Toronto – Ottawa 5:3 (kon.) | St. Louis – Washington 2:3 (po pr.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.)
Vegas – San Jose 4:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
San Jose Sharks
Čtvrtek 03.10.2019, 04:30 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Domácí hokejisté dokázali vyhrát úvodní domácí zápas nové sezóny. Na Stripu ve Vegas v T-Mobile Areně porazili San Jose Sharks 4:1. Vegas vyšel vstup do zápasu, vstřelilo rychle dvě branky. Sörensen sice snížil, ale další platnou branku už Sharks nezaznamenali. Domácí Glass vstřelil ve svém debutu první gól v NHL. (07:29:27)

58:57
    Ještě jedna potyčka u střídaček. Něco málo před minutu zbývá do konce zápasu.

58:40
    Domácí fanoušci už začínají slavit výhru v tomto úvodním domácím zápase nové sezóny.

58:18
    Tim Heed (San Jose) se pokoušel něco vymyslet, ale jeho akce po levé straně skončila hned ve středním pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu, který se v poklidném tempu dohrává.

56:59

56:26
    Tomáš Hertl (San Jose) tečoval ránu spoluhráče před brankou, ale puk končí mimo.

56:08
    Logan Couture (San Jose) a jeho rána z první. Zakončoval z kruhu a brankář Vegas si dokázal poradit.

55:40
    Brent Burns to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.

55:14
    Přesilovou hru hrají hosté. Logan Couture se svými spoluhráči způsobili zmatek před brankou Vegas, ale Marc-Andre Fleury (Vegas) se svými spoluhráči neinkasoval.

54:59
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., vysoká hůl).

54:59
    Tomáš Nosek (Vegas) a Kevin Labanc (San Jose) se střetli ve středním pásmu, připravenější byl český hráč. Labanc míří do kabiny, je otřesený. Komerční přestávka.

54:40
    Vegas hraje tak, jak potřebuje, drží hru daleko od své branky.

53:35
    Hostující rána od modré čáry byla zblokovaná jedním z domácích obránců.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Mark Stone, 6. R. Smith (W. Karlsson), 23. Glass (Pacioretty, Mark Stone), 45. R. Smith (W. Karlsson) – 13. Sörensen (Couture, Burns)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Theodore, Holden, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Glass, Mark Stone – Pirri, Stastny, Zykov – Carrier, Nosek, Reaves.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, Prout, Heed, Ferraro – Meier, Couture, Jurtajkin – Bergmann, Hertl, Radil – Sörensen, J. Thornton, Labanc – M. Karlsson, Goodrow, Gambrell.

Rozhodčí: Joannette, Pochmara – Gibbons, Gawryletz

Diváci: 18 588