřelka v Děčíně nakonec skončila 9:6 ve prospěch Severočechů. Svých šest bodů Draci získali na vlastním ledě, když porazili Most 5:1 a Řisuty 4:3. V tabulce Sever tak zaujímají šesté místo.

Krásný středeční večer přeji z Podkrkonoší, kde své síly změří HC BAK Trutnov a HC Stadion Vrchlabí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Anna Marie Kokrhounová

Branky a nahrávky: 28. Bucek (Poul), 40. Kubinčák (Faltys) – 20. Mrňa (Bednář, Urban)

HC Trutnov: Ašenbrenner (Pivrnec) – Suk, J. Kynčl, Junek, Vácha (A), Pražák, Faltys, Kozák, Višňák – Bucek, Janoušek (A), Fedulov, Krsek, Starý, Jedlička, Martinec, Kubinčák (C), Chytráček, Poul, Svoboda, Tatar.

Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Maňák