Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 4:3 (3:2 po s.n.) | Nová Paka – Mostečtí Lvi 1:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 3:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Nový Jičín 3:6 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 8:2 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 6:5 (po pr.)
Bílina – Trutnov 6:7 (kon.) | Klatovy – Příbram 3:6 (kon.) | Vrchlabí – Řisuty 3:1 (kon.)
Kobra – David Servis 7:0 (kon.) | China Golden Dragon – Písek 2:5 (kon.) | Tábor – Kolín 2:3 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
HK Opava
Sobota 05.10.2019, 17:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 2. liga skupina Východ • 8. kolo

Dnes je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji vám krásný sobotní večer. Na počtenou u dalšího textového přenosu. (19:11:05)

Je konec utkání! Všechny body nakonec zůstávají v Kotlině. Domácí byli aktivnější i ve třetí části, jenže Slezan se v posledních deseti minutách zvedl. Opava předvedla obrovský tah na braku a jen díky týmovému výkonu je z toho tříbodové vítězství Bruslařů.

59:59
    Zmatky před brankou Havlíčkova Brodu, když se puk pohybuje mezi čárkami, nakonec se ke střele nikdo nedostal.

59:55
    Další pokus Slezanu končí na mladíčkovi z Chomutova, který prožívá ostrý debut ve druholigové soutěži. Tentokrát zastavil kotouč svými betony!

59:48
    Jiří Šindelář mohl poslat zápas do prodloužení, ale jeho dělovku vytěsnil Martin Altrichter vyrážečkou!

59:40
    Vhazuje se po pravé ruce Martina Altrichtera.

59:17
    Miroslav Třetina prodal své zkušenosti, když si u mantinelu udělal místo a hledal cestu k brance. Kotouč ale shrábl jeden z hostů.

58:56
    Vyrovnané buly, které připomínalo mlýn v ragby. Puk nakonec vyplaval u hrazení.

58:53
    Opava to zkusí se šesti hráči v poli!

58:53
    Oddechový čas pro hosty.

58:32
    Jakub Kadlec byl sám před brankou, ale nesmyslně hledal svého spoluhráče, takže máme před sebou zajímavý konec osmého kola!

58:21
    Bruslaři opět v útočném pásmu, ale Slezan se brání.

57:46
    Jakub Matušík byl sám proti přesile. Zkusil se probít před Kryštofa Lamlu, jenž musel být pozorný.

56:51
    Obětavý pád Matěje Vály, který byl v nepříjemné pozici, když proti němu byli dva hráči hostů. Obránce Havlíčkova Brodu udělal rybičku a vypíchl puk ke středovému kruhu.

56:41
    Pokus o rychlý brejk končí zakázaným uvolněním Slezanu. Vhazuje se po levé ruce Kryštofa Lamly.

56:14
    Patrik Přidal vypíchl kotouč, ale k němu měl ve středním pásmu dál než jeho sok z Opavy.

55:47
    Opavští nepříjemně presují, což dělá velké problémy Havlíčkobrodským.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 11. Pospíchal (Třetina), 27. Kulhánek (Voříšek), 39. Voříšek (Matušík, Kulhánek) – 20. Šěvěček (Herman, Malina), 29. Malina (Herman, Tomi)

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Benák, Vála – Přidal, Třetina (C), Mikeš – Kadlec, Matušík, Voříšek (A) – Juráň, Cachnín ml., Plachý – Holenda, Kuchta
    HK Opava: Lamla (Daňa ) – Zdeněk, Ficek, Šěvěček, Šindelář (C), Peslar, Chalupa (A), Zouhar – Peterka, Herman (A), Hendrych, Kovařík, Štindl, Kadula, Pělucha, Wolf, Tomi, Malina, Zelenkov, Cihlář

Rozhodčí: Nikola Marek – Martin Klouda, Robin Horký