25 12 25 20 13
Chimik Južnyj
3
22 25 23 25 15
Úterý 22.10.2019, 18:10 • Sportovní hala Univerzity Palackého, Olomouc • Liga mistryň • 3. předkolo

Hráčkou zápasu je vyhlášena hostující smečařka Julija Bojková, autorka 25 bodů. (20:28:11)

Olomoucké volejbalistky nezvládly první utkání kvalifikace o Ligu mistryň, když podlehly ukrajinskému šampiónovi Chimiku Južnyj 2:3 a budou muset pořádně zabrat v těžké odvetě na Ukrajině, pokud chtějí postoupit mezi evropskou elitu.

Odveta se uskuteční příští týden, Olomouc bude muset zvítězit 3:0 nebo 3:1, v případě výhry 3:2 se odehraje zlatý set, jakékoliv vítězství Chimiku znamená postup ukrajinského týmu.

Konec zápasu

13:15
    Anastasija Majevská trefila první eso pátého setu zrovna při mečbolu a ukončuje tím tento zápas!

13:14
    Skvělý zákrok Hodanové v poli, Trnková pak ale nahrála přímo Stěpanovské, která už si nad sítí věděla rady.

13:13
    Za stavu 13:13 si Jevgen Nikolajev bere poslední oddechový čas tohoto zápasu, jdeme do úplné koncovky zápasu.

13:13
    Výborný servis Orvošové, nahrávačce Skrypakové je pak pískán přešlap středové čáry při pokusu udržet míč po špatném příjmu ve hře.

12:13
    Veronika Trnková přichází posílit blok místo Handleyové.

12:13
    Důležitý diagonální útok Gabriely Orvošové, Olomouc zůstává v bodovém kontaktu.

11:13
    Julija Bojková se prosadila na hlavním kůlu, Chimik si drží dvoubodový náskok.

11:12
    Hostující tým se výborně bránil v poli proti Michalíkové a Orvošové, nakonec rozehru zakončila Veronika Bezhandolská. Tu na podání nahrazuje Michaela Ambrožová.

10:12
    Michalíková mohla vyrovnat, ovšem neporadila si s nahrávkou nalepenou na síť a technický úder poslala daleko za koncovou čáru.

10:11
    Neurovnaný útok Chimiku, Bojková pak z ostrého úhlu nasměrovala míč do zámezí a rozdíl ve skóre už je jen jednobodový.

9:11
    Oba týmy neproměnily několik příležitostí k útoku, nakonec z nahrávky Bezhandolské boduje Michalíková a hostující trenér Nikolajev využívá svůj první oddechový čas v pátém setu.

8:11
    Tentokrát už se Gabriela Orvošová na hlavním kůlu prosadila a Hodanová jde zpět do boje místo Kazačenkové.

7:11
    Kozlovová zaúřadovala z pipu a Chimik vede už o čtyři body. Do zápasu se vrací Kazačenková místo Hodanové.

7:10
    Oddechový čas pro domácího trenéra Zapletala.

7:10
    Obrovská chyba Orvošové, ta nahrávku spodem nasměrovala přímo na polovinu Chimiku a Bojková zvyšuje už na 10:7.