Kometa Brno – Přerov 3:0 (kon.) | Slavia – Jihlava 3:2 (po pr.) | Vsetín – Olomouc 4:1 (kon.)
Technika Brno – Havlíčkův Brod 4:6 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 7:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (kon.)
Hvězda Praha – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Kladno – Třemošná 4:1 (kon.) | Tábor – Č. Budějovice 2:1 (po pr.)
HK MD Šumperk – Vítkovice 5:6 (kon.) | Zlín – Třinec 0:3 (kon.) | Chomutov – Sparta 4:2 (kon.)
Poruba – Havířov 0:3 (kon.) | Kobra – Plzeň 2:10 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HC Olomouc
Sobota 19.10.2019, 12:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. V dnešním utkání se proti sobě postaví VHK ROBE Vsetín a HC Olomouc. Oba týmy mají na svém kontě po osmi bodech, takže to vypadá na velmi zajímavý zápas. Utkání začíná ve 12:00.

Oba zápasy minulého týdne se sice odehrály na vsetínském Lapači, avšak ani jedno z utkání nepřineslo dorostu ani bod. Nejprve změřili síly s lídrem tabulky se Zlínem, ten se v první třetině, i přes několik šancí Vsetína, prosadil jako první, a to hned dvakrát. Ani druhá třetina vsetínskému dorostu mnoho gólů nepřinesla, spíš jich několik opět inkasoval. Ve třetí třetině se Berani do vsetínské brány trefili ještě jednou. Druhý zápas už byl více vyrovnaný. Jako první se prosadil Havířov, ale o pár minut později, bylo skóre vyrovnáno. To samé platilo i u druhého gólu. Ve druhé třetině už dokázal skórovat jen Havířov. Ve třetí třetině se spíše vylučovalo. Tento týden na dorost ze Vsetína čeká nejprve Třinec, se kterým se utká na jeho ledě. S tímto celkem se Vsetín už v rámci soutěže jednou utkal, zápas však o gól prohrál. V druhém zápasu týdne se utkají s Olomoucí.

HC Olomouc

Utkání Olomouce s Přerovem bylo vyrovnané, Zubři však byli, co se týče střel, mnohem lepším týmem. To však ničemu nevadilo, protože to byli kohouti, komu se jako prvnímu podařilo prosadit. Ve 31. minutě bylo sice vyrovnáno, ale na konci třetiny opět vedla Olomouc 2:1. Zubři ještě před konce zápasu stihli vyrovnat, a tak se hrálo prodloužení, přičemž nakonec rozhodly až nájezdy. Na druhý zápas týdne nebude Olomouc ráda vzpomínat. Utkala se totiž s Kometou, která vedla už od první třetiny a svého soupeře nepustila ani ke střelám na bránu. Po první třetině tedy Olomouc prohrávala 0:4. Ani po druhé třetině se do kabiny kohoutům neodcházelo lehce. Ve třetí třetině inkasovali ještě další tři góly, a tak se domů museli vrátit bez bodu a se skóre 0:11.

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (Janura) – Velikovský (C), Kočí, Mikula, Fojtík, Krajčík, Kunst (A) – Bednařík, Kopřiva, Rigo, Babeliak, Juráň, Adámek, Kuchařík (A), Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.

HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba (A), Drábek, Přecechtěl (C), Mudrák, Stratil, Pekr, Holcman – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda.

Rozhodčí: Vaněk – Janoško, Zicháček.

00:01

00:11
    Buly vyhráli domácí, ale ze středního pásma se jim podařilo dostat pouze na chvíli než bylo zapískáno.

00:46
    Drábek se pokusil vystřelit kotouč ze svého pásma do středního, do cesty se mu však postavil Jurek a puk si převzal na svou stranu.

02:20
    Kotouč mají hosté a pokouší se zaútočit, obrana Vsetína jim ale úspěšně brání.

03:07
    Vsetínští se pokouší dostat puk za Špunara, olomoucký gólman jim v tom ale úspěšně brání.

04:07
    Rozehrávalo se před Nešpůrkem, který se poté ani nemusel snažit, neboť domácí se lehce dostali s kotoučem do středního pásma.

05:55
    Špunar se nyní musel velice soustředit, aby za svá záda nepustil žádnou střelu.

06:27
    Olomoučtí se dostali do útoku a snaží se prostřelit vsetínského gólmana.

07:39
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Stratil – 2 min., nedovolené bránění).

08:11
    Vsetínští se snaží využít přesilovky a drží se před olomouckou bránou.

08:50
    Fasnerovi se podařilo dostat do útočného pásma a vystřelit na Nešpůrka, kotouč však skončil v gólmanově výstroji.

09:39

09:48
    Ve středním pásmu se ke kotouči dostal Hrnčíř, jenž se také pokusil objet obranu Kohoutů. Puk musel následně poslat svému spoluhráči u vzdálenějšího mantinelu.

11:15
    Kunst nahrál na Turka k modré. Hokejka vsetínského útočníka však byla krátká a puk mu proklouzl jen o pár centimetrů.

12:07
    Kohoutům se nyní podařilo dostat na nějakou dobu před Nešpůrka, obrana domácích jim však nedovolila vystřelit na bránu.

13:56
    Hráči obou celků si nyní přebírají kotouč z jedné strany na druhou.

14:07
    Fasner vystřelil od levého kruhu na Nešpůrka, jemuž kotouč proletěl za záda, brankovou čáru minul jen taktak minul.

15:22
    Ani jeden z týmu se nedokáže dostat do velké šance, aby vystřelil na bránu svého soupeře.

16:40
    Domácí nyní měli šanci při rozehráni u Špunara, nepodařilo se jim však ani dostat ke kotouči a byli vytlačeni do svého pásma.

17:54
    Domácí nyní měli velikou šanci kdy se na bránu hnal Babeliak s Turkem proti jednomu obránci. První ze zmíněných hráčů těsně před bránou nahrál na svého spoluhráče, jeho hokejka však byla opět příliš krátká.

18:57
    Celky se nyní prali o kotouč ve středním pásmu.

19:40
    Poslední vteřiny první třetiny se odehráli před Špunarem.

20:00

V první třetině se ani jeden z celků nedokázal dostat do nějaké větší šance a hra spočívala spíše na obraně své vlastní brány. Ke konci třetiny se domácí již snažili prosadit, ale Kohouti jim nedovolili se do brány prosadit. Druhá třetina začne asi ve 12:44.

20:01

20:25
    Domácí trochu pozměnili taktiku a téměř okamžitě po začátku třetiny se hrnou do útoku.

21:31
    Vsetínští se drží v útoku a vysílají na Hořejšího několik střel, ten však všechny střely úspěšně pochytal.

22:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Holcman – 2 min., podrážení).

23:15
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí využívají své přesilové hry a střelou MATYÁŠE ADÁMKA z před brankoviště se dostávají do vedení. Asistence: Matyáš Dědek, Boris Babeliak.

24:54
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Přecechtěl – 2 min., sekání).

25:33
    Je tu další přesilovka domácích. Vsetínští se drží v útočném pásmu.

26:26
    Čajanová získala kotouč u pravého kruhu, viděla mezeru v bráně a tak neváhala a vystřelila, její střelu ještě tečoval DOMINIK KUCHAŘÍK, jenž našel místo v levého horním rohu. Asistence: Sára Čajanová, Adam Turek.

27:26
    Olomouci se podařilo rychle dostat do útoku, kde před nimi nikdo nestál a vsetínská obrana jim nestíhala. Nakonec se však domácím podařilo olomouckého útočníka dohnat a kotouč mu přebrat.

28:58
    Olomouc se nyní snaží dohnat ztrátu na Vsetín, ten je však nabuzený z předešlých dvou gólů a do větších šancí je nepouští.

30:08
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Krajčík – 2 min., hákování).

31:28
    Hosté mají nyní početní výhodu a snaží se jí využít. Ševčík se dostal do šance kdy jel sám na bránu, v cestě mu stál jen Kunst, kterého lehce objel. Vsetínský obránce se ho nakonec dohnal a kotouč mu sebral.

32:00
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kunst – 2 min., podrážení).

33:28
    Kohouti jsou nyní opět v přesílení a snaží se toho opět využít. Vsetínským se však podařilo dostat z nátlaku soupeře a vydávají se do útoku.

33:47
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ruda – 2 min., napadení).

34:00

35:17
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Stratil – 2 min., sekání).

35:32
    Domácí jsou nyní ve velkém přesílení, kdy se hraje 5 na 3. Dědek dostal šanci ihned po rozehrání, když však přijížděl od levého kruhu k bráně, zakopl o hokejku a puk ztratil.

35:47
    Hraje se 5 na 4.

36:27
    Ruda se dostal do šance, kdy jel okolo mantinelu, byl však nucen bránu objet, a na druhé straně hřiště mu by kotouč nakonec přebrán.

37:17

38:32
    Vsetín opět navyšuje své vedení na 3:0 střelou DAVIDA BEDNAŘÍKA. Asistence: Filip Krajčík.

39:42
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Čajanová – 2 min., hákování).

40:00

Druhá třetina přinesla řadu vyloučení především na straně hostů, čehož využili vsetínští a ve svých dvou přesilovkách nastříleli dva góly. Ke konci třetiny se jim ještě podařilo navýšit na 3:0. Třetí třetina začne asi ve 13:34.

40:01

40:23
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté využívají oslabení domácích z předešlé třetiny a střelou STANISLAVA RUDY snižují náskok domácích. Asistence: Lukáš Přecechtěl, Matyáš Fasner.

42:53
    Hra je nyní mnohem více aktivnější, domácí se snaží udržet své vedení a hosté se naopak snaží vyrovnat.

43:28
    Oba celky si navzájem přebírají puk, který pod hokejkami jednoho týmu dlouho nevydrží.

44:02

45:36
    Je tu další přesílení Kohoutů, kteří jsou nyní více dravější a daří se jim držet se v útoku.

46:02

46:58
    ADAM TUREK získal kotouč před brankovištěm, našel volné místo v levém horním rohu a vystřelil. Asistence: Filip Krajčík, Matyáš Adámek.

48:26
    Hra se odehrávala ve středním pásmu, ze kterého se podařilo dostat Valachům a vystřelit na Hořejšího, ten však kotouč chytil do výzbroje.

50:42
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Bednařík získal puk ve svém obraném pásmu a jel přes celou plochu okolo mantinelu až k bráně, tam ho ale překvapila obrana Olomouce a tak se s kotoučem musel prudce otočit a nahrát na své spoluhráče ve středním pásmu.

53:55
    Babeliak byl obklopen dvěma hráči Olomouce a snažil se jim vykroutit, nakonec mu však kotouč sebrali.

54:28
    Hraje se především v pásmu Olomouce, obrana hostů je však velice aktivní a brání všem střelám vyslaným od vsetínského týmu.

56:45
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kuchařík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:29
    Olomouc využívá přesilovky a drží se v útočném pásmu, na Nešpůrka vysílají rovněž několik střel, jeho lapačka je však vždy na správném místě.

58:45

59:12
    Hořejší se pokoušel schovat kotouč pod lapačku, ale vždycky mu z pod ní vyjel, nakonec podrazil nohy svého spoluhráče, jenž spadl do brány. Kotouč pod svou lapačku nakonec schoval.

Začátek třetí třetiny vypadal na drama na ledě, kdy hosté snížili náskok Vsetína. Domácí však svůj třígólový náskok opět dohnali. Nakonec si tři body do tabulky připisuje Vsetín, jenž tak zatím dostává na 8. místo v tabulce.

Děkujeme vám za sledování dnešního onlajn přenosu. Těšíme se na vás příště. (14:08:49)

Anna Pavlína Sedláčková

Branky a nahrávky: 24. Adámek (Dědek, Babeliak), 27. Kuchařík (Čajanová, Turek), 39. Bednařík (Krajčík), 47. Turek (Krajčík, Adámek) – 41. Ruda (Přecechtěl, Fasner)

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Velikovský (C), Kočí, Mikula, Fojtík, Krajčík, Kunst (A) – Bednařík, Rigo, Babeliak, Juráň, Adámek, Kuchařík (A), Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
    HC Olomouc: Hořejší – Nesvadba (A), Drábek, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, Holcman – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda.