Slovácko – Opava 4:0 (kon.) | Ostrava – Olomouc 2:2 (kon.) | Příbram – Zlín 0:0 (kon.)
Sparta – Bohemians 1905 4:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:2 (2:1)
SK Sigma Olomouc
Sobota 26.10.2019, 14:30 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 14. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezké odpoledne a u dalších online přenosů na počtenou. (16:27:42)

Zápas mezi Baníkem a Sigmou je za námi. Ostrava si v první půli vytvořila hned několik gólových šancí a hned jednu z prvních dokázal využít Dame Diop. Olomouc však dokázala odpovědět ve 33. minuty, kdy Jana Laštůvku překonal stoper Václav Jemelka. O dvě minuty později si však Slezané vzali zpět ztracený náskok. Po skvělé práci Reitera skóroval podruhé Dame Diop, který zajistil Baníku poločasové vedení.

Ve druhé půle však Ostravané nedokázali navýšit své vedení a postupem času začali hrát poněkud pasivně. Toho hosté využili zvýšenou ofenzivní aktivitou, která vyústila ve vyrovnání. V 87. minutě trefil bod pro Sigmu Václav Jemelka a oba celky se tak musí smířit s remízou 2:2.

90+3

90+3
    Také nyní je máván a pískán ofsajd Sigmy a utkání pomalu končí.

90+2
    Baník se následně snažil prosadit dlouhým nákopem, který však byl hodně nepřesný. Miloš Buchta tak bude odkopávat od své brány.

90+1
    Sérii soubojů u lajny přerušil až praporek pomezního sudího, který odmával ofsajd hostujícího Yunise.

90+1
    Baník se po své standardce snažil protlačit míč zpět do šestnáctky, ale Sigma se zdárně ubránila.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.

89
    Žlutou kartu dostává Jakub Plšek (SK Sigma Olomouc).

88
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, Daniel Holzer.
    87. Václav JEMELKA - 2:2

87
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Baník si o gól v posledních minutách koledoval, a Sigma tak po zásluze srovnává! Centr od rohového praporku prodloužil na přední tyči Beneš za sebe a na zadní tyči zametl balón pod břevno VÁCLAV JEMELKA.

86
    Další centr Sigmy z levé strany zakončoval na zadní tyči Yunis. Jeho hlavička však byla sražena na rohový kop.

85
    Důrazný Fleišman nyní poslal Gonzáleze tělem až na atletickou dráhu vedle hřiště, což se hostujícímu hráči vůbec nelíbí. Jednalo se však o čistý zákrok.

85
    Granečný se nyní dostal při svém průniku již za postranní čáru. Sigma tak uvede míč do hry autovým vhazováním.

84
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Smola, přichází Martin Šindelář.

84
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Jakub Yunis.

83
    Baník si v posledních minutách trochu koleduje. V obranné fázi nyní promáchl centr hostů jeden ze stoperů, což fanoušci ocenili pískotem.

Radomír Fukala

Branky: 10. Diop (Fleišman), 35. Diop (Reiter) – 33. Jemelka, 87. Jemelka (Kerbr)

Karty:   27. R. Hrubý (OVA) – 42. Kerbr (OLO), 61. P. González (OLO), 67. Greššák (OLO), 89. Plšek (OLO)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:6.
    FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (88. Holzer), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović – Diop (76. Granečný), Smola (84. Šindelář).
    Náhradníci: Budinský – Pazdera, Šindelář, Holzer, Lalkovič, Procházka, Granečný.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Hála, Beneš (C), Jemelka, Kerbr – Zahradníček (61. Texl), Houska, Greššák (74. Chytil), Zmrzlý (84. Yunis), P. González – Plšek.
    Náhradníci: Mandous – Látal, Texl, Vepřek, Yunis, Zima, Chytil.

Rozhodčí: Dubravský – Kubr, Novák