Vsetín – Havířov 2:4 (kon.) | Přerov – Vítkovice 0:3 (kon.) | Technika Brno – Liberec 1:6 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 5:6 (po pr.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Hvězda Praha – K. Vary 1:4 (kon.)
Chomutov – Třemošná 5:1 (kon.) | Tábor – Jihlava 2:6 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 5:1 (kon.)
Poruba – Zlín 4:2 (kon.) | Sparta – Plzeň 1:2 (po pr.) | HK MD Šumperk – Třinec 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 11:0 (kon.) | Slavia – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.) | Kobra – PZ Kladno 2:1 (kon.)
Mountfield HK
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Sobota 12.10.2019, 12:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina Střed

To je ode mne z dnešního utkání vše, děkuji za pozornost a u dalších zápasů mládežnického hokeje na počtenou! (14:46:29)

Mladá Boleslav se díky výhře bodově přiblížila na rozdíl jediného bodu na vedoucí Mountfield HK.

Sledovali jsme bojovné utkání. Mladá Boleslav se dostala brzy do vedení a byla aktivnějším týmem úvodních minut. Hradec ale zvládl srovnat skóre necelé tři minuty před koncem první periody a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině hradečtí hokejisté doplatili na svou nedisciplinovanost – v početní výhodě 5 proti 3 se prosadil Karel Křepelka a dostal hosty znovu do vedení. Ve třetí třetině dostali domácí příležitost dvou přesilových her, ty však zůstaly bez využití. V závěru to domácí Mountfield zkoušel se šesti hráči v poli – toho však nedokázal využít. Naopak výhru Mladé Boleslavi pečetil do prázdné brány Gabriel Szturc.

59:32
    Utkání se dohrává ve středním pásmu. Dvoubrankové vedení už si Boleslavští pohlídají.

59:03
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Mladá Boleslav tak dlouho ostřelovala prázdnou branku domácích, až se prosadil GABRIEL SZTURC, kterého nedokázali hradečtí hokejisté i za pomocí snahy zablokovat střelu ubránit. Asistence: Oskar Haas, Jakub Půček.

58:22
    Hradci se nedaří dostat do kombinace.

57:58
    Žalčík zůstává na střídačce! Hradec Králové hraje v šesti.

57:58
    Oddechový čas pro domácí.

57:26
    Jerman se pokoušel probít do pásma, narazil však na pevnou obranu Mladé Boleslavi.

56:50
    Rajglovo nahození od modré čáry Žalčík bezpečně zastavil lapačkou.

54:12
    Polák se probil až před Žalčíka, který mu v poslední chvíli vypíchl puk svoji hokejkou.

52:24
    Za nabídkou od Jermana spěchá Budina, jenž byl u kotouče první.

51:39
    Z ostrého úhlu střílel Souček, jenž trefil záda svého spoluhráče, od kterého se kotouč odrazil mimo Šatného klec.

51:04

49:49
    Po dobré kombinaci zakončoval Jirků. Šatný však s pomocí svých obránců zastavil akci domácích.

49:12
    Boleslavští se hned na úvod oslabení osvobozují.

49:04
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Půček – 2 min., podrážení).

48:08
    Zakázané uvolnění. Vhazování v obraném pásmu Lvů.

Petr Koval

Branky a nahrávky: 18. Pelda (P. Moravec, Matěj Beneš) – 2. Sluka (Hruška), 30. Křepelka (Plíšek, D. Moravec), 60. Szturc (Haas, Půček)

Mountfield HK: Žalčík (Tichý) – Táborský, Beran, Boukal, Pelda, Jerman, Pinkas – Giesl, Budina (C), Jirků, Matěj Beneš (A), Novotný, Souček, Brožek, P. Moravec, Michal Beneš (A)
    BK Mladá Boleslav: Šatný (Král) – T. Moravec, Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl (A), Žabka, D. Moravec – Sluka, Kredl, Peca, Půček, Polák, Hruška, Szturc (A), Haas, Strnádek, Plíšek (C)

Rozhodčí: Kraval – Nekvapil, Raška