K. Vary – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 2:0 (kon.) | Pardubice – Třinec 5:2 (kon.)
Olomouc – Mountfield HK 0:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 18.10.2019, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tipsport extraliga pokračuje svým jedenáctým kolem, Vítkovice si k bitvě o body přizvaly na svůj led tým Litvínova.

Vítkvovičtí sehráli v říjnu čtyři utkání, ale nevytěžili z nich ani bod. V pátečním zápase proto budou chtít tuto chmurnou sérii ukončit a bodovat a posunout se v tabulce do klidnějších vod. Domácím patří 10. místo v neúplné tabulce, s bilancí 3-1.2-5 a záporným skóre 27:39 si prozatím vybojovali 13 bodů. V tomto měsíci stihli Severočeši pět zápasů, v nichž bodovali čtyřikrát za sebou a připsali si osm bodů. To jim stačí ke 12. místu v tabulce, za bilanci 3-0-2-5 a s pasivním skóre 28:33 mají na svém kontě 11 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je se čtrnácti kanadskými body útočník Roberts Bukarts (5+9), nejlepším bekem je s pěti body Petr Šidlík (1+4). Statistiku Radegast indexu vede s dvaapadesáti body obránce Jan Výtisk. Obránce Peter Trška zůstává i nadále nejvytíženějším hráčem s průměrným časem 21:12 stráveným na ledě. Nejtrestanějším hráčem je útočník Erik Němec s dvaceti trestnými minutami. Gólman Miroslav Svoboda je z dvojice gólmanů tím úspěšnějším s průměrem 2,97 a úspěšností 92,00 %.

Kanadské bodování Litvínova vede s osmi body útočník Richard Jarůšek (4+4). Mezi obránci se nejvíce daří s pěti body Janu Ščotkovi (1+4). Šestadvacet bodů si ve statistice Radegast indexu prozatím připsal obránce David Štich. Průměrně nejvíce času na ledě tráví s časem 24:20 obránce Adam Jánošík. Útočník Richard Jarůšek je s jednatřiceti trestnými minutami zlým mužem Severočechů. Vytíženějším z dvojice gólmanů je Jaroslav Janus s průměrem 3,23 a úspěšností 90,88 %.

Domácí budou dnes jednoznačně bojovat o výhru a body, aby narušili svou sérii porážek, ale Severočeši budou také bojovat, a to o prodloužení své série bodovaných zápasů. Který z celků se svého úkolu zhostí lépe, na to si budeme muset ještě chvíli počkat.
    Jak si Litvínov povede ve Vítkovicích?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk (C), Trška, Bodák – O. Roman (A), Schleiss, Mallet – Lakatoš, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Dej, Vopelka, E. Němec – Kurovský, Werbik, Guman.

HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – Baránek, Jánošík (A), Ščotka, J. Říha, L. Doudera, Štich, Kubát – F. Lukeš, V. Hübl (A), Kašpar (C) – Jarůšek, M. Hanzl, Petružálek – Trávníček, Válek, Jurčík – Gerhát, J. Mikúš, Myšák.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Bryška, Rožánek.

Roberts Bukarts pro zdravotní problém nenastoupí a vítkovičtí musejí upravit sestavu. Budou hrát na sedm beků a dvanáct útočníků – přibyl tedy obránce Martin Bodák.

00:01

00:21
    Špatná rozehrávka domácího celku končí na zakázaném uvolnění.

00:33
    Litvínovští zkoušejí pozornost Svobody, nejprve to zkusil Říha, poté i Ščotka, ale domácí gólman je v klidu.

01:20
    Vítkovice si v pásmu neuhlídaly puk, hosté mohou vyrazit ke Svobodovi.

01:32
    Mladý Myšák zamotal domácímu gólmanovi hlavu, ten chvíli nevěděl, kde je puk, ale vše pro domácí dopadlo dobře.

01:58
    Svoboda je usazen na ledě za svou brankou, snaží se chránit kotouč.

02:36
    Hraje se u Honzíka, nejprve to zkusil Werbik, pro odražený puk si sjel Krenželok, ale branku přestřelil.

03:12
    Domácí se znovu dostávali do pásma, ale Romanův průnik je pozastaven pro ofsajd.

03:31
    Litvínovští se drží u domácí klece, zblízka pálil Jurčík, ale Svoboda byl připraven.

04:11
    Puk končí v Honzíkově lapačce, který váhal s rozehrávkou po střele Krenželoka a nakonec si kotouč schoval.

04:54
    Hosté okupují svou útočnou polovinu, Svoboda je v pohotovosti.

05:28
    Kašpar si objel vítkovickou klec, ale zakončoval přes bránící hokejku.

06:15
    Vítkovičtí posílají zbrkle puk na zakázané uvolnění, bude se vhazovat po pravici Svobody.

06:30
    Lakatoš se zdržel u hostující branky, kde se pustil do křížku s protihráčem, litvínovský útok kousek od branky překazil Šidlík.

06:35
    Během komerční přestávky na trestnou lavici usedli domácí Lakatoš a hostující Štich, oba za hrubost.

07:35
    Hosté zatím tráví čas v útoku, ale domácí mají puk pod kontrolou.

07:52
    Dvakrát prověřil Honzíka domácí kapitán Výtisk, jednou si sjel do kruhu, podruhé vystřelil od modré, hostující gólman raději kotouč zalehává.

08:22
    Spolupráce Romana s Gregorcem u branky nevyšla, Roman musí zvolit s pukem jinou cestu.

08:35
    Oba týmy hrají v plném počtu.

09:31
    Domácí v pásmu, puk se zastavil o Gumana, rychleji se zorientovali hosté a přesouvají hru ke Svobodovi.

10:14
    Centimetrový ofsajd hostů, ale čárový sudí si i přiklekl, aby situaci lépe viděl.

10:44
    Vítkovičtí u mantinelu vybojovali puk, Dej byl připraven před brankou, ale kotouč byl rychlejší a odskočil do bezpečí z pohledu Vervy.

11:18
    První litvínovská formace byla znovu rychlejší než puk, je odpískán ofsajd.

11:59
    Jánošík zavezl kotouč do pásma, jeho spoluhráči zatím střídají.

12:44
    Petružálek s Jarůškem na dostřel branky, kotouč ale Svoboda vyráží ke kruhu.

13:49
    Guman byl zatlačen do rohu, hledá cestu, jak přihrát spoluhráčům.

14:03
    Werbik dobře clonil výhled Honzíkovi, puk letící na branku ale umístit nemohl, protože měl přidrženou hůl.

14:21
    Zakázané uvolnění hostů.

14:52
    Hübl se dostal do úniku, těsně před Svobodou předvedl chytrou kličku, ale na domácího gólmana nevyzrál, následný delší závar u branky dal domácím hodně práce, ale dokázali jej ustát.

16:06
    Litvínov je na koni, okupuje domácí branku a jen díky týmové práci Vítkovic je stále stav na světelné tabuli bezbrankový.

16:20
    Po komerční přestávce se bude vhazovat u Honzíka.

16:33
    Válek mohl jet sám na branku, počkal ale na svého spoluhráče, Svoboda se tak stačil připravit na další střelu soupeře.

17:38
    Kurovský hledal před hostující brankou Krenželoka, ale puk mu neposlal přesně, z následného protiútoku hostů není nic, protože je pískán ofsajd.

18:30
    Guman krouží útočným pásmem s pukem, vyhýbá se soupeři, ale ani vítkovičtí jej nestíhají.

19:03
    Domácí rozehrávají od své branky.

19:32
    S nahozením Jarůška od kruhu neměl Svoboda moc práce.

19:58
    Vítkovičtí před hostující klecí, puk ale lítá kolem branky, hráči poskakující puk nestačí zpracovávat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

Střely na branku:
    1/3 – 9:12

První třetina je za námi, oba týmy předvedli několik šancí, ale ani jeden ze soupeřů nedokázal otevřít skóre. Příčinou jsou jak pozorní gólmani, tak nepřesnost střel či přihrávek. Uvidíme, zda se hra na obou stranách v další části zpřesní.

20:01

20:16
    Vítkovičtí se snažili rozehrát, ale nedařilo se, puk mizí ve Svobodově lapačce, ale zároveň je pískán ofsajd Litvínovi.

20:40
    Ščotka měl před sebou prostor, ale mířil nad branku.

20:49
    Puk u domácí klece, Petružálek jej chtěl propasírovat do branky, Svoboda raději kotouč přikrývá.

21:18
    Sám k brance se vydal Jurčík, byl tísněn a branku přestřelil.

21:48
    Na opačné straně se v dobré šanci ukázal Němec, ale Honzík byl ve střehu.

22:37
    Kašpar se dostal až k vítkovické brance, ale znovu je pískán ofsajd pro hosty.

23:08
    Hosté si najížděli v tandemu na Svobodovu klec, Dej jim ale vložil u branky do přihrávky hůl, následné vteřiny byly pro Svobodu těžké, musel čelit hokejkám, které se snažily dostat puk do jeho klece.

24:00
    Jarůšek se snažil protlačit puk do vítkovické klece marně.

25:00
    Vítkovičtí na skok v pásmu, ale znovu se puku ujímají hosté.

25:03
    Hosté si zahrají přesilovku, za držení je vyloučen Krenželok.

25:13
    Tvrdá střela Jánošíka od modré končí ve Svobodově náručí.

25:23
    Kašpar dostal přihrávku od Petružálka k tyči, ale Svoboda byl na místě.

25:37
    Po vhazování u Honzíka se puk okamžitě dostal nad litvínovskou klec.

25:59
    Domácí odpalují puk do bezpečí hned za svou obrannou modrou.

26:21
    Myšák byl u kruhu zcela volný, dostal přihrávku, ale poté se prostor zavřel, přihrál na modrou Ščotkovi, ale jeho rána se odráží od Svobody do bezpečí.

26:43
    Vítkovice odpalují puk do bezpečí.

27:00
    Zleva si k brance sjel Jánošík a nastřeluje tyč!!

27:03

27:29
    Vítkovičtí se bleskově dostali do pásma, Honzík ale kontroluje puk. U branky se poté strhává menší roztržka, která se obejde bez vyloučení, pro vychladnutí hráčů je nařízena komerční přestávka.

27:43
    Domácí gólman schovává puk pod lapačkou, bude se vhazovat po jeho pravici.

28:13
    Za hostující brankou zůstává ležet Říha, po chvíli se ale zvedá a s malou pomocí odjíždí na střídačku.

28:31
    Přesilová hra také pro domácí, za katr odjíždí Kubát za podrážení.

28:47
    Hosté vyhazují puk, sjíždí si pro něj Gregorc, kterého ale stíhá litvínovský hráč. Vítkovice ale mají puk pod kontrolou.

28:55
    Zdráhal se protáhl kolem branky, ale Honzík si tyč dokázal uhlídat.

29:15
    Hostující gólman chytá pozorně, domácím se nedaří dostat jej z rytmu.

29:28
    Litvínov se osvobozují vyhozením.

29:52
    Domácí v pásmu, ale jejich tempo není příliš rychlé.

30:24
    Verva má puk pod kontrolou, za chvíli bude hrát v plném počtu.

30:31

30:35
    Litvínov poslal puk na branku, naskakující Kubát se k němu mohl dostat, Svoboda si ale vyjel až mezi kruhy a posílá puk pryč.

30:40
    Jurčík střílel od modré, Svoboda ještě zdaleka nebyl u své klece, ale je pískán úmyslný ofsajd.

31:27
    Domácí se usadili v pásmu, na vzdálenější tyč mířil Werbik, Honzík si ale dokázal poradit.

32:01
    Hosté vyhrávají vhazování u Svobody a rozestavují se v pásmu.

32:18
    Petružálek nezachytil pořádně přihrávku a k puku se dostávají domácí.

32:44
    Další zákrok pro Honzíka, domácí se ani teď z branky radovat nemohou.

33:13
    Verva přišla v pásmu o puk poté, co její dva útočníci mířili mimo branku, vítkovičtí se ale do pásma nedostali kvůli ofsajdu.

33:49
    Hráči v bílých dresech posílají puk na zakázané uvolnění.

34:16
    Vítkovický Dej bude pykat za podrážení.

34:31
    Lakatoš ukončuje nesourodé přihrávky soupeře a odpaluje puk až k Honzíkovi.

35:01
    Mallet se dostal do úniku, zblízka ale nastřelil jen Honzíka, od kterého se odráží puk zpět mezi kruhy, nikdo z vítkovických ale není nablízku.

35:25
    Litvínovští se nahrnuli zpátky ke Svobodovi, na jejich hokejky ale sedla nepřesnost.

36:01
    Puk se ocitá mimo útočné pásmo hostů, hra je přerušena.

36:16

36:24
    Domácí Dej sprintoval k brance, protože se mu podařilo vypíchnout kotouč Kašparovi, ale skóre se ani teď nemění.

36:48
    Rychlá změna hry, Svoboda je opět v pohotovosti, Hübl ale také branku netrefuje.

37:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice otevírají dnešní střelecký účet, Krenželok našel vysunutého DOMINIKA LAKATOŠE, který si zkušeně počkal na pohyb bránícího Doudery a posílá puk nad rameno Honzíka – 1:0. Asistence: Daniel Krenželok.
    37:18 Dominik LAKATOŠ - 1:0

38:21
    Domácí mají puk pod kontrolou, drží se v pásmu.

39:01
    Hraje se ve středním pásmu, litvínovští bojují o puk.

39:38
    Odpískán ofsajd litvínovským hráčům.

39:51
    Kotouč je zašlápnut za domácí brankou, sudí vyčkávají.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

1/3 – 9:12
    2/3 – 10:12

Obraz hry se oproti první třetině příliš nezměnil ani na jedné straně, vítkovičtí ale dokázali díky Lakatošovi překonat Honzíka a vedou teď nejtěsnějším možným výsledkem. O ničem ale není rozhodnuto, hra pokračuje dál, nechme se překvapit, jaký výboj bude mít.

40:01

40:10
    Úvodní vhazování pro hosty.

40:26
    Romanův pokus od kruhu končí v lapačce Honzíka.

40:41
    Kotouč končí mezi diváky, vhazování před útočnou modrou hostů se bude opakovat.

41:07
    Hosté se drží v pásmu, Štich tvrdě napálil bránícího Stránského.

41:21
    Domácí Lakatoš se protáhl mezi bránícími hráči, ale nestačil zakončit, těsně před brankou mu kotouč vypíchli.

42:43
    Hraje se na obě strany, oba týmy hledají co nejlepší pozici pro útok.

43:21
    Lukeš se dočkal přihrávky do volného prostoru, nevystřelil ale příliš rychle a tak měl Svoboda dost času se připravit.

43:54
    Hra byla na delší dobu přerušena, Kubát se jen těžce zvedal z ledu v rohu u vítkovické branky, nakonec se za pomoci pomalu dostal až na střídačku.

44:38
    Hosté si nevšimli, že jsou v ofsajdu a chvíli zmatkovali v útočném pásmu.

45:13
    Vítkovičtí u puku, nepřesnou přihrávku nemohl Guman zpracovat, přesto se ale čtvrté formaci podařilo udržet kotouč v útoku.

45:51
    Trávníček s Myšákem v pásmu, ale kotouč je na hokejkách vítkovických.

46:37
    Přetahovaná ve středním pásmu končí ofsajdem hostů, následuje komerční přestávka.

46:46
    Domácí se dostali do přečíslení, Vopelka poslal křížně puk na Němce, ale ten zakončil jen do Honzíka.

47:11
    Hosté chtěli zaútočit z protiútoku, ale domácí byli dobře postaveni a zpomalili jejich průchod pásmem.

48:07
    Myšák si najel mezi tři vítkovické hráče, ale neprošel.

48:51
    Nepřesnosti se lepí na hokejky hráčů obou týmů.

49:31
    Hosté v pásmu, jeden z dvojice beků nastřelil puk směrem na branku a trefuje tyč!!

50:02
    Vítkovičtí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

50:29
    Domácí řeší dlouhé bránění opět vyhozením puku na zakázané uvolnění.

50:46
    Domácí Svoboda toho příliš neviděl, ale skóre se nemění a puk míří k mantinelu.

51:17
    Štich drží puk za svou brankou, oba týmy střídají.

51:45
    Vítkovice v pásmu, dvakrát to od modré zkoušel Krenželok, ale neuspěl.

52:20
    Kurovský si najížděl na branku zprava, ale přes Jánošíka neprošel. Puk si přebírají hosté.

52:33
    Dnešní utkání sleduje 4 007 diváků.

52:49
    Puk ujíždí směrem na litvínovskou klec, zakázané uvolnění to ale nebude.

53:12
    Domácí se znovu vydali na zteč hostující klece, ale Jánošík je i teď proti.

54:02
    Zdráhal ujížděl do rohu pro puku, viděl najíždějícího Lakatoše, ale Štichova hůl mu přihrávku překazila.

54:45
    Baránek podržel v obranném pásmu puk a rozehrává jen zvolna.

55:14
    Domácí chtějí rozehrát, ale Myšák neohroženě forčekuje.

55:45
    Hra u Svobody, domácím se nedaří dostat puk do bezpečí.

56:20
    Jarůšek prohodil kotouč do útočného pásma, vítkovičtí jej odehrávají za cenu zakázaného uvolnění.

56:40
    Litvínov je nucený tvořit hru, vítkovičtí se už jen snaží držet kotouč co nejdál od své branky.

57:24
    Výtisk poslal puk jen do středního pásma, kde už na něj čekal Ščotka.

57:49
    Štich poslal dlouhou přihrávku na Petružálka, ten tečuje kotouč do pásma.

58:21
    Teď to zkusil Jánošik a protáhl se až k brance, přihrávky se ale nedočkal.

58:46
    Honzík je hodně z brány, ale domácí jsou u puku a tak couvá zpět.

59:13
    Hosté ostřelují domácí branku, Gregorc posílá puk z pásma.

59:18
    Honzík odjíždí na střídačku!

59:24
    Krenželok se dostal k puku, nahrál na BLAŽE GREGORCE, který nastřelil kotouč směrem na branku a Petružálek už jej nestačil před prázdnou brankou dojet – 2:0. Asistence: Daniel Krenželok.
    59:24 Blaž GREGORC - 2:0

59:24
    Hosté i nadále hrají bez Honzíka v brance.

59:40
    Vítkovičtí se dostávali do dobré šance, ale Jánošík si musel vypomoci hákováním. Bude tedy pykat.

59:51
    Honzík je ve střehu, Trškova střela za jeho záda neprošla.

HC Verva Litvínov – DAVID HONZÍK

Ostravar aréna už zná vítěze dnešního duelu, Tři body zůstávají ve Vítkovicích a domácí tak plní své předsevzetí o přerušení série porážek. Zápas plný nepřesností a zmařených šancí z obou stran se nakonec podařilo urvat domácím, když po brance Lakatoše ve druhé třetině pečetili výhru až v poslední minutě, když se do prázdné branky trefil Gregorc. Domácí fanoušci si užívají oslav vítězství a neodrazily je ani dlouhé minuty čekání na příchod vyvolávaného útočníka Dominika Lakatoše, který na led přišel z kabiny v doprovodu kapitána Výtiska.

Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a užijte si nadcházející víkend podle představ. Já se budu těšit zase brzy na počtenou. (20:11:09)