Kunlun – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Dynamo Moskva 3:2 (kon.) | Ufa – Barys 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Viťaz 4:2 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Riga – Minsk 3:2 (kon.)
Severstal Čerepovec
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Spartak Moskva
Středa 09.10.2019, 18:30 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Severstal Čerepovec a Spartak Moskva.

Domácí tým je v tuto chvíli na desátém místě Západní konference se ziskem 13 bodů. No a do dnešního utkání půjde s dvěma porážkami v řadě, nejprve totiž Severstal prohrál na ledě Ufy 1:3 a poté i v Nur-Sultanu v poměru 1:5. O jedinou branku týmu se postaral Adam Liška, pouze však ve druhé třetině korigoval nepříznivý stav.

Posledních pět utkání

Čerepovec – Minsk 3:2 sn
    Čerepovec – Ufa 4:3
    Dynamo Moskva – Čerepovec 1:2 sn
    Ufa – Čerepovec 3:1
    Nur-Sultan – Čerepovec 5:1

Hosté jsou v Západní konferenci na šestém místě se 17 body a do Čerepovce přijíždí s dvěma venkovními výhrami v řadě, z nichž zejména na poslední je velmi cenná. Spartak totiž vyhrál v Petrohradu, když sice ztratil dvoubrankový náskok po gólech Višněvského a Hanzla, v prodloužení však udeřili již po 28 sekundách a o výhře 3:2 rozhodl Karsums.

Robin Hanzl (SPA) 9 (3+6)

Zápas uvidí Ledovyj dvorec a začátek je naplánován na 18:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba celky jsou na ledové ploše, máme za sebou ruskou hymnu, zápas může začít.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Šulák, Provolněv, N. Chlystov, Rogov, Chabarov, Chochlov, Sizov, Kudako – Liška, Jakimov, Monachov – Morozov, A. Alexejev, Markovin – Geraskin, Trubačjov, Vovčenko – I. Zacharčuk, Kodola, Gračjov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, D. Višněvskij, Rylov, Hersley, Kulik, Trišin, Volkov – Karsums, Zubov, Leščenko – Talalujev, R. Hanzl, Chochlačov – Fjodorov, Juňkov, Nikoncev – Kokarev, Stoljarov, Cyplakov – Šablovskij.

Rozhodčí: Kulakov, Naumov – Černyšov, Šalagin.

00:01

00:25
    První výpad hostujících hokejistů byl trochu chaotický, vše skončilo postavením mimo hru.

00:51
    Na levé straně se zjevil domácí Vovčenko, střela z úhlu však Hudáčka nepřekvapila. Ten byl u své tyčky dobře přilepený.

01:45
    Delší pasáž bez přerušení, hra je zatím bez větších šancí, oba celky ale předvádí hokej v rychlém tempu.

02:48
    Teď rozehrávka Spartaku postrádala přesnost, skončilo to zakázaným uvolněním a návratem před Hudáčka.

03:50
    Od modré čáry plácl do puku hostující Hersley, houštinu těl před Podjapolským ale neprostřelil.

04:59
    Severstal se zatím pokouší o rychlé a dlouhé přihrávky středem, obrana moskevských tyto puky ale celkem bez potíží sbírá.

05:45
    Monachov neprošel kolem levého mantinelu, i s pukem skončil v rohu, odkud jej nechtěl pustit jeden z obránců Spartaku.

06:35
    Vyhozený puk hostů nedoklouzal na zakázané uvolnění, hráči v černém tak rozjíždí další postupnou akci.

07:31
    Na ledě se v útočném pásmu ocitl domácí Morozov, dle sudích to ale bylo v rámci pravidel.

07:42
    Co ale nebylo v pořádku, bylo to, že Jegor Morozov při pádu sevřel puk rukou a dostal za to dvě minuty. Přesilovka pro Spartak.

08:54
    I ve čtyřech se domácím daří držet puk a skvěle tak brání své oslabení, Spartak se ve výhodě trápí.

09:39
    Puk letí z pásma Severstalu, tohle už domácí tým bez potíží ubrání.

09:42
    Je to tak, Morozov naskočil zase na ledovou plochu a Čerepovec hraje v plném počtu.

10:50
    Gončarov se pokoušel o průnik levým křídlem, puk mu ale odskočil od hole a skončil v rohu kluziště.

11:28
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí tým jde do vedení! Po zisku puku ve středním pásmu vymyslel Severstal akci levou stranou a po přihrávce na střed sklepával puk na Hudáčkovu branku SERGEJ MONACHOV. Asistence: Bogdan Jakimov, Makar Chabarov.
    11:28 Sergej MONACHOV - 1:0

12:34
    Střela Trubačjova od levého mantinelu byla sražena a skončila mimo ledovou plochu.

13:03
    Další střela na Hudáčka, Spartak opravdu působí hodně zaskočeně a předvádí pasivnější hokej, než předevčírem v Petrohradu.

14:06
    Kličkovanou až před Hudáčka předvedl Zacharčuk, při zakončení už byl ale příliš blízko a gólmana Spartaku neprostřelil.
    14:06 Zacharčuk se po kličkách gólově neprosadil

15:31
    Spartak v akci, výsledkem ale bylo pouze Kulikovo nahození od modré čáry, to ale Podjapolského nepřekvapilo.

16:53
    Trochu jako přesilovka teď vypadal nápor Spartaku, po několika přihrávkách ale nepřišla žádná vážná střela.

17:34
    Chochol neúspěšně doloval puk z rohu kluziště, Spartak už zahajuje protiútok.

18:55
    Hokej nahoru a dolů, to je to, co vidíme, oba celky však mají potíže s koncovkou, která by mohla vést ke gólům.

19:43
    Z rohu si před Podjapolského vyjel Hanzl a snažil se procpat puk za jeho první tyčku. Gólman Severstalu odolal.

19:53
    Podjapolskij si připisuje ještě jeden úspěšný zákrok, a to po krátkém výživném náporu před jeho brankovištěm.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina, která přinesla takový živelný hokej, jenže pomálu šancí. Přesto jsme se dočkali alespoň jednoho gólu, ve 12. minutě se po akci levou stranou a přihrávce na střed prosadil domácí Sergej Monachov. Spartak dnes působí hodně zakřiknutě, má ale ještě dostatek času s výsledkem něco udělat.

20:55
    Spartak je natlačen v útočném pásmu, krouží se před Podjapolským. Stále ale bez střel.

21:52
    Severstal se dostával do kontru a ten Akim Trišin musel faulovat. Dostal za to dvě minuty za podrážení.

22:58
    Kodola už napřahoval ke střele, chumel před Hudáčkem jej ale od toho nakonec odradil. Nakonec je z toho pouze další rozehrávka.

23:40
    Spartak vyhazuje ze svého pásma. Z tribun se na adresu domácích a nevydařené přesilovky snáší pískot.

23:52
    Je po přesilovce, Trišin se už vrátil na ledovou plochu.

24:58
    Leščenko zrychlil hru po levém křídle, následná střela šla vedle Podjapolského branky.

25:38
    Oba celky střídají během hry, máme tu opravdu dlouhou pasáž bez přerušení hry.

26:56
    Až nyní si mohou jít hráči vydechnout přerušené hře, následuje krátká komerční přestávka.

27:25
    Hostující Gončarov pospíchal za volným pukem, mohl ale zvolnit, pískalo se zakázané uvolnění soupeře.

28:41
    Michail Juňkov vybojoval puk za brankou Severstalu, následovala ale pouze rozehra do míst, kde jeho spoluhráči nebyli.

29:24
    Na opačné straně neuspěl Zacharčuk, ten se marně snažil s pukem na holi vymotat od levého mantinelu.

30:13
    Je to hodně bojovný hokej plný soubojů u mantinelu. V dalším takovém vyjel s pukem Karsums, zase ale nebyl schopen vystřelit.

31:58
    Severstal ve svém aktivnějším období. Kudakovo ohrožení Hudáčkovy branky skončilo v rohu a poté i mimo pásmo.

32:36
    Hra se nám vrátí před Hudáčka, jeho spoluhráči totiž vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

33:35
    Před Hudáčkem se najednou zjevil osamocený Gračjov, zkusil bekhendový blafák, na gólmana Spartaku to však neplatilo.
    33:35 Gračjov svůj blafák do zdárného konce nedotáhl

34:45
    Spartak dostane šanci na srovnání v přesilovce, dvě minuty za podrážení totiž dostal Vadim Kudako.

35:54
    Je po přesilovce Spartaku, neboť v útočném pásmu se dopustil faulu Gennadij Stoljarov a dostal dvě minuty za vražení na hrazení.

36:45
    Severstal je v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka domácích.

37:54
    V plném počtu je i Spartak, stále ale probíhá akce domácích, kteří kombinují v útočném pásmu.

38:00
    Už je to o dvě branky. Domácí Severstal rozehrál situaci na modrou čáru, odkud vypálil VLADISLAV PROVOLNĚV a jeho dělovka se zastavila za Hudáčkovými zády! Asistence: Daniil Vovčenko.
    38:00 Vladislav PROVOLNĚV - 2:0

38:59
    Spartak nechce odejít do šaten s dvoubrankovou ztrátou, po akci zprava přišla střela, tu ale Podjapolskij zvládl zkrotit a přerušit hru.

39:48
    Alexejev pronikal do útočného pásma levou stranou, u mantinelu byl ale zastaven čistým zákrokem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyřicet minut hry je za námi a stále platí, že k výhře má blíže domácí Čerepovec. I ve druhé třetině jsme viděli hurá hokej nahoru a dolů, poměrně hodně soubojů, ale málo šancí. Přesto i v této části padl jeden gól, v závěru třetiny se tvrdou ranou trefil Vladislav Provolněv a upravil na současných 2:0. Spartak už je tak v horší pozici, stále to ale není nic, co by se nedalo zvrátit.

40:50
    Severstal zahájil třetí třetinu mírným tlakem, před Hudáčkem kroužil Vovčenko, střelou od levého mantinelu ale gólmana Spartaku nepřekonal.

41:58
    Zachytal si i Podjapolskij, ten se ale může spolehnout na velkou podporu svého celku, který mu spoustu akcí ubrání.

42:58
    Na levé straně si hledal prostor Provolněv, mezírku k brance Júlia Hudáčka ale nenašel.

43:46
    Nepřesný pas hostů, dlouhá přihrávka skončila za brankou Severstalu, protiakci zahajuje Rogov.

44:51
    Dlouhá pasáž bez přerušení, tento styl hokeje, kdy se vše přelévá ze strany na stranu bude více vyhovovat domácím.

45:42
    Kulik se prodíral pravým křídlem, u mantinelu ale schytal hit a o puk přišel.

46:00
    Čerepovec uniká do tříbrankového náskoku, když zprava poslal Zacharčuk bekhendovou přihrávku na zcela volného GERMANA GRAČJOVA a ten nikým neohrožován prostřelil Hudáčka. Asistence: Ivan Zacharčuk, Anton Sizov.
    46:00 German GRAČJOV - 3:0

46:10
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Július Hudáček, přichází Nikita Bespalov.

47:10
    Mnoho nescházelo a Bespalov byl přivítán švihem z mezikruží, obrana Spartaku ale další střele na poslední chvíli zabránila.

48:47
    Švih Vadima Kudaka od modré čáry se zastavil o bránící hráče, Bespalov byl v tuto chvíli bez práce.

49:43
    Spartak to teď může zkusit v přesilovce, dvě minuty za držení dostal Vladislav Provolněv.

50:27
    Rylov se ke střele nedostal, byť to možná mohl zkusit. Každopádně akce Spartaku skončila v rohu.

50:56
    Podjapolskij lapil prudkou ránu od levého mantinelu, pomohlo mu, že měl na střelu dobrý výhled.

50:56
    Rozhodčí ale ve hře objevil další faul domácích a Makar Chabarov dostal dvě minuty za krosček.

51:47
    Další prudké střely na domácího gólmana, ten však drží stále čisté konto a je svému týmu oporou.

52:15
    Z levého kruhu zakončoval Karsums, ale je to jakoby hosté pálili do zdi.

53:02
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tak se hosté nakonec přece dočkali. Severstal už sice hrál v pěti, nicméně akce Spartaku pokračovala, Rylov přihrál zprava ke vzdálenější tyči, kde stál volný ARŤOM FJODOROV a ten neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence: Jakov Rylov, Vjačeslav Leščenko.
    53:02 Arťom FJODOROV - 3:1

54:30
    Rázem se Spartak probral a snaží se umazat další branku. Severstal tak má najednou plno práce v obraně.

55:14
    Najednou se ale musel pochlapit i Bespalov a to proti rychlému brejku. Puk srazil do rohu.

56:57
    Alexejev pouze nahodil p mantinelu puk do útočného pásma, tohle v tuto chvíli Severstalu stačí.

57:27
    Bespalov pokryl nepříjemnou střelu Vovčenka z pravé strany a zákrokem přerušil hru.

57:59
    Gračjov se hnal mezi obránce Spartaku, s pukem se ale dostal sotva po modrou čáru.

58:42
    Bespalov je stále ve své brance, je s podivem, že i když jsou hosté v útočném pásmu, nesáhnou hosté k power-play.

58:58
    Ta začíná až teď, při založení další útočné akce hostů.

59:40
    Tak možná tu ještě máme záchvěv vzdoru, hosté se totiž po kombinaci v útočném pásmu dostali na dostřel, když od modré pálil JAKOV RYLOV a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrik Hersley, Alexander Chochlačov.
    59:40 Jakov RYLOV - 3:2

59:51
    Ještě poslední nápor Spartaku, domácí jsou ale před gólmanem jako neprostupná zeď.

Utkání je u konce a domácí Severstal se může radovat z výhry a bodů. I když to vypadalo, že po gólu Germana Gračjova je vše jasné a Čerepovec svůj tříbrankový náskok v klidu uhájí, tak hosté se ještě vzepjali, na začátku 54. minuty snížili Arťomem Fjodorovem a i nadále se tlačili do útoku. Stačili ještě snížit v power-play, to se od modré trefil Jakov Rylov, víc už ale nestihli. Zápas tak skončil výhrou Severstalu 3:2 a ukončil tak dvouzápasové čekání na výhru.

Utkání sledovalo 4 225 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:07:46)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 12. Monachov (Jakimov, Chabarov), 38. Provolněv (Vovčenko), 46. Gračjov (I. Zacharčuk, Sizov) – 54. Fjodorov (Rylov, Leščenko), 60. Rylov (Hersley, Chochlačov)

Spartak Moskva: J. Hudáček (47. Bespalov) – Gončarov, D. Višněvskij, Rylov, Hersley, Kulik, Trišin, Volkov – Karsums, Zubov, Leščenko – Talalujev, R. Hanzl, Chochlačov – Fjodorov, Juňkov, Nikoncev – Kokarev, Stoljarov, Cyplakov – Šablovskij.

Rozhodčí: Kulakov, Naumov – Černyšov, Šalagin

Diváci: 4 225