Třemošná – Plzeň 2:6 (kon.) | Zlín – HK MD Šumperk 5:4 (po pr.) | Technika Brno – Slavia 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 3:1 (kon.) | Jihlava – Pardubice 2:9 (kon.) | Hvězda Praha – Kladno 3:6 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 3:0 (kon.) | Třinec – Přerov 3:2 (kon.) | K. Vary – Kobra 7:1 (kon.)
Poruba – Vsetín 3:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 0:4 (kon.) | Havířov – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | PZ Kladno – Sparta 0:10 (kon.)
HC Olomouc
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 05.10.2019, 16:45 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

58:19
    Kotásek se pokusil probojovat před branku Olomouce a vybojoval tak pro svůj tým ještě jednu přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jaroslav Pekr (OLO).

55:30
    Rajčan se dostal ke střele z mezikruží, ale Hořejší skvěle zasáhl vyrážečkou!

53:34
    Stratil se prokličkoval až před Müncha, ale ten mu hokejkou vypíchl puk!

45:25
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté bleskurychle využívají přesilovku! Po vyhraném buly se dostal ke střele MATĚJ PŘIBYL, který zřejmě definitivně pohřbil olomoucké naděje na vyrovnání. Asistence: Dominik Petr.

45:22
    Jeden z hostů vyrazil na útočný výlet a Josef Holcman (OLO) ho zastavil jen za cenu nedovoleného bránění.

43:51
    Jan Schauer (VIT) poslal Pekra tvrdě na hrazení a putuje na dvě plus deset minut na trestnou lavici za vražení na hrazení. Dvouminutový trest odpyká Jakub Macho.

41:02
    Kotásek ujížděl do brejku, roztáhl si Hořejšího, ale puk pod jeho betonem zasunout nedokázal!

40:14
    Hosté vybojovali puk v útočném pásmu a JOSEF KREJSA z otočky zamířil na protější tyč. Bez asistence.

39:29
    Prísažný dostal prostor na levé straně, sjel si blíž k brance, ale nastřelil vzdálenější tyč!

38:47
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Šimon Bialy (VIT).

38:42
    Lajoš se prokličkoval až před branku, ale jeho pokus zamířil vedle branky.

36:53
    Jen krátce po vypršení trestu Schauera se Vítkovice prosazují podruhé, SAMUEL RAJČAN se dostal před Hořejšího brankou k odraženému puku a neváhal ho poslat do sítě. Asistence: Jan Schauer.

35:20
    Fasner zůstal nehlídaný mezi kruhy, ale z první zamířil vedle branky!

34:37
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Jan Schauer (VIT).

27:54
    Holcman s Prísažným vyrazili do přečíslení! Holcman na sebe stáhl obránce a předložil puk Prísažnému, který stál sám proti Münchovi, ale minul branku!

25:48
    Nechybělo mnoho a mohli jsme vidět slavné pořekadlo "nedáš – dostaneš". Kolem olomoucké branky vznikl pořádný zmatek a Hořejší na chvíli odklouzal zcela mimo tři tyče.

25:26
    K Macháčovi se odrazil puk před branku, ale ten v pádu promáchl!

24:21
    Petr předložil puk na hranici brankoviště Kotáskovi, ale ten se nechal překvapit a nezakončil.

20:39
    Vítkovice si opět zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování si odpyká Adam Drábek (OLO).

13:37
    Zmatků v olomoucké obraně využil Krejsa, který se zmocnil puku a chtěl projet před branku. Šimon Nesvadba (OLO) ho zastavil jen za cenu podrážení a dvě minuty si tak odpočine na trestné lavici.

10:07
    Melovský fantasticky předložil puk dvěma spoluhráčům, kterým stačilo dorazit puk do branky, Hořejší se ale stačil přesunout!

09:13
    Vítkovice si zahrají přesilovku. Dvě minuty za faul kolenem si odpyká Adam Drábek (OLO).

04:19
    Tentokrát už se hostům podařilo dotlačit puk až do sítě, když si Přibyl vyjel od mantinelu a natlačil se před Hořejšího. Ten jeho pokus vykopl, ale puk se odrazil k volnému FILIPU HOLANÍKOVI, který ho už bez větších potíží doklepl do odkryté části branky. Asistence: Matěj Přibyl.

03:26
    Po obrovské chybě domácích se dostali Schauer s Petrem do přečíslení a Hořejší spolu s vracejícími se hráči Olomouce celou situaci zachránili jen s vypětím všech sil.

00:45
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Smolka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 5. Holaník (Přibyl), 37. Rajčan (Schauer), 41. Krejsa, 46. Přibyl (Petr)

HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba (A), Drábek, Přecechtěl (C), Mudrák, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Přidal – Havel, Zelinka, Václavský, Lajoš, Macháč, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.
    HC Vítkovice Ridera: Münch (Bartošák) – Bystroň (A), Smolka, Bialy, Puchala, Řepa, Vřeský – Holaník (A), Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Macho, Melovský.

Rozhodčí: Held – Novák, Mikšík