Vítkovice – Mountfield HK 3:2 (2:0 po s.n.) | Zlín – Mladá Boleslav 4:0 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:3 (po pr.)
Olomouc – Sparta 0:4 (kon.) | Liberec – K. Vary 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 5:1 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Piráti Chomutov
Pátek 25.10.2019, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 13. kolo

Ode mě je to prozatím vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Už dnes od 18 hodin se ale budu opět těšit u dalšího onlinu z olomoucké plecharény, neboť olomoucké áčko čeká napínavý duel proti HC Sparta Praha! Do té doby naviděnou! (15:07:14)

Dnešní utkání je u konce a Olomouc vítězí nad Chomutovem 4:1! Hosté měli v poslední třetině ještě několik příležitostí na vyrovnání, po jedné takové ale přišlo přečíslení olomouckých hráčů, kteří ujížděli ve dvou sami na brankáře a Daniel Ministr střelou z první rozhodl zápas. O kosmetickou úpravu skóre se gólem do prázdné branky postaral Matěj Tomajko.

59:50
    Daniho střelu srazil Mader vedle branky.

59:14
    Kalač s Roseckým šli do přečíslení! Kalač sice dokázal prohodit puk pod vracejícím se obráncem, ale ten poskočil a Rosecký ho netrefil.

58:17
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Nakonec přece jen domácí trefují také odkrytou branku. Autorem gólu je MATĚJ TOMAJKO. Asistence: Joshua James Mácha.

58:09
    Krupa s Tomajkem byli před prázdnou brankou, ale nedohodli se a Krupovu střelu nakonec stihl zblokovat obětavý obránce hostů!

57:50
    Altrichter spěchá na střídačku.

57:37
    Proti Zemanově střele měl Mokrý zakrytý výhled, puk však minul branku.

57:22
    Šuráňova střela zamířila jen vedle branky.

57:05
    Domácí z protiútoku ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, Krupa počkal s přihrávkou do poslední chvíle a potom naservíroval puk DANIELU MINISTROVI, který zamířil nad beton přesouvajícího se Altrichtera. Asistence: Tomáš Krupa, David Kalač.

56:55
    Od rozhodčího se puk příhodně odrazil k hostům a ti se opět ocitli v přečíslení tří proti dvěma. Dani ale prováhal správný okamžik a domácí ho obrali o puk.

56:38
    Dani neprošel přes modrou čáru.

56:14
    Daniho pokus domácí hráči srazili do ochranné sítě.

56:08
    Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.

55:46
    Lobodowski zůstal zcela sám před Mokrým a nebezpečně tečoval nahození od modré čáry! V dorážce mu zabránil jen pohotový olomoucký obránce, který k němu včas přistoupil a odtlačil ho.

55:06
    Vaněk trefil pouze Kalače a ten opět posílá puk daleko od své branky.

54:24
    Šuráň za svou brankou zaváhal a nechybělo mnoho, aby mu Krupa sebral puk. Nakonec ho ale chomutovský obránce udržel.

53:56
    Dani přihrál jen Ministrovi a ten tak mohl o mantinel vyhodit puk až k Altrichterovi.

53:16
    Chomutov si zahraje přesilovku! Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Štědrý (OLO).

53:11
    Hosté šli do přečíslení tří proti jednomu! Berčík však zřejmě o svých spoluhráčích nevěděl, poněvadž vystřelil ze značné dálky. Navíc nepřesně a Mokrý před ním ukryl puk, který se odrazil do zadního mantinelu.

52:41
    Kalač hledal Roseckého, který byl jel sám na branku, hosté však jeho přihrávku přečetli a zastavili rodící se akci.

52:30
    Popelka za brankou domácích vybojoval puk a pokusil se překvapit střelou z úhlu. Mokrý byl pozorný.

52:15
    Daniho zadovka na Dospěla nebyla dostatečně prudká. Olomouc vybojovala puk, ale ten nakonec končí v ochranné síti a vhazovat se bude před Mokrým.

51:46
    Chomutovská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

51:25
    Rosecký se snažil tečovat střílenou přihrávku mezi betony Altrichtera, ten mu tam však nenechal místo.

51:02
    Popelka najel do útočného pásma po levém křídle, ale při střele mu puk sjel z hole.

50:38
    Zeman od modré čáry vyprášil betony Mokrého.

50:20
    Tomajkovi střela z první nesedla, ale k dorážce se ještě dostal Krupa. Jeho bekhendový pokus končil v náručí Altrichtera.

49:25
    Adam Rutar dostal přihrávku pod nohy a div že z toho nebyl brejk pro Daniho. Chomutovský útočník ale dohnal puk až téměř u branky a ocitl se příliš z úhlu.

48:30
    Dani okamžitě poslal puk do středního pásma, kde se ho ujal Veselý. Ten se do zakončení nedostal, ale ušetřil několik cenných vteřin.

48:02
    Luboš Dospěl (CHM) navíc podle rozhodčích mohl zastavit svou snahu o dorážení a putuje na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.

48:02
    Dospěl prověřil Mokrého prudkou střelou. Domácímu brankáři vypadl puk, ale dokázal ho přikrýt dřív než u něj byl dorážející Dospěl.

47:43
    Dani se snažil přihrát před branku, jeho pokus ale zastavili Olomoučtí.

47:05
    Ministr v obranném pásmu ve snaze vyhodit puk padl na led, ale přímo spoluhráči pod nohy, takže se naskytla obrovská šance pro Chomutov! Do finální přihrávky ale skočil rybičku Kalač, který vypíchl puk do ochranné sítě!

46:20
    Berčík ve středním pásmu nabral rychlost, přihrávku od obránce však nezpracoval.

45:56
    Pírkova přihrávka směřovala jen na soupeře a hosté se tak mohou opět osvobodit.

45:27
    Puk je opět za brankou Mokrého.

45:06
    Chomutov opět jen vyhazuje a právě v tuto chvíli začíná přesilovka domácích.

44:47
    Vosátko dojel chomutovské vyhození ještě před brankovou čarou a zakázané uvolnění se tak nepíská.

44:36
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Popelka – 2 min., hákování).

44:36
    Roseckého zadovka mířila jen na soupeře.

44:05
    Olomoucký útočník však byl zřejmě faulovaný. Domácí mají výhodu.

43:44
    Ministr se dostal za obranu hostů, ale Altrichter jeho kličku dokázal přečíst!

43:31
    Olomouc opět vyhazuje puk k Altrichterovi.

43:11
    Tichý okamžitě posunul puk do středního pásma.

43:07
    Petr Mader (OLO) dohrál Dospěla bez puku a rozhodčí jej tak poslali na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

42:40
    Krupa vybojoval puk v útočném pásmu, byl však sám proti dvěma soupeřům a ti mu kotouč opět sebrali.

41:52
    Mokrý zastavil puk pro spoluhráče, ale jako první jej dojel Švec. Hosté však zaváhání domácí obrany nedokázali využít.

41:38
    Ferbasovo vyhození s přispěním domácího hráče zamířilo na trestnou lavici. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:21
    Ferbasův pokus také zamířil mimo.

40:47
    Veselého pokus srazil některý z hráčů před brankou jen mimo tři tyče.

40:15
    Rosecký tečoval vyhození obránce přímo na Altrichtera. Ten raději ukryl puk pod lapačku.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:32.

Druhá třetina už nabídla vyrovnanou partii od začátku a do jejího průběhu pak zasáhla četná vyloučení. Ta přicházela především na straně Chomutova, ani to však hostům nezabránilo, aby se současně se skončením jednoho oslabení dostali do vedení po úspěšném brejku Adama Popelky. Domácím se nicméně o 4 minuty později podařilo vyrovnat po šťastném odrazu puku od Davida Roseckého. Tentýž hráč pak potvrdil své štěstí i v posledních vteřinách třetiny, když se pro něj puk zastavil přímo v brankovišti a domácí útočník ho tak musel jen doklepnout do sítě.

40:00

39:48
    Hned po buly střílel Adam Rutar a jeho střela prošla mezi betony Altrichtera. Puk si to však namířil rovnou do tyče, o kterou se zastavil a tak ho ještě musel doklepnout do sítě DAVID ROSECKÝ. Asistence: René Hladiš, Adam Rutar.

39:42
    Hosté se dostali do postavení mimo hru a hra se stěhuje před Altrichtera.

39:06
    Olomouc se drží na puku. Marně však vyhlíží cestu přes střední pásmo.

38:18
    Rosecký si najížděl do brejku, ale nezpracoval přihrávku. Alespoň tečoval puk do útočného pásma a zabránil zakázanému uvolnění.

37:58
    Vaňkův pokus od modré čáry ukryl Mokrý do lapačky.

37:30
    Pöschlovo tečované nahození skončilo vedle branky.

37:16
    Zeman nezpracoval přihrávku od Pecha a poslal puk bruslí za branku domácích.

36:34
    Za brankou Chomutova zůstal chvíli ležet Ludvík, zdá se však být v pořádku a na střídačku zamířil po vlastních.

36:20
    Chomutov vyhazuje na zakázané uvolnění.

36:15
    Také Ministr mířil jen do soupeře.

35:40
    Rutar nastřelil jen Berčíka a Přecechtěl tak musel hodně spěchat, aby zabránil brejku.

35:08
    Pechův pokus mířil vedle branky, přesto Mokrý raději zasáhl.

34:44
    Veselý protáhl Mokrého lapačku střelou z levého kruhu.

34:23
    Jeden z domácích hráčů teď nebezpečně tečoval puk před Mokrým, zpomalil ho ale natolik, že kohouti stihli zamést puk z brankoviště pryč.

34:02
    Kalačovi se podařilo vytlačit puk do středního pásma.

33:47
    Dospěl mířil na vzdálenější tyč, ale Mokrý zasáhl betonem.

33:22
    Dospěl neprošel mezi olomouckými hráči, přesto se Chomutovu daří usadit se v pásmu.

32:42
    Chomutov si zahraje přesilovku. Dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě byla potrestána hráčská lavice domácích. Trest odpyká Jakub Horký (OLO).

32:25
    Benda naskočil na led a řítil se na Mokrého! Stíhal ho ale jeden z domácích hráčů, který mu značně zkomplikoval zakončení a Mokrému usnadnil situaci.

32:16
    Vosátkův pokus mířil příliš vysoko.

31:42
    Kalač nabil Ministrovi mezi kruhy, ale jeho střelu dokázali hosté zablokovat.

31:08
    Ministrovu bekhendovou střelu Altrichter vyrazil okrajem lapačky těsně nad horní tyč!

30:32
    Hostům se daří vyhodit přes všechny čáry.

30:19
    Chomutov bude hrát opět ve čtyřech. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Lukáš Benda (CHM).

30:06
    Trochu se štěstím se domácím podařilo vyrovnat. Ministrova střela se odrazila od Altrichtera do vzduchu a od dojíždějícího DAVIDA ROSECKÉHO se pak puk odrazil přímo do sítě. Asistence: Daniel Ministr, Adam Rutar.

29:53
    Veselý s Danim vyrazili do útoku, ale domácí obránce jim sebral puk.

29:18
    Nepřesná přihrávka hostů doputovala až za branku Olomouce.

28:28
    Po Rutarově nahození dorážel horlivě na hranici brankoviště Krupa, ale Altrichter všechny jeho snahy zmařil!

28:09
    Vosátkova střela mířila vedle branky.

27:34
    Chomutov posílá puk za branku Olomouce.

27:26
    Na Hlaváčovo nahození měl Altrichter dobrý výhled a ukryl kotouč v náručí.

26:52
    Jakub Veselý (CHM) se vrátí na trestnou lavici. Tentokrát si vysloužil dvě minuty za napadení.

26:26
    Daniho střela mířila do šibenice, Mokrý ale dokázal zasáhnout!

26:20
    Piráti právě vstřelili branku!
    S návratem vyloučeného Veselého na led se ADAM POPELKA dostal do samostatného úniku, rozhýbal Mokrého a zakončil rychlou střelou. Asistence: Dominik Vaněk.

25:51
    Olomouci se nedaří usadit v útočném pásmu. Naopak, hosté se osmělili k útoku v oslabení a Mokrý musel zasahovat betonem.

25:13
    Chomutov se osvobozuje vyhozením až k brance Mokrého.

24:48
    Pírek dělovkou z první vyprášil Altrichterovy betony.

24:33
    Kalač se dostal ke střele z mezikruží, Altrichter byl pozorný.

24:19
    Olomouc čeká další přesilovka. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jakub Veselý (CHM).

23:58
    Dospěl z ostrého úhlu trefil Mokrého. Ten si byl jistý, že má puk v moci, ale ten skončil za brankou. Hosté toho však nedokázali využít.

23:40
    Chomutov posílá puk až k brance Mokrého.

23:15
    Rutarovu střelu hosté srazili.

23:09
    Mácha se u mantinelu dostal pod tlak, ale Olomouc se ještě drží v útočném pásmu.

22:11
    Hlaváč s Pírkem si rychle vyměnili kotouč a poté druhý jmenovaný našel křižmou přihrávkou Ministra. Ten ale dostal puk pod nohy a nemohl střílet z první.

21:50
    Hlaváč trefil jen napadajícího hráče.

21:45
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dani – 2 min., hákování).

21:25
    Adam Rutar byl při zakončení hákovaný. Olomouc má výhodu.

21:04
    Krup dostal přihrávku před branku, jeden ze soupeřů ho ale dokázal vytlačit.

20:45
    Ministr našel před brankou hůl Roseckého, od ní se ale puk odrazil jen vedle branky.

20:23
    Hlaváč na modré čáře ukličkoval sám sebe.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 13:45.

První třetina nabídla velmi zajímavou podívanou, kterou už v první minutě odstartovala velkou příležitostí Kalače Olomouc. Domácí pak byli dlouho aktivnější, ale branky se nedočkali a po jejich neúspěšné přesilovce Chomutov srovnal tempo hry a také si vypracoval několik velkých šancí, přičemž dvakrát za Mokrým dokonce zvonila tyč. Přesto zůstává skóre bezbrankové, 0:0.

20:00

19:55
    Už se zdálo, že se nic dalšího nestane, ale Zeman dojel nahození, které se odrazilo zpoza branky a z ostrého úhlu vystřelil přímo do hokejky najíždějícího Vaňka, který tečoval puk do tyčky!

19:36
    Pírkovo nahození proskákalo asi metr od branky.

19:16
    Chomutovskou akci zastavuje ofsajd.

18:56
    Kalač hledal zadovkou zpoza branky spoluhráče, také jeho přihrávku ale zachytil jako první soupeř.

18:40
    Pech poslal puk jen na hůl soupeře.

18:22
    Po Pírkově střele se snažil před brankou dorážet Krupa, Altrichterovi ale puk nevypadl.

17:49
    Olomoučtí se nedohodli a mohl z toho těžit Ferbas, tomu ale v akci zabránil také jeho spoluhráč a tak Ministr nakonec vyvezl puk do středního pásma.

17:19
    Olomouci se nepodařilo vyhodit z obranného pásma a Chomutov tím dostal prostor k přečíslení tři na dva! Dospěl vzal akci na sebe a protáhl Mokrého prudkou střelou. Domácí brankář však předvedl svou pohotovou lapačku.

17:04
    Hlaváč se dostal ke střele z mezikruží, mířil však příliš vysoko.

16:48
    Krupa ve středním pásmu zastavil Pöschl.

16:35
    Pírkova nahrávka směřovala těsně mimo dosah Tomajka a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Mokrým.

15:44
    Popelka dojel vyhozený puk a hledal spoluhráče před brankou, tam však byli jen domácí hráči.

15:18
    Tichý za modrou čárou ztratil puk. Hra je teď plná nepřesností.

14:36
    Zeman se vyřítil do útoku, domácí však měli k puku blíže a odehráli ho do bezpečí.

14:05
    Švecovu střelu srazili domácí hráči.

13:36
    Tomajkova rána mířila vedle.

13:22
    Vosátkovu akci zbrzdili chomutovští na modré čáře a Olomouc se tak dostala do postavení mimo hru.

13:01
    Dani se dostal do brejku! Chomutovský útočník se pokusil najít místo mezi betony Mokrého, ale ten je včas srazil k sobě. K dorážce se ještě dostal Veselý, který zamířil na stejné místo, ale domácí brankář nechal betony u sebe.

12:41
    Napodruhé se hostům podařilo vyhodit tak aby z toho zakázané uvolnění nebylo.

12:25

12:12
    Hlaváč se prokličkoval před branku a prověřil Altrichtera prudkou střelou.

11:48
    Nepřesná rozehrávka hostů směřovala jen na Vosátka.

11:30
    Štědrý naskočil na led a protečoval puk na Tichého, který spolu s Horkým jel do přečíslení! Tichý zkusil vystřelit, ale vracející se obránce přizvedl jeho střelu do ochranné sítě.

11:13
    Další útočné snahy hostů zastavuje ofsajd.

11:04
    Mader vystihl přihrávku a poslal puk zpět do středního pásma.

10:48
    Vaněk nepřesnou přihrávkou zahnal své spoluhráče až za jejich branku.

10:21
    Po Zemanově střele z první zazvonila za Mokrým tyč!

10:00
    Chomutov musí začít znovu od své branky.

09:32
    Ránu od modré Mokrý vyrazil jen před sebe, Švec stojící osamoceně před brankou však nedokázal dorážet.

09:19
    Přesilovku si vyzkouší také Chomutov! Dvě minuty za sekání si odpyká Jan Štědrý (OLO).

09:01
    Mácha vystřelil z úhlu, Altrichter byl připravený.

08:44
    Také Rutarovu střelu hosté zblokovali.

07:57
    Olomouc se pokusila soupeře ukolébat statickou hrou, poté přišla prudká křižmá přihrávka na Madera. Proti jeho střele ale zasáhli bránící hráči.

07:29
    Šuráň dobře zapracoval v útočném pásmu a zdržel rozehrávku kohoutů.

07:12
    Hostům se daří vyhodit puk. Mokrý navíc musel za branku a pomoci s rozehrávkou.

06:51
    Máme tady první přesilovku dnešního utkání! Dvě minuty za hrubost si odpyká Jakub Veselý (CHM).

06:40
    Veselý přihrál jen na hůl soupeře.

05:52
    Také Chomutov pouze odevzdal puk, ten má teď v držení Rutar.

05:07
    Šuráň neprošel kolem Hlaváče, ale Ministr se dostal do úzkých a tak pouze vyhodil puk. Bylo to s tečí, takže zakázané uvolnění se nepíská.

04:39
    Pöschlovu střelu z úhlu Mokrý srazil betonem.

04:21
    Vaněk trefil jen napadajícího soupeře, od nějž se puk odrazil za mantinel. Vhazovat se bude před Mokrým.

04:04
    Olomoucké snahy o útok přerušuje postavení mimo hru.

03:40
    Na druhé straně se Chomutovští dostávali do přečíslení, jejich přihrávka ale nebyla přesná.

03:11
    Krupa našel na kruzích volného Máchu, ten naznačil střelu, ale poté ještě přihrál Tomajkovi, který byl více na ose. Toho ale Altrichter vychytal!

03:04
    Další olomoucká akce končí na brankáři Altrichterovi.

02:46
    Chomutov se dostal ze svého pásma jen za cenu ztráty puku. Ten má Rosecký.

02:26
    Olomoucká střela mířila vysoko nad. I tak si pro ni hostující brankář vyskočil a chytil ji do lapačky.

02:18
    Po nahození ze středního pásma napadal agresivně Tichý, Altrichter tedy raději ukryl puk.

01:58
    Berčík vystartoval za vyhozeným pukem a docílil toho, že se zakázané uvolnění nepíská.

01:31
    Veselý neprošel přes střední pásmo.

01:12
    Mácha za brankou soupeře ztratil puk, Chomutov tak může otočit hru.

00:19
    Kalač byl úplně sám před Altrichterem, položil si ho, ale hostující brankář kouskem betonu vykopl puk! Jeden z olomouckých se ještě snažil dorážet, ale byl příliš z úhlu a poslal puk brankovištěm na druhou stranu.

00:10
    Altrichter se vrhl po volném puku a ukryl ho do lapačky.

00:05
    Ministr vyhrál úvodní buly a Olomouc ihned nahodila puk do útočného pásma.

00:01

Týmy už se pozdravily, kapitáni se nachystali u trestných lavic na setkání s rozhodčími. Čekáme už tak právě jen na arbitry dnešního utkání.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), A. Rutar, Pírek, Bahounek – Kalač (A), Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Tichý, Ministr, Tarnoczy.

Piráti Chomutov: Altrichter (Bajgar) – Šuráň, Pöschl, Zeman (A), Ludvík, Ferbas, Vaněk – Švec, Dospěl, Dani, Popelka, Pech, Benda, Jaroš (C), Veselý, Berčík, Lobodowski.

Rozhodčí: Vrba – Bryška, Kučera.

Potvrdí Chomutov, že proti kohoutům se mu daří? Nebo Olomouc uhájí domácí půdu? To se ukáže už ve 13:00!

Vzájemná utkání sezóny 2018/2019

HC Olomouc – Piráti Chomutov 4:5sn (0:2, 4:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)
    Piráti Chomutov – HC Olomouc 2:0 (0:0, 1:0, 1:0 – N 0:1)