Nitra – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Poprad – Košice 3:2 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 2:6 (kon.)
MAC Budapešť – Banská Bystrica 2:5 (kon.) | Miskolc – HC Slovan 2:4 (kon.) | Trenčín – Michalovce 3:0 (kon.)
HK Poprad
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
HC Košice
sk Neděle 06.10.2019, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

Hokej píše rôzne scenáre. Košičania v dnešnom zápase viedli dvojgólovým rozdielom, no napokon to nestačilo. Poprad predviedol otočku, dvoma gólmi sa prezentoval Svitana a napokon práve on zariadil ďalší bod pre Poprad. (18:34:43)

61:16
    Poprad dal gól!
    Predĺženie je na konci, Poprad skóruje a rozhoduje o osude duelu. PATRIK SVITANA vyrazil dopredu po pravom krídle a strelou z kruhu prekonal Škorvánka.
    Asistencia: Joona Erving.

60:58
    Svitana spoločne s Brejčákom vyrazili do prečíslenia. Pred bránkovisko dostal prihrávku Brejčák, ale Škorvánka prekvapiť nedokázal.

60:45
    Chovan prenechal puk Haščákovi, ktorý si preň prišiel, no nedokázal zakončiť.

60:18
    Brejčák prišiel o puk v útočnom pásme, dopredu vyrazil Chovan, no jeho prihrávka v pásme bola zblokovaná.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V úvodných minútach tretej tretiny sa podarilo kamzíkom vyrovnať, presadil sa Kozák. Následne sme už gól nevideli, a tak si zatiaľ oba tímy rozdelia po bode a nasledovať bude predĺženie 3 proti 3 v trvaní piatich minút.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:44
    Slovák sa predviedol svojou delovkou od modrej čiary. Brankár Vošvrda však predviedol vynikajúci zákrok lapačkou, vytiahol semafor.

59:24
    Skokan sa s pukom nikam neponáhľal, prebral si ho v strednom pásme a radšej išiel s ním do obrannej tretiny.

58:56
    Vylúčená je dvojica hráčov. Na popradskej strane je to Petr Ulrych a na košickej Dalibor Bortňák. Obaja dostávajú po dve minúty za hrubosť.

58:56
    Po zakončení Jokeľa sa pred bránkou Popradu zrodila väčšia strkanica, Ulrych poriadne na mantinel narazil Repeho, zrejme sa bude aj vylučovať.

58:45
    Dopredu po pravom krídle trielil Suja, ktorý bol však vytlačený na zadný mantinel.

57:57
    Popradčania túto presilovku vôbec nedokázali využiť, prakticky ani poriadne neboli usadení v útočnom pásme.

57:09
    Dávid Skokan chcel prekabátiť brankára Vošvrdu a strieľal spoza brány. Puk zaujímavo preskočil na brvno, Skokan už dvíhal ruky, no gól to nebol.

56:46
    Suja pri mantineli pridržal Takáča, čo sa domácim nepáčilo, ale rozhodne sa o nedovolený zákrok nejednalo.

56:17
    Erving najprv výborne dokázal zastaviť puk ešte na modrej čiare, potom mu však preskočil cez hokejku a Repe bezpečne vyhodil.

55:42
    Presilovku získava tím Popradu. Dve minúty za hákovanie dostáva Branislav Rapáč.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 34. P. Svitana (Mlynarovič, Ulrych), 42. Kozák (Štrauch), 62. P. Svitana (Erving) – 24. Klhůfek (Bučko, Chovan), 26. Klhůfek (Bezúch)

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – D. Brejčák (A), Ulrych, Kozák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian (C) – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana (A) – Karterud, Paukovček, Matis – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Matúš Paločko, Matej Paločko
    HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Koch (A), Slovák, Repe, Ružička, Cibák, Bučko – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan (C), Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Suja (A), Milý

Rozhodčí: Baluška, Štefik – Durmis, Jobbágy

Diváci: 2 151