Boston – Toronto 4:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 4:2 (kon.) | NY Rangers – Arizona 2:3 (po pr.)
Buffalo – San Jose 4:3 (po pr.) | Detroit – Vancouver 2:5 (kon.) | Nashville – Anaheim 6:1 (kon.)
Minnesota – Edmonton 3:0 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 2:3 (kon.) | Chicago – Vegas 1:2 (1:2 po s.n.)
Calgary – Washington 3:5 (kon.)
Detroit Red Wings
2:5 (1:0, 1:0, 0:5)
Vancouver Canucks
Středa 23.10.2019, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou! (04:12:58)

1. Bo Horvat (VAN) 3+0
    2. Jake Virtanen (VAN) 1+0
    3. Jacob Markström (VAN) úspěšnost 93,9%

Československá stopa v utkání

Filip Hronek (DET) – 0+1, -1, 2 střely na branku, 2 hity, čas na ledě – 24:24.

Statistiky po celém utkání:

Střely na branku: 33 – 41
    Přesilové hry: 2/7 – 2/5
    Vhazování: 47% – 53%
    Zblokované střely: 13 – 13
    Hity: 16 – 17

Je konec! Vancouver předvedl neskutečný obrat, když v poslední třetině nasázel rovnou pět branek. Pro Detroit to naopak byla třetina hrůzy, jelikož od poloviny třetí části absolutně nedokázal Canucks konkurovat. Největší podíl má na obratu skóre kapitán hostí Bo Horvat, jenž stihl zkompletovat hattrick. Dvě asistence si například připsal mladý obránce Quinn Hughes.

59:00
    Minuta do konce třetiny!
    58:47 Bo HORVAT - 2:5

58:47
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Navíc v utkání vidíme zkompletovaný hattrick a na ledě je dokonce několik kšiltovek! BO HORVAT získal nepřesnou přihrávku po mantinelu a trefil se od své obranné modré. Bez asistence.

58:15
    Jenže hráč Red Wings musel hodně přidat, aby byl u odraženého puku dříve než soupeř. Toho nakonec na hranici pravidel zastavil a získal puk.

57:45
    Detroit už moc možností nemá, a tak Jimmy Howard pádí na střídačku. Domácí to zkoušejí se šesti muži v poli a s pukem na holi.

57:29
    Tim Schaller je na ledě!

57:05
    A Canucks naopak hrají v naprosté pohodě, aby taky ne. Znovu se bez problémů dostali ke kotouči a poslali ho až za branku Jimmyho Howarda.

56:23
    A takhle to nepůjde. Domácí obránce navíc musel hodně zabojovat, aby byl u kotouče dříve než jeho soupeř. Detroitu začíná utíkat drahocenný čas.

55:47
    Detroit má opravdu jedinečnou šanci na to se vrátit do zápasu. Počátek přesilové hry se mu ale nepovedl, když Vancouver získal puk a vyhodil ho.

55:29
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tim Schaller – 2 min., držení).
    54:21 Tim SCHALLER - 2:4

54:21
    A tady je nejspíše rozhodnuto! To je opravdu hrůzostrašná třetina z pohledu Detroitu... TIM SCHALLER zkusil vypálit z vrcholku kruhu a Jimmyho Howarda trefil kotouč do betonu, odkud se mu odrazil mezi nohy. Asistence: Elias Pettersson.

53:25
    A už to mohlo být o dva góly! Bo Horvat nejspíše zakončoval a vyslal dobrou střelu! Domácím fanouškům se nyní hodně ulevilo, když slyšeli ozvěnu tyčky!

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 17. Mantha (Hronek, Bertuzzi), 30. Cholowski (Hirose, Athanasiou) – 42. Horvat (E. Pettersson, Q. Hughes), 44. Horvat (Q. Hughes, J. T. Miller), 53. Virtanen (Leivo, Jo. Benn), 55. Schaller (E. Pettersson), 59. Horvat

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Hronek, DeKeyser, Green, Nemeth, Daley, Cholowski – Mantha, D. Larkin, Bertuzzi – Athanasiou, Filppula, Glendening – Helm, Nielsen, Hirose – Abdelkader, J. de La Rose, Svečnikov.
    Vancouver Canucks: Markström (Demko) – T. Myers, Edler, Ch. Tanev, Q. Hughes, Stecher, Jo. Benn – Virtanen, Horvat, Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Leivo, B. Sutter, Ferland – Motte, Beagle, Schaller.

Rozhodčí: Brenk, Charron – Shewchyk, Driscoll