Bulharsko – Anglie 0:6 (kon.) | Kosovo – Černá Hora 2:0 (kon.) | Litva – Srbsko 1:2 (kon.)
Ukrajina – Portugalsko 2:1 (kon.) | Francie – Turecko 1:1 (kon.) | Island – Andorra 2:0 (kon.)
Moldavsko – Albánie 0:4 (kon.)
Francie
1:1 (0:0)
Turecko
Pondělí 14.10.2019, 20:45 • Stade de France, Paříž • Kvalifikace ME • Skupina H

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (22:47:32)

Fauly: 10:10

Remíza znamená, že Francie i Turecko mají na kontě 19 bodů a Turci mají výhodu lepší vzájemné bilance, protože doma Francii porazili 2:0. Obě reprezentace mají blízko na EURO, protože třetí Island ztrácí dvě kola před koncem čtyři body.

Zápas je u konce, Francie nakonec doma v Paříži pouze remizovala s Tureckem 1:1. A to i přesto, že v drtivé většině zápasu měli Francouzi velkou územní převahu. Ta se promítla také na počtu střel. Zatímco Francouzi mířili přesně devětkrát, Turci pouze jednou. Po prvním poločase bylo skóre bezbrankové. Ve druhé půli konečně Francouzi svou převahu korunovali gólem, když se hlavou po rohovém kopu trefil střídající Antoine Griezmann. Jenže Francie vedla jen pět minut, protože už v 81. minutě vyrovnal jedinou tureckou střelou mezi tři tyče Kaan Ayhan.Také to bylo hlavou po standardní situaci. V závěru měl ještě jednu slibnou střelu střídající Ikone, ale skvěle chytající brankář Turecka Mert Günok se překonat nenechal.

90+5

90+5
    Griezmann vysprintoval dopředu a byl faulován. Francouzi získali výhodu, ale centre na Girouda se následně neujal.

90+4
    Francie získala u svého rohového praporku míč a ještě to zkusí s jednou akcí.

90+4
    Bohužel pro domácí teď budou hrát Turci, protože byl ve velice těsném ofsajdu Olivier Giroud.

90+3
    Francouzi se stále neúnavně tlačí dopředu. Potřebují vymyslet ještě jednu povedenou akci, ale to se jim zatím nedaří.

90+2
    Turci vyrazili do brejku a míč před branku posílal Burak Yilmaz. Jenomže to bylo velice nepřesné.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Mert Günok je znovu v akci, tentokrát sebral ze vzduchu nákop, který měl původně vyslat do akce Girouda.

89
    Z pravé strany posílal míč před branku obránce Benjamin Pavard, ale Mert Günok byl jistý a míč chytil.
    88. Ikone zápas nerozhodl.

88
    Nanitamo Jonathan Ikoné se chtěl zařadit mezi hráče, kteří přišli na hřiště a skórovali. Jeho dobrou střelu na bližší tyč ale Mert Günok vytáhl.

87
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Nanitamo Jonathan Ikoné.

87
    Po faulu na Hernándeze je tu další žlutá karta. Zejména za následné protesty dostávají žluté karty Kenan Karaman a İrfan Can Kahveci.

86
    Antoine Griezmann to vzal na sebe a zkusil to přímou ranou na branku. Jenomže trefil pouze tureckou zeď.

Petr Sumbal

Branky: 76. Giroud (Griezmann) – 81. K. Ayhan (Çalhanoğlu)

Karty:   49. Lucas Hernández (FRA), 80. Griezmann (FRA) – 85. Tosun (TUR), 87. Karaman (TUR), 87. Kahveci (TUR)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:10.
    Francie: Mandanda – Pavard, Varane (C), Lenglet, Lucas Hernández – Moussa Sissoko, Tolisso – Coman (87. Ikoné), Griezmann, Matuidi (77. Lemar) – Ben Yedder (72. Giroud).
    Náhradníci: Aréola, Maignan – Kimpembe, NDombèlé, Lemar, Giroud, Kanté, K. Zouma, Digne, Sidibé, Ikoné, Pléa.

Turecko: Günok – Celik (53. K. Ayhan), Söyüncü, Demiral, Meraş – Tufan (81. Tosun), Tekdemir, Yokuşlu (46. Çalhanoğlu) – Kahveci, B. Yılmaz (C), Karaman.
    Náhradníci: Bolat, Çakır – Belözoğlu, Bayram, Tosun, Çalhanoğlu, Yazıcı, Kabak, Ünal, Sangaré, Türüç, K. Ayhan.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp