Wales - Francie 20:19 (kon.) | Japonsko - Jižní Afrika 3:26 (kon.)
Wales - Francie

20:19

(10:19)

Neděle 20.10.2019, 09:15 • Stadion Óita • Mistrovství světa v ragby • Čtvrtfinále

Ze třetího čtvrtfinále ragbyového šampionátu je to vše. Zbývá už pouze zmíněný duel Japonska a Jižní Afriky, který určí poslední celek, který bude za týden bojovat o postup do finále. Tímto střetnutím vás provede kolega Tomáš Kubečka. (11:21:38)

Hráčem utkání byl vybrán Aaron Wainwright, který položenou pětkou zařídil první body Walesu v zápase.
    Gratulace vítězům okamžitě přispěchala také z Kensigntonského paláce, kde s rodinou žije nejznámnější patron a fanoušek welšského rugbyového týmu, princ William.

Wales se po osmi letech dočkal pomsty za vyřazení v semifinále a posílá Francii domů. Sice těsně, ale přece nakonec potvrdil roli favorita a potřetí v historii si zahraje o medaile. V semifinále bude hrát s vítězem souboje mezi domácím Japonskem a Jižní Afrikou.

Francie vstoupila do druhého poločasu aktivně a mohla navýšit své vedení, ale střídající Lopez nedokázal trefit háčko dlouhým pokusem o drop goal. Klíčový moment pro zbytek zápasu přišel ve 48. minutě, kdy Vahaamahina udeřil loktem Wainwrighta do obličeje, byl vyloučen a kohouti dohrávali zápas v oslabení. Wales sice rychle snížil přesným trestným kopem Biggara, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Dlouho se zdálo, že Francouzi nepotvrdí statistiku nezvládnutých druhých poločasů v celém roce 2019, ale nakonec se porazili prakticky sami. 6 minut před koncem hráli před vlastním brankovištěm poněkud nepochopitelně mlýn, hrubou chybou ztratili míč a Moriarty se stal hrdinou zápasu, když položil rozhodující pětku v pozici, po které nebylo pro Biggara problémem proměnit konverzi a definitivně otočit zápas. Závěrečné minuty si Welšané skvěle pohlídali a nedali soupeři žádnou šanci na další zvrat. Ten mj. doplácí na dvě trefené tyče v prvním poločase, kterými přišel o 5 možných bodů.

Konec utkání.
    Závěrečný moment zápasu a první sekundy welšských oslav

80+1
    Osm sekund po vypršení řádné hrací doby zakopává Biggar míč do autu a Wales postupuje do semifinále mistrovství světa!

80
    Draci skvěle tahají čas mnoha rucky za sebou, poslední sekundy!

79
    Protlačovaný aut, maul sice moc nepostupuje, ale čas běží.

79
    Biggar kope míč do zámezí, Welšané budou vhazovat ve dvaadvacítce soupeře.

78
    Čtvrtý pokus o mlýn, i tentokrát se Francouzi neudržreli na nohou a rozhodčí dává Walesu trestný kop!

78
    Ani napotřetí se mlýn nepodařilo zahrát. Čas zastaven přesně 150 sekund před uplynutím řádné hrací doby.

77
    Opět zborcená první řada Francie a zbývá už jen 180 sekund.

77
    Zborcený mlýn a čas utíká.

76
    Další chyba Francie po výkopu a Wales má mlýn na půlce. Teď už budou červení hlavně tahat čas.
    DAN BIGGAR úspěšnou konverzí otáčí zápas - 20:19

75
    KONVERZE WALESU!
    DAN BIGGAR udržel nervy na uzdě, prokopl jednoduchou konverzi z mírného úhlu a Wales jde poprvé v zápase do vedení! 20:19!
    ROSS MORIARTY pokládá pětku po obrovské chybě Francie - 18:19

74
    PĚTKA WALESU!
    Neuvěřitelná chyba Francouzů po mlýnu, kteří nedokázali sebrat uvolněný míč a ROSS MORIARTY, syn kapitána Walesu na MS 1987, kde draci získali svoji dosud jedinou medaili, po výborné práci Tipurica položil pětku, která po konzultaci s videem platí! Navíc ve výborné pozici pro konverzi! 18:19!