Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Plzeň – PZ Kladno 9:0 (kon.) | HK MD Šumperk – Vsetín 1:2 (kon.)
Jihlava – Technika Brno 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 9:3 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 2:3 (kon.)
Chomutov – K. Vary 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:3 (po pr.) | Olomouc – Poruba 1:7 (kon.)
Tábor – Liberec 0:6 (kon.)
HC Olomouc
1:7 (1:1, 0:3, 0:3)
HC RT TORAX Poruba
Čtvrtek 03.10.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 7. kola ELIOD extraligy dorostu dnes v plecharéně změní síly domácí HC Olomouc s HC RT TORAX Poruba .

Olomouc je v tabulce na průběžném 8. místě. Z 6 zápasů si připsala dvě výhry a čtyři prohry. Vyhrát dokázali Kohouti naposledy v polovině září, kdy na vlastním ledě porazili Vsetín 3:2. Poté však přišla série tří proher. Nejprve se jim nepodařil zápas ve Zlíně (4:1), poté i přes slibný začátek nestačili na Havířov (1:4) a v 6. kole proti Třinci pak Olomouc zaznamenala nejvyšší porážku v sezóně – 5:1. Pozor by si olomoučtí měli dát zejména na hru v oslabení. Procento ubráněných oslabení mají totiž nejhorší z celé ligy (60,87 %).

Hokejistům Poruby se začátek letošního ročníku extraligy vůbec nepodařil. Po šesti kolech zatím stále čekají na první body, které by si mohli připsal do tabulky. V kolonce skóre navíc svítí hrozivé číslo 7:39. Už první zápas dopadl pro Ostravany katastrofálně – ze Zlína si odvezli prohru 11:1. Podobné vysoké prohry musela Poruba skousnout také v utkáních proti Přerovu (1:7), Kometě (1:7) a Třinci (7:0). Naopak v zápasech s Havířovem porubští dorostenci dlouho vedli a už to vypadalo, že by mohli vybojovat alespoň bod, nakonec však z Havířova odjížděli s prázdnou (3:1). Na sklonku září pak Slezané podlehli doma Šumperku těsně 3:4.

HC Olomouc: Špunar (Hořejší) – Nesvadba, Přecechtěl, Mudrák, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Přidal, Š. – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal, L., Lajoš, Macháč, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Černý, Kříž, Macias, Kosina, Bechný, Borkovec, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Slusarczyk, Macias, Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík

Rozhodčí: Sedlák – Šimčík, Lounová.

00:01

00:15
    Po úvodním buly se kotouče ujímají hosté.

00:40
    Havel posílá dopředu Lajoše, ale ten neprošel soupeřovou obranou.

01:05
    Fasner zachytil soupeřovu rozehrávku, ale zpětná přihrávka na spoluhráče se mu nepovedla – nikdo tam totiž nebyl.

01:08
    Vhazuje se před Špurným.

01:43
    Bojuje se o kotouč v rohu porubského obranného pásma.

02:24
    Olomoučtí teď měli celkem problémy s vyvezením kotouče z vlastního obranného pásma, nakonec se jim to ale podařilo a Slíž si připisuje zákrok.

02:33
    Opět se bude vhazovat před brankářem Poruby.

03:10
    Kotouč proletěl kousek od olomoucké brány a odrazil se od mantinelu, kde už na něj čekal jeden z domácích beků. Hra se přesunuje do středního pásma.

03:40
    Lajoš jen nahazuje před Slíže.

04:04
    Ofsajd Olomouce.

05:00
    Ševčík měl velké problémy s tím, aby vyhodil kotouč pryč od svého gólmana, nakonec se mu to se štěstím povedlo.

06:13
    Máme tu další souboj v rohu kluziště, tentokrát na olomoucké straně. Rozhodčí se rozhodl přerušit hru a bude se tak vhazovat před domácí modrou čárou.

06:24
    Kotouč končí v náručí domácího gólmana.

07:25
    Brankář Poruby měl velké štěstí, že se odražený kotouč před jeho brankovištěm dostal na hokejku jeho spoluhráče.

08:37
    Kotouč je na domácí střídačce.

09:10
    Lajoš měl před sebou odkrytou bránu, jenže nedosál na křižnou přihrávku od svého spoluhráče.

09:48
    Poruba právě vstřelila branku!
    FILIP HLAVÁČ dostal přesnou přihrávku na levý kruh a střelou do růžku prostřelil Špunara. Asistence:Vojtěch Černý, Martin Stibor.

10:13
    Na trestnou lavici odjíždí Bechyný (POM) a domácí tak mají výhodu o jednoho bruslaře v poli navíc.

11:00
    Poruba dokázala vyvézt kotouč na druhou stranu kluziště a odkrojila tak cenné vteřiny z oslabení.

11:32
    Olomouci se zatím v přesilovce nepodařilo ani jednou vystřelit. Kotouč je navíc zase na druhé straně kluziště.

12:30
    Macháč měl teď před sebou odkrytou bránu mezitím, co se brankář Poruby přesouval od druhé tyče, domácí hráč se střelou váhal příliš dlouho.

12:35
    Hosté jsou v plném počtu.

13:57
    Domácím se nedaří vyhodit kotouč z vlastního pásma.

15:00
    Slusarczyk se pokusil projít přes oba olomoucké beky – plán to byl smělý, ale úplně mu nevyšel.

16:19
    Bechného tvrdá rána z mezikruží se odrazila od chráničů některého z před ním stojících hráčů.

17:00
    Proti střele Havla nemusel brankář hostů zasahovat.

17:44
    Havel se chystal vyvézt puk, ale před vlastní bránou mu podklouzly brusle. Naštěstí však dokázal kotouč vypíchnout z blízkosti hráčů soupeře.

18:27
    Špunar si připisuje zákrok po střele Slusarczyka, dorážka hráči Poruby nevyšla.

18:50
    Rozhodčí hostům píská postavení útočícího hráče v brankovišti a vykazuje je do středního pásma.

19:13
    Olomouc právě vstřelila branku!
    To bylo nečekané – krátce poté, co hlasatel oznámil, že běží poslední minuta první třetiny se prosazuje LADISLAV ZELINKA nenápadnou střelou z kruhu. Bez asistence.

19:40
    Slusarczyk teď stál na brankové čáře vedle olomoucké brány a jeho dorážka prolétla prázdným brankovištěm.

20:00

Začátek zápasu byli aktivnější hosté z Ostravy, kteří se také v 10. minutě dostali do vedení zásluhou Filipa Hlaváče, který vymetl pavučiny z růžku Špurného brány. Už už to vypadalo, že do šaten se půjde za stavu 0:1, když se nenápadnou střelou od kruhů prosadil Ladislav Zelinka a rázem bylo srovnáno. V posledních vteřinách hry se pak ve velké šanci ocitl Slusarczyk, ale jeho střela jen proletěla brankovištěm. Druhá třetina začne přibližně v 18:41.

20:01

21:00
    Lajoš obral o kotouč jednoho z porubských hráčů, jeho střela se však zastavila o Kosinu.

21:41
    Kotouč končí v lapačce Slíže.

22:06
    Špunar měl problémy s krocením divokého kotouče, nakonec černá pryž skončila pod jeho lapačkou.

23:17
    Zakázané uvolnění Poruby.

23:47
    Ruda se po buly zmocnil kotouče a obkroužil si soupeřovu bránu. Neměl však prostřel pro střelu, a tak volil přihrávku na spoluhráče na modré čáře. Ten ovšem o puk přišel a tak se zase hraje na druhé straně kluziště.

24:50
    Pekrovu ránu Slíž vyrazil betonem.

26:00
    Stratil ztratil kotouč na modré čáře a musí spěchat zpátky.

26:45
    Zakázané uvolnění Olomouce.

27:22
    Kosinovi trochu odskočil kotouč z čepele a musel tak volit jinou možnost, než byla původně plánovaná střela.

28:13

29:07
    Slíž raději podržel kotouč pod lapačkou a přerušil hru.

29:15
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustila pro změnu Poruba.

30:30
    V posledních minutách se hraje hlavně před bránou Poruby, ale domácí z toho nedokázali vytěžit žádnou zajímavou šanci.

32:00
    Pěkná střela švihem od Prísažného, ale kotouč skončil jen na plexiskle.

32:08
    Vhazuje se před Slížem.

32:31
    Přestože se Poruba v posledních minutách moc často do útočného pásma nedostala, je to právě ona, kdo se ujímá vedení. Svým druhým gólem v utkání se prosadil FILIP HLAVÁČ. Asistence: Jakub Slusarczyk, Daniel Kosina.

33:59
    Hosté byli při přechodu modré čáry příliš horliví, píská se ofsajd.

35:17
    Kotouč za Slížovou bránou vybojovali domácí.

35:40
    Nicméně útočné pásmo se jim dlouho udržet nepodařilo, teď musí zase spěchat dozadu.

36:30
    Fasner nahrával Havlovy, ten však přihrávku špatně odhadl a kotouč jen proletěl kolem něj.

37:20
    Olomouc nahazuje do útočného pásma, dřív jsou však u puku hosté.

38:06
    Ruda něco zkoušel vymyslet útočném pásmu, nejprve byla jeho střela zblokována, poté objel bránu, ale neměl poblíž sebe nikoho, komu by nahrál.

38:14
    A hosté se z protitútoku dostávají do dvoubrankového vedení. Autorem třetího gólů Poruby je MATĚJ HALATA. Asistence: Pavel Chovanec.

39:20
    Po střele jednoho z Porubských se zavlnila boční síťka Špurného brány.

39:47
    Necelých 13 vteřin před koncem se z prostoru mezikruží potřetí v zápase prosazuje FILIP HLAVÁČ a posílá svůj tým už do tříbrankového vedení. Pro domácí začíná být situace kritická. Asistence: Jakub Slusarczyk.

40:00

Ve třetí třetině jsme viděli celkem tři góly a všechny padly do sít domácích. Nejprve se ve 33. minutě prosadil Filip Hlaváč, poté z protiútoku zvyšoval Matěj Halata a 13 vteřin před koncem druhé třetiny dovršil svůj hattrick Filip Hlaváč. Olomouc se sice oproti předchozím zápasům zlepšila v disciplinovanosti, nedaří se jí však dostávat do vhodných střeleckých pozic. Třetí třetina začne přibližně v 19:25.

40:01

40:27
    Po úvodním buly třetího dějství je kotouč v obranném pásmu domácích.

41:02
    Rozhodčí přerušuje hru pro nějaké menší zranění domácího hráče.

41:30

42:12
    Opět se vhazuje před Špunarem, tentokrát po útočné akci Poruby.

42:47
    Zakázané uvolnění pro změnu na straně hostů.

43:28
    Opět se bude vhazovat před Slížem.

43:49
    Buly sice vyhráli domácí, ale olomouckým se za bránou podařilo vybojovat kotouč.

44:00
    Černá pryž už je ale zase na hokejkách hráčů v červených dresech.

44:10

45:00
    Zelinka křižně přihrával přes brankoviště, jeho spoluhráč ale byl daleko.

45:59
    Stratil poslal dopředu Přidala, s jeho střelou si však Slíž hravě poradil.

46:04
    Po zákroku domácího hráče zůstává na ledě ležet otřesený hráč Poruby.

46:04
    Marin Kacper Macias odjíždí na střídačku a vypadá, že je v pořádku. Opačným směrem, na trestnou lavici pak míří Adam Havel (OLO).

46:35
    Olomouc vyhazuje na druhou stranu hrací plochy.

46:58
    Jeden z olomouckých hráčů přišel o svou hokejku, takže se nemohl aktivně zapojit do bránění. Toho Poruba bleskově využila a MARCIN KACPER MACIAS se zapisuje mezi střelce utkání. Asistence: Vojtěch Černý.

47:42
    Hosté jsou evidentně střelecky při chuti. Šestý gól Poruby vstřelil JAKUB KOUDELNÝ. Asistence: Lukáš Stodůlka, David Lambert.

47:42
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Špunar, přichází Hořejší.

49:21
    V solidní šanci se ocitl Stanislav Ruda, jeho střelu však Slíž skryl v náručí.

50:22
    Tenhle pohár hořkosti si domácí musí vypít až do dna. Podruhé v zápase se prosazuje JAKUB KOUDELNÝ, tentokrát se mu z těžké střelecké pozice podařilo přehodit hokejku Hořejšího. Asistence: Lukáš Stodůlka, David Lambert.

51:57
    Další tvrdá rána z hokejky Porubských. Takhle však končí na mantinelu.

52:15
    Holcman prověřil pozornost Slíže.

52:26
    Teď mají navíc hosté výhodu další přesilovky. Využijí ji jako tu poslední?