Kazachstán – Belgie 0:2 (kon.) | Bělorusko – Nizozemsko 1:2 (kon.) | Maďarsko – Ázerbájdžán 1:0 (kon.)
Kypr – Rusko 0:5 (kon.) | Skotsko – San Marino 6:0 (kon.) | Estonsko – Německo 0:3 (kon.)
Wales – Chorvatsko 1:1 (kon.) | Polsko – S. Makedonie 2:0 (kon.) | Slovinsko – Rakousko 0:1 (kon.)
Skotsko
6:0 (3:0)
San Marino
Neděle 13.10.2019, 18:00 • Hampden Park, Glasgow • Kvalifikace ME • Skupina I

Máme za sebou kvalifikační utkání o postup na Euro, v němž Skotsko rozdrtilo San Marino 6:0. V utkání hraném na podmáčeném terénu se domácí v první půli prosadili třikrát a o všechny zásahy se zasloužil středopolař z Aston Villy John McGinn. Stejný gólový příděl nadělili Skotové soupeři i ve druhé půli, tentokráte si ale rozdělili branky rovnoměrně. Prosadil se Shankland, Findlay a Armstrong. Ani velké vítězství Skotska nic neřeší, postup na Euro z kvalifikační skupiny byl ztracený již před tímto střetnutím, San Marino zůstává na nule.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:00:22)

90+2

90+1
    V dnešním zápase se už nic nestane, Skotsko zvítězí velkým rozdílem. San Marinu ale patří za snahu až do posledních minut velké uznání.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby jednu minutu.

89
    Liam Palmer skvěle udržel na zádech Gasperoniho, jenž se i navzdory velké snaze nedokázal přes protivníka probojovat.

88
    Nejspíše ani sám McTominay nečekal, že by jeho dalekonosná rána skončila gólem. Míč se pomalinku dokutálel za čáru, následuje odkop od brány.
    86. Stuart ARMSTRONG - 6:0

86
    Skotsko právě vstřelilo branku!
    Exekuce přímého kopu se ujal STUART ARMSTRONG. Záložník hrající v Southamptonu přestřelil zeď a balón namířil milimetrově přesně do levého horního rohu. Simoncini se za projektilem stačil jen ohlédnout.

85
    Útočník Shankland udělal kličku protivníkovi, jenž ho následně srazil k zemi. Nebezpečná standardka přichází i na druhé straně, dá se očekávat přímá rána.

84
    Velmi nepovedený centr, jehož se na přední tyči zmocnil Findlay. Ze slibné příležitosti tedy není vůbec nic.

83
    Dokonce bude mít San Marino standardku z nebezpečné pozice. Zbytečného faulu se totiž u levé lajny dopustil McTominay.

82
    Domácí už nikam nepospíchají. Náskok jim viditelně stačí, soupeře enchtějí potupit dalšími zásahy.

81
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězi utkání není pochyb, Skotové mají velký náskok. Respekt ale zasluhují oba týmy, že ve vytrvalém dešti vůbec dokáží odběhat celých devadesát minut.

80
    Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Filippo Berardi, přichází Luca Ceccaroli.

79
    Znovu si levý bek Liverpoolu nevedl příliš obratně. Selhal mu první dotek s míčem, čehož okamžitě využil presující Mularoni.

78
    Robertsonovi se nyní hrubě nepovedl centr. Jemným obloučkem poslal kulatý nesmysl na horní síť Simonciniho svatyně.

77
    Ani z toho však Skotové nedokázali vymyslet nic zajímavého, nejvýše vyskočil na hranici penalty, kam balón padal, stoper Luca Censoni.

76
    Exekuce se chopil křídelník Christie, jenž skutečně mířil přes zeď, avšak jen ji napálil. Následuje rohový kop.

Milan Huppert

Branky: 12. J. McGinn (R. Christie), 27. J. McGinn, 45+1. J. McGinn (Findlay), 65. Shankland, 67. Findlay (R. Christie), 86. Armstrong

Karty:   25. McTominay (SCO) – 34. Giardi (SMA), 53. A. Golinucci (SMA)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 18:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:9.
    Skotsko: McLaughlin – Palmer, Devlin, Findlay, Robertson (C) – J. McGinn (70. Armstrong), McTominay, C. McGregor (70. Russell) – R. Christie, Shankland, Forrest.
    Náhradníci: MacGillivray, Marshall – Armstrong, Fraser, Gallagher, Morgan, Mulgrew, O'Donnell, Russell, Taylor.

San Marino: A. Simoncini – Ma. Battistini, Censoni, Brolli, D'Addario (46. Grandoni) – Mularoni, A. Golinucci – Gasperoni (C), F. Berardi (80. Ceccaroli), Giardi (46. A. Hirsch) – Nanni.
    Náhradníci: S. Benedettini, Zavoli – Bernardi, Ceccaroli, E. Golinucci, Alex Della Valle, Grandoni, A. Hirsch, Tomassini, Lunadei, Palazzi.

Rozhodčí: Brisard (FRA) – Pages (FRA), Mugnier (FRA)