Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 4:3 (3:2 po s.n.) | Nová Paka – Mostečtí Lvi 1:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 3:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Nový Jičín 3:6 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 8:2 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 6:5 (po pr.)
Bílina – Trutnov 6:7 (kon.) | Klatovy – Příbram 3:6 (kon.) | Vrchlabí – Řisuty 3:1 (kon.)
Kobra – David Servis 7:0 (kon.) | China Golden Dragon – Písek 2:5 (kon.) | Tábor – Kolín 2:3 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
HK Opava
Sobota 05.10.2019, 17:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 2. liga skupina Východ • 8. kolo

Dnes je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji vám krásný sobotní večer. Na počtenou u dalšího textového přenosu. (19:11:05)

Je konec utkání! Všechny body nakonec zůstávají v Kotlině. Domácí byli aktivnější i ve třetí části, jenže Slezan se v posledních deseti minutách zvedl. Opava předvedla obrovský tah na braku a jen díky týmovému výkonu je z toho tříbodové vítězství Bruslařů.

59:59
    Zmatky před brankou Havlíčkova Brodu, když se puk pohybuje mezi čárkami, nakonec se ke střele nikdo nedostal.

59:55
    Další pokus Slezanu končí na mladíčkovi z Chomutova, který prožívá ostrý debut ve druholigové soutěži. Tentokrát zastavil kotouč svými betony!

59:48
    Jiří Šindelář mohl poslat zápas do prodloužení, ale jeho dělovku vytěsnil Martin Altrichter vyrážečkou!

59:40
    Vhazuje se po pravé ruce Martina Altrichtera.

59:17
    Miroslav Třetina prodal své zkušenosti, když si u mantinelu udělal místo a hledal cestu k brance. Kotouč ale shrábl jeden z hostů.

58:56
    Vyrovnané buly, které připomínalo mlýn v ragby. Puk nakonec vyplaval u hrazení.

58:53
    Opava to zkusí se šesti hráči v poli!

58:53
    Oddechový čas pro hosty.

58:32
    Jakub Kadlec byl sám před brankou, ale nesmyslně hledal svého spoluhráče, takže máme před sebou zajímavý konec osmého kola!

58:21
    Bruslaři opět v útočném pásmu, ale Slezan se brání.

57:46
    Jakub Matušík byl sám proti přesile. Zkusil se probít před Kryštofa Lamlu, jenž musel být pozorný.

56:51
    Obětavý pád Matěje Vály, který byl v nepříjemné pozici, když proti němu byli dva hráči hostů. Obránce Havlíčkova Brodu udělal rybičku a vypíchl puk ke středovému kruhu.

56:41
    Pokus o rychlý brejk končí zakázaným uvolněním Slezanu. Vhazuje se po levé ruce Kryštofa Lamly.

56:14
    Patrik Přidal vypíchl kotouč, ale k němu měl ve středním pásmu dál než jeho sok z Opavy.

55:47
    Opavští nepříjemně presují, což dělá velké problémy Havlíčkobrodským.

55:12
    Martin Altrichter si vyjel za branku por puk, který ztlumil následně ho předal Petru Kuchtovi.

54:53
    Zakázané uvolnění domácího celku, který teď potřebuje podporu svých fanoušků. Kotlinou se nesou slova: Havlíčkův Brod ne a ne.

54:15
    Zablokovaný pokus Matušíka mohl trefit Matěje Válu. Obránce se nacházel an levém kruhu, ale kotouč mu těsně unikl.

53:16
    Gleb Zelenkov mohl vyrovnat, ale v poslední chvíli ho vychýlil z dobré pozici jeden z Bruslařů. Slezan je blízko další brance...

Dnešní utkání sleduje 577 diváků.

53:03
    Jakub Kadlec leží v obranném pásmu.

52:26
    Slezan je k nezastavení a Bruslaři se brání co můžou.

51:56
    Tomáš Plachý vypálil z prvého kruhu nekompromisní dělovku na které si pochutnal Kryštof Lamla svojí lapačkou!

51:37
    Oddechový čas pro domácí.

51:24
    Hosté se dostávají do tempo,a to se nelíbí místním fanouškům, kteří začínají pískat. Vše nakonec řeší Martin Altrichter, jenž si pohlídal střelu zmezikruží.

50:43
    Petr Wolf mohl vyrovnat. Hostující útočník dostal ideální přihrávku, ale proti jeho ráně byl Martin Altrichter!

50:06
    Martin Altrichter byl v akci. Mladý gólman si pohlídal pravou i levou tyč.

49:28
    Jakub Matušík jako vítr z hor přijel do pásma, kde se dostal ke kotouči. Avšak musel vyjet z pásma, neboť neposedný puk mu přeskočil hůl.

48:57
    Hosté vycítili šanci s průběhem utkání něco udělat, když dohrávají každý osobní souboj.

48:17
    David Vala byl v těžké situaci, kterou zvládl na výbornou, když ometl puk o plexisklo.

47:43
    Skvělá akce hostů na jejímž konci byl Dominik Cihlář, který neusměrnil puk za záda Martina Altrichtera.

47:24
    Vojtěch Tomi si nabruslil do levého kruhu, odkud vypálil zápěstím. Jeho projektil lapí spolehlivě do lapačky Martin Altrichter.

46:56
    Opava se osvobozuje a Havlíčkův Brod jde opět dopředu.

45:57
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vála – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Ficek – 2 min., hrubost).

45:57
    Jihlavská akvizice v barvách Havlíčkova Brodu – Matěj Vála si vyměnil názory s Dominikem Fickem.

45:35
    Kulhánkovo nahození od modré bylo mezi čárkami sražené. Puk zamířil k pravému kruhu.

45:09
    Slezan vyhrál buly a ihned se osvobozuje.

45:05
    Vyloučení v týmu HK Opava (Malina – 2 min., podrážení).

44:38
    Tomáš Semrád dostal přihrávku do jízdy, ale nedokázal nahrát přesně na svého spoluhráče.

43:52
    Martin Altrichter si dá nucenou pauzu,, jelikož branka se dostala mimo své postavení.

43:37
    Jakub Matušík nahrál na svého spoluhráče, který před brankou hledal Jakuba Kadlce. Třetí jmenovaný promáchl prudký pas.

43:07
    Opět Tomi, tentokrát to zkusil z opačné strany. I tentokrát byl neúspěšný, když našel připraveného Altrichtera.

42:41
    Vojtěch Tomi nepříjemně vypálil z otočky, jenže kotouč skončil u levého hrazení.

42:05
    Opava se dostala do pásma, kde byla jen chvíli. Bruslaři okamžitě směřují na druhou stranu.

41:21
    Vojtěch Holenda se probil po pravé straně do pásma, ale hned dostal stopku.

40:52
    Matušík ihned po buly, ale maskovaná opora Slezanu byla připravená.

40:27
    Tomáš Plachý si našel odražený puk na pravém kruhu a okamžitě vypálil. Puk vyrazil Lamla vyrážečkou.

40:01

Čtyřicet minut je za námi. Ve druhé části se obrázek hry moc nezměnil, ale za to přibylo branek. Havlíčkův brod šle opět do vedení, aby hosté za necelé dvě minuty odpověděli. Aktivita Bruslařů nakonec přinesla kýžené ovoce ve 39. minutě, když se trefil Voříšek. Třetí a možná rozhodující pasáž utkání začne přibližně v 18:35.

Střely ve druhé třetině (celkem): 14:7 (28:9)

40:00

39:51
    Posunutá klec u Kryštofa Lamly znamená přerušení hry, ale před tím se hnali Bruslaři do další zajímavé šance, která skončila nepřesnou nahrávkou.

39:31
    Vojtěch Tomi nabral puk na vidle a nasměroval ho na Martina Altrichtera. Gólman Havlíčkova Brodu si po vyjel, aby se zmocnil kotouče dřív´, než najíždějící útočník.

38:48
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Do třetice jde celek z Kotliny do vedení. Výborná práce Jakuba Matušíka, který vykouzlil nádhernou přihrávku na LUBOŠE VOŘÍŠKA. Ten se nacházel před brankou Lamly. Voříšek hned z první uklidil kotouč k levé tyči! Asistence: Jakub Matušík a Kryštof Kulhánek.

38:16
    Havlíčkobrodští drží puk více na svých holích, ale Slezan hraje velmi dobře pozičně, což vyrovnává herní projev.

37:54
    Bruslaři zahráli na zakázané uvolnění, vhazuje se po levé ruce Altrichtera.

37:13
    Jiří Šindelář nahodil puk na Martina Altrichtera, který ho ztlumil svojí holí. Následně hrají obránci Havlíčkova Brodu.

36:46
    Cachnín nahrál ve středním pásmu Marcelu Juráňovi, který to zkusil přes obránce. Jeho pokus končí na vyrážečce Kryštofa Lamly.

36:10
    Sledujeme hluchou pasáž druhé třetiny, kdy dochází k nepřesnostím na obou stranách.

35:34
    Obě obrany fungují dobře, když nepouští útoky do velkých šancí. Když už se něco naskytne, tak gólmani vše vyřeší.

34:46
    Petr Wolf se po pravé straně dostal do pásma a chtěl nahrát na druhou stranu. Útočník Slezanu byl ve velkém úhlu a nahrávka byla tudíž nepřesná.

33:56
    Petr Chalupa vypálil nepříjemnou ránu od modré. Martin Altrichter si s ní poradil stejně jako s dorážkami.

33:34
    Jiří Benák byl mezi čárkami, ale ani on nenašel hokejku svých spoluhráčů. Puk protančil kolem pravé tyče Lamlovy svatyně.

33:01
    Vojtěch Holenda nezkrotil neposedný puk ve středním pásmu, hrají hosté.

32:31
    Neuvěřitelný tah na branku mají Havlíčkobrodští, kteří zásobují brankáře Opavy. Kryštof Lamla je zatím pozorný a udržuje stav v rovnováze.

32:02
    Jakub Matušík vyzkoušel Kryštofa Lamlu, který drží jako pevná zeď. Gólman Slezanu si potom poradil i s dorážkou Tomáše Semráda.

31:32
    Marcel Juráň hledal křižnou přihrávkou Luboše Voříška. K němu se ale puk nedostal, jelikož byl přizvednutý.

30:55
    Tomáš Semrád vypálil z první, jenže jeho pokus trefil jen zadní plexisklo.

30:22
    Bruslaři rozestavili přesilovkový vzorec před Lamlou, který musí být pozorný.

29:45
    Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Kadula.

29:32
    Havlíčkův Brod působí aktivnějším dojmem, jenže jeho střelecké pokusy jsou buď nepřesné nebo končí na Kryštofu Lamlovi.

28:36
    Opava právě vstřelila branku!
    V Kotlině máme vyrovnáno! Bohumil Herman vystřelil od modré a jeho pokus tečoval mimo Altrichterův dosah VLASTIMIL MALINA. Asistence: Bohumil Herman a Vojtěch Tomi.

28:16
    Jiří Benák hledal ve středním pásmu Miroslava Třetinu, který byl těsně střežen.

27:49
    Celek z Kotliny by rád přidal další trefu, ale proti tomu je Kryštof Lamla, jenž podržel své spoluhráče.

26:47
    Bruslaři si berou své vedení zpět v přesilové hře. Luboš Voříšek zavezl puk po pravé straně, když přenechal puk na modré čáře KRYŠTOFU KULHÁNKOVI. Bek Havlíčkova Brodu propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Luboš Voříšek.

26:27
    David Zdeněk vyhodil až na Martina Altrichtera, který přenechal puk Matěji Válovi.

26:18
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šěvěček – 2 min., hákování).

25:53
    Ani hosté nejsou v této i činnosti úspěšní, když narazili na obranu Havlíčkova Brodu.

25:23
    Další souboj za brankou hostů vyhrávají hráči Slezanu, kteří se okamžitě hrnou dopředu.

24:52
    Domácí jsou při chuti. Luboš Voříšek sám proti Kryštofu Lamlovi. Gólman hostů je hlavní postavou posledních okamžiků, když vychytal Voříška pravým betonem!

23:59
    Richard Cachnín nabídl gól na zlatém podnosu Marcelu Juráňovi, který z blízkosti nepřekonal Kryštofa Lamlu!

23:25
    Roman Mikeš v situaci dva na jednoho vzal odpovědnost na sebe, ale trefil blok.

22:43
    Tomáš Semrád vypíchl puk Petru Wolfovi, ale bek Havlíčkova Brodu měl potom ke kotouči daleko.

22:07
    Za brankou Martina Altrichtera došlo k nepříjemnému dohrání jedno domácího hráče, který se zvedá z ledové plochy za pomoci lékaře.

21:47
    Bruslaři se po vyhrané buly ihned osvobozují. Opava začíná od vlastní branky.

21:41
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Juráň – 2 min., podrážení).

21:25
    Kryštof Kulhánek nabral rychlost ve středním pásmu a po levé straně vnikl do pásma. Jeho okus ale končí mimo vytyčené území Kryštofa Lamly.

20:45
    Žádná nebezpečná situace pro Kryštofa Lamlu nevznikla. Slezan se pokus překlopit misky vah na druhou stranu, avšak neúspěšně.

20:13
    Patrik přidal v souboji o kotouč byl úspěšnější. Bruslaři jsou tedy v útočném pásmu.

20:01

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která příliš hokejové krásy nepřinesla. Stav utkání je vyrovnaný, když jsme viděli po jedné brance na obou stranách. V jedenácté minutě otevřel skóre domácí Ladislav Pospíchal, aby necelou minutu před koncem první třetiny vyrovnal Vojtěch Šěvěček. Druhá třetina začne přibližně v 17:46.

Střely po první třetině: 14:2

20:00

19:28
    Slezan dává gól do šatny. Rychlý kontr a situace tři na dva končí brankou. Bohumil Herman byl na pravém kruhu, odkud nahrál na osu hřiště VOJTĚCHU ŠĚVĚČKOVI. Obránce hostů si vylepšil pozici a střelou k pravé tyči rozvlnil síť! Asistence: Bohumil Herman a Vlastimil Malina.

18:44
    Petr Kuchta uspořil cenné vteřiny, když ve středním pásmu ustál souboj s dotírajícím Petrem Wolfem.

18:09
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Matušík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min., držení).

17:47
    Tomáš Semrád si odmítl útočníka hostů a vypálil. Jeho pokus zneškodnil Kryštof Lamla levým betonem!

17:34
    Bruslaři jsou opět v útočném pásmu,

16:51
    Tomáš Semrád nabídl nízký kotouč k tečování, ovšem hrací předmět si to prosvištěl přes brankoviště dál do hry.

16:15
    Richard Cachnín si najel před brankáře, ale přihrávka byla až moc těsná. Mladý útočník tedy nemohl kvalitně zakončit.

15:58
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., držení).

15:29
    Bruslaři jsou v útočném pásmu. Roman Mikeš byl v dobré pozici, ale trefil buď blok nebo Lamlu.

15:02
    Slezan hraje na brejky, ovšem obrana Havlíčkova Brodu si takové situace hlídá.

14:23
    Nahození od Petra Wolfa nekončí zákrokem Altrichtera, který si pohlídal plachtící puk u levé tyče.

13:49
    Marcel Juráň teď u modré čáry zboural jednoho z hostů. Útočník Havlíčkova Brodu hraje ve velké formě.

12:58
    Kryštof Kulhánek zaváhal, a toho využívají hosté. Střela Jiřího Šindeláře skončila na betonech domácího gólmana.

12:27
    Slezan vyhrál důležité buly a okamžitě kombinuje před Martinem Altrichterem.

12:13
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Benák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

12:04
    Marcel Juráň zastavil rozehrávku v obranném pásmu soupeře, ale jeho nahození bylo včas zablokováno.

11:47
    Havlíčkův Brod by rád vsítil i druhou branku, jelikož teď si vytvořil minitlak v útočném pásmu Opavy.

10:58
    Bruslaři otevírají gólový účet utkání. LADISLAV POSPÍCHAL přečetl vyhození Opavy, když ztlumil puk u mantinelu. Obránce z Kotliny nic nevymýšlel a vypálil. K překvapení všech přítomných nachytal Kryštofa Lamlu u levé tyče! Asistence: Miroslav Třetina.

10:34
    Ladislav Pospíchal nechal vyzkoušet svůj dynamit od modré, ale i tento pokus má Lamla ve své moci. Gólman hostů si poradil i přes clonu hráčů.

10:19
    Matěj Vála našel najetého Miroslava Třetinu, který nezkrotil rychlý puk.

09:47
    Slezan se vysvobozuje a ubránil první oslabení.

09:15
    Marcel Juráň měl hokejku na ledě, ale nedokázal usměrnit prudkou přihrávku za záda Kryštofa Lamly!

08:44
    Jakub Matušík svádí tuhý boj v rohu kluziště. Nakonec získal touš a uklidňuje hru.

08:05
    Hosté dostali kotouč do středního pásma, kde si ho vzali na povel obránci Havlíčkova Brodu. Slezan i ve čtyřech nepříjemně forčekuje.

07:51
    Vyloučení v týmu HK Opava (Pělucha – 2 min., podrážení).

07:43
    Bruslaři se zdržují v obranném pásmu hostů a zahrají si první přesilovou hru.

07:00
    Dominik Cihlář si skvěle nabruslil na levý kruh, odkud nebezpečně vypálil. Jeho pokus překonal Altrichtera, ale maskovaného muže zastoupila branková konstrukce!

06:18
    Petr Wolf ukazuje své zkušenosti, když se nenechal odstavit od puku v podání Kryštofa Kulhánka.

05:39
    Petr Chalupa vyzkoušel pozornost Martina Altrichtera. Mladíček z Chomutova si pochutnal na bonbónku od modré, když ho zkrotil v lapačce.

05:26
    Rychlý přechod hostů končí přerušením hry za postavení mimo hru.

05:01
    Miroslav Třetina zachytil chybnou rozehrávku hostů. Kapitán z Kotliny vystřelil bekhendem, jenže ani on neprostřelil Kryštofa Lamlu.

04:34
    Útočný pobyt Havlíčkova Brodu zhatil Kryštof Kadula, který si to namířil na Martina Altrichtera. Gólman Havlíčkova Brodu nemusel zasahovat.

03:47
    Marcel Juráň to zkusil hned z jedničky, ovšem i on si nepřišel na maskovaného muže Opavy.

03:43
    Luboš Voříšek střílel zmezikruží, ale jeho dělovka zamířila přesně do plastronu Kryštofa Lamly.

03:18
    Slezan teď nepříjemně forčekoval. Bruslaři si nakonec poradili a vyváží kotouč z obranného pásma.

02:47
    Vojtěch Tomi vyslal pokus z levého kruhu, jenže kus černé gumy orazítkoval plexisklo.

02:15
    Obě defenzivy jsou z pevnýc základů, když se útoky příští u modrých čar.

01:36
    Marcel Juráň se zkusil probít přes trojici v bílém, avšak neúspěšně. Hra se stěhuje k Altrichterovi.

01:09
    Hraje se v rychlém tempu a oba útoky se střídají v šancích.

00:33
    Hezká akce Slezanu v útočném pásmu, jenže žabička na Jakuba Hendrycha neprošla.

00:05
    Úvodní buly vyhrál Miroslav Třetina. Hned v prvním útoku dal o sobě vědět Patrik Přidal. Kryštof Lamla byl připraven.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Benák, Vála – Přidal, Třetina (C), Mikeš – Kadlec, Matušík, Voříšek (A) – Juráň, Cachnín ml., Plachý – Holenda, Kuchta

HK Opava: Lamla (Daňa ) – Zdeněk, Ficek, Šěvěček, Šindelář (C), Peslar, Chalupa (A), Zouhar – Peterka, Herman (A), Hendrych, Kovařík, Štindl, Kadula, Pělucha, Wolf, Tomi, Malina, Zelenkov, Cihlář

Rozhodčí: Nikola Marek – Martin Klouda, Robin Horký.

Tým z Vysočiny začal sezonu výborně, když vyhrál tři zápasy po sobě. Potom přišla nejtěžší prověrka v podobě Šumperka. Bruslaři v lité bitvě podlehli favoritovi na postup na Chance ligy 4:5 po prodloužení. Ve zbývajících dvou utkání si celek okolo kapitána Miroslava Třetiny přispal jedno vítězství a porážku.

HK Opava
    Slezan je na opačném pólu jako Havlíčkův Brod. Opava po prvních čtyřech utkání započítala jedno vítězství, když v úvodním duelu sezony porazila Kopřivnici. Sérii tří porážek zastavil Slezan divokou přestřelkou se Žďárem nad Sázavou, ale v posledním kole byl úspěšnější soupeř z Valašského Meziříčí.

Dobrý sobotní podvečer, z havlíčkobrodské Kotliny! Vítám vás u textového on-line přenosu druhé hokejové ligy. V osmém kole na sebe narazí BK Havlíčkův Brod a HK Opava. Utkání začíná v 17:00. Přeji krásný sportovní zážitek.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 11. Pospíchal (Třetina), 27. Kulhánek (Voříšek), 39. Voříšek (Matušík, Kulhánek) – 20. Šěvěček (Herman, Malina), 29. Malina (Herman, Tomi)

Rozhodčí: Nikola Marek – Martin Klouda, Robin Horký