Chrudim – Žďár n/S 0:0 (12:00) | Litomyšl – Vsetín 3:5 (kon.) | Poruba – Havířov 2:8 (kon.)
Havlíčkův Brod – Ústí n/L 3:6 (kon.) | HK MD Šumperk – Warriors Brno 6:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
2:8 (0:2, 2:2, 0:4)
AZ Havířov
Pátek 11.10.2019, 17:00 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

9. kolo REDSTONE Extraligy svede k duelu domácí RT TORAX Porubu a RESIDOMO Havířov. Tedy poslední tým tabulky s lídrem soutěže.

HC RT TORAX Poruba: Pawlas (Lambert) – Havlík, Mrozek, Macurák, Pitucha, Zajíc – Pavlík, Stodůlka, Žídek – Rambousek, Brodek, Häring – Benka-Rybár, Barčák, Morávek – Anlauf, Hlavatý

AZ RESIDOMO Havířov: Štipčák (Kraina) – Uhlíř, Ševěček, Kočí, Hrček, Koubek, Thiel, Topolanksý – Tomeček, Revaj, Hudeček Z., Pindel, Byčkov, Mrkvica, Kapitanov, Ivashchenko, Juhász, Vlček

Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Veselý.

Krásný páteční podvečer z Ostravy!

Vítám Vás u sledování hokejového přenosu, z kterého budeme přinášet důležité informace. Pokud to bude jen trochu možné, přejdu do plného komentování.

00:01

02:03
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., naražení zezadu).

04:03

09:11
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pitucha – 2 min., podrážení).

10:41
    Havířov právě vstřelil branku!
    Autorem branky v přesilovce je FABIEN KOČÍ. Asistence:Josef Uhlíř a Daniel Tomeček.

12:29
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Mrkvica – 2 min., podrážení).

15:41
    Autorem branky je ALEXANDER KAPITANOV. Asistence: Zdenko Hudeček a Filip Byčkov.

20:00

Prvních dvacet minut devátého kola REDSTONE Extraligy juniorů mezi Porubou a Havířovem je za námi. Domácí zpočátku tlačili soupeře do obrany, měli několik krásných a gólových momentů, jenže přes Štipčáka v bráně nic neprošlo. Nepodařilo se to ani v přesilovce, kdy Lukáš Juhász dostal i osobní trest za zákrok zezadu. Naopak, AZ RESIDOMO jedinou početní výhodu využil třicet vteřin před jejím konce. Střelu Fabiena Kočího od modré nestačil Pawlas v lapačce zachytit a od 11. minuty šli hosté do vedení. Po pěti minutách navýšil havířovské vedení po vyhraném buly před Pawlasem Alexander Kapitanov. V závěru třetiny vyvinuli domácí větší aktivitu a hned se dostali do útočné třetiny, kde měli opět několik možností skórovat. Nepodařilo se a tak šli do kabin spokojeněji hosté.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

20:01

20:10
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JIŘÍ BRODEK. Asistence: Daniel Stodůlka.

28:29
    Autorem branky je JONÁŠ BARČÁK. Asistence: Michal Rambousek.

31:28
    Autorem branky je JOSEF UHLÍŘ. Asistence: Fabien Kočí a Daniel Tomeček.

32:02
    Autorem branky je MAREK REVAJ. Asistence: Vojtěch Pindel a Vojtěch Ševěček.

33:38
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Koubek – 2 min., faul loktem).

34:58
    Zajíc trefuje po tlaku v útočné třetině horní tyč.

37:40
    Byčkov si počkal na modré na přesnou nahrávku přes dvě pásma a sám proti Pawlasovi kličkou neuspěl. Porubský gólman odvrátil pátý gól lapačkou.

38:38
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Havlík – 2 min., krosček).

40:00

Hokejově a gólově bohatá třetina přinesla porubské vyrovnání, které nastartoval hned v první minutě Jiří Brodek, který od střídačky poslal lehkou střelu na bránu. Po osmi minutách hry, kdy byl RT TORAX aktivní a bruslivý, tím se Havířovu hodně vyrovnal, srovnal stav na 2:2 Jonáš Barčák střelou z kruhu. Jenže hosté potvrdili své kvality a to, že ne náhodou jsou lídry tabulky, a v rozmezí minuty vsítili dva góly v podstatě ze stejného místa. Z pravé strany z pohledu Pawlase se trefili Josef Uhlíř a Marek Revaj. Do kabin šlo opět veseleji hostům.

Další třetina začne přibližně v 18:35.

40:01

40:20
    Puku se zmocnil Havířov a okamžitě obsazuje útočnou třetinu.

40:38

41:05
    Bekhendem zakončil Juhász. Byl při tom i faulován.

41:08
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Häring – 2 min., podrážení).

42:02
    Až nyní se hosté dostávají do zakončení. RT TORAX se držel totiž na puku a hru před Štipčákem.

42:48
    AZ se dostává mimo pásmo. Se střídáním drží puk na hokejkách a opětovně se usazuje před Pawlasem.

43:08

43:57
    Icing Poruby. Ale ne proto, že se chtěla ubránit tlaku, ale kvůli nezachycené nahrávce na útočnou modrou.

44:50
    Autorem branky je VOJTĚCH ŠEVĚČEK střílí z levé strany a nachází mezeru mezi tyčí a loktem gólmana Pawlase. Asistence: Marek Revaj a Davyd Ivashchenko.

45:40
    Dva na jednoho a posléze jen na gólmana vyřešil Pindel nahrávkou těsně před brankou na Ivashchenka, který těsně minul levou porubskou tyč.

46:48
    Icing Poruby.

48:27
    Havlík od modré střílí, ale puk levou tyč minul o chlup.

49:00
    Icing Havířova.

50:30
    Anlauf protáhl nahození dotekem na útočné modré, ale Benka-Rybárovi se kotouč nepodařilo za brankou vybojovat.

51:19

51:59
    Sérii dalších zakázaných uvolnění Poruby ukončuje střelou z buly Kočí. Pawlas hokejkou puk posílá na druhou stranu pásma, kde už dokáží spoluhráči standardně rozehrát.

52:30
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kočí – 2 min., vysoká hůl).

53:03
    RT TORAX neodehrává přesilovku dle představ. Havířov se rychle osvobodil a máme tu další icing.

54:30
    Hosté v plném počtu. Do úniku se hodlal dostat Juhász, jenže porubská obrana byla rozhodně proti.

55:03
    Pawlas odrazil střelu a následnou dorážku zachytil do lapačky.

55:33
    Autorem branky je MAREK REVAJ. Asistence: Davyd Ivashchenko.

56:08
    Autorem branky je ALEXANDER KAPITANOV. Asistence: Zdenko Hudeček a Lukáš Juhász.

57:07
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Zajíc – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Vlček – 2+2 min, hrubost).

57:50
    RT TORAX mohl snížit. Štipčák se ale rychle přesunul mezi tyčemi a zasunutí kotouč zabránil.

58:52
    Pawlas předvedl v brankovišti skvělý zákrok a další puk za záda nepustil.

59:13
    Asi poslední vhazování. Pro Havířovské skvělá pozice v útočné třetině, ale puk dostávají pod kontrolu domácí a zkouší poslední možné ohrožení brány soupeře.

59:59
    MAREK REVAJ překvapuje Porubské a v poslední vteřině navyšuje vedení o šest branek. Asistence: Vojtěch Pindel a Dominik Koubek.

Poslední třetina je minulostí a stejně tak i utkání posledního s prvním. Havířov potvrdil favorizovanost a přehrával Porubu ve všech činnostech. Od páté minuty třetího dějství navyšovali postupně vedení na konečných 8:2 Vojtěch Ševěček, Marek Revaj, podruhé se trefil Alexander Kapitanov a v poslední vteřině zkompletoval hattrick Marek Revaj. Havířov si odvezl tři body díky potrestání chyb Porubanů.

Dnes se senzace nekonala, Havířov s přehledem získal tři body a domácí musí dál pilovat taktiku pro vítězné utkání.

Z dnešního dne je to ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy opět na počtenou. Resp. zítra u utkání dorostu RT TORAX a A-týmu s Litoměřicemi. (19:18:54)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 21. Brodek (Stodůlka), 29. Barčák (Rambousek) – 11. Kočí (Uhlíř, Tomeček), 16. Kapitanov (Hudeček Z., Byčkov), 32. Uhlíř (Kočí, Tomeček), 33. Revaj (Pindel, Ševěček), 45. Ševěček (Revaj, Ivashchenko), 56. Revaj (Ivashchenko), 57. Kapitanov (Hudeček Z., Juhász), 60. Revaj (Pindel, Koubek)

AZ Havířov: Štipčák (Kraina) – Uhlíř, Ševěček, Kočí, Hrček, Koubek, Thiel, Topolanksý – Tomeček, Revaj, Hudeček Z., Pindel, Byčkov, Mrkvica, Kapitanov, Ivashchenko, Juhász, Vlček

Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Veselý