Lipt. Mikuláš – Nitra 2:1 (po pr.) | Michalovce – Miskolc 2:3 (po pr.) | Zvolen – Detva 1:5 (kon.)
Trenčín – Košice 3:4 (0:2 po s.n.) | Nové Zámky – HC Slovan 1:5 (kon.) | MAC Budapešť – Poprad 7:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
HK Nitra
sk Pátek 25.10.2019, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní piatkového hokejového zápasu .16 kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne HK Nitra. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Svoj posledný ligový zápas odohral na ľade Slovana Bratislava. Liptáci po prvej tretine viedli rozdielom dvoch gólov, keď sa ešte v prvej desaťminútoke presadil najprv Vybíral, ktorého nasledoval o pár minút Lištiak. Počas druhého dejstva sa domácim podarilo znížiť na 1:2, keď sa 32. minúte počas presilovej hry presadil Žitný. Liptáci svoje vedenie strážili až do 59. minúty, keď sa podarilo vyrovnať Matouškovi. O zápase sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. O rozhodujúci nájazd sa postaral Abdul a Slovan Bratislava tak po samostatných nájazdoch zvíťazil výsledkom 3:2. Liptovský Mikuláš je v tabuľke na poslednom mieste s deviatimi bodmi. Na predposledné Nové Zámky mu chýba päť bodov.

HK Nitra
    V 15. kole odohrala zápas na vlastnom ľade proti Michalovciam. Prvý presný zásah zápasu padol v deviatej minúte, keď do vedenia Nitru poslal Pupák. Na začiatku druhej tretiny sa domáci dostali do dvojgólového vedenia gólom Scheidla. O štyri minúty už bol stav zápas 2:1, keď v presilovej hre znižova Mesikämmen. Do konca druhej tretiny ešte zodtáalo dostatok času a domáci svojmu súperovi opäť odskočili po góloch Blackwatera a Versteega. Posledný gól Michaloviec strelil v tretej tretine Sarafaleev v 43. minúte. Domáci si zaistili víťazstvo gólmi Fominykha a Bučeka. Po výsledku 6:2 tak Nitra zvíťazila na domácom ľade nad Michalovcami a pripísala si do tabuľky plný bodový zisk. Nitra je v tabuľke Tipsport ligy na ôsmom mieste s 18 bodmi.

Posledný vzájomný zápas (51. kolo, Tipsport liga, 2018/2019):
    HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
    Góly: 6. Lantoši, 27. Majdan, 41. Rapáč (Versteeg), 58. Buček (Rapáč, Bortňák) – 48. Ro. Huna (Ri. Huna, J. Sukeľ)
    Vylúčenia: 4:2
    Strely: 30:30

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory – Droppa, Petran, Kurali, Nemec, Roman, Mezovský, Smutný, Nechaj – Kriška, Uhrík, J. Sukeľ – Macík, Lištiak, Vybíral – Lunter, Tamáši, Róth – Ri. Huna, Ro. Huna, Ru. Huna

HK Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, Olsen, Pupák, Rácz, Versteeg, Korím, Rais – Buček, Kerbashian, Scheidl – Blackwater, Kollár, Lušňák – Fominykh, Šimun, Csányi – Čaládi, Minárik, Rác

Rozhodca: Štefik, Kókai – Durmis, Soltész.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:20
    Do útočného pásma sa vrhli domáci. Strela Krišku z uhla nerobila Hanuljakovi problémy a ten puk vyrazil za bránu. K puku sa dostávajú hostia z Nitry.

01:04
    Hostia sa pri puku dlho neudržali. V strenom pásme sa puku zmocnil Vybíral a poslal ho na Macíka. Ten spoza obrancu vystrelil. Hanuljak puk chytá a hra sa prerušuje.

01:40
    Nitra veľmi dobre napáda rozohrávku domácich. Liptákom sa napokon podarilo s pukom opustiť obranné pásmo. Lunterov nahodený puk na bránu Hanuljak skrýa v lapačke.

02:46
    Hostia sa zatiaľ k strele na bránu nedostali. Liptáci veľmi dobre bránia obrannú modrú čiaru.

03:01
    Vhadzovať sa bude po ľavici Bátoryho. Hostia vyhrali buly a k strele sa okamžite dostal Blackwater. Brankár domácich puk vyrazil za jeho bránu.

04:30
    Liptáci bojovali o puk v útočnom pásme, no neúspešne. Hostia môžu v pokoji rozohrávať.

05:18
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Hostia vyhrali buly, no Liptáci vybojovali puk a pokúsili sa o rýchly protiútok. Prihrávka Róberta Hunu nebola presná a rozhodca píska zakázané uvoľnenie.

06:20
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ru. Huna – 2 min., nedovolené bránenie).

06:44
    Domáci nedovolili Nitre vystreliť na bránu, puk vybojovali v rohu klziska a následne ho poslali cez všetky čiary až za Hanuljaka.

07:16
    Hosťom sa zatiaľ nedarí udržať v strednom pásme.

07:40
    Bučekova strela z veľmi dobrej pozície skončila len na Bátoryho betónoch. Liptáci puk opäť vyhadzujú.

08:20
    Hostia v plnom počte.

08:22
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Macík – 2 min., nedovolené bránenie).

08:22
    Nitrania si tesne po skončení presilovej hry zahrajú ďalšiu. Tá predošlá im nevyšla podľa predstáv.

08:55
    Hostia sa na malú chvíľu usadili v útočnom pásme. No po nepresnej prihrávke sa k puku dostali domáci a poslali ho za bránu Nitry.

09:38
    Kerbashianov nahodený puk od modrej čiary bol viackrát tečovaný. Napokon o pár centimetrov minul pravú tyčku brány Liptovského Mikuláša.

10:21
    Domáci v plnom počte.

10:50
    Obrvská šanca hostí na otvorenie stavu stretnutia. Fominykh bol v úniku sám proti brankárovi. No pod tlakom nedokázal ideálne zakončiť a Bátory jeho strelu vyráža.

12:08
    Rudolf Huna dokorčuľoval puk v útočnom pásme a pred bránou sa pokúsil nájsť Richarda Hunu. Hostia dokázali na poslednú chvíľu tnto puk zachytiť a poslali ho do stredného pásma.

12:41
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., držanie hokejky).

12:45
    Hostia vyhrali buly. Buček sa s puom prekľučkoval až pred brankára domácich, no zakončiť už nedokázal. Liptáci puk posielajú cez všetky čiary.

13:20
    Liptáci teraz nazbierlai v útočnom pásme cenné sekundy, keď napádali rozohrávku Nitry. Hostia sa opäť nevedia udržať v útočnom pásme a viac sú s pukom v obrannej tretine.

14:14
    Po Droppovej chybnej prihrávke sa do obrovskej šance dostal Blackwater. Bátory svoj tím podržal a puk vyrazil.

14:41

15:00
    Róbert Huna zachytil prihrávku v útočnom pásme a ocitol sa v dobrej príležitosti. Jeho striľaná prihrávka nebola ideálna a puk skončil v rohu ľadovej plochy.

15:59
    Vhadzovanie pred brankárom Hanuljakom. Pri puku zostali hráči Nitry. V protiútoku sa ocitol Kollár. Jeho nebezpečnú strelu spoza obrancu Bátory chytá a hra sa prerušuje.

16:32
    Vybíral do útoku vyzval Uhríka. Jeho prudká strela z pravého kruhu skončila na Hanuljakovej vyrážačke.

17:21
    Tentokrát strela Luntera spoza obrancu. Hanuljak puk chytá a hra sa prerušuje.

18:00
    Korímovu strelu nedokázal nikto z hráčov tečovať a Bátory tento puk vyráža.

19:10
    Liptáci v útočnom pásme nedokázali ohroziť bránu Nitry a hostia môžu v pokoji rozohrávať.

19:34
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Nitra zostala v útočnom pásme. Strelu Kollára z veľmi dobrej pozície Bátory vyrazil ponad bránu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine dnešného stretnutia diváci videli viacero šancí na oboch stranách, ale gólu sa aj napriek trom oslabeniam domácich nedočkali. Obaja brankári si tak po vyrovnanom porvom dejstve držia čisté kontá.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:15
    DO útočného pásma sa vybral Kerbashian. Jeho strelu Bátory vyrazil do rohu klziska.

20:58
    Po úspečnom zákroku sa bude vhadzovať pred brankárom Bátorym. Hostia vyhrali buly, no po nepresnej prihrávke v rohu ľadovej plochy o puk prišli.

21:51
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 min., držanie).

22:01
    Liptáci pekne kombinujú v útočnom pásme. Prudká strela Romana od modrej čiary skončila u Hanuljaka, ktorý hru prerušuje.

22:17
    Hostia vyhrali buly v obrannom pásme a okamžite puk poslali za bránu Liptovského Mikuláša.

23:02
    Buček zachytil puk v strednom pásme a okamžite vyštartoval do útoku. Jeho strelu Bátory chytá.

23:37
    Róbert Huna krížnou prihrávkou perfektne našiel osamoteného Rudolfa Hunu. Ten si puk nedokázal dobre spracovať a vo veľmi dobrej príležitosti sa mu zakončiť nepodarilo.

23:51

24:46
    Nenápadná akcia Nitry. Puk sa dostal na modrú čiaru k Lušňákovi, ktorý z prvej prudko vystrelil. Bátory bol pozorný a puk chytil.

25:35
    Morrisonov nahodený puk nedokázal nikto tečovať a Bátory si s ním poľahky poradil.

25:45
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Fominykh.

25:58
    Liptáci vyhrali buly v útočnom pásme, ale dlho sa tam neohriali. Po nepresnej prihrávke hostia puk vyhadzujú za brankára Bátoryho.

26:35
    Macíkova prudká strela od modrej čiary len tesne minula bránu. Domáci zostávajú v útočnom pásme.

27:08
    Tentokrát delovka Krišku. Hanuljak puk chytá a hra sa prerušuje.

27:16
    Romanova strela od modrej čiary sa obtrela o bočnú sieť a puk skončil v rohu klziska.

27:55

29:01
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Čaládi – 2 min., nedovolené bránenie).

29:36
    Útočná trojica bratov Hunovcov sa dostala s pukom do útočného pásma. Po nepresnej prihrávke sa k puku ale dostali hostia a vyhodili ho cez všetky čiary.

30:33
    Domácim sa v tejto presilovej hre nedarí ohroziť bránu Nitry.

30:39
    Puk medzi kruhy dostal Richard Huna, ktorý z prvej vystrelil. Hanuljak s pukom nemal problémy a schováva ho v lapačke.

31:01

31:01
    Liptáci ku koncu presilovej hry viackrát nebezpečne vystrelili z dobrých pozícií, no Hanuljak aj naďalej drží čisté konto.

32:06
    Pred Bátorym nastala neprehľadná situácia. Najrýchlejšie sa v nej zorientovali domáci a puk poslali mimo nebezpečenstva.

33:05
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 min., podrazenie).

33:18
    Liptáci kombinovali v útošnom pásme, no Petran na modrej čiare nedokkázal puk spracovať a domáci tak prišli o útočné pásmo.

34:04
    Liptáci veľmi dobre kombinujú v útočnom pásme. Hanuljak aj napriek viacerým veľmi dobrým zakončeniam zostáva neporazený.

35:07

36:00
    Na oboch stranách bolo viacero nepresností a pár desiatok sekúnd sa hralo hore dole bez ohrozenia jednej, či druhej brány.

37:40
    Petran z rohu ľadovej plochy perfektne našiel osamoteného Tamášiho. Jeho strela z výbornej pozície triafa iba Hanuljaka, ktorý puk vyrazil mimo nebezpečenstva.

38:24
    Na druhej strane sa do streleckej šance dostal Olsen, ale aj toto zakončenie likviduje brankár a stav stretnutia aj naďalej zostáva nezmenený, 0:0.

38:57
    Kriška sa dostal do rýchleho protiútoku. S pukom sa natlačil až medzi kruhy. Následná strela tesne minula bránu Nitry.

39:40
    Rácz zachytil prihrávku domácich a dostal sa do veľmi dobrej streleckej pozície. Domáci obrancovia puk zachytili.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine je stav stretnutia stále bezgólový. Liptáci boli v tejto časti hry lepším tímom. Hrali štyri presilové hry a dostávali sa do zaujímavých šancí. Hostia sa aj napriek početným oslabeniam dobre bránili a ku koncu tretiny mohli otvoriť stav stretnutia práve oni.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:22
    Po zakázanom uvoľnení hostí sa bude vhadzovať po ľavici brankára Hanuljaka. Buly vyhrali hostia a puk opäť poselajú cez všetka čiary. Zakázané uvoľnenie.

40:47
    Lištiak nabil na modrú čiaru Kuralimu. S jeho prudkou strelou Hanuljak nemal problém a puk chytá.

41:20
    Lušňák vybojoval puk v útočnom pásme a puk poslal pred bránu. Tam ani jeden z jeho spoluhráčov nestál a k puku sa dostávajú domáci hráči.

42:32
    Po peknej kombinácii domácich v útočnom pásme sa k strele od modrej čiary dostal Nemec. Hanuljak mal dobrý výhľad a puk opäť chytá.

43:54
    Do útočného pásma sa prebojoval Buček. Blafákom oklamal brániaceho hráča a nebezpečne vystrelil. Bátory puk na dvakrát chytá a hra sa prerušuje.

44:35
    Tentokrát sa pred Bátoryho tlačil Versteeg. Jeho zakončenie z uhla Bátory vyráža a Liptáci puk vyhadzujú do stredného pásma.

45:45
    Individuálna akcia Jakuba Sukeľa. Ten napokon s pukom skončil za bránou Hanuljaka a brániaci Nitrania ho o puk pripravili.

47:00
    Lušňák dostal prihrávku na útočnú modrú čiaru. V útočnom pásme sa k zakončeniu nedostal a v rohu ľadovej plochy bol Mezovským odzbrojený.

48:00
    V posledných minútach diváci moc hokejovej krásy nevidia. Veľké množstvo protiútokov bez ohrozenia brány a časté straty puku na oboch stranách.

48:46
    Dnešné stretnutie sleduje 1004 divákov.

49:21
    Buček mohol ísť sám proti brankárovi Bátorymu. Zakročil proti nemu Droppa, ktorý mu v poslednej chvíli rutinérsky puk vypichol.

50:12
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Tak toto je zaujímavá situácia v Liptovskom Mikuláši. Rozhodca avizoval vylúčenie domácich, no puk sa nesťastne odrazil a z obranného pásma Liptovského MIkuláša sa dokĺzal až do brány hostí. Strelcom gólu je vylúčený MARCEL PETRAN. Bez asistencií.

50:12
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Petran – 2 min., hákovanie).

51:29
    Hostia sa zatiaľ nevedia usadiť v útočnom pásme a Liptáci sa veľmi dobre bránia.

51:45
    Nitra napokon v útočnom pásme zakombinovala. Následá strela na bránu skončila v Bátoryho lapačke a hra sa prerušuje.

51:55
    Delovka Kerbashiana tesne minula bránu domácich.

52:12

52:18
    Pekná akcia Kerbashiana, ktorý sa dostal s pukom medzi kruhy. Bátory aj toto zakončenie eliminuje.

52:40
    Obrovská šanca Rudolfa Hunu. Ten išiel sám proti brankárovi Hanuljakovi, no na poslednú chvíľu mu brániaci hráč dokázal puk vypichnúť.

54:18
    Puk skončil na striedačke hostí. Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Hostia zostávajú pri puku a okamžite sa pokúčajú dostať do útočného pásma.

54:37
    Hostia sa v útočnom páse dlho neohriali. Liptáci puk za bránou vybojovali a vyviezli ho až do útočného pásma.

55:05
    Nitra dala gól!
    Je tu vyrovnávajúci gól. Hostia sa dostali do rýchleho protiútoku. Puk dostal pred bránu SAMUEL BUČEK, ktorý z dorážky prekonáva Bátoryho. Asistencie: Andrej Kollár, Patrik Lušňák.

56:17
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Domáci buly vyhrali a nahodili puk do útočného pásma. Ten napokon skončil na ochrannej sieti a vhadzovať sa bude pred brankárom Hanuljakom.

57:42
    Hostia sa v útočnom pásme dlho neohriali. Liptáci zachytili nepresnú prihrávku a puk poslali mimo nebezpečenstvo.

58:38
    Nitra zvyšuje aktivitu, ale do streleckých príležitostí sa dostáva len veľmi sporadicky.

59:08
    Oddychový čas domácich.

59:30
    Pol minúty do konca riadneho hracieho času. Vyzerá, že sa bude pokračovať predĺžením.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Stretnutie sa po riadnom hracom čase napokon skončilo výsledkom 1:1. Nasledovať bude päťminútové predĺženie 3 na 3.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:16
    Do rýchleho protiútoku sa dostal Jakub Sukeľ. Nebezpečnú strelu Hanuljak vyráža.

60:40
    Na druhej strane sa vybral na výlet Kerbashian. Obkorčuľoval bránu, no k zakončeniu sa nedostal.

61:35
    Obrovská šanca domácich. Tamáši sa prekľučkoval až pred Hanuljaka a následne obkurčuľoval bránu a pokúsil sa o zakončenie. Brána bola odkrytá, no puk zostal stráť tesne pred čiarou a hostia ho na poslednú chvíľu poslali mimo nebezpečenstva.

62:18
    Kollárova pekná akcia z následnou strelou spomedzi kruhov. Puk letel tesne vedľa brány.

63:00
    Domáci sa dostali do útočného pásma. Uhrík puk prihral na modrú čiaru Petranovi, ktorý prudko vystrelil. Puk sa odrazil na hokejku RUDOLFA HUNU, ktorý puk poslal za Hanuljakov chrbát. Asistencie: Marcel Petran, Michal Uhrík.

Liptáci víťazia aj v ďalšom domácim zápase výhrou po predĺžení. Rozhodujúci gól zápasu strelil Rudolf Huna. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:25:33)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 51. Petran, 63. Huna (Petran, Uhrík) – 56. Buček (Kollár, Lušňák)

Rozhodčí: Štefik, Kókai – Durmis, Soltész