Newcastle – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Arsenal – Crystal Palace 2:2 (kon.) | Liverpool – Tottenham 2:1 (kon.)
Norwich – Manchester Utd. 1:3 (kon.)
Liverpool FC
2:1 (0:1)
Tottenham Hotspur
Neděle 27.10.2019, 17:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 10. kolo

Liverpool po desátém kole zůstává v čele Premier League s náskokem šesti bodů na Manchester City. Souboj obou gigantů už se blíží, uskuteční se 10. listopadu. Před tím Liverpool ještě zavítá do birminghamského Villa Parku, kde se střetne s domácí Aston Villou.

Tottenham začíná mít velké problémy v honbě za Ligou mistrů, v tabulce je až jedenáctý a na čtvrtou Chelsea už ztrácí osm bodů. Po dnešní prohře platí, že Spurs ani na pátý pokus nedokázali vyhrát na trávníku soupeře. (19:33:53)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 8:7. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:11.

Liverpool navázal na výborný vstup do nového ročníku Premier League a v parádním zápase poráží Tottenham 2:1, když ve druhém poločasu dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející utkání.

To gólové otevřel už v závěru první minuty Harry Kane, když dorazil tečovanou střelu Sona odraženou od tyče. Po přestávce se střelecky prosadil také domácí kapitán Jordan Henderson, k němuž propadl centr Fabinha a o výhře Liverpoolu rozhodl z pokutového kopu Mohamed Salah. Ten potrestal velmi neobratný zákrok Auriera na Maného.

90+4

90+4
    Po rohu se vyšrouboval do vzduchu Alderweireld, belgický obránce ale hlavičkuje přímo do náruče Alissona.

90+4
    Centr Dannyho Rose Alexander-Arnold srazil na roh, to bude poslední možnost pro Tottenham. Před branku už běží i brankář Gazzaniga.

90+4
    Rozeběhla se závěrečná minuta avizovaného nastavení, Tottenham u míče, zatím ale jen ve středu hřiště.

90+3
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Divock Origi.

90+2
    Alli zleva odcentroval kolem svého kamaráda z reprezentačního týmu Alexandera-Arnolda, hosté pak vytvořili další závar v pokutovém území, ten byl zakončení prudkou střelou Sona přímo k Alissonovi, brazilský brankář míč pevně ukryl ve své náruči.

90+1
    Žlutou kartu dostává James Milner (Liverpool FC).

Milner byl potrestán za zákrok na Lucase Mouru, po němž rozhodčí Taylor ponechal hostům výhodu a později se k tomuto souboji vrací.

90+1
    Rozhodčí Taylor oddaluje závěrečný hvizd dramatického souboje o čtyři nastavené minuty.
    89. Danny Rose svůj individuální průnik zakončil nepřesnou střelou.

89
    Danny Rose si naběhl na levé křídlo, kam do volného prostoru nasměroval míč NDombélé, Rose volil individuální průnik před branku, v nebezpečné pozici pak svoji slabší pravačkou výrazně přestřelil!

88
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Giovani Lo Celso.

86
    První zásah Gomeze do hry, Roseho centr srazil k brankáři Alissonovi.

85
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Joe Gomez.

Zatímco Tottenham posílil ofenzivu, tak domácí volí velmi obranně laděné střídání.

85
    Zdravotní potíže trápí Mohameda Salaha, hvězdný Egypťan se posadil na zem a musí být ošetřen.

84
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Lucas Moura.

83
    Ze standardní situace následně centroval Danny Rose, před brankou se uvolnil Son, Korejec ale hlavičkoval nepřesně.