Boston – Tampa 3:4 (0:1 po s.n.) | Montreal – Minnesota 4:0 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 5:2 (kon.)
Winnipeg – NY Islanders 1:3 (kon.) | St. Louis – Vancouver 3:4 (0:1 po s.n.) | Calgary – Detroit 5:1 (kon.)
Arizona – Nashville 5:2 (kon.) | Vegas – Ottawa 3:2 (3:2 po s.n.) | Los Angeles – Buffalo 0:3 (kon.)
po s.n. (3:2)
Vegas Golden Knights
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Ottawa Senators
Pátek 18.10.2019, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 09:57 (07:07:47)

1. Jonathan Marchessault (VEG) 1+1
    2. Reilly Smith (VEG) 1+0
    3. Nick Holden (VEG)1+0

Dvakrát v zápase hokejisté Vegas vedli, dvakrát dokázala Ottawa vyrovnat. V prodloužení měli hosté více šancí, ale v nájezdech bere druhý bod z tohoto domácí celek. Marc-Andre Fleury zazářil v prodloužení i nájezdech. Rozhodl je Jonathan Marchessault.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
    Autorem vítězné branky je JONATHAN MARCHESSAULT.
    Jonathan MARCHESSAULT

5. série
    3:2
    Jonathan MARCHESSAULT proměňuje.

5. série
    2:2
    Brady TKACHUK neproměňuje. Svůj první nájezd v NHL neproměnil, minul branku.

4. série
    2:2
    Shea THEODORE proměňuje. Těžkou situaci zvládl, blafákem skóruje.

4. série
    1:2
    Tyler ENNIS proměňuje. Uspěl rychlou forhendovou kličkou.

3. série
    1:1
    Reilly SMITH neproměňuje. Oklamal brankáře, ale puk minul špičkou hole.

3. série
    1:1
    Anthony DUCLAIR neproměňuje. Marc-Andre Fleury ho vychytal. Vyčkal na kličku a puk vyrazil.

2. série
    1:1
    Mark STONE neproměňuje. Zkoušel blafák, ale neuspěl.

2. série
    1:1
    Vladislav NAMĚSTNIKOV proměňuje. Uspěl rychlou střelou na vyrážečku.

1. série
    1:0
    Brandon PIRRI proměňuje. Jako v dresu Floridy, uspěl rychlou střelou.

1. série
    0:0
    Bobby RYAN neproměňuje. Trefil jen brankáře.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení patřilo Ottawě, který vypálila pětkrát. Nebýt brankáře Vegas, zápas už skončil. Uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. R. Smith (Marchessault), 14. Holden (Mark Stone, Stastny), rozh. náj. Marchessault – 6. Chabot (Tierney, Co. Brown), 45. Pageau (Ennis, Co. Brown)