BO Ostrava – UK Kings Prague 3:0 (kon.) | HC MUNI – Black Dogs Budweis 4:1 (kon.) | Akademici Plzeň – Engineers Prague 1:5 (kon.)
BO Ostrava Vítkovice Steel
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
UK Kings Prague
Středa 16.10.2019, 20:00Univerzitní liga ledního hokeje • 4. kolo

Máme za sebou utkání univerzitní ligy, v němž univerzita Ostravy potvrdila roli favorita a pražskou Karlovu univerzitu porazila v poměru 3:0. Domácí se dostali do vedení už ve druhé minutě, to se střelou do pravého horního rohu uvedl Emil Adamczyk. Zbylé dva zásahy viděli diváci ve druhé dvacetiminutovce. U obou tref byl Jakub Gelnar, jenž se prosadil dvakrát v rozmezí tří minut, nejprve zakončil bekhendem nechytatelně pod horní tyč, aby následně završil pěknou kombinaci celé útočné formace. Svěřenci kouče Rambouska se díky vítězství vyšvihli na páté místo v tabulce, Karlova univerzita zůstává s nulou na příčce poslední.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:13:23)

59:43
    No i hráči Karlovy univerzity měli ještě jednu velkou šanci, neboť se rovněž jeden z hráčů ocitl sám před brankářem. Šance jakoby se zalekl, vysoko přestřelil.

59:29
    Při vlastním oslabení mohli Ostravští vstřelit čtvrtou branku, únik z pravého mantinelu ale byl zakončen nepřesnou křižnou střelou.

58:48
    O obránce se otřela rána někoho z hostů a touš skončila v ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici gólmana Lamly.

58:35
    Za vlastní brankou nyní domácí hokejisté pošetřili poměrně dost cenných vteřinek. Ze změti hokejek nakonec vydoloval kotouč Filip Čmejla.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Zbytečné dohrání za svatyní protivníka předvedl Ondřej Kosina. Dvě minuty jsou naprosto neoddiskutovatelné.

57:03
    Z levého křídla nabízel Dominik Plášek pěknou střílenou nahrávku do brankoviště, nikdo ovšem nedokázal puk usměrnit do mezi tři tyče.

56:48
    Na druhý pokus už domácí strážce svatyně chybu neudělal, lehké nahození od pravého mantinelu lapil a nepustil.

56:26
    Domácí brankář teď dobře zasáhnul lapačkou proti střelci, avšak touš mu z ní vypadla. K jeho štěstí byl jako první u kotouče obránce.

55:49
    Je sympatické, že se pražský celek alespoň snaží o čestný úspěch. Kryštof Lamla ale určitě bude bojovat o udržení čistého konta.

55:26
    Dostali jsme se do závěreční pětiminutovky zápasu. O vítězi již není pochyb, to by domácí hokejisty musel postihnout totální zkrat, aby si tři body enchali proklouznout mezi prsty.

54:48
    Podpora fanoušků je v dnešním střetnutí opravdu příkladná. Vytrvalé povzbuzování po celý zápas domácím jistě prospělo.

54:12
    Postavení mimo hru zastavuje kontr Ostravských. Nachytal se nechal Jakub Gelnar, jenž ještě může zaútočit na hattrick.

53:52
    Do útočné třetiny zavítali i hokejisté hostí, nic zajímavého si ovšem vytvořit nedokázali.
    53:39 Moravčík v klíčovou chvíli podklouzl, a tudíž nedokázal zakončit dostatečně kvalitně

53:39
    Velká příležitost gólem nekončí. Po ztrátě ve středovém kruhu se domácí dostali do přečíslení dvou na jednoho. Dominik Moravčík obdržel pěknou nahrávku, v pádu však napálil pouze Nováka!

52:26
    Domácí se sice drží v útočném pásmu, k zakončení se ale už moc nemají. Raději šetří čas u pravého mantinelu.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 2. Adamczyk (Sysala), 27. Gelnar (Kovalski), 30. Gelnar (Sysala, Kovalski)

BO Ostrava Vítkovice Steel: Lamla (Vedra) – Hudek, Gřesík, Baca (A), Hranoš, Dvořák, Fejko, Sysala (A), Adamczyk, Pobuta, Janík, Dýrr, Moravčík, Rychtár, Prepsl, Plášek (C), Kosina, Gelnar, Kovalski, Štěpán, Bernát
    UK Kings Prague: Novák (Med) – Karoch, Duben, Frič, Černý, Klinger (C), Dlabola, Erbrt – Hyršl (A), Dilkov, Čmejla, Bořík, Sommer, Glitta, Kaleta (A), Hrivnak, Steklík, Velas

Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal