Česko – Sev. Irsko 2:3 (kon.)
Česko
2:3 (0:3)
Severní Irsko
Pondělí 14.10.2019, 19:00 • Generali Arena, Praha • Mezinárodní přípravné zápasy

S konstatováním, že v utkání dvou zcela rozdílných poločasů se z výhry 3:2 radují Severní Irové, se z Letné loučí Tomáš Kohlmann.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pondělního večera. (20:59:19)

STATISTIKY

Střely celkem: 18 – 8
    Střely na bránu: 5 – 4
    Střely mimo bránu: 9 – 3
    Zablokované střely: 4 – 1

Držení míče: 67% – 33%
    Přihrávky: 459/529 (87%) – 186/244 (76%)
    Rohové kopy: 10 – 2
    Ofsajdy: 3 – 3

Fauly: 16 – 15
    Žluté karty: 1 – 1
    Červené karty: 0 – 0

Dnešní večer nabídl jednu výraznou podobnost se vzájemným kvalifikačním zápasem zde na Letné před třemi lety. Znovu jej skvělým fanděním doprovodili příznivci Severního Irska a také dnes ještě dobrých deset minut po závěrečném hvizdu setrvávají ve svém sektoru a neúnavně zpívají chorály.

I přes dnešní nezdar končí toto reprezentační okno fotbalové sezóny pro Česko skvěle, neboť naši fotbalisté v pátek dokázali senzačně zdolat Anglii a udělali mílový krok směrem k postupu na evropský šampionát. Kvalifikaci Češi dohrají v listopadu v Plzni s Kosovem a na závěr pocestují do Bulharska, s našimi přenosy samozřejmě u toho nebudeme chybět.

K velké radosti severoirských příznivců rozhodčí Kružliak ukončil přípravné utkání mezi Českem a Severním Irskem, v němž na pražské Letné vítězí hostující fotbalisté 3:2.

Pomohl jim k tomu skvělý první poločas, kdy těžili z chyb české defenzivy a dokázali se ujmout výrazného vedení 3:0. Dvěma brankami k tomu přispěl Paddy McNair, jednu přidal po rohovém kopu Jonny Evans.

Český trenér Šilhavý o přestávce učinil čtyři změny v sestavě a rozhodně měly dobrý účinek, neboť Češi pak začali soupeře výrazně přehrávat a po hodině hry dokonce dvakrát během dvou minut skórovali, čímž Česko zaznamenalo první branky proti Severním Irům po dlouhých osmnácti letech, vyrovnat už se ale českému výběru nepovedlo.

90+4

90+4
    Také další útočná snaha českého týmu končí odpískaným nedovoleným zákrokem, tentokrát se provinil Lukáš Masopust.

90+2
    Žlutou kartu dostává Ondrášek (Česko).
    90+2. Poslední šance českého týmu

90+2
    Po Daridově rohu hlavičkoval Alex Král, brankáře McGoverna pak na brankové čáře atakoval Zdeněk Ondrášek a míč McGovernovi vypadl do branky, rozhodčí Kružliak ale píská Ondráškovi faul a ještě mu ukazuje žlutou kartu.

90+2
    Masopustův přetažený centr přeletěl všechny fotbalisty před brankou, ke znepokojení hostů slovenští rozhodčí přidělili domácímu celku rohový kop.

90+1
    Zdeňku Ondráškovi byl pískán útočný prohřešek, český útočník si pak vyměňoval názory s brankářem McGovernem natolik vehementně, že situaci musel přiběhnout řešit slovenský arbitr.

90+1
    Rozhodčí Kružliak oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    K balónu už se dostali fotbalisté Česka, před nimi ale stojí zelená hráz, kterou soupeř vystavěl na své polovině.

89
    Severním Irům se podařilo dostat míč pod svoji kontrolu a ve druhém poločase takřka ojediněle kombinují na české polovině hřiště.

88
    Po odrazu míče do zámezí vhazuje Stuart Dallas, s navázáním hry nijak nespěchá.

87
    Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Whyte, přichází McGinn.

87
    Neúspěšný výpad Radima Řezníka po pravém křídle, znovu si proti němu výborně počínal Tom Flanagan.

Tomáš Kohlmann

Branky: 67. Darida, 68. Král – 9. McNair, 23. J. Evans, 40. McNair

Karty:   90+2. Ondrášek (CZE) – 84. McGovern (NIR)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:15.
    Česko: Pavlenka – Řezník, Simič (46. Čelůstka), Kúdela, Krejčí (75. Masopust) – Král, Kalvach (46. Darida) – Kopic, Hušbauer (65. Schick), Zmrhal (46. Bořil) – Krmenčík (46. Ondrášek)
    Náhradníci: Vaclík, Kolář – Čelůstka, Brabec, Coufal, Darida, Ondrášek, Jankto, Souček, Bořil, Schick, Masopust

Severní Irsko: McGovern – Cathcart, J. Evans, Flanagan – McLaughlin, McNair, Davis (65. C. Evans), Thompson (65. Saville), Dallas – Boyce (71. Magennis), Whyte (87. McGinn)
    Náhradníci: Peacock-Farrell, Carson – Smith, Saville, McGinn, Lafferty, Ferguson, C. Evans, Kennedy, Donelly, Magennis

Rozhodčí: Kružliak – Vorel, Weiss (vš. Slovensko)

Diváci: 9 139