Barys – Vladivostok 0:1 (po pr.) | Čeljabinsk – Riga 3:4 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Nižněkamsk – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 6:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pondělí 14.10.2019, 18:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Skončilo nám utkání mezi Kazaní a Jekatěrinburgem. Domácí potvrdili roli favorita a svého soka dnes přehráli poměrem 3:1. Úvodní branka padla v 5. minutě z hole Dana Sextona a s hosty to nevypadalo zle. Jakub Kovář ale po většinu utkání předváděl skvělé zákroky a měl mnoho práce, takže to byla jen otázka času, kdy se Kazani podaří vyrovnat. Nakonec se skóre překlopilo na stranu domácích už ve druhé třetině zásluhou zásahů Osnovina a Frattina. Vítězství Kazaně pečetil ve třetí třetině Galimov. Ak Bars si z dnešního utkání bere zasloužené dva body.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (20:18:12)

Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 36 zásahů, 3 inkasované góly.

59:20
    Domácí se ale přesvědčivě brání a o osudu tohoto utkání je zřejmě rozhodnuto.

58:54
    Hosté jsou v šesti a postupně zamykají Kazaň v obranném pásmu.

58:26
    Kovář pomohl s rozehrávkou a už se pomalu chystá na sprint ke střídačce.

58:00
    Rozběhly se nám poslední dvě minuty třetí třetiny. O puk se bojuje za bránou Ak Bars.

57:36
    Holland mířil pouze do náruče brankáře Reideborna. Pro gólmana Kazaně tento zákrok nebyl nikterak náročný.

57:06
    Kovář posunul puk na pravou stranu. Zastavovat hru ve svém pásmu rozhodně nechtěl.

56:27
    Petrov odvedl výbornou práci v defenzívě a dokázal zastavit dlouhý pas přes celou šíři pásma. Poté dokonce svůj celek osvobodil.

55:54
    Hosté se zmocnili puku, jenže domácí jim nedávají ani milimetr prostoru.

55:21
    Kovář opět zasáhl, tentokrát proti utajené ráně Judina a přerušil hru. Čas pomalu plyne do svého konce.

55:18
    Galimov se utrhl po levém křídle a namířil svůj pokus směrem na bránu. Kovář nakonec zasahovat nemusel, neboť mu vypomohl spoluhráč.

54:30
    Nyní je hra taková rozháraná. Ani jedno mužstvo se nemůže dostat do útočného pásma. Kazani však tento fakt vůbec nevadí.

53:51
    Domácí se ubránili lehkému náporu a posunuli puk do střední třetiny. Následně obě mužstva střídala.

53:05
    Hosté zašlápli touš v útočné třetině, ale nic pořádného nevymysleli. Teď už zase hrají domácí.

52:19
    Po komerční přestávce se pokračuje v obranném pásmu domácích. Jekatěrinburg ale stále není pořádně nebezpečný.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 30. Osnovin (Fazylzjanov, Voronkov), 38. Frattin (Wikstrand, Jarullin), 50. E. Galimov (Tkačjov) – 5. Sexton (Bělousov)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Jarullin, Žuravljov, Judin, Pedan, Chenkel, Fazylzjanov – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Galijev, Zaripov (C), Galimov – Fisenko, Voronkov, Osnovin – M. Gluchov, Frattin, E. Galimov – Tkačjov (A).
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Berezin, Gurkin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, I. Višněvskij, Valitov – Macek, Dawes (C), Litovčenko – Bělousov, Sexton, Holland – Kučerjavenko (A), Golyšev, Obidin – Setdikov, V. Popov, Mozer – S. Kolesnikov.

Rozhodčí: Gašilov, Rogačjov – Sazonov, Sadovnikov

Diváci: 6 342