Washington – Toronto 4:3 (kon.) | Columbus – Dallas 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Colorado 3:2 (po pr.)
Edmonton – Philadelphia 6:3 (kon.) | Anaheim – Buffalo 5:2 (kon.) | San Jose – Carolina 5:2 (kon.)

Radko Gudas (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:33
    Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:32 (03:41:09)

1. John Carlson (WSH) 1+2
    2. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1
    3. Kasperi Kapanen (TOR) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 32-32; Zablokované střely: 24-17; Vhazování: 47%-53%; Hity: 31-9; Přesilové hry: 1/5-0/1; Trestné minuty: 2-10.
    Capitals předvedli skvělý obrat a domácí fanoušci mohou slavit

Kasperi Kapanen a Ilja Michejev poslali Maple Leafs rychle do dvoubrankového vedení, jenže krátce před přestávkou snížil Jakub Vrána a po ní přišel bleskurychlý obrat, když se během pouhých 78 sekund prosadili na domácí straně hokejisté Jevgenij Kuzněcov, Nicklas Bäckström a John Carlson. Capitals doma poprvé v letošní sezóně zvítězili a nic na tom nezměnil ani pozdní gól Johna Tavarese. Konečný výsledek fantastického zápasu. Washington Capitals 4 Toronto Maple Leafs 3.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    57:27 John TAVARES - 4:3

57:27
    Toronto právě vstřelilo branku!
    JOHN TAVARES napřáhl na vrcholu mezikruží k nádherné střele zápěstím a nad vyrážečkou Ilji Samsonova vymetl levý horní roh brány – 4:3! Leafs dokázali snížit! Asistence: Jake Muzzin.

57:12
    Michael Hutchinson byl odvolán z brány a hosté nyní zkouší zdramatizovat zápas bez brankáře!

55:04
    Vyloučený Carl Hagelin je zpět na ledové ploše a Washington má vývoj v současné chvíli pod kontrolou.

54:30
    Toronto na levém křídle vystřelilo od modré čáry a Chandler Stephenson zablokovaný puk snadno vyhodil.

53:18
    Maple Leafs předvedli nádhernou souhru na jeden dotek a v mezikruží pálil bez přípravy John Tavares, střela kapitána hostí ale byla Capitals zablokována.

53:04
    Carl Hagelin dostal dvě minuty za hákování a Maple Leafs si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase.

52:11
    Capitals vyhodili puk na zakázané uvolnění v době, když už je vyloučený Auston Matthews zpět na ledě.

51:45
    Alex Ovečkin vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu a jeho ránu obětavě zablokoval Justin Holl.

50:59
    Jevgenij Kuzněcov na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela skončila v náručí Michaela Hutchinsona.

50:26
    Nicklas Bäckström se na pravém křídle neprotáhl mezi dvěma protihráči a Maple Leafs úspěšně vyhodili puk.
    50:10 Na hokeji lze pořídit zajímavé selfie. Fanoušci se baví.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 19. J. Vrána (Carlson, Hathaway), 26. Kuzněcov (Carlson, Hagelin), 26. Bäckström (Oshie, Jensen), 27. Carlson (Ovečkin, Bäckström) – 5. Kapanen (Moore), 11. I. Michejev (Kapanen, Holl), 58. Tavares (Muzzin)

Washington Capitals: Samsonov (Holtby) – Siegenthaler, Carlson (A), Orlov, Gudas, Jensen, Lewington – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Hagelin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Hathaway – Leipsic, Stephenson, Pánik. Hlavní trenér: Todd Reirden.
    Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Andersen) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Barrie, Marinčin, Holl – Kapanen, Tavares (C), Marner – A. Johnsson, Matthews (A), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Moore – Timashov, N. Shore, F. Gauthier. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Justin StPierre. Čároví: Matt MacPherson, Libor Suchánek

Diváci: 18573