Boston – Toronto 4:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 4:2 (kon.) | NY Rangers – Arizona 2:3 (po pr.)
Buffalo – San Jose 4:3 (po pr.) | Detroit – Vancouver 2:5 (kon.) | Nashville – Anaheim 6:1 (kon.)
Minnesota – Edmonton 3:0 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 2:3 (kon.) | Chicago – Vegas 1:2 (1:2 po s.n.)
Calgary – Washington 3:5 (kon.)
Florida Panthers
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Pittsburgh Penguins
Středa 23.10.2019, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Československá stopa

Dominik Simon (PIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:52 (03:37:01)

1. Jonathan Huberdeau (FLA) 1+1
    2. Denis Malgin (FLA) 1+1
    3. Brian Boyle (FLA) 0+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 22:25 (5:8, 10:6, 7:11)
    Zblokované střely – 11:9
    Vyhraná vhazování – 18:24
    Trestné minuty – 2:2
    Hity – 31:12

Hokejisté Floridy zdolali Pittsburgh 4:2 a připsali si do tabulky dva cenné body!

Góly dnes začaly padat až ve druhé polovině utkání. Skóre se poprvé měnilo ve 31. minutě, kdy brankář Murray vyrazil střelu Noela Acciariho nad sebe a následně si zády srazil puk do vlastní branky. Hosté rychle srovnali zásluhou Teddyho Bluegera, jenž skóroval po lahůdkové spolupráci s Guentzelem do prázdné klece. Dvě minuty před pauzou však hosté chybovali v rozehrávce a jejich zaváhání potrestal Denis Malgin.

Ve třetí třetině se hosté snažili vyrovnat. Největší příležitost měl Aston-Reese, který v přesilovce dorážel do tyčky odkryté branky. V 54. minutě naopak Strålmanovo nahození tečoval Jonathan Huberdeau a Panteři vedli 3:1. O 43 sekund později ještě Tučňákům vykřesal naději po krásné Guentzelově nahrávce Patrick Hörnqvist, ovšem poslední slovo si vzal v čase 58:57 Frank Vatrano, který potrestal hru Pittsburghu bez gólmana.

59:31
    Od modré pálil Jack Johnson. Jeho dělovka prolétla nad břevnem domácí svatyně.
    58:57 Frank VATRANO - 4:2

58:57
    Florida právě vstřelila branku!
    A je zřejmě hotovo! Denis Malgin ve středním pásmu posunul puk na FRANKA VATRANA, který od levého mantinelu trefil prázdnou branku soupeře. Asistence: Denis Malgin a Aleksander Barkov.

58:16
    Murray je na střídačce! Hosté hrají se šesti bruslaři.

57:39
    Pettersson na modré naznačil střelu a posunul puk na osu, odkud vypálil Brandon Tanev. Domácí podržel Bobrovskij!

56:35
    Barkov se už dostával za záda obránců Pens! Ti si pomohli na hranici pravidel a volný puk odpálil Murray. Vylučovat se nebude.

55:58
    Čtyři minuty do konce třetí třetiny. Stále není nic hotového.
    54:25 Patric HÖRNQVIST - 3:2

54:25
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté se ale vracejí do hry! Jake Guentzel našel krásnou diagonálou PATRICA HÖRNQVISTA, který to neměl úplně snadné, ale zblízka a z úhlu dokázal přehodit natažený levý beton brankáře Bobrovského – 3:2. Asistence: Jake Guentzel a Sidney Crosby.
    53:42 Jonathan HUBERDEAU - 3:1

53:42
    Pantery přiblížil k vítězství JONATHAN HUBERDEAU! Šikovný útočník dokázal mezi kruhy sklepnout na led polovysoké nahození Antona Strålmana a puk prošel mezi betony Matta Murrayho až za brankovou čáru. Asistence: Aleksander Barkov a Anton Strålman.

52:50
    Domácí jsou v plném počtu.

52:16
    Neskutečné! Po zákroku Bobrovského dorážel Zach Aston-Reese puk do odkryté branky, trefil však jen tyčku za již překonaným gólmanem!

51:52
    Cats se zatím brání dobře. Pens se nedostávají do útočného pásma.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. Acciari (Hunt, Sceviour), 38. Malgin (Huberdeau), 54. Huberdeau (Barkov, Strålman), 59. Vatrano (Malgin, Barkov) – 32. Blueger (Guentzel, Simon), 55. Hörnqvist (Guentzel, Crosby)

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Pysyk, Weegar, Strålman, Matheson, Brown, Yandle (A) – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau (A) – Connolly, B. Boyle, Hoffman – Hawryluk, Malgin, Vatrano – Sceviour, Acciari, Hunt.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Marino, Gudbranson – Simon, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist (A), McCann, Kahun – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Blandisi, A. Johnson.

Rozhodčí: St. Pierre, Morton – Racicot, Murphy

Diváci: 12 738