Březina – SHKM Hodonín 2:5 (kon.)
HC Rytíři Vlašim
3:6 (2:2, 0:1, 1:3)
HK Kralupy nad Vltavou
Sobota 12.10.2019, 17:30 • Zimní stadion Vlašim • Krajská liga: Středočeský kraj • 5. kolo

Po slabším vstupu domácích do utkání se hra nakonec vyrovnala a Vlašim si v závěru hlasitě říkala o vyrovnání skóre. Gól do prázdné brány v posledních minutách hry je ale poslal definitivně do kolen a po další kralupské brance jistoty si odvážejí Kralupy 3 body za čtvrtou výhru v řadě. Já děkuji za Vaší pozornost a budu se těšit u dalšího onlajnu napočtenou. (20:01:18)

59:20
    Domácí to ještě zkoušejí bez gólmana.

58:29
    Kralupy právě vstřelily branku!
    Kralupské vítězství definitivně potvrzuje ONDŘEJ DAVÍDEK, který si po Šaršeho přihrávce položil Holánka a pohotově zavěsil. Asistence: Jakub Šarše, Jakub Verbík

58:10
    Odkrytou domácí klec trefuje devatenáctiletý mladík JIŘÍ NEISS, který si připisuje třetí bod ve třech odehraných utkáních v kralupském A-týmu. Bez asistence.

57:54
    Holánek je na střídačce. Vlašim hraje v šesti.

57:54
    Oddechový čas pro domácí.

57:35
    Ukázkový semafor Jiřího Exnera zastavuje další domácí šanci.

57:25
    Šanci střídá šanci na obou stranách. Dva nebezpečné pokusy teď musel likvidovat Holánek. Nejprve si na něm vylámal zuby po individuálním průniku Jiří Neiss, následně i Ondřej Hampl svou tvrdou střelou z prostoru kruhu pro vhazování.

56:45
    Exner zasahuje proti domácí střele a ukrývá puk ve své výstroji. Jeden z domácích útočníků si ale neodpustil následné zbytečné osekávání Exnerových betonů, což trestá David Bunda, který ho povalil na zem a důrazně vysvětlil, jak se bude k jeho gólmanovi chovat.

56:10
    Domácí zvyšují tlak a tlačí se za vyrovnáním. Na Exnerově brankovišti chybělo málo,aby bylo vyrovnáno.

54:51
    Holánek přečetl Hamplův úmysl a proti jeho forhendovému blafáku zasahuje úspěšně betonem. Stav se nemění.

54:51
    Ondřej Hampl byl faulován při vlastním úniku. Uvidíme trestné střílení.

54:51
    Obrovský závar před kralupskou brankou končí přestřelením odkryté klece.

54:06
    Velká šance domácích na srovnání. Na 2 minuty odchází na trestnou lavici Jan Háva (KRA) za podrážení.

52:58
    Jiří Exner likviduje další domácí šanci.

52:12
    Ondřej Hampl zavezl puk do útočného pásma. Jeho pokus přeletěl bránu, ale na domácím brankovišti vznikl závar a z něj plynoucí další kralupské šance. Holánek vše kryje.

51:51
    Domácí teď na chvíli zavřeli Kralupy v jejich pásmu, do pokusu Jana Pessra ale lehl Robin Student a zblokoval puk za mantinely.

51:02
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Hávovu střelu jen tak tak vytěsnil betonem Holánek, z protiútoku pak likviduje Exner pokus Trpišovského.

50:15
    Po přihrávce Čandy střílel první těsně před brankovištěm Ondriga, ale Exner je připraven.

49:19
    Vlašim právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen prosazují. Po Slaninově přihrávce před odkrytou klec trefuje přesně TOMÁŠ KRATOCHVÍL. Asistence: Jan Slanina, David Kucharčík

49:05
    Střelu domácích z mezikruží kryje Exner.

48:42

48:05
    Tečovaná střela prolétla Exnerovým brankovištěm.

46:45
    Kralupy ve čtyřech.

46:42
    Tři vteřiny před návratem Jiřího Hrdiny na led mu bude chvíli dělat společnost Miloslav Cafourek. Kralupy ve třech.

45:51
    Vlašim vyhrává buly a dostává se do pásma, ale ne na dlouho. Jakub Kaprál vyhazuje puk.

45:41
    Zakázané uvolnění Vlašimi.

45:15
    Domácí se sami vykazují ze středního pásma.

44:45
    Na trestnou lavici usedá na 2 minuty Jiří Hrdina (KRA). Přesilovka pro domácí.

43:51
    Obrovskou šanci domácích teď zastavuje Jiří Exner, který své betony sklapl včas a nedovolil domácímu útočníkovi mezi ně zakončit.

42:28
    Jan Háva předložil z rohu do mezikruží ROMANU VERBÍKOVI, který trefuje přesně a dostává Kralupy do dvoubrankového vedení. Asistence: Jan Háva

41:55
    Další současné vyloučení na obou stranách. Z domácích odchází na trestnou Adam Herwig, za Kralupy Miloslav Cafourek. Pokračuje se ve čtyřech.

41:20
    Neiss tečuje před bránou Cafourkovu střelu. Mimo.

40:22
    Bude se hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici odchází současně Robin Student (KRA) a Vladislav Pessr (VLA).

40:09
    Vlašim vyhrává buly, ale obratem ztrácí puk a Holánek si záhy připisuje první zákrok proti Šaršeho střele.

40:01

Druhá třetina byla ve znamení důsledné obranné hry na obou stranách kluziště, z níž nakonec dokázaly vytěžit více Kralupy, které vstoupí do posledního dějství s jednobrankovým vedením. Třetí třetina začne přibližně v 19:10.

40:00

39:55
    Vhazování v útočném pásmu vyhrávají domácí.

39:47

39:05
    Cafourkovu pumelici schytal Jan Háva, který v bolestech odjíždí na kralupskou střídačku.

38:18
    Nahození Jakuba Verbíka ukrývá Holánek ve své lapačce.

37:50
    Ondřej Hampl vyhrává buly a Kralupy drží pásmo.

37:47
    Za nešikovné podražení odchází na 2 minuty na trestnou lavici Jiří Ondriga. Další přesilovka pro Kralupy.

36:10
    Obrovská šance Jiřího Hrdiny. Cafourek mu v přečíslení 2 na 1 předložil do úplně prázdné brány, puk přeletěl horní tyč.

35:32
    Jiří Neiss vybojoval pásmo, předložil Hamplovi, ten objel bránu a vrátil před bránu zpět Neissovi. Holánek zasahuje.

34:55
    Zakázané uvolnění Kralup.

34:05
    Vondráček odstavil v kralupském útočném pásmu od puku Davida a domácí zakládají protiakci.

33:32
    O puk se bojuje v rohu útočného pásma domácích.

32:50
    Domácí v plném počtu. Vlašim odehrála oslabení na výbornou.

31:30
    Trpišovský ujížděl se Slaninou do přečíslení 2 na 1, ale kralupský mladík Jiří Neiss se skvěle vrátil a znemožnil domácím jakoukoliv větší šanci.

30:50
    Vondráček dostává 2 minuty za vložení na hrazení Jiřího Hrdiny u kralupské střídačky. Přesilovka pro Kralupy.

30:30
    Další Hamplova střela končí v Holánkově výstroji, který přerušuje hru.

29:25
    Robin Student trefuje tyč!

28:36
    ONDŘEJ HAMPL naskočil ze střídačky a získal puk. V útočném pásmu po výměně puku se spoluhráči nakonec předvedl individuální akci, když obkroužil útočné pásmu, prokličkoval se až na domácí brankoviště a zavěsil pod víko. Asistence: Jiří Hrdina, Jakub Verbík

27:07
    Potyčka za Holánkovou bránou končí vyloučením obou aktérů. Na trestnou usedá Vladislav Pessr a Ondřej Davídek, bude se hrát ve čtyřech.

27:07
    Háva prověřil Holánka, ten byl pozorný a přerušuje hru.

27:01
    Vhazování v útočném pásmu domácích.

26:32
    Puk tečovaný před Exnerem končí mimo ohrožení kralupské brány.

26:12
    Za vlny nepřesností se hraje kolem středního pásma. Nahození domácího týmu chytá Exner do lapačky a přerušuje hru.

24:39
    Jakub Verbík teď vyslal do brejku Ondřeje Hampla, domácí obránce se s ním stihl vrátit. Hamplův bekhend vyráží Holánek.

23:45
    Důsledná vlašimská obrana opět nedovoluje hostům vytvořit si větší příležitost.

20:57
    Domácí jdou do tří. Trpišovský dostává 2 minuty za hákování.

20:15
    Kaprálova přesilovková formace kombinuje v útočném pásmu. Po Šaršeho pokusu se přerušuje hra.

20:01

Mantinel je připraven, hráči a rozhodčí taky. Můžeme začít.

Údržbář už je na místě a zachraňuje situaci.

Přestávku před druhou třetinou protahují technické problémy s mantinelem za domácí brankou.

V první polovině první třetiny měly více ze hry kralupští, poté se začali domácí více soustředit na obranu a hra se na šance vyrovnala, čemuž odpovídá i stav utkání. Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:36
    Cafourkova střela končí v síti nad domácí bránou.

19:24
    Pár sekund před koncem třetiny odchází domácí Matějka na trestnou lavici. Přesilovka pro Kralupy.

19:08
    Domácí Slanina teď nedokázal nadvakrát překonat Exnera, který přerušuje hru.

18:10
    Exner zasahuje proti další domácí střele.

17:45
    ADAM HERWIG tečuje před bránou pod víko Exnerovy brány a je opět vyrovnáno.Asistence: Martin Slabý, Martin Matějka

17:01
    Domácí efektivně brání střední pásmo, Kralupy se nemohou vymanit s obranné třetiny.

15:57
    Domácí vyhráli buly, Exnerova lapačka znovu zasahuje. Bude se znovu vhazovat.

15:54
    Exner předvádí zákrok lapačkou. Vhazování v domácím útočném pásmu.

15:30

14:15
    Vlašim vyhodila puk, kralupský gólman si pro něj dojel, náhle ale namazal domácímu útočníkovi do šance. Ten příležitost naštěstí pro Kralupy neproměnil.

13:30
    Jan Pessr si posedí 2 minuty na trestné lavici. Kralupy si zahrají přesilovku.

13:00
    JIŘÍ HRDINA získává obratem kralupské vedení zpět. Jeho dorážka Hamplovy střely jen tak tak došourala za brankovou čáru. Asistence: Ondřej Hampl

12:28
    Domácí přesilovou hru bleskově využívají a srovnávají stav utkání. Autorem branky je ADAM HERWIG. Asistence: Martin Říha, Miroslav Trpišovský

12:21
    2 minuty za vyhození puku dostává Tomáš Prášek.

11:15
    Hampl hledat před bránou volného Hrdinu, ten puk ze vzduchu nezpracoval.

10:36
    Obrovská šance domácích! Exner vyrazil betonem puk na volného vlašimského útočníka, který nedokázal z půl metru trefit odkrytou bránu.

10:05
    Kaprálova formace drží domácí ve svém obranném pásmu.

9:33
    Jan Háva teď dostal namazáno od domácího obránce, přenechal Bundovi, jeho střela končí na hrudi Holánka.

8:56
    Další Hamplův pokus blokuje domácí hráč do sítě nad mantinelem. Vhazování v útočném pásmu Kralup.

8:15
    Bekhendový pokus Ondřeje Hampla míjí vlašimskou bránu.

7:51
    Robin Student zavezl kotouč do pásma, předložil JAKUBOVI ŠARŠEMU, který bekhendem prostřeluje Holánka. Asistence: Robin Student, Martin David

7:11
    Háva vyzkoušel Holánkovu pozornost zpoza brány. Domácí brankář si svou pravou tyčku pohlídal.

5:59
    Kralupský obránce Martin David si udělal útočný výlet, jeho střelu likviduje Holánek.

5:24
    Ofsajd hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

5:13

4:42
    Ve velké šanci Davídek, puk končí na betonech domácího gólmana.

4:32
    Neiss vyrazil ve vlastním oslabení dopředu, jeho střelu vyráží Holánek ramenem.

3:13
    2 minuty pro kralupského hráče. Na trestnou usedá Jakub Šarše.

3:10
    Kralupy kontrolují hru, ale do větších šancí je domácí nepouští.

1:55
    Domácí zblokovali Práškovu střelu a dostali se do protiútoku, vlašimský útočník přestřeluje bránu.

1:20
    Hampl vyhrává buly pro Kralupy a hosté rozjíždějí útočnou akci

0:54

00:01

Vítejte u on-line přenosu utkání 5. kola středočeské krajské ligy mezi HC Rytíři Vlašim a HK Kralupy nad Vltavou.

Zatímco domácí dnes hrají o udržení či případně navýšení dvoubodového náskoku na Kutnou Horu držící poslední příčku ve východní skupině, Kralupané útočí na čtvrtou výhru v řadě, která je za předpokladu zaváhání Velkých Popovic a Slaného může vynést až na druhé místo ve skupině západní.

V kralupské sestavě udělal trenér Sikela před dnešním utkáním několik změn. V sestavě chybí Tomáš Soukup či Ota Řehák, jehož v Kaprálově útoku doplní Jakub Šarše. Na druhém Kaprálově křídle dnes nastoupí Robin Student, který se sem přesunul z Hamplovy formace, opačným směrem se přemístil Jiří Hrdina. Soukupovo místo vedle Hampla obsadí nováček Jiří Neiss.

Utkání začíná v 17:30.

David Palán

Branky a nahrávky: 13. Herwig (Říha, Trpišovský), 18. Herwig (Slabý, Matějka), 50. Kratochvíl (Slanina, Kucharčík) – 8. Šarše (Student, David), 13. Hrdina (Hampl), 29. Hampl (Hrdina, J.), 43. R. (Háva), 59. Neiss, 59. Davídek (Šarše, J.)

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Kalina) – Drahoš (A), Vondráček, Horálek, Pessr V., Matějka, Říha, Pessr J., – Trpišovský (A), Herwig, Kucharčík, Čanda, Slabý, Slanina (C), Kratochvíl, Ondriga, Soukup
    HK Kralupy nad Vltavou: Exner (Kresta) – David (A), Verbík R., Cafourek (A), Verbík J., Bunda, Prášek (C) – Šarše, Kaprál, Student – Neiss, Hampl, Hrdina – Davídek, Háva, Hanžl

Rozhodčí: Plášil – Labuta, Marvan