Poruba 2011 – Litoměřice 0:6 (kon.) | Havířov – Motor ČB 2:5 (kon.) | Prostějov – Slavia 4:1 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 2:5 (kon.) | Sokolov – Jihlava 4:5 (kon.) | Vsetín – Chomutov 5:2 (kon.)
Třebíč – Benátky n/J 2:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 1:2 (0:1 po s.n.)
AZ Havířov
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 12.10.2019, 17:00 • GASCONTROL Aréna, Havířov • Chance liga • 13. kolo

ČEZ Motor České Budějovice – 1. místo, 29 bodů

Č. Budějovice užívají velice povedený začátek sezóny a odměnou za předvedené výkony je jim první místo v tabulce. V dosavadních dvanácti odehraných utkáních si připsali na své konto devět výher, 1 prohru o základní hrací době a 2 prohry v samostatných nájezdech. V posledním zápase dokázali i přes velice dobrý výkon Frýdku – Místku vybojovat 3 body. Úspějí i proti Havířovu? Nechme se překvapit.

AZ Residomo Havířov – 3. místo, 24 bodů

Havířovští mají za sebou velice podařený vstup do sezóny. Po 12. odehraných kolech mají na svém kontě krásných 24. bodů a zaslouženě tak jsou v tabulce CHANCE Ligy na celkovém třetím místě. V posledním utkání se AZet představil v Jihlavě, kde po velice dobře odehraném utkání zaslouženě vyhrál 1:3 a připsal si tak další 3 body do tabulky. Dokáží také překvapit svěřence Václava Prospala a vyválčit na domácí půdě nějaké body? Nechme se překvapit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Oba týmy již vjíždí na hrací plochu. Utkání za malou chvíli vypukne.

Před zápasem bude držena minuta ticha na památku zesnulého zpěváka Karla Gotta.

00:01

00:44
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Karel Plášil – 2 min., podrážení).

01:56
    Domácí bojují v rohu kluziště o puk. Suchánek však puk zašlapuje.

02:27
    Havířov právě vstřelil branku!
    A máme tady první branku utkání, kterou střílí po krásné FILIP SEMAN. Asistence: Jan Bambula, Jan Maruna.
    02:27 Filip SEMAN - 1:0

02:57
    Střelu Lytvynova blokuje Matai.

03:27
    Rozhodčí ponechává výhodu, bude se vylučovat.

03:33
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Dominik Cihlář – 2 min., držení).

03:38
    Dokáží Č.Budějovice také proměnit přesilovku jako AZet? Nechme se překvapit.

04:10
    Budějovice si vytváří tlak.

04:25
    Pýcha míří od modré pouze do Stezkovy lapačky.

04:43
    Další střelu tentokrát od Nováka Stezka schovává pod svou lapačku.

05:00
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A máme tady srovnávací gól Budějovic. Po střele LUKÁŠE ENDÁLA svítí na světelné tabuli skóre 1:1. Asistence: Karel, Plášil, Martin Novák.
    05:00 Lukáš ENDÁL - 1:1

05:47
    Budějovice po vstřelení branky zvyšují své tempo a ohrožují čím dál více Stezkovu svatyňi.

06:25
    Malina čistým hitem poslal Holce k zemi.

07:32
    Havířov však neotálí a vrací úder v produktivitě Budějovicím. Všechny střely ale končí na Kloučkovi.

08:27
    Ofsajd hostí.

09:00
    Semanova nebezpečná střela končí na Kloučkově betonu.

09:36
    Bednář vybojoval puk a zakládá protiakci.

10:33
    Kotala ztrácí přilbu a jde střídat.

10:48
    Baláž po krásné akci střílí, ale opět Klouček puk zastavuje.

12:06
    Střelu po zemi od Pavla Stezka chytá.

12:37
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Filip Seman – 2 min., krosček).

12:50
    Malina puk vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje domácí od tlaku.

13:31
    Přikryl trefuje spojnici havířovské svatyně.

14:38

14:56
    Po samostatném akci v obranném pásmu domácích se prosazuje a střílí zároveň druhou branku Budějovic RADEK PROKEŠ. Asistence Jakub Babka.
    14:56 Radek PROKEŠ - 1:2

16:48
    Baláž dobře napadá a odměnou za to mu je ukořistěný puk.

16:51
    Střelu Endála Stezka vyráží betonem před sebe.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:02
    Balážovu střelu zastavuje Klouček až na brankové čáře!

19:52
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Radek Prokeš – 2 min., držení).

20:00

Tak a první třetina dnešního duelu je za námi! Mohli jsme v ní vidět několik povedených akcí, ze kterých tři skončili gólovou radostí. Nejprve se prosadili domácí, když se už ve třetí minutě prosadil FILIP SEMAN. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo a dvě minuty po Semanově brance se prosadil budějovický Lukáš Endál. Tento gól hostující celek nakopnul a také se i díky zvýšené aktivitě dostali do vedení o jednu branku poté co se po samostatném průniku domácí obranou prosadil RADEK PROKEŠ.

Do druhé třetiny tak půjdou hosté s jednobrankovým náskokem.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí.

20:53
    Domácím přesilovka v úvodu třetiny nevychází hosté se už po několikaté osvobozují.

21:58

22:46
    Budějovice si opět vytvářejí tlak.

22:53
    Zakázané uvolnění hostí.

23:17
    Po nepřesné rozehrávce Matie je pískáno zakázané uvolnění tentokrát na straně domácích.

23:35
    Hra je přerušena poté co jeden z hostujících hráčů zahrál puk vysokou holí.

24:18
    Kotalova střela končí v Kloučkově klíně.

24:22
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jan Veselý – 2 min., sekání).

24:46
    Kotala míří z těsné blízkosti mimo!

25:59
    Domácí drží budějovické ve velkém tlaku. klouček však hosty drží!

27:22
    A Budějovice odskakují na rozdíl dvou branek. ZDĚNEK DOLEŽAL opět prošel mezi hráči Havířova a zavěsil puk do pravého rohu Stezkovy branky. Asistence Roman Přikryl a Ivan Lytvynov.
    27:22 Roman PŘIKRYL - 1:3

28:26
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Kotala – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Karel Plášil – 2 min., hrubost).

29:27
    Ofsajd domácích.

29:40
    Lytvynov byl donucený zajet s pukem až za Kloučkovu branku a tam se bude snažit znovu rozehrát.

30:01

30:15
    Po roztržce Pýchy a Bednáře se bude vylučovat na obou stranách.

30:15
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., hrubost).

30:15
    Hrát se ještě nějakou dobu nebude. Mantinel v jedné části hřiště povolil a bude se tak muset provést jeho oprava.

30:23
    Mantinel je opraven a hra je opět započata.

30:28
    Obě mužstva v plném počtu.

30:59
    Endálův tečovaný puk Stezka vyráží.

31:37
    A máme tady další branku Budějovic. Čtvrtý gól budějovického Motoru střílí VÁCLAV KARABÁČEK. Asistence: Radek Prokeš, Pavel Pýcha.
    31:37 Václav KARABÁČEK - 1:4

32:40

33:19
    Matai střílí od modré a puk se odráží jen těsně vedle Kloučkovy branky.

34:34
    Budějovice po vstřelení branky přebírají nad hrou svou iniciativu.

34:54
    Veselý ohrozil svou střelou z pravého kruhu Kloučka v brance. Puk však na poslední chvíli mění směr a míří jen těsně vedle.

35:45

36:02
    Karábáček zakládá akci po levé straně kluziště.

36:19
    Matai trefuje Pavla do kolenního chrániče.

36:27
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Niklas Pavel – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Filip Seman – 2 min., hrubost).

36:36
    Klouček teď podržel svými dobrými zákroky svůj tým.

36:54
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Beránek – osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).

37:09
    A máme tu snížení! Ve hře 4 na 3 se prosadil z levého kruhu LUKÁŠ BEDNÁŘ. Asistence: Alex Rašner.
    37:09 Lukáš BEDNÁŘ - 2:4

38:49
    Domácí gól hráče AZetu nakopnul a několikrát teď ohrozili Kloučkovu branku. Budějovický gólman ale všechny pokusy chytá.

39:32
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ludvík Rutar – 2 min., hákování).

40:00

Druhá třetina opět přinesla kvalitní hokejovou podívanou, ve které jsme viděli stejně jako v první třetině 3 branky. Nepřinesla však jen herní podívanou, ale také jsme mohli vidět několik potyček mezi hráči, ale to už k tomu hokeji přece jenom patří.
    Ve třetí třetině budou chtít domácí hokejisté zápas otočit a tudíž jistě uvidíme spoustu gólových šancí.
    Třetí třetina začne cca v 19:04.

40:01

41:33

41:53

42:18
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jan Veselý – 2 min., vysoká hůl).

43:02
    Marunova střela končí v Kloučkově lapačce.

43:12
    Veselého střela končí sražena v ochranné síti.

43:59
    Kotala z těsné branky míjí Kloučkovu branku!

44:21

45:13
    Veselého střela míří nad branku hostí.

46:16

46:37
    Karábáčkova střela míří do rohu kluziště.

46:38
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Alex Rašner – 2 min.).

48:40
    Č.Budějovice drží domácí pod tlakem.

49:08
    Budějovice využívají přesilovou hru. Konkrétně se po střele z levého kruhu prosadil MARTIN NOVÁK. Asistence: Karel Plášil, Lukáš Endál.
    49:08 Martin NOVÁK - 2:5

51:00
    Baláž trefuje tyč.

52:07
    Bambula odzbrojil Endála na modré a zakládá akci.

52:19
    Prudká střela od modré končí v Kloučkově lapačce.

52:40
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Radek Prokeš – 2 min., sekání).

53:27
    Hosté se osvobozují.

54:16
    Domácí zakládají útočnou akci, ta je opět přerušena poté co Lytvynov se zmocnil puku.

55:02

55:42
    Bálažův průnik končí střelou do Kloučkova betonu.

57:02
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

57:26
    Veselý teď dobře zastavil puk na modré a udržel tak pásmo pro Budějovice.

58:01
    Běží poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:49
    Hra vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu.

59:41
    Mrowiec je za brankou a bude zakládat jednu z posledním akcí domácího AZetu.

Ve třetí třetině jsme viděli jen jednu branku. Tu vstřelily Č.Budějovice a po výhře 2:5 si připisují další výhru a 3 body do tabulky, čímž si upevňují pozici v jejím čele.

Pro dnešek to je ode mě všechno. Hezký zbytek večera a opět někdy jindy napočtenou. (19:37:18)

Jan Kudělka

Branky a nahrávky: 3. F. Seman (Bambula, Maruna), 38. L. Bednář (Rašner) – 5. Endál (Plášil, M. Novák), 15. Prokeš (Babka), 28. Z. Doležal (R. Přikryl, Lytvynov), 32. Karabáček (Prokeš, Pýcha), 50. M. Novák (Plášil, Endál)

AZ Havířov: Stezka (Štipčák) – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Malina, Kachyňa – Bambula (A), F. Seman (C), Maruna – Kotala, R. Veselý (A), L. Bednář – Fridrich, Baláž, Žiak – Dvořák, Cihlář, Danielčák.
    Banes Motor České Budějovice: Klouček (Strmeň) – Suchánek, Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, R. Přikryl, M. Novák (A) – Šimánek, Babka, Beránek – Endál, Prokeš, Karabáček – J. Veselý.

Rozhodčí: Fiala, Obadal – Bartek, Dohnal