Chrudim – Žďár n/S 0:0 (12:00) | Litomyšl – Vsetín 3:5 (kon.) | Poruba – Havířov 2:8 (kon.)
Havlíčkův Brod – Ústí n/L 3:6 (kon.) | HK MD Šumperk – Warriors Brno 6:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pátek 11.10.2019, 18:00 • ZS Kotlina • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

To je dnes ode mne vše, těším se na Vás při dalším přenosu. (20:06:54)

Ústí nad Labem vyhrálo i třetí třetinu a zaslouženě dnes vítězí. Hosté byli dnes lepším týmem, a odváží si tak z Havlíčkova Brodu všechny tři body.

59:55
    Ústí drží kotouč v rohu kluziště.

59:35
    Domácí se v šesti nemohou dostat ke střele.

58:47
    Na střelu Jaroslava Musila si počíhal Petr Kmoch.

57:40
    Domácí hrají v šesti!

57:39
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři ještě snižují! Jaroslav Musil našel na tyčce volného MATYÁŠE MACHOVSKÉHO, kterému se podařilo skórovat. Asistence: Jaroslav Musil

57:25
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Další hřebíček do rakve Bruslařů. Samuel Hampl vyslal do úniku JAROSLAVA ŠEŠINU, jenž prostřelil Martina Nedvěda. Asistence: Samuel Hampl a Patrik Matloch

56:33
    Dan Fiala prověřil gólmana domácích střelou z pravého kruhu. Petr Kmoch tímto testem prošel na jedničku.

55:59
    Matěj Harkabus byl volný u levé Nedvědovi tyče! S jeho střelou z první si gólman domácích poradil.

54:45
    Jsme svědky pasáže hry, kdy kotouč každou chvilku střídá své majitele. Ani jeden týmů si kloudně nenahraje.

53:44
    Poslední minuty zápasu nenabízí příliš pohledný hokej. Bruslaři se snaží vyrovnat, seč jim síly stačí. Kotouč jim však odskakuje od hokejek. Na druhé straně Ústí nad Labem se nikam moc nežene.

53:05
    Přetlačovanou v rohu kluziště vyhráli hosté. Nicméně další akci pokazili postavením mimo hru.

52:05
    Filip Pártl se dostal do pěkné střelecké pozice. Situaci však vyřešil nahrávkou, kterou si beci Ústí nad Labem pokryli.

51:13
    Adam Janoušek projel obranným pásmem Bruslařů a zakončoval kličkou! Bohužel pro hosty jen do tyče.

50:17
    Martin Nedvěd jen vyrazil před sebe střelu Víta Šindeláře. Další nebezpečí zažehnali bekové Bruslařů.

49:38
    Bruslaři zakládají další útok zpoza své brány. Nyní však už musí čelit hostům v plné sestavě.

48:56
    Matyáš Machovský se dostal před branku Petra Kmocha. Zakončení mu však nesedlo.

48:29
    Další vhazování vyhrávají hosté a vyhazují kotouč pryč z obranného pásma.

48:17
    Petr Kmoch zalehl kotouč. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

48:07
    Střela Ondřeje Škaredy byla tečována do rohu kluziště.

47:45
    Bruslaři vyhráli vhazování a kombinují v útočném pásmu.

47:36
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Gottfried – 2 min., podrážení).

46:43
    Do šance se nyní dostal Lukáš Pokorný, když projel ústeckou obranou. Jeho pokus vyrazil Kmoch před sebe. Gólman hostů stačil i na dorážku Mariána Havla.

46:02
    Hosté nyní hrají v klidu. Dávají si přesné nahrávky a pěkně kombinují.

44:53
    Ústí odskakuje již na tříbranková náskok! Ondřej Polata vystřelil od modré čáry. Jeho ránu se podařilo tečovat PAVLU GOTTFRIEDOVI za Nedvědova záda. Asistence: Ondřej Polata a Jan Macel

44:20
    Ústečtí junioři zachytili rozehrávku domácího týmu. Po střele od modré čáry dorážel na Nedvěda Vít Šindelář. Gólman domácích však kotouč přikryl.

43:41
    Jakub Tot mířil před branku. Martin Nedvěd mu však vypíchl puk hokejkou.

43:10
    Série nepřesností kazí kombinaci oběma týmům.

42:28
    U vyhozeného kotouče byl první Jan Macel. Jeho bekhendový pokus však netrefil bránu.

41:35
    Pěkný hit předvedl Dan Fiala, když odstavil od puku Víta Šindeláře.

40:35
    Hráči Ústní nad Labem se nicméně osvobozují vyhozením kotouče.

40:10
    Jaroslav Musil hned po vhazování zavezl kotouč do útočného pásma. Bruslaři tak mohou kombinovat v přesilové hře.

40:01

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté z Ústí nad Labem. Dostali se do dvougólového vedení a vypadalo to, že domácím odskočí ještě více. Bruslaři však sérii oslabení přežili a při dvojnásobné přesilové hře dokonce snížili. Jenomže necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny Slovan využil další nabídnutou přesilovku, a znovu si tak vytvořil dvoubrankové vedení.

Třetí třetina začne přibližně v 19:37.

40:00

39:50
    Hosté dohrávají zbytek třetiny v klidu uprostřed hřiště.

39:35
    Alex Endl sám před brankou promáchl nabízenou nahrávku!

39:18
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jarábek – 2 min., podrážení).

38:10
    Slovan v přesilovce odskakuje na dvě branky! Matěj Harkabus zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho předal Jakubu Totovi. Ten od modré čáry nahrál ROMANU BRANDNEROVI, jenž ránou z první prostřelil gólmana domácích. Asistence: Jakub Tot a Matěj Harkabus

37:46
    Bruslařům se v oslabení daří. Ukazují to i teď dalším výhozem.

36:59
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Škareda – 2 min., sekání).

36:20
    Od modré rány vystřelil Alex Endl, jeho střela byla sražená, nicméně nepříjemně skákala kolem branky. Hosté nakonec kotouč odpálili pryč.

35:34
    Z ostrého úhlu střílel Jan Janiurek. Jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

34:43
    Hosté se hned po vhazování osvobozují výhozem.

34:38

34:28
    Tomáš Stuchlý střílel od modré čáry. Střelu srazil do rohu Martin Nedvěd.

34:12
    Ústečtí junioři se proháněli v útočném pásmu, když v tom vypnula světelná tabule. Hra tak byla přerušena.

33:40
    Bruslaři byli blízko dalšímu vyhození. Kotouč však na modré zachytil Tomáš Stuchlý.

32:44
    Bruslaři zachytili ústeckou rozehrávku. Na bránu vystřelil Dan Fiala.

32:19
    Domácí vyhráli vhazování a vyhazují kotouč až za bránu Petra Kmocha.

32:15
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Endl – 2 min., faul loktem).

32:04
    Hosté jsou v plném počtu a ihned vyráží do útoku.

31:05
    Bruslaři stále hrají přesilovou hru, Ústí nad Labem však vyhazuje kotouč.

30:16
    Bruslaři v dvojnásobné přesilové hře snižují! Filip Pártl nahrál na modrou čáru, kde stál JAROSLAV MUSIL. Ten napřáhl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Filip Pártl

29:59
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Macel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

29:33
    Kombinace Bruslařů končí u Jana Janiurka, který z levého kruhu vystřelil mimo.

29:01
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Polata – 2 min., sekání).

28:08
    Další střela Lukáše Pokorného byla sražena do rohu kluziště.

27:28
    Lukáš Pokorný si dvěma kličkami udělal místo pro střelu. Ta však minula cíl.

26:58
    Nepovedená nahrávka hráčů Ústí nad Labem končí ve středním pásmu.

26:20
    Adam Janoušek vystřelil z pravého kruhu. Martin Nedvěd jeho ránu vychytal.

25:50
    Bruslaři se osvobozují výhozem.

25:09
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vyvial – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Machovský.

23:43
    Matěj Harkabus jel na branku Martina Nedvěda. Gólman domácích si vyjel z branky a kotouč protihráči vypíchl. Jako první se k němu dostal ADAM JANOUŠEK, který trefil poloprázdné zařízení. Asistence: Matěj Harkabus

23:30
    Bruslaři ubránili i další oslabení, a mohou tak útočit. Střelu Alexe Endla tečoval mimo branku Jan Janiurek.

22:56
    Jaroslav Šešina nahodil puk na bránu. Nikomu se však nepodařilo jeho nabídku tečovat.

22:20
    Martin Nedvěd zakročil a vyřešil nepřehlednou situaci před bránou.

21:38
    Bruslaři vybojovali kotouč a pokusili se ho vyhodit, což se jim však napoprvé nepovedlo. Napodruhé se ale již vysvobodili.

21:22
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Fiala – 2 min., podrážení).

20:49
    Domácí vyhazují kotouč. Vypadá to, že toto oslabení přežijí bez obdrženého gólu.

20:05
    Bruslaři vyhráli úvodní vhazování a hned vyhazují kotouč.

20:01

V první polovině první třetiny jsme viděli velice vyrovnaný hokej. Do vedení šli domácí Bruslaři, nicméně o minutu později se podařilo Slovanu srovnat krok. S přibývajícím časem se dostávalo Ústí nad Labem do hry více. Toho také využili, když dvě a půl minuty před koncem otočili utkání. Do druhé periody si tak hosté odnášejí jednogólové vedení.

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:48
    Hosté ještě zkoušejí v posledních sekundách využít přesilové hry. Bruslaři se však výhozem osvobozují.

19:13
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Machovský – 2 min., příliš mnoho hráčů).

18:19
    Matěj Harkabus z levého kruhu nastřelil spojnici brány!

17:55
    Matěj Harkabus se dostal za obranu Havlíčkova Brodu. Jeho bekhendový blafák k pravé tyči ale lapil Martin Nedvěd.

17:33
    Ústí nad Labem otáčí zápas a jde do vedení! Od modré čáry vystřelil Richard Jarábek, jehož střelu Nedvěd vyrazil před sebe. Roman Brandner poté nabídl kotouč PATRIKU MATLOCHOVI, jenž zakončil do poloprázdné branky. Asistence: Roman Brandner a Richard Jarábek

17:05
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Fiala – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Gottfried – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

16:27
    Do útoku se po nějaké době dostali Bruslaři. Z ostrého úhlu nahodil kotouč na branku Jan Janiurek. Kmoch pokryl kotouč, a vhazovat se tak bude před jeho bránou.

15:24
    Martin Nedvěd znovu v pozoru. Tentokrát chytil pokus Matěje Harkabuse.

15:06
    K dalšímu pokusu se dostal Jakub Tot. Nyní střílel z ostrého úhlu do boční síťky.

14:30
    Jakub Tot vystřelil z vršku levého kruhu. Nedvěd srazil kotouč holí.

13:45
    Matěj Trupl nahodil kotouč na branku. Na tomto pokusu si Petr Kmoch smlsl jako na malině.

13:03
    Menší závar před bránou Petra Kmocha řeší defenzíva hostů vyhozením kotouče.

12:37
    Matěj Škareda zasáhl do rozehrávky hostů. Puk se však vrátil Ústeckým na hole a mohou rozehrát další útok.

11:47
    Ke střele z levého kruhu se dostal Lukáš Pokorný. Jeho pokus bekhendem však končí mimo.

11:13
    Nyní zase zamkl Slovan domácí. Nicméně ke střele se nedostali a Bruslaři zakládají útok.

10:28
    V posledních minutách je hokej spíš bojovnější s chybami na obou stranách.

09:22
    Jan Macel jel sám na branku. Byl však dojet dřív, než stačil zakončit.

09:00
    Domácí kombinovali v útočné třetině. Ke střele se však nedostali.

08:19
    Útočné snažení Bruslařů kazí hosté, jenž vyhazují na zakázané uvolnění.

07:38
    Hráči Ústí nad Labem překazili rozehrávku Havlíčkova Brodu. Adam Janoušek však situaci nevyřešil dobře a kotouč jen odevzdal.

06:44
    Ke střele z mezikruží se dostal Jan Janiurek. Gólman hostů jeho střelu chytil. Následně se ústečtí junioři osvobodili výhozem na zakázané uvolnění.

05:19
    Je vyrovnáno! Adam Janoušek jel s MATĚJEM HARKABUSEM přečíslení dva na jednoho. Janouškovu střelu Martin Nedvěd pouze vyrazil před sebe. Druhý jmenovaný útočník tak dorážel do odkryté branky. Asistence: Adam Janoušek

04:54
    Bruslaři se propracovávali až před bránu Ústí. Kotouč vyhodil Kmoch.

04:09
    Michal Kerber se po pravé straně dostal do útočného pásma, odmítl bránícího hráče Ústí nad Labem a nabídl kotouč PATRIKU VACÍKOVI, jenž zakončil akci. Asistence: Michal Kerber

03:38
    Jaroslav Musil se hnal na branku, kotouč ještě předal Matyáši Machovskému, jehož střelu chytil gólman.

02:47
    Matěj Harkabus vystřelil z pravého kruhu. Martin Nedvěd vyrazil jeho střelu pravým betonem pryč.

02:22
    Ústečtí hokejisté kazí rozehrávku. Puk tedy sbírají Bruslaři.

01:54
    Po nahození Matěje Trupla dorážel Filip Pártl mimo bránu.

00:48
    Vít Šindelář se po pravém mantinelu dostal do útočeného pásma. Nahodil kotouč k brance, ten ale sebrali domácí.

00:20
    Hosté vyhrávají úvodní vhazování. Bruslaři ale skvěle napadají. Jaroslav Musil získal puk a vystřelil z mezikruží přímo do náruče Petra Kmocha.

00:01

Oba týmy se pozdravily. Po pokřicích utkání začne.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Bielecký) – Škareda (C), Endl, Kerber, Trupl, Marek (A), Kratochvíl – Musil, Machovský, Janiurek – Pártl, Vacík, Fiala – Pokorný, Havel, Vyvial

HC Slovan Ústí nad Labem: Kmoch (Volke) – Šešina, Stuchlý (A), Jarábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Harkabus (C), Hampl, Matloch, Macel, Brandner, Tot, Janoušek (A), Šindelář, Čermák

Rozhodčí: Jan Doležal – Tomáš Krejčí, Petr Křivohlavý.

Dobrý den, vítám Vás u pátečního přenosu ze zápasu REDSTONE Extraligy juniorů mezi týmy BK Havlíčkův Brod a HC Slovan Ústí nad Labem.

Havlíčkobrodští junioři mohou být zatím spokojení. Po sedmi odehraných kolech se vyhřívají na prvním místě tabulky. Bruslaři body ztratili překvapivě s týmy z chvostu tabulky, když prohráli s poslední Chrudimí a po výhře po prodloužení nechali bod Kobře Praha. Zatím v posledním zápasu havlíčkobrodští junioři prohráli po prodloužení na ledě Kralup nad Vltavou.

Ústečtí junioři se momentálně nachází na pátém místě. Mají nicméně zápas k dobru a na druhé místo ztrácejí pouhé dva body. Slovan zatím prohrál dvakrát a to právě s Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou. Až po prodloužení pak porazil Písek a Kobru Praha. Poslední dvě utkání však Ústečtí vyhráli. Do dnešního zápasu tak, na rozdíl od soupeře, nastoupí na výherní vlně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 5. Vacík (Kerber), 31. Musil (Pártl), 58. Machovský (Musil) – 6. Harkabus (Janoušek), 18. Matloch (Brandner, Jarábek), 24. Janoušek (Harkabus), 39. Brandner (Tot, Harkabus), 45. Gottfried (Polata, Macel), 58. Šešina (Hampl, Matloch)

Rozhodčí: Jan Doležal – Tomáš Krejčí, Petr Křivohlavý