Mönchengladbach – Augsburg 5:1 (kon.) | Wolfsburg – Union Berlín 1:0 (kon.) | Frankfurt – W. Brémy 2:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
5:1 (4:0)
FC Augsburg
Neděle 06.10.2019, 13:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 7. kolo

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:9. (15:35:06)

Rozhodčí Schröder nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty ukončil trápení Augsburgu, který prohrál v Mönchengladbachu vysoko 1:5.

Domácí o svém vítězství rozhodli třemi brankami už během úvodních třinácti minut, před přestávkou pak využili minelu brankáře Koubka a ve druhém poločasu už se zápas jen dohrával. Když se Augsburg dočkal deset minut před koncem snížení na 1:4, tak Borussia zase hned zapnula dopředu a bleskově opět udeřila.

Hvězdami zápasu se stali Patrick Herrmann a Alassane Pléa, oba se výrazně podíleli na třech brankách a výrazně tak pomohli Borussii Mönchengladbach do čela bundesligy.

90

90
    Po zranění Gintera domácí dohrávají s Binsibájním na postu stopera, Wendt působí na levém beku.

88
    Jan Morávek připravil zajímavou střeleckou pozici pro Rubena Vargase, ten ale přestřelil domácí branku.

87
    Herrmann běžel do dalšího protiútoku, obešel Oxforda, pak už jej ale stačil Uduokhai vyhnat k rohovému praporku.

86
    Rozeběhla se závěrečná pětiminutovka a domácí už zase útočí, Wendtův centr ale jen proletěl pokutovým územím.

84
    Embolo se už zase hnal dopředu, Oxford mu při individuálním průniku vůbec nestíhal, Koubek ale Embolovi dobře zmenšil střelecký úhel a nepustil soka do dalšího zakončení.

83
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Domácí zcela rozebrali defenzivu soupeře a už zase vedou o čtyři branky! Na dlouhý pas z hloubi pole si na pravé křídlo naběhl Patrick Herrmann a perfektní přihrávkou předložil tutovku pro BREELA EMBOLA, švýcarský útočník zblízka nedal Koubkovi šanci zasáhnout.

81
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Oscar Wendt.

81
    Augsburg právě vstřelil branku!
    Augsburg dokázal krátkou početní převahu využít! Povedenou ránu Fredrika Jensena sice ještě Sommer dokázal vyrazit, ovšem v hostující defenzivě chyběl Ginter, čehož k jednoduché dorážce využil FLORIAN NIEDERLECHNER!

80
    Domácí hrají v deseti, protože stále je ošetřován Matthias Ginter.

79
    Hahnův jemný centr se stal lahůdkou pro brankáře Sommera, ten stáhl míč ze vzduchu a nadále míří za čistým kontem.

77
    Matthias Ginter má potíže s ramenem po souboji s Niederlechnerem v závěru soupeřova brejku a musí být ošetřen.

76
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Fredrik Jensen.

76
    Na opačné straně mohl do rychlého brejku Niederlechner, ten už běžel sám na brankáře Sommera, Švýcar ale jeho ránu dokázal ztlumit na tyč!

75
    Bénes se pokusil prokličkovat do pokutového území, kde byl sražen, penalta se ale nepískala. Domácí ale zůstali v pokutovém území, Embolo připravil obrovskou šanci pro Zakariu, jehož ránu z brankové čáry vykopl Framberger!

74
    Po rohu vznikl obrovský závar před brankou Borussie, hosté se ale do zakončení nedostali.

73
    Ruben Vargas vybojoval rohový kop pro Augsburg, to by mohla být příležitost pro hosty.

Tomáš Kohlmann

Branky: 2. Zakaria (Thuram), 8. Herrmann (Pléa), 13. Herrmann (Pléa), 39. Pléa, 83. Embolo (Herrmann) – 81. Niederlechner

Karty:   28. Herrmann (MNC) – 34. R. Khedira (AUG), 62. Framberger (AUG)

Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:9.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer (60. Elvedi), Ginter (81. Wendt), Jantschke, Binsibajní – Kramer, Bénes, Zakaria – Herrmann, Pléa (53. Embolo), Thuram.
    Náhradníci: Sippel – Doucouré, Embolo, Elvedi, Neuhaus, Wendt, Raffael, Makridis, Noss.

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner (46. Framberger), Jedvaj, Uduokhai, Max – Morávek, R. Khedira (46. Oxford) – Hahn, Gregoritsch (76. Jensen), Vargas – Niederlechner.
    Náhradníci: Luthe – Finnbogason, Iago, Córdova, Framberger, Jensen, Oxford, Rieder, Teigl.

Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Kleve